Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Po co nam Radni w Bytomiu ? Czyli dostęp do sesji 2014/08/07 08:47 #147382

Na ostatniej sesji Rady Miasta wrócił mój projekt o udostępnienie nagrań z sesji na stronie Urzędu Miasta. Projekt ten został odrzucony w drodze głosowania 7 za i 8 przeciw, przypominam, że Rada liczy 25 osób więc już na dzień dobry powstaje pytanie gdzie pozostałych 10 radnych i jak będzie wyglądała lista obecności…
Na początek przytoczę słowa konstytucji naszego kraju, a konkretnie artykuł 61 ustawy zasadniczej:
„1.Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
2.Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.”
Zapis ten znajduje się już w drugiej części konstytucji zajmującą się wolnością, prawami i obowiązkami człowieka i obywatela.
Nie ma sensu w tym miejscu przytaczać dalszych ustaw, już sama ustawa zasadnicza czyli konstytucja daje nam wiele do myślenia w świetle działalności naszych radnych.
Osobiście nurtuje mnie czemu chcą ograniczyć lub utrudnić nam dostęp do obrad podczas, których zapadają decyzje o naszych podatkach, budżecie miasta, planie zagospodarowania przestrzennego, sprzedaży własności miasta i innych tematów, które nas bezpośrednio dotykają jak wywóz odpadów.
Może coś chcą ukryć ? Przecież im mniej wiemy tym łatwiej jest nam potem wciskać ciemnotę wyborczą, łatwiej wkręcić bajkę, że miasto się rozwija i super prosperuje. Tymczasem po przeanalizowaniu choćby budżetu miasta okazuje się, że kwietniki czy potrójne dni Bytomia to tylko mają odwrócić naszą uwagę od faktycznego stanu.
To na sesjach Rady Miasta likwiduje się Dzielnice, sprzedaje BPK-a, czy podnosi opłaty za PEC zwiększając zapotrzebowanie, tu również zamyka się szkoły, przedszkola etc.
Sesje przeważnie odbywają się w godzinach pracy więc nie każdy może sobie pozwolić na urlop co miesiąc aby posłuchać co nasi Radni mają „mądrego” do powiedzenia. Ja również nie mam takiego komfortu aby być na każdej sesji dlatego postanowiłem zaradzić temu. Skoro Radni nie chcą to samemu muszę zadbać o dostęp nagrań z sesji.
Na koniec powstaje kolejne pytanie „Po co są radni i jakich mamy radnych skoro kolejny raz muszą ich wyręczać mieszkańcy ?”

Kanał na którym będą się pojawiać sesje naszej Rady Miasta i nie tylko
www.youtube.com/channel/UCZk3bdslaJyzdpObPUFtMIw

Sesja w 6 odsłonach:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Po co nam Radni w Bytomiu ? Czyli dostęp do sesji 2014/08/07 11:28 #147386

Tak z ciekawości kliknąłem na ostatni filmik. Od 6:50 zaczynają się skargi, na różnych dyrektorów i Prezydenta Miasta Bytomia. Proszę tego posłuchać (!). To tylko kilka minut a bardzo pouczające.

- żaden radny nie dyskutuje,
- wszyscy radni są za odrzuceniem skarg,
- sprawozdawcy nie odczytuje, czego dotyczyła skarga, ani nie odczytuje uzasadnienia uchwały,
- przewodnicząca natychmiast zamyka dyskusje (chyba nawet nie zdążyła się rozejrzeć po sali),
- o wiele dłużej natomiast czeka na przywołanie radnych, którzy pałętają się po urzędzie,
- przewodniczącej nawet nie chce się odczytać tekstu uchwały.

Ci radni nie wiedzą, nad czym głosują!? Ale wiedzą, że nie warto poprzeć skargi, bo potem pójdą „coś załatwić” do dyrektora lub prezydenta. Ciekawe, że dotyczą to także radnych z PO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Po co nam Radni w Bytomiu ? Czyli dostęp do sesji 2014/08/07 12:34 #147387

Dzięki Dawid.
Dobra robota. :)

Jak widzisz zastąpienie dyktafonu zwykłą kamerą VHS. Czy można postawić taką kamerę na poręczy nad widownią - prawa / lewa strona - a nagranie pliki video umieścić podobnie jak powyższe pliki audio ?.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Po co nam Radni w Bytomiu ? Czyli dostęp do sesji 2014/09/09 09:22 #148530

Kolejne nagranie już na mnie czeka.
Wrzucę je w tym tyg do sieci :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Po co nam Radni w Bytomiu ? Czyli dostęp do sesji 2014/09/09 10:31 #148532

Wrzucaj koniecznie. Pamiętaj, że Ridley Scott też zaczynał od małych form!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone