Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/07 01:36 #137174

Witam,
Czy ktoś zna osobę, która świadczy usługi pomocy w zakupie samochodu. Chodzi oczywiście o jakiegoś mechanika, rzeczoznawce z którym będzie można podjechać, tu blisko, bo do Chorzowa, aby ocenił samochód pod względem wizualnym, a przede wszystkim blachy?

Pozdrawiam,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/07 02:12 #137175

Jaka marka?

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/07 13:00 #137178

Jaka marka?

Fiat

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/07 16:09 #137183

Jeśli jest to auto z ogłoszenia to podeślij link,to coś powiem na temat tego fiata.

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/07 16:23 #137184

Jeśli jest to auto z ogłoszenia to podeślij link,to coś powiem na temat tego fiata.

Dzięki.

Pierwszy (według mnie najlepszy)
otomoto.pl/fiat-punto-krajowy-1-wlascici...ladny-C31156804.html

Drugi
otomoto.pl/fiat-punto-krajowy-bez-rdzy-C31364059.html Tu nie podali przebiegu, ale dzwoniąc uzyskałem informacje, że przebieg to 120.000

To chyba jakiś komis i wydusiłem, że auto bylo pare dni temu na badaniu i wyszlo ze trzeba niedlugo wymienić amortyzatory, i facet gadal ze mial lekka stluczke z przodu. Poprzedni właściciel najechał na tył poprzedzającego go samochodu. ale maska podobno nie jest lakierowana. Pomalowane były błotniki. Mówił jeszcze, że chłodnica lampa i pas przedni były wymienione, ale nie wiem co o tym myśleć.

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/07 19:19 #137188

• Morfi
  • Morfi Avatar
  • Gość
  • Gość
Mogę pomóc z miernikiem grubości lakieru i na samochodach troszkę się znam.

Zamiast Punto kupiłem Swifta ten sam przedział cenowy. A żywotnośc dużo lepsza.

A komisy omijam z daleka, przebiegi stan techniczny daleki od przedstawianego w 95%.

W swoim życiu kupiłem lub pomagałem w zakupie już kilkunastu aut.

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/07 21:36 #137193

Obejrzałem te dwa Punta i powiem tak, mimo tego że cena może i jest zachęcająca (ten rocznik Punta w dobrym stanie to koszt 6-7 tyś) to dałbym sobie z tymi dwoma spokój,raz że to auta z komisu,druga rzecz obydwa po jakichś kolizjach-widać nierówne szpary w okolicach maska,zderzak,reflektor,kolejna to nie wiadomo do kiedy ważne opłaty i raczej na pewno brak drugiego kompletu opon.
Ja bym zrobił tak,jeśli to koniecznie ma być Punto to po blisku zobaczyłbym tego: Fiat Punto II 2000r 1.2 ELX 80 KM , długie OC, zimowe opony OKAZJA Ruda Śląska • Tablica.pl - na zdjęciach wygląda dobrze,ma długie OC,2 komplety opon i może się sprzeda za 4.5 tyś lub mniej,nawet jeśli będzie trzeba dołożyć powiedzmy 500zł to daje to sumę 5 tyś,a nie 7 tyś.
Takie jest moje zdanie na ten temat,żadnego z tych trzech aut nie polecam jako auta pewnego.Żeby kupić dobre auto trzeba mieć czas,jeździć,oglądać,szukać,i nie napalać się.
Pozdrawiam.

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/07 21:38 #137194

Najlepiej wziąć wóz na jazdę próbną i zajechać do p. Miecia Pamuły - Mototechnika Bytom w Łagiewnikach, serwis Fiata, niech go sprawdzą. A wcześniej porozumieć się z Pamułą - rzec, że ufa mu się jako bytomskiemu rzemieślnikowi. Używanego fiata nie polecam. 4 lata jeździłem używanym palio - kupiłem go jako czterolatka u autoryzowanego dilera Mimar w Piekarach. I nawet bak zaczął przeciekać.

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/07 22:47 #137200

otomoto.pl/fiat-punto-krajowy-bez-rdzy-C31364059.html

Chyba mi monitor szwankuje bo wyświetla mi srebrny zamiast różowego ... taka sytuacja (znaczy sie rzetelność sprzedawcy)

I tu Morfi ma rację

Zamiast Punto kupiłem Swifta ten sam przedział cenowy. A żywotnośc dużo lepsza.
A komisy omijam z daleka, przebiegi stan techniczny daleki od przedstawianego w 95%.[/quote

Załączniki:

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/08 00:06 #137202

Dzięki wszystkim za obszerne wypowiedzi. Powiem tak, niedawno zdałem prawko i wypada coś kupić. Nie napalam się, ale szukam ofert z dość bliska, bo sam muszę dotrzeć na miejsce, a w chwili obecnej moim jedynym środkiem jest tramwaj, bądź autobus. Gdzieś dalej mogę podjechać jedynie taksówką. Mam 6000zł, ale dobrze jak zostanie na początkowe wymiany. Nie musi być koniecznie Fiat, ale chciałem coś małego, niedrogiego i bardzo trwałego, bo sam na pieniądze zapracowałem i wiem, że szybko nowego auta nie kupie. Z tego co oglądałem to za moją cenę można kupić Fiata Seicento, Fiata Punto, bądź Matiza. Sam niezbyt znam się na samochodach, dlatego wolałem zapytać na forum.

PS. Również zauważyłem kolor różowy, ale nie wiem, czy to wystawiający zrobił gafę przez przypadek, czy celowo.

Tu te Matizy o których myślałem:

otomoto.pl/daewoo-matiz-klimatyzacja-C24423547.html

otomoto.pl/daewoo-matiz-C31488944.html (według mnie najlepszy, ale musiałbym się bardzo postarać, aby ktoś z rodziny podrzucił mnie aż do Cieszyna)

otomoto.pl/daewoo-matiz-C31434678.html (przebieg spory, ale chyba od zwykłego faceta, a nie z komisu)

otomoto.pl/daewoo-matiz-C30100165.html (no i tu pisze salon samochodowy, a wiec nie wiem, czy z komisu, czy jak)

otomoto.pl/daewoo-matiz-super-stan-2-wla...owany-C31488406.html

Jeśli ktoś będzie miał chwilkę, proszę rzućcie okiem, bo dzięki waszej pomocy i oględzin za pomocy zdjęć mam już zaoszczędzoną jazdę i marznięcie na takim mrozie. Jeśli powiecie mi, że widać już ze zdjęć, że przód był skasowany wtedy takie ogłoszenie odrzucam.

Powiem jeszcze, że wygląd jak i kolor nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Zależy mi abym samochodem po prostu pojeździł z 3, 4 lata, aż uzbieram na coś nowego. Oczywiście przy zakupię od razu zrobię rozrząd, wymienię filtry, oleje i pojadę na stacje.

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/08 00:10 #137203

Ja bym zrobił tak,jeśli to koniecznie ma być Punto to po blisku zobaczyłbym tego: Fiat Punto II 2000r 1.2 ELX 80 KM , długie OC, zimowe opony OKAZJA Ruda Śląska • Tablica.pl - na zdjęciach wygląda dobrze,ma długie OC,2 komplety opon i może się sprzeda za 4.5 tyś lub mniej,nawet jeśli będzie trzeba dołożyć powiedzmy 500zł to daje to sumę 5 tyś,a nie 7 tyś.

Jeszcze raz dziękuje za obszerną wypowiedz na temat samochodów. Chyba jednak sobie odpuszczę skoro tak piszesz. Zobaczyłem Twoją propozycje i powiem Ci, że oglądałem ten samochodzik już wcześniej, ale zaniepokoił mnie zmieniony środek (obszycie kierownicy, zmiana gałki zmiany biegów). Nie wiem, czy nie po nauce jazdy.

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/08 06:57 #137209

Taki Matiz tablica.pl/oferta/daewoo-matiz-gaz-CID5-ID4njt5.html#9e5c998578
auto dobrze się prezentuje,jest w Bytomiu,ma długie opłaty,2 komplety opon,coś w tym Matizie zostało wymienione(może to prawda),może ma też wspomaganie kierownicy i było by już nie źle.
Reszta aut które oglądałem z Bytomia i ościennych miast to nic ciekawego na moje oko nie ma.
Zima to nie jest dobra pora na kupno auta.

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/08 10:00 #137211

Za 6000zł kupisz już spokojnie krajowe Punto i to niekoniecznie z komisu,tyle,że będzie to golas.Komisy proponuję w ogóle skreślić,a w zamian możesz rzucić okiem na oficjalne forum fiata punto,tutaj pierwsze z brzegu ogłoszenie ze sprawdzonym egzemplarzem z tamtego forum:http://fiatpunto.com.pl/topic44902.html cene pewnie można jeszcze spokojnie zbić w dół o parę złotych.Ja bym w tym budżecie celował w Lanosa,auto bardzo łatwo kupić od pierwszego właściciela,części tanie,silniki dobrze znoszą gaz,no i za te pieniądze dostaniesz już egzemplarz z topowym wyposażeniem jakie było do niego oferowane,czyli m.in klima.Seicento i Matiza odpuść,za tymi pojazdami można szukać mając połowę sumy którą dysponujesz.Swift też ciekawy,no ale to już musisz sam się zastanowić czego szukasz.

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/08 10:51 #137212

Każdy będzie doradzał to co jemu pasuje-suzuki,lanos itd.
Całej sumy 6 tyś nie może wydać na zakup auta bo mu nic nie zostanie na ubezpieczenie i naprawy,a w każdym aucie używanym jest coś do zrobienia.
Proszę podać i uzasadnić konkretny przykład auta wartego uwagi i żeby chłopak nie musiał jechać na drugi koniec śląska czy polski.
Jeśli zarejestruje auto na siebie,a nie np.na ojca,a siebie jako współwłaściciela,żeby mu leciały zniżki to ile zapłaci za OC za silnik 1.4 czy 1.6,a ile za 900?
Mogę się mylić,ale zdaje się,że kupując auto w tym mieście w którym się mieszka nie trzeba płacić za nowe tablice,trzeba o tym myśleć przed zakupem auta,bo po kupnie też są pieniądze potrzebne.

Pomoc w kupnie samochodu 2013/12/08 11:11 #137213

Za 6000zł kupisz już spokojnie krajowe Punto i to niekoniecznie z komisu,tyle,że będzie to golas..

Guzik prawda. Kupiłem za 4900 V40 z całkiem przyzwoitym wyposażeniem.

Zależy kto czego szuka, jeśli zależy na małym silniczku to ja polecam nissana micrę. Za te cenę kupi

Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone