Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 11:30 #189300

Dzień dobry.

Mam takie pytanie do was, co sądzicie o procedurze naborów do urzędu miejskiego w Bytomiu, a dokładniej o składanych tam dokumentach. Teraz śledząc ogłoszenie choćby to bip.um.bytom.pl/zalacznik?idZalacznika=1380769 widzę takie powielanie składanych dokumentów, które są wymagane na dane stanowisko. Po co tak naprawdę są wymagane kserokopie świadectw pracy, jak wymienia się je wszystkie w kwestionariuszu osobowym, chodź od 2018 r taki kwestionariusz osobowy powinien być zastąpiony oświadczeniem osobowym, tak mi się wydaje, i do tego podaje się tam nr dowodu osobistego, który nie jako potwierdza dane, że są prawdziwe. Dlatego pytam się was mieszkańców Bytomia, co o tym sądzicie, może któreś z was też stanie przed takim problemem. Problem wydaje mi się istnieje, ponieważ osoba bezrobotna musi wydrukować dodatkowe strony papieru w ilości x sztuk niepotrzebnie, te dane już są udokumentowane i podpisane przez osobę składającą dokumenty i oczywiście ponieść koszty dodatkowe. Przeważnie na jednym aplikowaniu na dane stanowisko się nie poprzestaje, a koszty rosną + dojazd, bo 21 wieku nie można przesłać drogą elektroniczną dokumentów tylko trzeba w zaklejonej kopercie składać w kancelarii urzędu jak za Cara I. Proszę spojrzeć jak to się robi na Politechnice Gliwickiej tam doskonale sobie ten problem rozwiązali. Dlaczego tak nie ma w Bytomiu? A zapomniałem Bytom każdy omija szerokim łukiem jeszcze chwila, a Bytom zmniejszy się o dzielnicę Stroszek razem z osiedlem Ziętka, które to odłączą się od Bytomia jak to zrobił Radzionków. Można zadać kolejne pytanie, dlaczego omija szerokim łukiem. Kolejna sprawa to ekologia, ile to papieru idzie na przemiał, bo jak sądzę duża część tych dokumentów jest potem niszczona dlatego, że zawierają dane osobowe. Według mnie to powinno wyglądać zgoła inaczej, powinno się wypełnić oświadczenie osobowe do tego załączyć świadectwa szkolne i mieć możliwość wysłania tych dokumentów elektronicznie.

Czyż nie tak powinno wyglądać nowoczesne Miasto Bytom. #!@!!!????***&&&&

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 11:50 #189302

Masz rację. To skandal. #!@!!!????***&&&&

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 13:08 #189303

wymagania dodatkowe:
ukończenie studiów na kierunku prawa, ochrona środowiska, administracji, chemii,

Warunki pracy i płacy oferowane kandydatom:
wynagrodzenie miesięczne: wynagrodzenie zasadnicze z przedziału 2.600 zł- 3.500 zł
brutto


Ktoś w ogóle jeszcze jest zainteresowany pracą na tych stanowiskach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 13:19 #189304

Chyba jak za siedzenie w ciepłym biurze to nie jest najgorzej?Może nie dla człowieka po prawie,choć bez aplikacji to jest niewiele lepszy niż człowiek po administracji czy politologii.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 15:11 #189308

Za siedzenie może nie jest źle z opisu stanowiska wynika, że tam jednak jakaś praca jest wymagana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 17:09 #189309

Zartujecie sobie ? Takie śmieszne pieniądze za takie kwalifikacje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 17:13 #189310

georg11 nikt ci nie kaze składać papierów :) punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 17:16 #189312

Oczywiście,że nie mam zamiaru składac tam papierów. Tylko,że za najniższa krajowa to sprzątaczka robi bez kwalifikacji lub cieć na bramie a nie ktos przy komputerze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 17:24 #189314

Komputer w dzisiejszych czasach to nie jest jakaś wiedza tajemna. Dziś jest dostępny dla każdego,niemalże jak miotła dla sprzątaczki. Po prostu narzędzie pracy. Place są niskie,zgoda. Ale na szczęście są jeszcze dodatki funkcyjne,specjalne,premie no i 13-stki zapisane w ustawie. Do tego fundusz świadczeń socjalnych. Bez wielkiego dramatu. Na początek dla kogoś bez doświadczenia może być. A w międzyczasie szukać czegoś lepszego.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 17:46 #189315

Oczywiście,że nie mam zamiaru składac tam papierów. Tylko,że za najniższa krajowa to sprzątaczka robi bez kwalifikacji lub cieć na bramie a nie ktos przy komputerze.


Mylisz się. U mnie w spółdzielni sprzątaczka zarabia owszem 3500 zł ale netto (do ręki). To że sprzątaczka zarabia mało to mit. Nie ma chętnych do takiej pracy więc pensje już dawno poszły do góry.
Jakbyś zaproponował jej 3500 zł brutto to byś dostał mopem po pysku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 17:55 #189316

Komputer w dzisiejszych czasach to nie jest jakaś wiedza tajemna. Dziś jest dostępny dla każdego,niemalże jak miotła dla sprzątaczki. Po prostu narzędzie pracy. Place są niskie,zgoda. Ale na szczęście są jeszcze dodatki funkcyjne,specjalne,premie no i 13-stki zapisane w ustawie. Do tego fundusz świadczeń socjalnych. Bez wielkiego dramatu. Na początek dla kogoś bez doświadczenia może być. A w międzyczasie szukać czegoś lepszego.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

No właśnie, czegoś lepszego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 17:57 #189317

Oczywiście,że nie mam zamiaru składac tam papierów. Tylko,że za najniższa krajowa to sprzątaczka robi bez kwalifikacji lub cieć na bramie a nie ktos przy komputerze.


Mylisz się. U mnie w spółdzielni sprzątaczka zarabia owszem 3500 zł ale netto (do ręki). To że sprzątaczka zarabia mało to mit. Nie ma chętnych do takiej pracy więc pensje już dawno poszły do góry.
Jakbyś zaproponował jej 3500 zł brutto to byś dostał mopem po pysku.

No to przepraszam.Nigdy nie zarabiałem sprzątajac wiec moje pojęcie o zarobkach przy konserwacji powierzchni płaskich jest raczej słabe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 18:49 #189318

Oczywiście,że nie mam zamiaru składac tam papierów. Tylko,że za najniższa krajowa to sprzątaczka robi bez kwalifikacji lub cieć na bramie a nie ktos przy komputerze.


Mylisz się. U mnie w spółdzielni sprzątaczka zarabia owszem 3500 zł ale netto (do ręki). To że sprzątaczka zarabia mało to mit. Nie ma chętnych do takiej pracy więc pensje już dawno poszły do góry.
Jakbyś zaproponował jej 3500 zł brutto to byś dostał mopem po pysku.



No to przepraszam.Nigdy nie zarabiałem sprzątajac wiec moje pojęcie o zarobkach przy konserwacji powierzchni płaskich jest raczej słabe.


To nie chodzi tylko o sprzątaczki. Tam gdzie brakuje chętnych do pracy zarobki osiągają absurdalne stawki. Elektrycy, ślusarze, spawacze, instalatorzy, sprzątaczki...itp. To efekt likwidacji kiedyś szkół zawodowych. Dziś chcesz mieć dobrego elektryka to bez 5000 zł netto nie masz o czym gadać. I jeszcze musisz się modlić żeby ci nie uciekł. A ci co kiedyś pokończyli licea i studia bo taka była moda teraz siedzą w urzędach za minimalną krajową. Bo jest przesyt takich ludzi na rynku. Same mgr i inżyniery.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Praca Urząd Miejski Bytom 2020/02/06 20:22 #189320

To też nie jest tak do końca jak piszesz.Mimo braku pracowników pracodawcy nie chcą płacić.Lepiej co chwile brać jakiś partaczy niż lepiej zpłacic dobrym pracownikom.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone