Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Urzędnicze mody miejskie 2015/01/31 15:13 #155337

Gdy w Ciechocinku wrócono do rzeźb kwiatowych zaraz pomysł podchwyciło wiele gmin i w Polsce zaroiło się od roślinnych instalacji.
Moda ta nie ominęła Bytomia.

Inne mody jakie przychodzą mi do głowy to śpiewające fontanny (ta bytomska na rynku grywa jeszcze piosenki?), ławeczka z metalową figurą znanej postaci. U nas takiej nie ma, ale stylem do tych metalowych odlewów pasuje nasz świetlik.

Za większe pieniądze modne były akwaparki. Po budowie Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie i u nas miano coś takiego postawić - przypuszczam, że gdyby CNK nie powstało, o budowie czegoś takiego u nas nie byłoby mowy.

Jakie jeszcze macie pomysły na urzędnicze mody miejskie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Urzędnicze mody miejskie 2015/01/31 16:35 #155343

Zapomniałeś o największej, nieprzemijającej i najgłupszej zarazem - LOGO! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Urzędnicze mody miejskie 2015/03/30 08:51 #157565

Tzw. rewitalizacje parków. Mam wrażenie, że ostatnio dużo parków jest przebudowywanych, co raz o tym piszą. Jakieś specjalne pieniądze na to są, czy może to się dzieje cały czas a tylko ostatnio zwracam na to uwagę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Urzędnicze mody miejskie 2015/03/30 11:35 #157575

Tak na dobrą sprawę zaczęło się chyba od rewitalizacji parku Mickiewicza, a inwestycje te są tak widoczne ponieważ zazwyczaj jest to kompleksowa przebudowa, tylko zauważyć trzeba że jest tak głównie dlatego że przez wcześniejsze 20 lat w parkach nie działo się praktycznie nic. Przez wspomniane 20 lat prace w parkach ograniczały się do grabienia liści ( choć nie wszędzie i nie zawsze ) jedynie park miejski miał trochę więcej szczęścia i w nim dokonywano jakiś drobnych bieżących napraw. Dzisiaj jeżeli chce się przeprowadzić jakieś prace w naszych parkach to wiążą się one z gruntowną przebudową ponieważ są one zazwyczaj tak bardzo zaniedbane że drobnymi pracami nie uzyska się widocznego efektu.
Tak że moim zdaniem to nie moda na rewitalizacje parków ale raczej powrót do normalności. To jak z budynkiem, jeżeli pozwoliliśmy na jego zdewastowanie to dzisiaj musimy przeprowadzić kompleksowy remont. Pytanie czy w przyszłości będziemy na tyle mądrzy aby znów nie pozwolić na zapuszczenie dzisiaj remontowanych parków. Ostatnio byłem na spacerze w parku i w stawie od strony ul.Olimpijskiej jest nie mało śmieci, one oczywiście same tam nie wpadły ale skoro wyłożono na remont tego stawu nie małą sumę to powinno się zadbać o wygląd tego miejsca i systematyczne sprzątanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Urzędnicze mody miejskie 2015/03/30 19:39 #157590

Miras, nazywam to "modą" (czy słusznie czy nie - to inna sprawa), bo dotyczy wielu miast a nie tylko Bytomia. :)

Charakterystyczne jest też to, że te rewitalizacje zwykle nie oznaczają naprawiania zaniedbanej infrastruktury, ale tworzenie zupełnie nowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Urzędnicze mody miejskie 2015/05/14 09:55 #159084

W Łodzi powstała ciekawa fontanna, tzn. brzydka jak noc listopadowa, ale kształtem przypomina waginę. Śmieją się zresztą, że to jest "szpara" Zdanowskiej - obecnej prezydent Łodzi..

szamba betonowe Konin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone