Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wąska grupa zawodowa 2014/01/22 07:53 #139076

W ostatnim wywiadzie dla Dziennika Zachodniego jeden z prominentnych polityków BIS nazwał pracowników „wąską grupą zawodową” gdzie jeszcze jakiś czas temu walczył o nauczycieli i z ich powodu został zorganizowany przewrót polityczny. Nasuwa się więc pytanie w czym nauczyciele są lepsi od pracowników BPK ? Czemu są szerszą grupą zawodową ?
Odpowiedz jest prosta ! Nauczycieli się wciąga na listy wyborcze aby ciągnęli je do góry.
Widział ktoś radnego pracownika BPK ? Oczywiście, że nie, a nauczycieli w samym BIS-ie jest 2 i nie byli to jedyni nauczyciele na liście.
Na popularnego nauczyciela zagłosują absolwenci i rodzice uczniów nie tylko z klasy, którą wychowuje ale również tych gdzie uczy wu-efu czy polskiego. Jest to już kilkadziesiąt głosów na listę, a więc szansa na wprowadzenie radnego.
To jest właśnie powód dlaczego nauczyciele są prawie tak ważną grupą zawodową jak lekarze w okresie wyborczym.
Na swojego lekarza albo nauczyciela nie zagłosujesz ?
Nie jest to oczywiście pomysł BIS-u ponieważ wystarczy spojrzeć również na listy wyborcze z 2010 i wcześniejsze lub przypomnieć sobie kim był były prezydent.
Dlatego pracownicy BPK w swojej obronie i nas mieszkańców powinni…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wąska grupa zawodowa 2014/01/22 10:06 #139077

Trochę OT.
Odnoszę wrażenie, że KAŻDA opozycja, zarówno krajowa (PIS, SLD, Twój Ruch, ...) jak i lokalna (reprezentowana przez "blogerów" na naszym forum) jest do bólu ... nudna. Jak się czepi jakiegoś tematu, to nie wie kiedy skończyć.

Panowie, Wy swoim przesadnym komentowaniem, tą mnogością "nowych/starych" wpisów "mordujecie" tematy, o których piszecie, czy to śmieci, czy ŚTT czy jak obecnie "dzierżawę BPK".

O BPK i 100 mln napisał pierwszy T. Chojnacki. Dlaczego zatem, skoro poruszacie ten SAM TEMAT każdy z Was MUSI zakładać NOWY wątek. Nie możecie wpisywać swoich komentarzy/opinii pod PIERWSZYM wpisem/tematem - w tym przypadku - T. Chojnackiego?

Nie mówiąc/pisząc o tym, że Wasze kolejne wpisy nie wnoszą nic nowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wąska grupa zawodowa 2014/01/22 11:20 #139084

Leszku nie mogą, bo przecież każdy z tych Panów musi pokazać swoją odrębność i swoją rację jako tę najwłaściwszą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wąska grupa zawodowa 2014/01/22 13:23 #139092

Nie wiem jak inni - ale ja już pisałem praę razy, że Bytomski bez wywodów politycznych był lepszy. Wolałem starą wersję. Gdzie ludzie pisali o festiwalu tańca, problemach mieszkaniowych, wyborze szkoły, dobrej pizzeri ... Bez politycznych wywodów co było rok temu a co dwa lata temu. Komu zależy najbardziej a komu jeszcze bardziej - po ulicach tego nie widać aby komukolwiek zależało. Czemu na głównej jest spotkanie z Gowinem a nie ma z Korwinem. Kto ma rację a kto ma większą rację. Wiem, że Internet to wolna przestrzeń i każdy ma prawo pisać co chce ... ale szczerze ... jak politycy mają potrzebe pisac to niech założą bloga, niech wydadzą pamiętniki, Ci, którzy odeszli w niepamięć niech wydadzą memoriały. Nudzi mi się przepychanie między wywodami polityków wytykajacymi błędy innych polityków aby znaleźć wartościowy post, ważną informację czy osobę, która faktycznie ma problem. Gdyby te wywody jeszcze były pozytywne, zawierały jakieś istotne informacje - ale tu jest tylko wytykanie błędów.

Drodzy politycy - nie uwierzycie ale ludzie potrafią myśleć i nie trzeba im pokazywać paluszkiem co jest złe. Zamiast dalszego pieprzenia zróbcie coś pozytywnego i napiszcie o tym na forum - wtedy przeczytam z przyjemnością. Tylko jak pamiętam taki post jeszcze się nie zdarzył.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wąska grupa zawodowa 2014/01/22 15:28 #139098

  • Morfi
  • Morfi Avatar
  • Gość
  • Gość
To dopiero początek bo zbliża się kampania wyborcza. :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wąska grupa zawodowa 2014/01/22 17:01 #139101

Widział ktoś radnego pracownika BPK …

Zdaję się,że miałeś coś wspólnego z wyborami. Tak więc proste pytanie- ilu pracowników BPK było na waszej liście?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wąska grupa zawodowa 2014/01/22 19:22 #139105

Nie układałem listy i nie znałem wszystkich kandydatów ale wiem, że był przynajmniej jeden.
Gdyby rozszerzyć listę o pracowników firm komunalnych z innych miast i spółek to byłby pewny drugi JA. Dlatego też wielokrotnie jeszcze przed wyborami czy tu czy na swojej stronie poruszałem temat ustawy śmieciowej i mówiłem, że jednym z najtrudniejszych zadań przed nową władzą będzie stał problem wprowadzenia jej w życie.
W tym wpisie chciałem przedstawić pewien mechanizm powszechnie stosowany w wyborach samorządowych o którym może nie wszyscy wiedzą.
Morfi ma racje, już za niedługo na forum będzie co raz więcej nowych użytkowników, którzy będą aktywni tylko przed kampanią i później ponownie zapadną w czteroletni sen zimowy.
Ja osobiście staram się nie zalewać forum wpisami, a jedynie zwracać uwagę na istotne sprawy i mogę to dalej robić bez prywatnego wątku blogowego. Natomiast przy masowych ilościach wpisów Tomasza Chojnackiego i Piotra Koja wprowadza to na forum pewien ład i przejrzystość, nikt nie karze użytkownikom tego czytać. Ci co chcą to czytają, reszta może je pomijać.
Zdaje mi się, że na forum dłużej od mnie był tylko Robert i Jakub (z osób posiadających taki forumowy blog), którzy występowali pod nickami nie imiennymi. W trójkę razem nie mamy tyle wpisów co choćby jeden z Panów wymienionych powyżej.
Osobiście jednak uważam, że taka forma jest potrzebna ponieważ pokazuje przynajmniej kto interesuje się miastem i jego problemami nie tylko w okresie wyborczym.
Amon myślisz, że jest to odpowiednie miejsce aby każdy tu chwalił się swoimi osiągnięciami ? Obawiam się, że wtedy byłaby tu jeszcze większa sieczka ale proszę jest wpis o sprintach na Szombierkach, w których pomagałem w organizacji i zapraszałem na nie.
W momencie jednak gdy pojawiała się o nich informacja na głównej to nie powielałem tu wątków, ponieważ też nie chciałem aby ktoś to odbierał za polityczne, a nie pasje.
Na głównej również pojawił się plakat z akcji „bytomianko przebadaj się”, a więcej można znaleźć na stronie BAS-u jak np. likwidacja miejsc parkingowych przed wjazdem dla osób na wózkach i matek z dziećmi w wózku pod basenem miejskim.
Osobiście też nie uważam się za opozycje i że moja racja jest jedyna słuszna dlatego chętnie czytam i słucham wypowiedzi innych na tym forum i nie tylko, szczególnie na tematy, w których uważam, że nie mam wystarczająco kompetentnej wiedzy.
W momencie gdyby ta czy inna władza zwróciła się do mnie z jakimś problemem np. odpadów czy surowców to z chęcią pomogę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone