Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Protest przeciwko likwidacji Kopalni 14.01.2015 2015/01/16 11:17 #154745

Plan dla Bytomia


Chyba już dotarło do większości, że dalsze wydobycie węgla na zawał spod Bytomia przez likwidowaną KWK Centrum Bobrek d. Dymitrow jest nonsensem ekonomiczno-społecznym po przeprowadzeniu całościowego rachunku uwzględniającego wszystkie koszty tzn.:
1. Ogromne szkody górnicze (wyburzenia domów , zniszczenia infrastruktury miejskiej, tąpnięcia, wysiedlenia)
2. Nadmierne koszty płacowe tzn. 13,14 pensje, deputaty, etaty dla związkowców, wielkie odprawy dla tzw. Fachowców
3. Dopłaty do wcześniejszych emerytur z budżetu państwa
4. 5- dniowy tydzień pracy samych kopalni
5. Ogromne koszty na leczenie górników i ludności ( choroby i urazy zawodowe, smog, zatrucia niską emisją)
6. Inne koszty nieuzasadnione wynikające z nadmiernego zatrudnienia i fatalnej organizacji pracy i produkcji
7. Koszty związane z wydobyciem głębinowym w obecności zagrożenia metanowego
8. Itd. Itd.
W rezultacie działania według ww. systemu wymyślonego jeszcze przez władze komunistyczne PRL na czele z ulubionym sekretarzem PZPR tow. Gierkiem i koszty wydobycia węgla są wyższe od cen konkurencyjnych realizowanych w portach ARA na bazie FOB ok. 60USD/t od dostawców USA, Australii i innych krajów wydobywających węgiel kamienny metodą odkrywkową.

W tej sytuacji trzeba pilnie opracować Plan dla Bytomia post-górniczego. Główne elementy:
1. Realizacja programów rewitalizacji Bytomia z przyznanych już funduszów UE.
2. Uruchomienie inwestycji w ramach bytomskiego pododdziału SSE i przyciągniecie nowych inwestorów
3. Budowa w Bytomiu campusu Uniwersyteckiego n bazie nowych wydziałów Uniwersytetu Śląskiego i Politechniki Śląskiej
4. Inwestycje drogowe (nowa obwodnica zach. i Wsch), kolejowe (połaczenie Bytomia z lotniskiem Pyrzowice i innym miastami w Polsce),tramwajowe (odbudowa linii do Miechowic )
5. Odbudowa stadionu miejskiego
6. Uzyskania specjalnych funduszów rozwojowych z Warszawy w ramach rekompensaty za rabunkowe zniszczenie Bytomia poprzez wydobycie węgla spod miasta w latach powojennych
7. It. Itd…………………….
Plany te powinno pilne opracować Zarząd i Rada Miasta Bytomia w miejsce organizowanych ostatnio bezskutecznych marszów i wieców górników.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Protest przeciwko likwidacji Kopalni 14.01.2015 2015/01/16 15:35 #154755

Obwiń jeszcze kopalnię o zakup Pendolino. :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Protest przeciwko likwidacji Kopalni 14.01.2015 2015/01/16 16:21 #154759

Read more on: www.ruiny.bytom.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Protest przeciwko likwidacji Kopalni 14.01.2015 2015/01/16 17:28 #154763

Read more on: www.ruiny.bytom.pl


Nie wiem od jak dawna interesujesz się wpisami na tym forum więc Cię uświadomię, że Piotr całe lata był tu aktywny. I wszyscy dawniejsi forumowicze doskonale znają jego stronę oraz jego poglądy w tym temacie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Protest przeciwko likwidacji Kopalni 14.01.2015 2015/01/17 00:04 #154792

Szkody, szkody,szkody... .Sam tego doświadczyłem i musiałem się przeprowadzić. Trzeba też brać pod uwagę szkody komunalne, gdzie przez dziesięciolecia nikt nie zadbał o remonty fundamentów i w ogóle gdzie są przeglądy budowlane kamienic po których coś zrobiono. Przykład Disseldorfu.Ta sama zabudowa, ale dbałość o kamienice nieporównywalna, nawet są garaże pod nimi. Nie wspomnę już o dworcu kolejowym bliźniaku z naszym. Szkody nie są tylko skutkiem kopalni. Wystarczy wejść w podwórka lub piwnic.To już daje obraz.Jeśli miasto,właściciele nie zadba o kamienice,to nawet usuwanie szkód górniczych nie pomoże.I niech mi nikt nie mówi, że jak teraz zamkną kopalnię to przestanie tąpać.To są skutki wieloletnie.Owszem,praca poza Bytomiem-później przeprowadzka * 100 000 mieszk.= wyludnienie=upadek miasta. A przykłady są np. miasta poradzieckie i.t.d. Ci co tak psioczą na kopalnię,na górników niech tam jadą, bo nie widzę aby byli prawdziwymi BYTOMIANAMI.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Protest przeciwko likwidacji Kopalni 14.01.2015 2015/01/18 08:36 #154842

Czytam tekst porozumienia z 17.1.15.link: k.wnp.pl/f/038/942/pelna_tresc_porozumie...zadu_z_gornikami.pdf 1. Czy należy rozumieć, że zgodnie z pkt 2 KWK Bobrek - Centrum (Ruch Centrum) idzie do SRK celem likwidacji ? To byłby akt sprawiedliwości dziejowej bo chyba b. Dymitrow najbardziej zniszczył Bytom ? 2. Czy ktoś z forum może mi wytłumaczyć a)znaczenie pkt4 , że eksploatacja będzie prowadzona zgodnie z decyzją Rady UE 3. co jest za twór Węglokoks Kraj, który ma kupić KWK Bobrek i czy zamierzają dalej kopać spod Bytomia ?????????? Pozdrawiam Bytomian

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Protest przeciwko likwidacji Kopalni 14.01.2015 2015/01/18 13:20 #154851

Centrum ma być sprywatyzowane z tego co zrozumiałem, a Bobrek trafi do Węglokoksu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Protest przeciwko likwidacji Kopalni 14.01.2015 2015/01/21 12:27 #155009

ninjaprzenikacz

Organizator protestu powinien zadbać o porządek po jego zakończeniu - minął tydzień od protestu a szmaty zawieszone na kładce nad ulicą Wrocławską (koło basenu miejskiego) jak wisiały tak wiszą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone