Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Sesja ślubna 2014/11/26 15:00 #152479

• Shaq
  • Shaq Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Każdy ma swój Everest do zdobycia.
Witam. W przyszłym roku mam wesele. Sesje zdjęciową mam w inny dzień i mogę sobie wybrać miejsca gdzie ma się odbyć. Czy możecie doradzić jakie miejsca warto wybrać się na sesję ślubną w Bytomiu bądź okolicach ??? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja ślubna 2014/11/26 16:03 #152482

• Frelka88
  • Frelka88 Avatar
  • Gość
  • Gość
Standardowo: Świerklaniec. Mniej standardowo: jakiś obiekt poprzemysłowy, których sporo w okolicy.

PS Sesja ślubna w inny dzień niż dzień ślubu, to już nie jest "sesja ślubna", tylko sesja pseudoślubna.

Zapomniałabym - wyremontowany kopiec w Piekarach. Jeśli nie byłoby tam zbyt wielu ludzi, można zrobić naprawdę super zdjęcia.

Sesja ślubna 2014/11/26 16:52 #152486

Niekoniecznie trzeba jechać do Świerklańca, żeby zrobić zdjęcia w ciekawym plenerze. Nasze parki posiadają bardzo ładne zakątki. Chociażby polana z Muzami, czy świeżo przebudowany staw północny z dwoma mostkami. Ciekawym miejscem jest też most wiszący nad rzeczką przy Kolonii Zgorzelec, czy ogród Urzędu Stanu Cywilnego, który niedawno doznał przeobrażenia.

Myślę, że fantastyczne zdjęcia można również zrobić w wąskich uliczkach wokół Rynku - np. na Krawieckiej, czy Zaułku. Trzeba tylko trochę rozejrzeć się dookoła.

Sesja ślubna 2014/11/26 17:42 #152490

Świerklaniec jest mega oklepany... Zawsze powtarzam ludziom, że jak im fotograf zaproponuje Świerklaniec, to żeby go zmienili na bardziej kreatywnego. A co w zamian? Kopiec Wyzwolenia ujdzie, sesja miejska - Bytom, Chorzów, a nawet Katowice, jeziora (od biedy Chechło). Tereny industrialne (nawet EC Szombierki), pole golfowe , po odpowiednim dogadaniu - opery, teatry, sale kinowe, jak i miejsca nietypowe - strażnica Straży Pożarnej (poważnie takie sesje też się zdarzają ) . Często też sesje poślubne robi się w studiu fotograficznym, gdzie dobry fotograf wykombinuje cuda ze światłem ;-)

Sesja ślubna 2014/11/27 15:23 #152584

Shaqu, to lista przykładowych lokalizacji, którą przesłał mi mój fotograf, może coś Ci wpadnie w oko :)

1 Pałac Pławniownice - ostatnio 70pln/ obok jezioro też jest
2 Pałac Moszna - ogród 50pln
3 Zamek Ruiny Będzin
4 Zamek Ruiny Ogrodzieniec - ok 9zł/os
5 Pałac opuszczony Krowiarki (za Raciborzem) - 100zł
6 Cementownia opuszczona Jaworzno
7 Kamieniołom Jaworzno
8 Wesołe Miasteczko - bilety wstępu
9 Park śląski Chorzów
10 Skansen Kolejki Wąskotorowej Rudy Raciborskie - 50pln
11 Klasztor Cystersów Rudy Raciborskie - 60pln
12 Park Świerklaniec
13 Pałac Świerklaniec - sesja płatna
14 Zakrzówek Kraków
15 Muzeum Lotnictwa Kraków - ostatnio 50pln
16 Zamek w Toszku
17 Jezioro, plaża Pogoria 4 (za Siewierzem)
18 Skałki Rzędkowice
19 Radiostacja Gliwice
20 Katowice Osiedle Nikiszowiec
21 Katowice Spodek, centrum
22 Ogród - park przy zamku w Pszczynie, zamek z zewnątrz (wnętrze zamku chore ceny za sesję - 400pln/h)
23 Pałac Brynek - ogród i ogród botaniczny obok
24 Skansen Muzeum Wsi opolskiej
25 Wrocław, hala stulecia, most ostrowski
26 Gliwice centrum, fontanna oświetlona
27 Góry, pola, łąki :)
28 Cowboyskie Miasteczko TwinPigs
29 Kawiarnie itp
30 Zamek Stare Tarnowice
31 Góra Żar
32 Pogoria 3
33 Szyb Wilson, Katowice
34 Muzeum Piastów Śląskich Brzeg - 61,50
35 Stara Garbarnia Brzeg
36 Ruiny w Tworkowie
37 Pole Golfowe - chociażby w Bytomiu
38 Pustynia Błędowska
39 Budynek politechnika Gliwice

PS Sesja ślubna w inny dzień niż dzień ślubu, to już nie jest "sesja ślubna", tylko sesja pseudoślubna.

Zdjęcia w dniu ślubu to nie "sesja pseudoślubna" a raczej pseudosesja. Nie mamy wpływu na pogodę,po części również na miejsce zdjęć - musi być blisko sali, żeby nie tracić czasu na dojazd, no i najważniejsze...czas, którego nie ma bo przecież trzeba wracać na ciepłą kolację, tort, szampana czy cokolwiek innego za co zapłaciło się niemałe pieniądze ;)
Moim zdaniem to gra nie warta świeczki i sesja plenerowa w innym dniu powinna być standardem - oczywiście o ile taką sesje chcemy mieć.

Sesja ślubna 2014/11/27 18:42 #152610

• Frelka88
  • Frelka88 Avatar
  • Gość
  • Gość
Z jednym się zgodzę: masz rację, nie mamy wpływu na pogodę. Natomiast ja sama jestem po ślubie, sesja była w ten sam dzień w parku w Świerklańcu. Zdjęcia są fajne, bo w oczy nie rzuca się Świerklaniec, tylko my, więc tło, jak to tło, jest na drugim planie.

I z własnego doświadczenia powiem tak - nie wyobrażam sobie jechać na zdjęcia w plener w inny dzień - nie dość, że trzeba dwa razy się malować, robić fryzurę, szykować suknię, która po weselu jest bardzo brudna, itp., itd. (wiele rzeczy, z których mężczyźni siłą rzeczy nie zdają sobie sprawy), ale co najważniejsze - to już nie jest dzień ślubu! To nie są te same emocje, po prostu, to nie jest to samo i nikt i nic mnie nie przekona, że jest inaczej. A chyba ważniejsze jest oddać chwilę i nastrój tego ważnego dnia, a nie zastanawiać się, co będzie w tle zdjęcia, gdzie by tu jechać, żeby najlepiej wyglądać? Zawsze mnie to śmieszy, jak ludzie robią szopkę ze ślubu i wesela i skupiają się na rzeczach niezbyt ważnych, a pomijają to, co jest istotne i jest podstawą tego dnia - czyli ślubowanie. Teraz, patrząc na zdjęcia z pleneru, widzę nas podczas tego ważnego dnia, przypominam sobie to, jak się wtedy czułam, a nie jest tak, że patrzę na zdjęcia "ślubne", które tak naprawdę miały miejsce miesiąc po ślubie, a więc ślubnymi nie są.

Poza tym, naprawdę dobrze jest wyjść na chwilę z sali i tego zgiełku, odpocząć od wujków i cioć i przez moment zdystansować się od tej całej stresującej otoczki. Przynajmniej ja tak na to patrzę.

A co do "pominięcia" tortu czy też szampana - przecież takie rzeczy, jak godzina podania ustala się z restauracją wcześniej, nic nie jest przypadkowe ;-)

Sesja ślubna 2014/11/27 18:52 #152613

Cześć! Myśmy mieli sesję wyłącznie w Bytomiu, w sumie chyba w 20-stu miejscach, serio, przy ładnej pogodzie, jest na tle czego robić sobie zdjęcia ;) Byliśmy przy Elektrociepłowni, na moście na Karbiu, przy Brandtce (?), na Bobrku przy familokach, na takim wiadukcie, przy Agorze, w tramwaju 38, w windzie... Dużo pomysłów urodziło się spontanicznie. Myślę, że fajne są takie pamiątkowe zdjęcia, które robi się w miejscach, które lubimy i z którymi jesteśmy związani, które są nam bliskie, mimo że nietypowe, a nawet, na pierwszy rzut oka, niefotogeniczne, a nie po prostu ładne, ale oklepane, jak już wspomniany Świerklaniec, gdzie jednego dnia można spotkać parę par spragnionych sesji ;)

Sesja ślubna 2014/11/27 18:54 #152614

• Shaq
  • Shaq Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Każdy ma swój Everest do zdobycia.
Dzięki za namiary :) Dla mnie lepiej jest jak sesja w inny dzień będzie. Mogę sobie wówczas pozwolić na miejsca które są nawet dalej oddalone oraz wybrać dzień taki gdzie będzie pogoda fajna :) A mając sesje w dniu ślubu to wtedy sesja przeważnie odbywa się w bliskiej odległości od wesela oraz mam wrażenie że człowiek się wtedy goni i chce ją jak najszybciej zrobić.

Sesja ślubna 2014/11/27 18:58 #152615

Też tak uważam ;) My mieliśmy sesję jakoś 2-3 tyg, po ślubie i wtedy ma się na spokojnie cały dzień i nie ma stresu. Nie wyobrażam sobie zostawienia gości i robienia sesji na szybko, po to przychodzi się na wesele, by bawić się z parą młodą, a nie na nich czekać ;) No i podczas takiej sesji w dniu wesela może się wydarzyć coś, co ją przeciągnie itd., a chcieliśmy mieć wspomnienia z całego wesela, a nie jego części ;)

Sesja ślubna 2014/11/27 19:33 #152617

• Frelka88
  • Frelka88 Avatar
  • Gość
  • Gość
Każdy ma swoją opinię na ten temat i każdy robi, jak uważa :) Jasne, że Świerklaniec jest oklepany, ale jechanie do Wrocławia czy Krakowa uważam za przesadę :-)

Udanego wesela i sesji życzę! :-)

Sesja ślubna 2014/11/27 22:31 #152631

Może by tak pomyśleć o Sportowej Dolinie,Grocie w Suchej Górze,Księżej Górze w Radzionkowie czy muzeum lokomotyw przy zabytkowej kopalni pomiędzy Reptami a Bobrownikami?! Bardzo fajne miejsca.

Sesja ślubna 2014/11/28 12:47 #152658

To nie są te same emocje, po prostu, to nie jest to samo i nikt i nic mnie nie przekona, że jest inaczej. A chyba ważniejsze jest oddać chwilę i nastrój tego ważnego dnia, a nie zastanawiać się, co będzie w tle zdjęcia, gdzie by tu jechać, żeby najlepiej wyglądać? Zawsze mnie to śmieszy, jak ludzie robią szopkę ze ślubu i wesela i skupiają się na rzeczach niezbyt ważnych, a pomijają to, co jest istotne i jest podstawą tego dnia - czyli ślubowanie.

Hehe...i dlatego pojechałaś na sesję do Świerklańca ;) skoro tło nie jest ważne to trzeba było wyjść przed salę, a nie jechać w konkretne (nawet jeśli przez wielu uznane za oklepane) miejsce, po to aby zdjęcia mimo wszystko były "ładne" :)
Równie dobrze można spojrzeć na to z innej strony, że jedni robią szopkę i dla ładnych zdjęć zostawiają weselników na 2-3h, a inni w tym szczególnym dniu stawiają na rodzinę i przyjaciół i bawią się razem z nimi do białego rana, a taką pierdołę jak sesja plenerową wolą załatwić już po weselu ;)

A co do "pominięcia" tortu czy też szampana - przecież takie rzeczy, jak godzina podania ustala się z restauracją wcześniej, nic nie jest przypadkowe ;-)

Otóż to, nic nie jest przypadkowe i nie można sobie pozwolić na szaleństwo w plenerze, bo grafik już spisany, zegar tyka, mamy określony czas na zdjęcia bo "godzina podania była ustalona z restauracją wcześniej" ;)

Troszkę oczywiście się czepiam i z premedytacją droczę (bo lubię :evil: ), gdyż jak już tu niejedna osoba napisała, każdy powinien zrobić tak jak mu odpowiada, bo każdy ma inne podejście, a ocenić poczynania innych, nieważne jakie by były, zawsze można zarówno dobrze i jak ciut gorzej, wszystko zależy jedynie od naszego nastawienia :)

ach byłbym zapomniał, suknia ślubna nie musi być czysta aby na zdjęciach wyglądała na śnieżnobiałą - dziś to akurat najmniejszy problem, chyba nawet dla przeciętnego fotografa ;)

Sesja ślubna 2014/11/28 13:05 #152661

• Frelka88
  • Frelka88 Avatar
  • Gość
  • Gość

To nie są te same emocje, po prostu, to nie jest to samo i nikt i nic mnie nie przekona, że jest inaczej. A chyba ważniejsze jest oddać chwilę i nastrój tego ważnego dnia, a nie zastanawiać się, co będzie w tle zdjęcia, gdzie by tu jechać, żeby najlepiej wyglądać? Zawsze mnie to śmieszy, jak ludzie robią szopkę ze ślubu i wesela i skupiają się na rzeczach niezbyt ważnych, a pomijają to, co jest istotne i jest podstawą tego dnia - czyli ślubowanie.

Hehe...i dlatego pojechałaś na sesję do Świerklańca ;) skoro tło nie jest ważne to trzeba było wyjść przed salę, a nie jechać w konkretne (nawet jeśli przez wielu uznane za oklepane) miejsce, po to aby zdjęcia mimo wszystko były "ładne" :)
Równie dobrze można spojrzeć na to z innej strony, że jedni robią szopkę i dla ładnych zdjęć zostawiają weselników na 2-3h, a inni w tym szczególnym dniu stawiają na rodzinę i przyjaciół i bawią się razem z nimi do białego rana, a taką pierdołę jak sesja plenerową wolą załatwić już po weselu ;)

Otóż to, nic nie jest przypadkowe i nie można sobie pozwolić na szaleństwo w plenerze, bo grafik już spisany, zegar tyka, mamy określony czas na zdjęcia bo "godzina podania była ustalona z restauracją wcześniej" ;)

Troszkę oczywiście się czepiam i z premedytacją droczę (bo lubię :evil: ), gdyż jak już tu niejedna osoba napisała, każdy powinien zrobić tak jak mu odpowiada, bo każdy ma inne podejście, a ocenić poczynania innych, nieważne jakie by były, zawsze można zarówno dobrze i jak ciut gorzej, wszystko zależy jedynie od naszego nastawienia :)

ach byłbym zapomniał, suknia ślubna nie musi być czysta aby na zdjęciach wyglądała na śnieżnobiałą - dziś to akurat najmniejszy problem, chyba nawet dla przeciętnego fotografa ;)

Bez jaj. Widziałeś, jak wygląda suknia po weselu? Tu odprute, tam zerwane, dolny kant jest praktycznie czarny. Przynajmniej moja tak wyglądała. Twoim tokiem rozumowania można iść zrobić zdjęcia w studio, a później dodać tło w fotoszopie.

Aha, mamy inną definicję szopki ;-) A miejsce, w którym miałam wesele niestety nie pozwalało na to, żeby zdjęcia zrobić przed salą.
No ale nie o tym ten temat. Tak, jak pisałam wcześniej: każdy robi, jak uważa i nikt na siłę nie zmieni czyjegoś zdania, ja po prostu przedstawiłam swoje. :silly:

Sesja ślubna 2014/11/28 21:14 #152699

• Morfi
  • Morfi Avatar
  • Gość
  • Gość
Dobra sesja to kilka godzin. Nasza trwała 6 godzin. Była w różnych miejscach m.in tor gokardowy, oraz teatr czerwień foteli jest extra.
Robienie sesji na szybko w dniu ślubu to strata czasu i kolejny stres, a w ten dzień stres jest gorszy niż na maturze.
Lepiej na spokojnie w inny dzień przy idealnej pogodzie, wtedy np. w wodzie można pójść na całość lub innych nietypowych miejscach.

Sesja ślubna 2021/05/13 11:37 #195297

Ja mogę polecić z którego usług my korzystaliśmy podczas ślubu - dexlab.pl/
Pełen profesjonalizm, super pomysły na sesję. No i piękne zdjęcia.

• Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone