Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Stłuczka ul. Chorzowska 1 prośba o pomoc 2010/04/03 10:00 #41081

• Muchomorek
  • Muchomorek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Wczoraj (02.04.2010) około godziny 11, w okolicy skrzyżowania ulic Karola Miarki i Chorzowskiej i przy zjeździe na Siemianowicką doszło do kolizji aut (Fiat Cinquecento i Seat Altea). Z mojego punktu widzenia wyglądało to tak, że w czasie gdy jechałam środkowym pasem, kierowca z lewego pasa próbował wjechać na mój pas nie zwracając na mnie uwagi. Gdy ja zaczęłam zwalniać, kierowca Alte'y zrobił to samo. Gdy zaczęłam przyśpieszać to ten Pan próbując zjechać na skrajnie prawy pas walnął w mój tył. W czasie gdy ja zjechałam na pobocze, zauważyłam, że Pan z Seata odjeżdża. Mój pasażer jednak dogonił go, więc mogliśmy krótko przedyskutować sprawę (niestety pierwsze co zrobił, to wyzwał mojego pasażera), później (niestety też niegrzecznie) "rozmawiał ze mną". On uważał, że to moja wina (później po prostu odjechał, mówiąc, że dyskusja jest daremna) lecz ja myślę, że jego, przez to właśnie chciałabym poznać osoby, które widziały to zdarzenie i mogą się na ten temat wypowiedzieć. Z góry dziękuje za pomoc, w razie czego proszę o kontakt na maila: pati.o3@poczta.onet.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stłuczka ul. Chorzowska 1 prośba o pomoc 2010/04/03 10:13 #41084

• neit
  • neit Avatar
  • Gość
  • Gość
Jeśli jest Ci to do czegoś potrzebne to zgłoś się na policję, obręb tego skrzyżowania jest monitorowany przez 2 kamery.

Stłuczka ul. Chorzowska 1 prośba o pomoc 2010/04/03 10:20 #41085

• Muchomorek
  • Muchomorek Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Sprawa została zgłoszona, lecz policjanci powiedzieli, że w tym obrębie nie ma monitoringu, mi tylko chodzi, o osoby, które widziały to i napiszą kto w końcu był winny, bo jednak z boku można lepiej przyjrzeć się całej sytuacji :)

Stłuczka ul. Chorzowska 1 prośba o pomoc 2010/04/03 15:34 #41107

• neit
  • neit Avatar
  • Gość
  • Gość
A co to jest? :O

Stłuczka ul. Chorzowska 1 prośba o pomoc 2010/04/03 16:37 #41109

• Dyńka
  • Dyńka Avatar
  • Gość
  • Gość
tak jak napisał neit skrzyżowanie jest obserwowane przez 2 kamery.Mogą one jeśli nie działały z automatu pokazać jak to było.Policja często korzysta z zapisu monitoringu w celu wyjaśnienia różnych spraw.Powodzenia.

Stłuczka ul. Chorzowska 1 prośba o pomoc 2010/04/03 20:59 #41121

• Control
  • Control Avatar
  • Gość
  • Gość
Ale nędza na tych zdjęciach masakra :nie: dopuścić do zniszczenia takiej kamienicy... jak tu się nie :zly3: kiedy się na to miasto patrzy :co2:

Stłuczka ul. Chorzowska 1 prośba o pomoc 2010/04/07 15:08 #41342

Jeśli Ci to coś pomoże to tak:

1. Dawniej na tym skrzyżowaniu były linie przerywane obrazujace jak prowadzą pasy i tak:
- skręcając w lewo z ul. K. Miarki w Chorzowską samochody jadące prawym pasem K. Miarki i skręcające w lewo w Chorzowską powinny dojechać do prawego pasu Chorzowskiej który następnie prowadzi w prawo w Siemianowicką
- skręcając w lewo z ul. K. Miarki w Chorzowską samochody jadące lewym pasem K. Miarki mogą zając środkowy lub lewy pas na Chorzowskiej.

2. Pierwszeństwo ma pojazd z prawej strony.

Z Twojego opisu wynika, iż Ty jechałeś jednym pasem a drugi kierowca zmieniał pasy. Niezależnie jak to chciał zrobić ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa innym użytkownikom nie zmieniającym pasa ruchu. Tym samym to on powinien zachować ostrożność.
Zatem - w mojej ocenie - wina jest po jego stronie.

Niemniej zaznaczam że nie widziałem zdarzenia i opieram się tylko i wyłącznie na Twoim opisie jak i obowiązujących przepisach ruchu drogowego.

• Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone