Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/03 22:29 #168657

W okresie od dnia 3 października 2016 r. do dnia 24 października 2016 r. będą prowadzone konsultacje społeczne projektu „Gminnego Programu Rewitalizacji. Bytom 2020+”
jest on dostępny TUTAJ
Do projektu załączono szczegółową mapę Podstawowe kierunki zmian funkcjonalno przestrzennych obszaru rewitalizacji skala 1:5000
dostępną TUTAJ oraz
Listę 140 przedsięwzięć do gminnego programu rewitalizacji. Bytom 2020+
dostępną TUTAJ

Od ostatecznego kształtu GPR zależ przyszłość naszego miasta i nas samych - KONSULTUJMY !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/04 01:24 #168660

Zgadzam się w pełnej mierze. Lektura programu to obowiązek minimum, jeśli nawet nikt nie będzie miał uwag. Problem jest tylko jeden - obecna władza ma całe te konsultacje w głębokim poważaniu, bo nie zamierza choćby stosować się do obowiązującego prawa (art. 6, ust. 5 ustawy o rewitalizacji mówi: "Termin wyznaczony na składanie uwag nie może być krótszy niż 30 dni, licząc od dnia powiadomienia" - isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20150001777). Nasi urzędnicy uznali, że w Bytomiu wystarczy 20 dni. Przecież i tak nikt nic nie napisze. Tak, bezczynność jest im na rękę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/04 10:46 #168666

Wszystko i nic.a Kasa się rozpłynie a efektu i tak nie będzie.

PS.Lektura nie do przejścia dla zwykłego mieszkanca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/04 20:03 #168683

Pozycja 138 robi wrażenie. Największe dofinansowanie dla młodego (najmłodszego?) podmiotu.
Czy zdegradowane miasto potrzebuje takiego muzycznego obiektu pożerającego 1/5 dofinansowania?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/04 22:20 #168691

Pozycja 138 robi wrażenie. Największe dofinansowanie dla młodego (najmłodszego?) podmiotu.
Czy zdegradowane miasto potrzebuje takiego muzycznego obiektu pożerającego 1/5 dofinansowania?


Jak dobrze odczytuję, jest tam napisane, że projekt będzie finansowany ze środków prywatnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/04 22:37 #168693

Jeśli dobrze widzę, to w całym tym dokumencie nie pojawia się ani jedna wzmianka o Karbiu... Druga Dąbrowa Miejska? :unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/04 23:23 #168701

Mieszkańcy Bytomia nie są przygotowani na "konsultacje społeczne" mentalnie,bo tak na prawdę chyba sami nie wiedzą czego chcą.Co stanowi dla nich większą wartość?Wyremontowany budynek czy pieniądze na rzecz "wykluczonych społecznie"?Czy ktoś zadał sobie trud żeby naszemu bytomskiej społeczności tłumaczyć na spotkaniach,wiecach w radiu,telewizji czy przez internet czym dla miasta jest ten PROGRAM REWITALIZACJI???Jaką dziejową szanse może dla Bytomia stanowić(porównałbym go,oczywiście w odpowiedniej proporcji i z przymrużeniem oka z "planem Marshalla").Myślę że większość bytomian uważa że "jakoś to będzie",a pieniądze przecież i tak obiecali.
Ponadto zgodzę się z jednym z forumowiczów że 20 dni na wnoszenie społecznych uwag do projektu to kpina...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/06 13:43 #168743

Gdzie jest wykaz adresowy kamienic do rewitalizacji? Przeczytałem i nie widzę, może przeoczyłem. Wykaz miał być gotowy już dobre pół roku temu. Co mam konsultować, jak nie znam takich szczegółów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/07 11:00 #168748

Pozycja 50 - Termomodernizacja budynków zlokalizowanych przy ul. Sądowej 1 i 2 – siedziby Prokuratury Rejonowej w Bytomiu - koszt 5.000.000,00
moim zdaniem tym powinno się zająć państwo a nie miasto

pozycja od 56 do 62 oraz 130 do 131 - rewitalizacje i remonty obiektów kościelnych - koszt 20.840.000,00
dla porównania
pozycja od 52 do 55 - termomodernizacje szkół podstawowych i średnich - koszt 3.036.300,00
komentarz zbędny

pozycja 126 - rewitalizacja kolonii Zgorzelec, 18 nieruchomości mieszkalnych - koszt 28.000.000,00
wsadzanie takiej ilości pieniędzy w to odludzie jest dla mnie pomysłem poronionym, centrum się sypie a chcą remontować familoki na zadu..., przepraszam - odludziu.

pozycja od 138 do 140 - jak dla mnie totalne S-F, chciałbym poznać inwestorów chcących zainwestować takie pieniądze.

Czy mi umknęło czy nie ma centrum przesiadkowego ?

Zdecydowana większość projektów miękkich jak dla mnie spowoduje jedynie że zarobią firmy, firemki i stowarzyszenia a efekt będzie żaden. Coś jak wyciąganie bezdomnych z bezdomności gdzie na zajęciach kazano im rysować rysunki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/07 12:35 #168751

Pozycja 1. Rewitalizacja społeczna bezrobotnych mieszkańców Bytomia poprzez aktywizacje zawodową.

Przecież dopiero co PUP zrezygnował z pieniędzy na takie cele.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/10 09:46 #168800

Jeśli dobrze widzę, to w całym tym dokumencie nie pojawia się ani jedna wzmianka o Karbiu... Druga Dąbrowa Miejska? :unsure:


Dobrze zauważyłeś. Pomimo, że Karb jest bez wątpienia dzielnicą dotkniętą zarówno degradacją społeczną jak i posiadającą najwięcej zdegradowanej przez działalność wydobywczą infrastruktury mieszkaniowej nierzadko o charakterze zabytkowym (bo wpisanym do gminnego rejestru zabytków) to jednak nie został wciągnięty na listę obszarów przewidzianych do rewitalizacji. Podobno nie spełnia jakichś tam warunków dotyczących ilości mieszkańców do obszaru czy coś w tym rodzaju (czytałam ale zapomniałam). Myślę więc, że ta dzielnica, a zwłaszcza jej część północna jest przeznaczona do zaorania. Jeśli ktoś ma jakieś inne przesłanki przemawiające za tą teorią to proszę o podzielenie się nimi na forum.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/10 11:28 #168801

20 mln zl na modernizacje Kosciolów to jest jawne kupowanie glosów wyborczych na nastepne wybory. Czyzby ta kasta na powaznie brala sie za zniesienie cennikow obrzadkow takich jak ślub, pogrzeb albo chrzest ? Nic o tym nie slyszalem. Koscioly powinny byc utrzymywane z datkow wiernych a nie z pieniedzy otrzymywanych na rewitalizacje bo istnieje wiele, naprawde wiele innych obiektow uzytecznosci publicznej, niezaleznie od wyznania lub jego braku, ktore potrzebuja pieniedzy, w ktorych zalatwianie spraw wiaze sie z wdychaniem stechlizny, oczekiwaniem na ławkach od ktorych farba płatami odchodzi. Z niecierpliwoscia oczekuje na to az ktos zabierze sie za opiniowanie tych projektow, bo przeciez to chyba nie jest tak ze Bartyla sobie pstryknie palcem i moze te pieniadze wydawac gdzie chce i jak chce. A projekty miękkie, slusznie zostalo napisane - idealne pole dla firm i firemek konsultingowych, szkoleniowych i tym podobnych pasożytów. Przecietny mieszkaniec nic z tego nie bedzie miał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/10 11:34 #168803

Jeśli dobrze widzę, to w całym tym dokumencie nie pojawia się ani jedna wzmianka o Karbiu... Druga Dąbrowa Miejska? :unsure:


Dobrze zauważyłeś. Pomimo, że Karb jest bez wątpienia dzielnicą dotkniętą zarówno degradacją społeczną jak i posiadającą najwięcej zdegradowanej przez działalność wydobywczą infrastruktury mieszkaniowej nierzadko o charakterze zabytkowym (bo wpisanym do gminnego rejestru zabytków) to jednak nie został wciągnięty na listę obszarów przewidzianych do rewitalizacji. Podobno nie spełnia jakichś tam warunków dotyczących ilości mieszkańców do obszaru czy coś w tym rodzaju (czytałam ale zapomniałam). Myślę więc, że ta dzielnica, a zwłaszcza jej część północna jest przeznaczona do zaorania. Jeśli ktoś ma jakieś inne przesłanki przemawiające za tą teorią to proszę o podzielenie się nimi na forum.

Myślę,że stare Miechowice bardziej ucierpiały przez wydobycie.A i z tą tkanka zabytkową w Karbiu poza drobnymi wyjątkami to lekkie naciąganie faktów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/14 19:03 #168871

Z tkanki zabytkowej to chyba już tylko kościół przy ul. Konstytucji pozostał, plus kilka budynków mieszkalnych przy tej samej ulicy.

Że stary Karb skazany jest na zaoranie to się domyślam, bardziej ciekawi mnie co z jego drugą częścią. O ile przy skrzyżowaniu Konstytucji/Wrocławska szkody górnicze są widoczne, o tyle im bliżej kopalni tym mniej jakichkolwiek śladów. Pytanie czy to kwestia czasu, czy szczęśliwy traf.

O tym że Karb się nie załapał do programu słyszałem, natomiast dziwię się, że nie można było podciągnąć pod ten program jakichkolwiek szeroko rozumianych zmian infrastrukturalnych czy stricte technicznych, jak oświetlenie/ulice/chodniki/przystanki. Trochę słabe jest to, że w przypadku Bytomia głośno było właśnie o Karbiu i o tym co tam się tym razem wali, a nie znalazła się ani złotówka na zrobienie czegokolwiek w tej dzielnicy. Swoją drogą - Karb się nie załapał, a Kolonia Zgorzelec tak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gminny Program Rewitalizacji Bytom 2020+ 2016/10/14 19:33 #168873

Takie są niestety wymogi ustawy o rewitalizacji. Obszarem rewitalizacji można objąć jedynie teren zamieszkiwany przez bodaj 20 albo 30 procent populacji całego miasta. Karbia nie da się w żaden sposób dodać, bo wtedy ten wskaźnik zostanie przekroczony. Wyjściem jest wyłączenie innych terenów zamieszkałych, żeby zrobić miejsce dla Karbia, ale trzeba się zastanowić na co lepiej wydać pieniądze: na bezsensowną walkę ze szkodami górniczymi, czy jednak na odnowę dzielnic, w których ten problem nie występuje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone