Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1
 • 2
 • 3

TEMAT:

Bytomska euro porażka 2014/05/26 21:48 #144608

Politycy wszystkich partii od lewa do prawa czekali na wyniki wyborów do Europarlamentu, traktowali je jako sondaż przed wyborami samorządowymi, czyli do gmin i powiatów jakie czekają nas w listopadzie. Teraz wszyscy włączą Excela i zaczną analizować wyniki aby wybrać dla siebie najlepszą strategię. Ale co tak naprawdę nam mówią te wyniki ? Na pewno to, że daliśmy ciała bo większości z nas nie chciało się ruszyć czterech liter sprzed telewizorów lub wracając ze spaceru, bo pogoda była piękna, zahaczyć o obwodową komisję w celu złożenia małego krzyżyka. Tylko 1/5 mieszkańców miasta skorzystała z swojego prawa wyborczego i zagłosowała. Jak na tym wypadli reprezentanci miasta ? Można powiedzieć jaka elita polityczna taki wynik. Zaczynając od mocno promowanego, choć nie wiadomo czemu, przez Damiana Bartylę mieszkańca Tarnowskich Gór kibica Górnika Zabrze Andrzeja Pilota, któremu w całym Bytomiu udało się przekonać aż 480 mieszkańców. Pytanie więc czy wyborcy stracili zaufanie do Prezydenta i nikogo nie interesuje kogo popiera i promuje czy może po prostu był to polityczny strzał w płot. Następne są mieszkanki naszego miasta. Jedna startująca z dobrego 10 miejsca i która uzyskała aż 128 głosy w całym mieście i druga z gorszego 6 miejsca, która uzyskała również oszałamiające 96 głosów w skali miasta.
Gdyby to były wybory do rady to można byłoby je jeszcze podzielić przez 5 ale i bez tego radnymi to te Panie by nie zostały, a nie wspomnę o europosłankach.
Wydaje się, że ich jedyne zalety to „członek partii” bo szukając społecznego lub politycznego CV nie znalazłem nic. Przepraszam jedna z Pań ostatnio zaangażowała się w szkodliwy dla mieszkańców, a w szczególności centrum Bytomia projekt darmowych parkingów, który sparaliżuje ruch w mieście, a o wolnych miejscach zostanie nam tylko pomarzyć.
Jak widać mieszkańcy Bytomia głosują na ludzi, a nie na partię i zagłosowali nogami, oznajmiając, że nie ma na kogo głosować i wolą spędzić ten czas inaczej. Natomiast jak wyglądają same szyldy?
PO wzięło wszystko, a właściwie miażdżącą większość bo 43% za nimi PIS i 22% czyli z dwukrotną stratą co pewno Platformie doda skrzydeł w przyszłych wyborach, ale pytanie jak to się na nie przełoży skoro nie wiemy jak rozłożyły się głosy lokalnych stowarzyszeń jak BIS, BAS i inne. Wiemy natomiast jak poszło projektbytom.pl który przystąpił do Gowina i uzyskał niespełna 3%. Po około 10% mieszkańców Bytomia oddało głosy na SLD i Nową Prawicę.
Podsumowując nasza „elita” polityczna musi się wziąć do pracy, a nie tylko głosić populistyczne lub idealistyczne hasła bo po owocach ich poznacie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/26 22:13 #144612

Po części wiemy jak te głosy sie rozłożą :) BiS zrobi zapewne w miare dobry wynik, ale po tych wszystkich licznych wtopach jakie zaliczyli (i nadal zaliczają) nie wyniesie on wiecej niż 7 mandatów. Bas, projekt Bytom i im podobne nie przekroczą progu. Co zas sie tyczy PO to wynik jaki osiagnęli jest praktycznie zasługą jednej osoby. Popularnego z nie wiadomo jakiego powodu jerzego buzka, który sam zrobił chyba ponad polowę głosów. W wyrborach samorzadowych Buzka nie będzie. podobnie jak nie wiadomo czy będzie szyld PO - przypomne, iż juz 2 lata temu bytomscy peowcy zdecydowali sie ukryć pod szyldem Platforma bytomska. jakie wdzianko przybiora tym razem? zobaczymy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/26 22:30 #144613

 • JarJaro
 • JarJaro Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • "Sójcze" a Ziętkowi dajcie spoczywać w pokoju
 • Posty: 735
No nie udawaj, że nie wiesz:

Popularnego z nie wiadomo jakiego powodu jerzego buzka

1. Bo uratował polskie górnictwo, a jednocześnie żaden pracownik kopalń nie stracił pracy.
2. Bo znowu uratuje polskie górnictwo i żaden pracownik kopalń nie straci pracy.
3. Bo jest genialnym, cenionym i szanowanym politykiem europejskiego formatu, był przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.
4. Bo jest "dobrym Ślązakiem".
5. Bo świetnie odpowiada na zadawane pytania, nie udzielając żadnej konkretnej odpowiedzi.
6. Bo walczy o bezpieczeństwo energetyczne.
7. Bo walczy z pakietem klimatycznym.
...
...
...
99. Bo dużo dobrego można na Jego temat usłyszeć w mediach.
100. Bo, jak twierdzi JKM, w demokracji decyduje większość, a głupich jest więcej niż mądrych (wszędzie, nie tylko w Bytomiu, na Śląsku czy w Polsce).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/26 23:08 #144616

Sam Buzek zdobył więcej głosów niż cały PIS na Śląsku razem wzięty :huh: zaraz znowu zaczną szukać lemingów w polu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/27 00:11 #144618

kibica Górnika Zabrze Andrzeja Pilota

Oj, to ważna informacja o człowieku. Może dlatego poniósł w Bytomiu porażkę?
Czemu przy innych omawianych kandydatach nie podajesz, komu kibicują? Czyżby wszyscy oni byli kibicami Polonii Bytom, Odry Opole lub, co najbardziej prawdopodobne, Arki Gdynia, więc są cacy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/27 02:59 #144619

Te wybory były ważnym testem przed kolejnymi wyborami z prawdziwego maratonu tego typu imprez.
Kilka spostrzeżeń :
1. PO w Bytomiu odbudowała swój potencjał i pewnie jesienią wygra w sposób wyraźny.
2. Dwa lata rządów BIS w Bytomiu pokazuje, jak łatwo jest roztrwonić społeczne poparcie. W drugiej turze wyborów prezydenckich w Bytomiu w 2012 roku kandydat BIS pokonał kandydata PO w stosunku 72:28. W listopadzie 2014 prędzej taki wynik padnie w odwrotnym stosunku.
3. KaNaPa rośnie w siłę i pewnie do wyborów samorządowych a nawet do przyszłorocznych parlamentarnych będzie zwiększało swoje poparcie. Choć przepływ elektoratu "od Janusza do Janusza" pokazuje, że każda kolejna inicjatywa antyestablishmentowa będzie pożerała poprzednią.
4. Klęska koalicji TREP pokazuje, że czas na lewackie eksperymenty się kończy. Czy pociągnie to za sobą również spadek poparcia dla autonomistów śląskich? Zapewne tak, choć proces ten nie będzie tak dynamiczny.
5. Wyniki uzyskane przez partie Gowina i Ziobry potwierdzają tezę, że nie ma na prawicy życia poza PiSem.
6. Sam PiS jeśli chce wygrać wybory samorządowe i przyszłoroczne parlamentarne musi zarówno rozszerzyć się na nowe środowiska jak i przedstawić program atrakcyjny dla elektoratu 25-29.
7. Co do poparcia Damiana Bartyli dla osoby pana Pilota - pewnie będzie więcej wiadomo po 8 czerwca kiedy Polonia zagra ostatni mecz z Rozwojem Katowice o utrzymanie w 2 drugiej lidze. To poparcie dla osoby, która akurat jest związana z Górnikiem Zabrze może być czystym zbiegiem okoliczności. Bardziej istotny jest chyba fakt, iż pan Pilot jest działaczem PSL a jak powszechnie wiadomo, że PSL ma bardzo mocną pozycję, jeśli chodzi o obsady personalne spółek górniczych i energetycznych.
8. I na koniec słowo o profesorze Jerzym Buzku - mało jest w polskiej polityce osób łączących kompetencje, wysoką kulturę osobistą i zwykłą ludzką uczciwość. Dobrze się dzieje, że taka osoba reprezentuje interesy Śląska w Parlamencie Europejskim nawet jeśli mandat zdobywa z listy PO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/27 07:25 #144621

Felieton zaktualizowany o najnowsze dane i ostateczne wyniki...
Wiele to nie zmieniło.
Ikar
Nie łączyłbym TREP-u Z RAŚ, tu prędzej może z Plurą bo pod jego ustawą zbierane są podpisy. RAŚ jest raczej mocno prawicowy i nie do końca im po drodze chyba z TR. Można przeczytać w gazetach jak TR pochyla się w stronę RAŚ ale nigdy nie czytałem o odwzajemnieniu...
Majeranek
Starałem się znaleźć wspólny mianownik i ciężko było...
Wiadomo natomiast, że Damian jest powiązany mocno ze środowiskiem kibiców i z tego co wiem jego naturalnemu elektoratowi się to nie spodobało.
Jaką udało CI się znaleźć ważną informacje, która mogłaby przekonać bytomian aby oddali głos na tego Pana ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/27 08:35 #144624

E tam, takie bicie piany.

Sukces i porażka zalezy od wielu czynników- także tych zewnętrznych.

Prawda jest taka, że wybory do Sejmiku są kluczowe, ale rządzą się nieco innymi prawami niż wybory do RM i na Prezydenta.
W wyborach do RM startują często lokalne komitety i to one moim zdaniem w Bytomiu będą rządzić kolejną kadencję. Duże partie nie mają tu czego szukać, a ich struktury generalnie albo są marne, albo nie na tyle powazne, żeby do RM wprowadzić wielu radnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/27 08:37 #144625

A ja sobie wypraszam.

"Na pewno to, że daliśmy ciała bo większości z nas nie chciało się ruszyć czterech liter sprzed telewizorów lub wracając ze spaceru, bo pogoda była piękna, zahaczyć o obwodową komisję w celu złożenia małego krzyżyka. Tylko 1/5 mieszkańców miasta skorzystała z swojego prawa wyborczego i zagłosowała.".

Chciało mi się ruszyć 4 litery. TV nie mam. Koło komisji przechodziłem wielokrotnie i na wyborach nie byłem. To był świadomy wybór. Skończmy w końcu tłumaczyć niską frekwencję lenistwem obywateli a nie mizerią polityczną. Czas przed wyborami - jedyny czas kiedy politycy udają, że się nami interesują. Czas po wyborach - jedyny czas, kiedy politycy mówią jakimi jesteśmy ignorantami. Jeżeli ktoś mi mówi, że mam iść do sklepu wybrać między czerstwym a zgniłym pieczywem mówiąc, że to mój obywatelski obowiązek (nie obowiązek a przywilej) to ja zaczynam się zastanawiać, czy taka osoba ma równo pod kopułą. Zresztą z tego powodu nie mam TV - nie chce mi się już tego g...a słuchać. Mam składać krzyżyk pod wyborem kogoś, kto nie ma zbytniej zdolności decyzyjnej, zarabia krocie i rozważa istotne problemy kraju i kontynentu, jak np. czy nie zakazać używania cynamonu? I nie - nie chodzi o zawiść względem pieniędzy tylko o prosty fakt - JA W TYM NIE WIDZĘ SENSU! Mając 18 lat pobiegłem na wybory i się zawiodłem. Bo ktoś mnie oszukał. I tak było wybory w wybory. Po co mam na nie chodzić? Po co ma mi ktoś pluć w twarz a ja mam udawać, że deszcz pada ... i znowu iść. Sam Pan napisał, że jest to prawo wyborcze - z którego nie korzystam, bo to też wybór. A chodzenie na wybory aby wrzucić pustą kartkę to tylko więcej pracy dla osoby, która siedzi w komisji. Ludziom zacznie się chcieć chodzić na wybory, jak będzie w czym wybierać.

A jak możemy mieć na coś faktycznie wpływ, i np. konsultować RPO - czyli NASZE PRZYSZŁE FUNDUSZE, to nagle politykom już na tym nie zależy, p.....ą to - bo po co coś faktycznie zrobić. Lepiej obiecać, skłamać i ponarzekać na frekwencję.

Jedyne wybory na jakie chodzę to wybory lokalne. Swoich kandydatów już mam. Jedyni, którzy tego RPO nie p.....ą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/27 09:57 #144630

No nie udawaj, że nie wiesz:

Popularnego z nie wiadomo jakiego powodu jerzego buzka

1. Bo uratował polskie górnictwo, a jednocześnie żaden pracownik kopalń nie stracił pracy.
2. Bo znowu uratuje polskie górnictwo i żaden pracownik kopalń nie straci pracy.

To ja chyba co innego pamiętam a wróżyć nie potrafię

A ja sobie wypraszam.

"Na pewno to, że daliśmy ciała bo większości z nas nie chciało się ruszyć czterech liter sprzed telewizorów lub wracając ze spaceru, bo pogoda była piękna, zahaczyć o obwodową komisję w celu złożenia małego krzyżyka. Tylko 1/5 mieszkańców miasta skorzystała z swojego prawa wyborczego i zagłosowała.".

Chciało mi się ruszyć 4 litery. TV nie mam. Koło komisji przechodziłem wielokrotnie i na wyborach nie byłem. To był świadomy wybór. Skończmy w końcu tłumaczyć niską frekwencję lenistwem obywateli a nie mizerią polityczną.

He he.Jesteś naiwny jak dziecko.Myślisz,że komu zrobiłeś na złość nie biorąc udziału w wyborach? A może myślisz,że skoro nie głosowałeś to nikogo nie wybiorą?
Oczywiście ty i tobie wielu podobnych macie prawo nie iść głosować.Tylko potem nie narzekajcie,że do głosu dochodza takie Konczity bądź inne Hitlery.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/27 10:06 #144631

Nie zrobiłem nikomu na złość. Naiwni są dla mnie ludzie głosujący. Ale to moje zdanie. Na pewno jestem zdrowszy. Miałem i mam to w poważaniu. Nie siedziałem oglądając co kłamcy mają do powiedzenia, tylko poszedłem na saune i do kina. Nieświadomość w odniesieniu do polityki to błogosławieństwo.

Z tego co wiem to prawo głosu nie wiąże się w przypadku jego wykorzystania z prawem do narzekania. Chyba że się mylę ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/27 11:50 #144635

Dawid : osoba Kazimierza Kutza i ksenofobiczna kampania jaką prowadził to chyba jest problem dla RASia - a przecież kampania prowadzona pod sztandarami TREPa. TREP miał to do siebie, że w każdym z okręgów prowadził kampanię trochę inną niż w innych okręgach. Przykładowo w Krakowie na każdym rogu ulicy wisiał Hartman z hasłem ; Ja też wierzę!

Z perspektywy bytomskiej ciekawa jest ta inicjatywa poparcia PSLu przez Bartyle. To pokazuje, że BIS jeszcze przed wyborami może się rozpaść i część może pójść do PSL choć nie wykluczałbym również wspólnej listy Bartyli z PSL. W tym kontekście dużo ważniejsza jest teraz sprawa utrzymania Polonii Bytom w 2 lidze niż poparcie udzielone dla człowieka Górnika Zabrze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/27 12:38 #144636

Nie dziwię się, że prezydent z BIS poparł kandydata z PSL, bo de facto taka koalicja istnieje w Radzie Miejskiej. Przecież prezes Wspólnego Bytomia, Kazimierz Bartkowiak, to członek PSL, a w 2011 roku z trzeciego miejsca na liście partii startował do sejmu.

Problem tylko w tym, że PSL ma w naszym regionie znikome poparcie, bo trzon jego elektoratu stanowią rolnicy, a tych u nas jest bardzo mało. Dlatego z definicji kandydaci tej partii nie mają tu zbyt dużych szans na sukces.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/27 14:00 #144639

3. KaNaPa rośnie w siłę i pewnie do wyborów samorządowych a nawet do przyszłorocznych parlamentarnych będzie zwiększało swoje poparcie. Choć przepływ elektoratu "od Janusza do Janusza" pokazuje, że każda kolejna inicjatywa antyestablishmentowa będzie pożerała poprzednią.

Wyborcy KNP znakomicie orientują się w jego programie, są świadomi na co głosują. To nie ruch "antyestablishmentowy". Ludzie mają dość lewactwa i arogancji "władzy". Z tego właśnie powodu młodzi, wykształceni ludzie głosują na KNP. Chcą wziąć sprawy we własne ręce a nie być ograniczani przez zgraję urzędników, którzy łaskawie mówią im co im wolno a co nie i ile mają za to zapłacić. ZUS nie zapewni mi emerytury - dlaczego mam płacić składkę emerytalną? NFZ nie zapewnia mi dostępu do lekarza - chcąc dostać się do specjalisty przed śmiercią - muszę iść prywatnie. Dlaczego nie mogę zrezygnować ze składki zdrowotnej na rzecz prywatnego podmiotu?

5. Wyniki uzyskane przez partie Gowina i Ziobry potwierdzają tezę, że nie ma na prawicy życia poza PiSem.

PiS nie jest partią prawicową w najmniejszym stopniu. Jeśli chodzi o gospodarkę to Kaczyński jest bardziej "lewy" od Millera. Jedyne co ich różni to podejście do Kościoła.

6. Sam PiS jeśli chce wygrać wybory samorządowe i przyszłoroczne parlamentarne musi zarówno rozszerzyć się na nowe środowiska jak i przedstawić program atrakcyjny dla elektoratu 25-29.

Z w/w powodu PiS jest nieatrakcyjny dla młodych. A największym problemem PiSu, który czyni go niewybieralnym, jest jego prezes.

8. I na koniec słowo o profesorze Jerzym Buzku - mało jest w polskiej polityce osób łączących kompetencje, wysoką kulturę osobistą i zwykłą ludzką uczciwość. Dobrze się dzieje, że taka osoba reprezentuje interesy Śląska w Parlamencie Europejskim nawet jeśli mandat zdobywa z listy PO.

Zaskakujące słowa wobec osoby, która w ogromnym stopniu przyczyniła się do rozwalenia (tak, rozwalenia) górnośląskiego przemysłu. Ludzka pamięć jest zawodna, Buzek ze śląskiego wroga nr 1 stał się idolem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomska euro porażka 2014/05/27 14:17 #144640

Naiwni są dla mnie ludzie głosujący. Ale to moje zdanie. Na pewno jestem zdrowszy. Miałem i mam to w poważaniu. Nie siedziałem oglądając co kłamcy mają do powiedzenia, tylko poszedłem na saune i do kina. Nieświadomość w odniesieniu do polityki to błogosławieństwo.


Żyjemy zdaje się w błogosławionym społeczeństwie :)

pbs.twimg.com/media/BolGIFMIYAAPMzi.jpg:large

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Strona:
 • 1
 • 2
 • 3
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone