Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Biznes 2023/09/11 13:53 #197777

• Joanna89
  • Joanna89 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Macie może jakieś sprawdzone porady w kontekście prowadzenia własnego biznesu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Biznes 2023/09/11 14:58 #197782

• Marcelina
  • Marcelina Avatar
  • Gość
  • Gość
Ciekawy temat.

Biznes 2023/09/11 15:37 #197795

• Agnieszkaa
  • Agnieszkaa Avatar
  • Gość
  • Gość
Dużo zależy od samej branży.

Biznes 2023/09/14 17:27 #197817

• Gość
  • Gość
Prowadzenie biznesu w dzisiejszych czasach to duże wyzwanie. Szczególnie jak spojrzymy na bardziej popularne branże. Dlatego musimy zastanowić się nad tym w jaki sposób zyskać przewagę nad konkurencją. Z jednej strony można to zrobić oferując wysoką jakość produktów czy usług w przystępnej cenie. Z drugiej strony to przecież musimy do tych potencjalnych klientów w jakiś sposób dotrzeć. Dlatego warto postawić na marketing internetowy ponieważ każdy z nas korzysta z tego medium na co dzień. Po trzecie to trzeba budować relacje z partnerami biznesowymi, co też nie jest takie proste. Wybieranie się na ważne wydarzenia branżowe z pewnością przybliży nas do tego celu. Poza tym potrzebne będą prezenty na ważniejsze okazje, może to być przykładowo alkohol z wysokiej półki. Personalizując prezent wybierzmy butelka z nadrukiem, to jeszcze bardziej podkreślimy wagę sytuacji.

Biznes 2023/09/14 17:28 #197818

• Gość
  • Gość
Jestem tego samego zdania. Nie ma nic ważniejszego niż dobra reklama, szczególnie w pierwszej fazie rozwoju. Natomiast dużo będzie też zależało od rodzaju prowadzonego biznesu. Będąc przykładowo producentem, musimy zastanowić się nad tym jakie inwestycje w perspektywie długoterminowej dadzą nam największe korzyści. Jedną z podstawowych jest wybranie oprogramowania jakie będzie w stanie zwiększyć jakość, zmniejszając przy tym koszta. Stąd też tak dużą popularnością cieszy się program do planowania produkcji ponieważ jest bardzo elastyczny i możemy go wdrożyć do praktycznie każdego środowiska. Docenią to z pewnością planiści ponieważ będą mieli o wiele mniej pracy więc będą mogli skupić się na innych zadaniach.

Biznes 2023/09/19 14:18 #197829

• Szczepan
  • Szczepan Avatar
  • Gość
  • Gość
Biznes is biznes ;)

Biznes 2023/09/25 23:34 #197868

Nie poddawać się jak pojawiają się niepowodzenia i trudności. To jest norma w biznesie. Mieć zawsze plan B. Starać się dywersyfikować źródła dochodu. Nie liczyć na cud. W biznesie nie ma cudów. Pozyskiwać dobrych, uczciwych kontrahentów. Przed rozpoczęciem współpracy, dobrze zweryfikować firmę, z którą ma się nawiązać współpracę. Jeżeli biznes Cię przerasta, możesz poszukać wspólnika. Każdą współpracę zabezpieczyć odpowiednimi umowami. Nie wchodzić w szemrane biznesy. Cierpliwie rozwijać firmę. Uczyć się, zwłaszcza branży, w której się działa. Obserwować konkurencję. itd.itd. Tematów jest bardzo dużo. Większości z nich będziesz się uczyć na bieżąco. Powodzenia

Biznes 2024/02/16 14:40 #198115

Prowadzenie własnego biznesu wymaga skupienia na wielu aspektach, ale jednym z kluczowych jest optymalizacja procesów wewnętrznych, aby zwiększyć efektywność i redukować koszty. Na przykładzie mojej firmy mavark.pl/, która specjalizuje się w usprawnianiu procesów pakowania przez oferowanie maszyn takich jak wagoworkownica, workownica, wagopakowarka, pakowaczka, linia ważąco-pakująca, workownica BIG BAG, stacja załadunkowa BIG BAG, mogę powiedzieć, że automatyzacja jest kluczem do zwiększenia wydajności. Inwestowanie w nowoczesne technologie i maszyny pakujące nie tylko przyspiesza realizację zamówień, ale także minimalizuje ryzyko błędów. Dlatego moja porada to: nie boj się inwestować w technologie, które mogą przynieść długoterminowe korzyści dla Twojego biznesu. Automatyzacja i ciągłe szukanie sposobów na optymalizację procesów pracy to fundamenty prowadzenia efektywnej i konkurencyjnej działalności.

Biznes 2024/02/19 09:15 #198118

Rady w kontekście prowadzenia biznesu? Od siebie polecam zastanowić się nad umożliwieniem klientom płatności kartą. Coraz więcej firm wprowadza terminale. Sam wiele razy spotkałem się z sytuacją, w której nie miałęm przy sobie gotówki oraz miałem możliwość zapłacenia jedynie blikiem albo kartą. Sytuacja w której nie byłoby takiej możliwości nie byłaby komfortowa.

Biznes 2024/03/17 07:18 #198137

A czy kojarzycie firmę prometkraty.pl ? Tak pytam, ponieważ zauważyłam, że oferują oni wycieraczki wykonane z krat i zastanawiam się czy je kupić? Słyszałam, że są solidne i dobrze wykonane. Ich pozostałe propozycje krat są wykorzystywane nawet do budowy schodów czy innych elementów.

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone