Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Rajdowe Szombierki 2013/03/13 22:53 #123249

• Dawid Grabowski
  • Dawid Grabowski Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Zawsze uważałem, że Bytom mocno kuleje pod względem sportów motorowych a szczególnie rajdów. Za wiele się u nas nie działo jednak wygląda na to, że już niedługo może się to mocno zmienić. W najbliższą niedziele w Szombierkach odbędzie się prawdziwy trening rajdowy od godziny 9:30 licencjonowani kierowcy i kierowcy amatorzy będą ćwiczyli swoje umiejętności przy Stadionie GKS Szombierki. Teren zostanie zamknięty, samochody będą startowały praktycznie co minutę. Widzą zapewni to ciągłość wrażeń, a kierowcom maksymalną ilość przejazdów. Odcinek będzie liczył około 2 kilometrów, będzie pełen nawrotów szykan i zakrętów, a także prostych gdzie auta będą szły pełnym ogniem. Miałem przyjemność przejechać się trasą i mogę poręczyć, że będzie na co popatrzeć. Szczególnie, że będą takie potwory rajdowe jak Lancery i Imprezy. Jak na razie jest zgłoszonych około 20 załóg a organizatorzy przewidzieli trzydzieści. Według Morfiego najmocniejsze auta mogą osiągać na trasie spokojnie 160 km/h. Na nawrotach i szerokiej szykanie przed metą będzie można podziwiać pełne boki. Ze względu na fakt, że jest to trening nie będzie pomiarów czasu ale za to nie ograniczona teoretycznie ilość przejazdów. Na treningu jednak nie koniec, w planach jest rozegranie pucharu składającego czterech rund. Teren na to pozwala ze względu na sporą ilość konfiguracji trasy. Na treningu pojawi się również parę rejestracji zaczynających się na SY w tym Honda Civic, CRX, Suzuki Swift i Toyota Celica. Zarówno chętnych i widzów zapraszam całym sercem ponieważ ten sport należy promować. Wpływa on bezpośrednio na bezpieczeństwo na drodze. Młodzi gniewni mogą się wyszaleć na KJS-ach i innych super sprintach szlifując swoje umiejętności, poznają auto i nabierają szacunku do prędkości. Ja osobiście zamierzam nauczyć się na tej imprezie więcej na temat swojego samochodu i siebie, a i nabrać umiejętności przed kolejną rundą Samochodowych Mistrzostw Tych.

Poniżej link do wydarzenia na fb
www.facebook.com/events/2603709 ... 7/?fref=ts
A dla tych którzy nie wiedzą jak takie imprezy wyglądają filmik z imprezy, która odbyła się w zeszłą niedziele w Lędzinach i była 1 eliminacją wspomnianych wcześniej SMT.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rajdowe Szombierki 2013/03/13 23:09 #123251

• Morfi
  • Morfi Avatar
  • Gość
  • Gość
Będę moim magicznym 1.0 :D

Rajdowe Szombierki 2013/03/14 00:20 #123258

• Dawid Grabowski
  • Gość
  • Gość

Trasa :)

Lista już zamknięta jest pełne 30 załóg :D :yes:

Pozdrawiam

Rajdowe Szombierki 2013/03/18 11:12 #123558

Nagranie ze wczorajszego treningu - pierwszy na filmie jest przejazd Dawida :D

<iframe width="560" height="315" src="
" frameborder="0" allowfullscreen>

Rajdowe Szombierki 2013/03/21 10:37 #123852

• Dawid Grabowski
  • Gość
  • Gość
Fotogaleria z treningu :)
www.szombierkibytom.com/index.ph ... news=1636#

i jeszcze jedna galeria tym razem na fb
www.facebook.com/media/set/?set ... 945&type=1

Onboard subaru impreza wrx sti

Pozdr

• Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone