Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

hasie, szkło i 20 03 01 :P 2013/06/27 18:10 #129952

Sprawa śmieci od początku była śmierdząca, powiem szczerze na początku martwiłem się odnośnie zapisów w uchwale i przede wszystkim wypowiedzi naszych radnych pierwszego ”sortu”.
W miarę rozwoju sytuacji w innych gminach stwierdziłem, że jakoś to będzie. Po przeczytaniu zamówienia od razu wiedziałem kto wygra… Podobnie jak w Sosnowcu. To co jednak najbardziej mi się nie podobało w zamówieniu wymagania odnośnie aut choć może UM przewidywał, że naszym miastem będzie tak małe zainteresowanie i dlatego tak nisko została postawiona poprzeczka. Może była to też wina podstawowego błędu UM czyli późnego rozpisania przetargu. W momencie gdy my ogłaszaliśmy przetarg liderzy na rynku mieli już sporą ilość gmin i może nie chcieli więcej. Nasi wspaniali urzędnicy nie przewidzieli również, że ktoś może się odwołać. Tym o to sposobem udowodniliśmy, że możemy popsuć coś bardziej niż ustawodawca. BRAWO ! Stanęliśmy na wysokości zadania i byliśmy lepsi. Na domiar złego pojawiają się jeszcze informacje od aspirujących polityków na zasadzie ”Tata, a Marcin powiedział”... Za to na profilu naszego wiernego obrońcy praw obywatelskich i demokracji bezpośredniej nie zobaczymy nic poza krytyką centrali, a właściwie jednego ugrupowania. Nie jest to jednak niczym dziwnym, dziwne jest to, że firma chce podstawić kubły choć nie ma umowy ani obowiązku. Wytłumaczy mi to ktoś ?
Jedno jest pewne Bytom na pewno trzeba przytulić… !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

hasie, szkło i 20 03 01 :P 2013/06/27 21:48 #129966

Znowu temat o śmieciach ?

Czy ktoś się pochwali, że w kwietniu lub wcześniej pisał (na forum), że trzeba zrobić przetarg w odpowiednim terminie, zwrócił uwagę na terminy, odwołania, KIO itp?
Nie żebym bronił władz (bo rzeczywiście dali dupy), ale mam wrażenie, że cała opozycja poczuła krew i chce „dorzynać watahę”.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

hasie, szkło i 20 03 01 :P 2013/06/27 23:12 #129970

bytomski.pl/forum/66-ogallnie-o-bytomiu/...dpadami?limitstart=0

Może być ?

Temat już założyłem w lipcu 2012 :)

PS
Nie jestem opozycją, po prostu wyrażam swoje zdanie i nie ważne czy na plus czy minus.


Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

hasie, szkło i 20 03 01 :P 2013/07/01 13:53 #130218

www.dziennikzachodni.pl/artykul/933934,u...howie-live,id,t.html

Jak widać nie tylko Bytom ma problemy. Jest wiele gmin z różnymi problemami.
Główny to pojemniki w chwili obecnej u producentów czeka się 2 do 3 miesięcy na zamówienie. Większość zamówień będzie zrealizowana we wrześniu, a od dziś miały być podstawione. Firmy ratują się fabrykami z najdalszych części europy.

Podobno za dwa tygodnie mają być kontrole w gminach odnośnie wprowadzenia ustawy w życie, wtedy najwięcej po łapkach powinny dostać takie gminy jak Piekary...

Same oprotestowanie przetargu swoją drogą jest na rękę odbiorcy ponieważ ma więcej czasu na przygotowanie się choćby pod względem logistycznym.

Taki chaos w miastach potrwa najprawdopodobniej do września/października, później już będzie z górki.
Jak widać nie tylko gminy są źle przygotowane ale i firmy je obsługujące.

Radna Skalska proponowała aby miasto nie było dzielone na obszary aby każda część miasta miała ten sam poziom obsługi. No i mamy ... :)
Dywersyfikacja byłaby tu wskazana, w najgorszym przypadku nic by się nie zmieniło, a w najlepszym połowa miasta byłaby obsługiwana.

Na koniec aby wskazać o jakich pieniądzach mówimy w przypadku pojemników podam przybliżone ceny (dla dużej firmy komunalnej)

110l - 100 pln
240l - 200 pln
1100 - 500pln
kp7/kp10- od 3000 pln

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone