Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

BARI - niestety to nie opowieść o pięknym mieście 2013/07/08 09:13 #130547

Prezydent Bartyla i jego koalicjanci szumnie zapowiadali niesamowite przyspieszenie w dziedzinie gospodarki, zwłaszcza inwestycji i powstawania nowych miejsc pracy: Potrzebne jest nam ożywienie gospodarcze, musimy przyciągnąć do Bytomia inwestorów, którzy zapewnią mieszkańcom miejsca pracy („Życie Bytomskie”, 26 listopada 2012). W wywiadzie dla „Dziennika Zachodniego” z 22 listopada 2012 roku zapowiedział, że nowi inwestorzy są już u bram miasta: Prowadzę rozmowy z inwestorami z całej Polski. Z jednym z nich sprawy są już dość zaawansowane, jeśli pójdzie wszystko zgodnie z planem, sprawa będzie się finalizowała już w pierwszym kwartale 2013 roku. Będziemy inwestować w uzbrojenie terenów, bo wtedy inwestorzy są bardziej zainteresowani. Minęły miesiące, a na temat nowych inwestorów nic nie wiadomo.

Po co więc składać puste deklaracje? Zrobiono wokół tematu sporo szumu. Na przykład odtrąbienie powołania Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji. Jakie są sukcesy BARI? Utworzenie 4 nowych miejsc pracy: dla prezesa i trzech pracowników. Obawiam się też, że szumnie zapowiadane Bytomskie Forum Gospodarcze też nie spowoduje cudu, bo tego typu spotkania odbywają się od lat, bo są środowisku bardzo potrzebne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BARI - niestety to nie opowieść o pięknym mieście 2013/07/08 10:19 #130553

Ty "prowadziłeś rozmowy" 6 lat, to daj pogadać innym kilka miesięcy :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BARI - niestety to nie opowieść o pięknym mieście 2013/07/08 11:54 #130557

  • emilQ
  • emilQ Avatar
  • Gość
  • Gość
Panie Piotrze w tym temacie Pan nie jest autorytetem. Nie będę się przerzucała z Panem kto i co ale za Pana kadencji przedsiębiorcy nie mieli lekko.

Żeby Panu było lżej przypomnę o inwestycji w bobrku, to fakt że powstanie tam ponad 200 miejsc pracy, sfera produkcyjna. Czy to Pana zasługa? Firma z ŻB nie pamiętam nazwy? Wakspart? To zapewne również Pana zasługa? Tereny po Linodrucie to również Pana zasługa... zwolnienia, ułatwienia najemcom lokali, powołanie SAG. Zobaczymy co będzie z zagospodarowaniem tych terenów. Jeżeli Prezydent Bartyla z ekipą zagospodaruje tereny przy Hajdy to będzie Pana największa porażka. Pan zlikwidował Strefę Aktywności Gospodarczej bo nie było chętnych. Czas pokaże.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BARI - niestety to nie opowieść o pięknym mieście 2013/07/08 17:59 #130576

Prezydent Bartyla i jego koalicjanci szumnie zapowiadali niesamowite przyspieszenie w dziedzinie gospodarki, zwłaszcza inwestycji i powstawania nowych miejsc pracy: Potrzebne jest nam ożywienie gospodarcze, musimy przyciągnąć do Bytomia inwestorów, którzy zapewnią mieszkańcom miejsca pracy („Życie Bytomskie”, 26 listopada 2012). W wywiadzie dla „Dziennika Zachodniego” z 22 listopada 2012 roku zapowiedział, że nowi inwestorzy są już u bram miasta: Prowadzę rozmowy z inwestorami z całej Polski. Z jednym z nich sprawy są już dość zaawansowane, jeśli pójdzie wszystko zgodnie z planem, sprawa będzie się finalizowała już w pierwszym kwartale 2013 roku..


właśnie nastapiło wpuszczenie inwestorów ,vide :temat"Piekny bazar powstaje na pl.Grunwaldzkim", jest w tym miejscu ewidentnie łamane prawo całkowitego zakazu handlu w Śródmieściu , została mianowicie wpuszczona z obskurnym stoiskiem (stól zbity z nieoheblowanych desek i kartony po bananach) przedstawicielka handlu obwoźnego z miasta Chorzowa .
Wnosi do naszego miasta codziennie kilka złotych za wynajęcie chodnika i nic więcej , nawet kasy fiskalnej brak , rozbiła się dosłownie przed drzwiami dwóch antykwariatów - jeden znajduje się 30 metrów dalej na tym placu , drugi 100 metrów dalej na ul.Piłsudskiego , Pani i Pan z w/w antykwariatów są nie dość ze oburzeni to do tego przerażeni bo widmo głodu zagląda im w oczy , branża ksiązkowa przeżywa co nie od dzisiaj wiadomo poważny kryzys i mimo skłądanych protestów obcy przedsiębiorca z innego miasta drugi tydzień handluje pod ich sklepami i śmieje im się w twarz , widmo bankructwa zagląda w oczy tych ludzi , a nikt nawet od czwartku nie radzi odpowiedzieć w temacie "Piekny bazar powstaje na pl.Grunwaldzkim" - jest to po prostu olewanie maluczkich , ale z takich własnie przedsiębiorstw w większosci się nasz Bytom składa , to naprawdę cios poniżej pasa dla handlowców z Bytomia by wpuszczać obcych i to na nalepsze miejsca handlowe na których to nikt z Bytomia nawet nie marzył że będzie handlować - bo przecież obowiązuje całkowity zakaz handlu w Centrum oprócz miejsc do tego wyznaczonych ( Rostka , Korfantego ) myślę że może ktoś teraz raczy wypowiedzieć się rozsądnie w temacie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BARI - niestety to nie opowieść o pięknym mieście 2013/07/10 18:31 #130677

prezes I 3 dyrektorow,ale firma :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

BARI - niestety to nie opowieść o pięknym mieście 2013/07/11 03:56 #130697

Jeżeli chodzi o antykwariaty to powiem tak:
Skupuja podręczniki po 3 pln a sprzedają po 18.Czy im faktycznie zagląda widmo głodu w oczy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone