Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Porysowany samochód 2014/06/14 00:25 #145218

Witam,
Dziś schodząc do swojego samochodu zobaczyłem niemiłą niespodziankę. Praktycznie 40% mojej maski została celowo porysowana. Widać, że zrobiono je specjalnie. Kilka dni wcześniej sąsiad mówił mi, że mam zabrać samochód z placu, bo mi go porysuje i takie tam duperele. Z początku to zlałem i odpowiedziałem mu, że plac należy do wszystkich odjeżdżając. Dodam, że sąsiad chyba ma coś z głową bo uważa, że cały plac należy do niego. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić? Zgłosić to w ogóle gdzieś, czy pogodzić się z tym, że mam porysowaną maske?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Porysowany samochód 2014/06/14 09:47 #145219

Ewidentnie zgłosić, ze ci groził, a dzisiaj maska porysowana.

Porysowany samochód 2014/06/14 09:50 #145220

Z takimi idiotami zadzieranie może skończyć się jeszcze gorzej.

Niemal pewne jest to, że nic nie robiąc sąsiad poczuje się bezkarnie i za tydzień będziesz miał drugą rysę, a za dwa zacznie na ciebie pluć na chodniku, bo okażesz się dobrym materiałem do gnębienia.

Jeżeli chcesz parkować tam nadal, pomyśl o kamerce wewnętrznej. Idealnie byłoby, gdybyście pokłócili jeszcze raz sugerując mu ponowne porysowanie samochodu, co wychwyciłaby kamera z wewnątrz samochodu. Możesz parkować bardziej perfidnie w miejscu, które go wkurza. Trzeba upewnić się, że jakość jest dobra w nocy i obejmie w obiektywie to co interesujące. Gdy się to nagra, sąsiad będzie zmuszony do pokrycia dużych strat.

Porysowany samochód 2014/06/14 10:57 #145221

zglosic na policje

Porysowany samochód 2014/06/14 11:00 #145222

Zgłosić na policję.

Porysowany samochód 2014/06/14 12:43 #145224

Zgłosić na policję jeżeli możesz skorzystać z AC.

Wskazywanie sąsiada, jak pisze pogoda, niewiele da - nie ma możliwości udowodnienia mu tego. Same groźby nie wystarczą - tym bardziej, że prawdopodbnie na nie też brak świadków. Musisz popatrzeć na sprawę pod kątem procesowym. Brak twardych dowodów - brak sprawcy. Przy starszym aucie może się nawet okazać, że to "niska szkodliwość czynu" bo koszt naprawy/ lakierowania to 300-400zł za element czyli wykroczenie a nie przestępstwo. Nawet gdyby były dowody to cwany sąsiad może się wykręcić, że zrobił to przypadkowo i nie wiedział czyje to auto i kogo "przepraszać" - nic mu nie zrobią. To smutne ale ... sorry, taki mamy klimat ... w naszym sądownictwie.

Jeżeli twierdzisz, że "... sąsiad chyba ma coś z głową ..." to faktycznie sprawę możesz tylko pogorszyć - normalny czlowiek by sie wystraszył a takiemu nie wiadomo co przyjdzie do głowy.

Ze sformułowania art. 415 k.c. w związku z art 6 k.c. wynika, że na pokrzywdzonym spoczywa ciężar dowodu, iż szkoda została wyrządzona z winy osoby pociąganej do odpowiedzialności. Pokrzywdzony więc obowiązany jest udowodnić istnienie po stronie sprawcy szkody. Jak to chcesz zrobić nie mając dowodów tylko domniemanie?

Myślę, ze kamerka to świetny pomysł. Może dasz nawet radę ze swojego okna namierzyć sprawcę ...

Porysowany samochód 2014/06/14 21:16 #145236

• JarJaro
  • JarJaro Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • "Sójcze" a Ziętkowi dajcie spoczywać w pokoju
Tak, tak, musisz go wkurzyć, żebyś mógł go nagrać i mieć dowód. Najlepiej żeby Ci rozwalił cały samochód, żeby nie było mowy o znikomej szkodliwości czynu. Jeszcze lepiej żeby to był nowy samochód.

Ludzie, co Wy radzicie. Świrowi nic nie zrobią, nie poniesie rzadnych konsekwencji, a wszystkie koszty poniesie Mati.

Jest tylko jeden sposób, też bez świadków, ale nie będę go doradzać.

Porysowany samochód 2014/06/15 00:08 #145242

Daj komuś na flaszke lub dwie.

Porysowany samochód 2022/01/14 17:17 #196202

Niestety ale takie sytuacje się zdarzają i ja również jestem zdania, że fajnie jest co nieco wiedzieć także o samochodach jako o motoryzacji. Mi spodobało się to co przeczytałem niedawno w artykule joblife.pl/finanse/czy-warto-zainstalowac-w-samochodzie-lpg/ i tak naprawdę samo posiadanie instalacji LPG w aucie jest jak widać popularne cały czas.

Porysowany samochód 2022/01/14 22:20 #196204

Nie znam się na samochodach ani motoryzacji, nie mam nawet prawojazdu ale z całą pewnością uważam że warto dużo wiedzieć na różne tematy dlatego polecam podane tutaj informacje na temat gładzi szpachlowych.

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone