Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jak z pracą w Bytomiu 2015/05/18 08:11 #159159

Witam

Chciałem się dowiedzieć czy są jakieś perspektywy na znalezienie pracy w Bytomiu czy lepiej szukać czegoś poza np Katowice itp ? Pytam bo od tego zależy czy wracać na Śląsk. Chodząc po Bytomiu widzę duża ilośc Pubów typu Joker itp, chyba niezły biznes że tego tyle jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak z pracą w Bytomiu 2015/05/18 09:32 #159161

Z całym szacunkiem, ale jeśli chcesz tego typu decyzję - było nie było dość ważną - uzależniać od opinii na forum, to może lepiej zostań tam gdzie jesteś?

W naszym regionie jest ze 3 mln. ludzi. Jest dużo miejsc pracy. Z pewnością w Katowicach jest ich więcej niż w Bytomiu. To jednak ogólniki. Wszystko zależy od tego czym się zajmujesz, jakie masz doświadczenie itp. itd.

To jest cholernie indywidualna kwestia. Jeden znajdzie robotę i na Podkarpaciu, a drugi będzie miał problem w Warszawie.

Jak z pracą w Bytomiu 2015/05/18 11:36 #159164

Witam

Chciałem się dowiedzieć czy są jakieś perspektywy na znalezienie pracy w Bytomiu czy lepiej szukać czegoś poza np Katowice itp ? Pytam bo od tego zależy czy wracać na Śląsk.

Pamiętać należy, że średnie wynagrodzenie w Polsce wynosi tylko około 2100 złotych netto. Jeżeli to cię satysfakcjonuje i uważasz, że ta kwota zapewni ci w miarę zadowalający poziom życia to wracaj.

iluzja.pieniadza.salon24.pl/585070,jaka-...ednia-placa-w-polsce

Jak z pracą w Bytomiu 2015/05/18 11:58 #159165

Przyjąłeś założenie, że wraca z zagranicy? Mnie się wydaje, że po prostu z innego regionu Polski :)

Jak z pracą w Bytomiu 2015/05/18 16:58 #159172

może przynajmniej jakaś konkretna branża/zawód? 3 lata temu zmieniałem prace - automatyk , serwis, średnie generalnie technik - w Bytomiu zapomnij nie ma nic tego typu, pustynia. Pracuje w Gliwicach w firmie z Poznania :-)

Jak z pracą w Bytomiu 2015/05/18 17:37 #159173

Witam nie z zagranicy ale z innego regionu polski, operator i programista cnc, zajmuje się tez grafiką komp etc. dzięki za odpowiedzi.

Jak z pracą w Bytomiu 2015/05/18 20:43 #159179

no to raczej Gliwice, Katowice, Zabrze - sporo firm w tej branży , głównie automotive ale nie brakuje również usługowych.

Jak z pracą w Bytomiu 2015/05/18 22:32 #159181

Przecież było powiedziane dobitnie teraz praca, kredyt i nowa praca tylko nie było dopowiedziane "nie w Polsce"

Jak z pracą w Bytomiu 2015/05/20 08:56 #159204

• Morfi
  • Morfi Avatar
  • Gość
  • Gość
No to CNC programista od conajmniej 3 tys zł na ręke w Gliwicach. Jako operator od 2500. Dużo ofert ale nie w Bytomiu moja branża, praca w Gliwicach na już.
Bardoz a ty masz pojęcie o gospodarce jak ja o operze, kilka razy ci udowodniłem, że się mylisz. I jakie 2100 na ręke taka to może być mediana, średnia jest mocno zaniżona, panuje duża szara strefa gdzie na umowach minimalna krajowa a ponad 1000 zł pod stołem, szczególnie budowlanka.

Jak z pracą w Bytomiu 2015/05/20 11:38 #159209

Morfi, w ekonomii dobrze widać wysokość wynagrodzeń m.in. po koszyku wydatków. Na przykład w w Niemczech żywność stanowi tylko około 9% koszyka wydatków, a w Polsce to aż 25% koszyka i to przy znacznie niższych cenach żywności. To oznacza, że wynagrodzenia w Polsce są na niskim poziomie (średnia pensja to 2100 złotych netto, co zostało dobrze wyliczone na stronie, do której link podawałem). Twoje opinie zaś oparte na jednostkowych przykładach z twojego życia, a nie na danych i wyliczeniach dotyczących całości gospodarki można traktować anegdotycznie.

Jak z pracą w Bytomiu 2016/02/21 18:06 #164618

Hej narazie dalej bez zmian, powiem szczerze bez rewelacji, ale daje sobie jeszcze pół roku jak dalej nic to chyba zostaje tu gdzie jestem, a kurde tęsknie za tym miastem, kawał, życia się tam spędziło ;]. Pytanie, gdzie najlepiej rozglądać się za mieszkaniem jakie rejony? dzielnice :>

Jak z pracą w Bytomiu 2016/02/21 21:04 #164620

Miechowice albo os. Ziętka

Jak z pracą w Bytomiu 2022/01/08 13:15 #196192

W sumie zawsze fajnie jest mieć pracę i ja również jestem zdania, że wiele osób na pewno w najbliższym okresie zdecyduje się na to aby posiadać własną działalność gospodarczą. Od razu chciałbym każdemu polecić bardzo ciekawy wpis www.sn2world.com/pl/finanse/15604-jaki-j...enia-pracownika.html i ja również jestem zdania, że poznanie faktycznego kosztu zatrudnienia pracownika jest po prostu ważne.

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone