Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Degradacja forum? 2010/10/23 11:09 #55585

Dlaczego forum stało się nieoficjalne? A może jesli nawet zawsze było, to czemu to się teraz tak bardzo podkresla? Doszło do jakiejś rezerwacji "Forum Bytomia" czy jak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/23 11:10 #55586

Raczej chodzi o podkreślenie, że jest to inicjatywa prywatna nie działania UM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/23 11:15 #55587

  • MAXXX
  • MAXXX Avatar
  • Gość
  • Gość
No właśnie też zauważyłem że się zmienił nagłówek strony ale nie miałem śmiałości zapytać.

Wcześniej nagłówek strony zaczynał się www.bytom.pl czyli adres strony UM w Bytomiu. Ktoś mógł pomyśleć że to oficjalne forum tej strony czyli miasta Bytom.

Może się to komuś z urzędasów nie podobało i kazali zmienić ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/23 11:16 #55588

Raczej chodzi o podkreślenie, że jest to inicjatywa prywatna nie działania UM.


No ale to chyba nie jest tak, że UM decyduje czy cos jest bytomskie czy nie.

O tym decyduje społeczeństwo Bytomia i to forum, które jest wśród bytomian (czy Bytomian) najpopularniejsze, jest tym samym najbardziej reprezentatywne, a więc i najbardziej oficjalne. Tak ja to widzę.

Ale może istnieje jakaś regulacja prawna w tej sprawie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/23 12:57 #55602

No właśnie też zauważyłem że się zmienił nagłówek strony ale nie miałem śmiałości zapytać.

Wcześniej nagłówek strony zaczynał się www.bytom.pl czyli adres strony UM w Bytomiu. Ktoś mógł pomyśleć że to oficjalne forum tej strony czyli miasta Bytom.

Może się to komuś z urzędasów nie podobało i kazali zmienić ??

Każdy może sobie kupić domenę z końcówką bytom.pl więc adres o niczym nie świadczy oprócz tego że właściciel chce za jego pomocą przekazać internautom wskazówkę czego dotyczy treść strony. Z tego co widzę to adres www.forum.bytom.pl nadal prowadzi do tego forum, a forum nigdy nie było oficjalnie zależne od władz miasta, przynajmniej ja nie zauważyłem takich zależności ani oficjalnych prześladowań osób popierających inne partie niż ta aktualnie większościowa. Oczywiście "zarządzający" forum mają swoje sympatie ale mają do nich prawo. Miejmy nadzieję że forum nie przejdzie też pośrednio pod nadzór UM a mogło by się tak stać gdyby ktoś z osób zatrudnionych w UM lub ich rodzin brał udział w zarządzaniu.
ps. zmiana nagłówka to chyba tylko jesienne odświeżenie strony

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/23 13:01 #55604

  • MAXXX
  • MAXXX Avatar
  • Gość
  • Gość
Ale ja miałem coś innego na myśli. Forum ma adres bytomski.pl, a właścicielem jest osoba prywatna niezwiązana z UM.

Natomiast na pasku u góry po otwarciu strony był napis www bytom pl. Może komuś w UM się nie podobało że prywatne forum powołuje się na adres UM Bytom i kazał to zmienić tak aby każdy wiedział że Miasto Bytom nie ma nic wspólnego z tym forum i jest ono tylko prywatną inicjatywą Mephira.

Zresztą niech Mephir się wypowie i będzie jasność.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/23 21:08 #55631

Dziwne...kilka lat nic nikomu nie przeszkadzało w tytule. Czyżby aktualna reklama u góry forum to zmieniła? To taka moja mała teoria, bo osobiście widzę jak nasi niektórzy kandydaci zapominają już o używaniu słów "dzień dobry, dobry wieczór, do widzenia", tylko dlatego, że ktoś jest z innego ugrupowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/23 21:35 #55641

Robicie z igły widły. Forum jest nieoficjalne, bo jak już ktoś zauważył, jest to inicjatywa prywatna. Byłoby oficjalne, gdyby organizował je Urząd Miejski, a więc gmina Bytom. Nie ma tu nad czym dyskutować. Jeśli ktoś uważa, że nasze forum uległo degradacji, to niech odpowie na pytanie, dlaczego wciąż jest największe w mieście pod względem liczby użytkowników, postów, tematów itp.? Dlaczego wciąż rośnie liczba nowych użytkowników i czemu wzrasta ilość nowych postów? Dlaczego w wynikach wyszukiwania pod hasłem "Bytom" jest najwyżej spośród wszystkich prywatnych serwisów?

Żadna degradacja nie nastąpiła. Zmienił się tylko nagłówek. Nic więcej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/23 23:22 #55659

Można jeszcze wysnuć teorię o degradacji poziomu dyskusji... ale to przejdzie po wyborach :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/24 07:40 #55677

MephiR nie zrozumiałeś mnie. Rzeczy nieoficjalne mają mniejszą wartość niż oficjalne; dotychczas nie zastanawiałem się nawet nad oficjalnością forum. Ludzie wypowiadają się mniej lub bardziej sensownie i już, i tu nagle zostaje podkreślone, że wypowiedzi te to klachy (może nie są, może i są, ok, zastanawia mnie czemu się to podkreśla już w pierwszym słowie.) . Czy w ogóle forum potrzebuje jakiejkolwiek metki oficjalności?

A może przez słowo "nieoficjalne" chciałeś pokazać, że forum jest niezależne od urzędów? To nawet dobrze, ale przyznam, że taka interpretacja (przynajmniej mnie) nie przychodzi do głowy jako pierwsza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/24 10:29 #55684

  • MAXXX
  • MAXXX Avatar
  • Gość
  • Gość
"Ale może istnieje jakaś regulacja prawna w tej sprawie?"

Oczywiście że są i to nie jakieś, a konkretne finansowe. Bo aby prowadzić oficjalny serwis lub forum trzeba mieć autoryzację, a to kosztuje.

Mój kolega wspólnie ze znajomymi prowadził kiedyś OFICJALNE forum fiata. Zanim mógł się tak nazywać musiał uzyskać zgodę Fiata na nazwę "oficjalne" i zapłacić 50.000,00 zł/rok aby być oficjalnym forum i wykorzystywać np logo FIAT lub powoływać na producenta.

Nie można założyć sobie strony i nazwać się oficjalnym tam kimś bez zgody tego kogoś.

Co więcej ja pracuję w firmie która jest oficjalnym przedstawicielem pewnego producenta na Śląsk, a mimo to gdy chcemy wykorzystać np logo producenta albo powołać się na niego zawsze musimy mieć jego zgodę.

Gdybym ja przeprowadził się np do Chorzowa i założył se forum nazywając je oficjalnym bez uzgodnienia tego z UM Chorzów to za chwilę miałbym telefon że mam się zwijać bo oni mnie nie znają (nie mam autoryzacji) więc nie mogę być oficjalnym forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/24 11:45 #55701

moze zmienic na Niezależny serwis Bytomia ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/24 14:51 #55723

TITLE już zmieniłem na niezależny -faktycznie lepiej będzie.
Przyczyna zmiany tytułu nie ma nic wspólnego z UM, żaden urzędnik nie dzwonił i niczego nie nakazywał. Nikt nie straszył itp. Wszystkie teorie podane w wątku są błędne.

Zmiana ta została dokonana z czysto technicznego powodu, a mianowicie optymalizacja strony pod pozycjonowanie w google.pl.

To tyle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/24 15:00 #55724

  • MAXXX
  • MAXXX Avatar
  • Gość
  • Gość
No i od razu lepiej. Teraz brzmi to bardziej poważanie, a wtedy wyglądało jakby się ktoś czegoś wystraszył.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Degradacja forum? 2010/10/24 15:11 #55727

  • svistu
  • svistu Avatar
  • Gość
  • Gość
A nie można dać w nagłówku "Bytomski.pl - forum o Bytomiu"? wtedy nie będzie problemu z informacją czy jest to oficjalne forum czy też nie.

Zresztą czy to ważna czy pisze oficjalne czy nieoficjalne? Dla mnie liczy się wartość tego co na takim forum mogę znaleźć a nie jego nagłówek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone