Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 15:02 #189237

W związku z brakiem osiągnięcia 50% poziomu recyklingu za rok 2020 gmina Bytom zapłaci karę finansową w wysokości.... (tu należy spytać prezydenta Wołosza o wysokość tej kary i związany z tym wzrost opłat za odbiór odpadów). Tak wygląda przewidywana wysokość kar finansowych niektórych polskich gmin:

pbs.twimg.com/media/EP7Sw5nWsAUS3-f?format=jpg&name=900x900

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 16:13 #189238

Prawie wszystkie gminy zaplaca,niestety,a co za tym idzie mieszkańcy. Każdy niech spyta siebie czy segreguje i jak segreguje. Robimy to nie tylko dla siebie ale i naszych dzieci. Warto!

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 17:38 #189240

Prawie wszystkie gminy zaplaca,niestety,a co za tym idzie mieszkańcy. Każdy niech spyta siebie czy segreguje i jak segreguje. Robimy to nie tylko dla siebie ale i naszych dzieci. Warto!

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Segregowanie i recykling odpadów jest nieopłacalny i nonsensowny z ekonomicznego punktu widzenia. Np. recykling 1 tony plastiku jest dużo droższy niż wyprodukowanie czegokolwiek z 1 tony plastiku. Nie ma rynku na odpady, które zostały poddane przeróbce, ponieważ ich ostateczna cena jest zbyt wysoka i takie produkty nie znajdują masowego klienta, który chciałby płacić więcej za coś, co może mieć za dużo niższą cenę.
Bytom zapłaci około 5-7 mln zł kary za brukselskie eko-nonsensy. Ceny za odbiór odpadów wzrosną do około 60 zł od osoby w przypadku odpadów segregowanych. W ostateczności te zabawy z podwyżkami cen i kosztów życia przełożą się na Polexit, bo większość wyborców nie akceptuje takich podwyżek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 17:57 #189241

Może się czepiam ale rok 2020 to się dopiero rozpoczął, więc chyba trochę za wcześnie na szacowanie ewentualnych kar.

A gdzie był Bytom i reszta tego kraju, przez ostatnie naście lat, przecież nie od wczoraj wiadomo że pewne obowiązki będąc w tej Unii mieć będziemy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 18:27 #189242

Może się czepiam ale rok 2020 to się dopiero rozpoczął, więc chyba trochę za wcześnie na szacowanie ewentualnych kar.

A gdzie był Bytom i reszta tego kraju, przez ostatnie naście lat, przecież nie od wczoraj wiadomo że pewne obowiązki będąc w tej Unii mieć będziemy.


O właśnie o tym nikt nie mówił jak wchodziliśmy do UE. Polacy myśleli że będą tylko z Uni doić kasę. Dojenie się już skończyło teraz oddamy wszystko z nawiązką. Większość okresów przejściowych właśnie się kończy.

Przyjdzie czas, jak nie spełnimy norm że będziemy płacić za śmieci i 100 od głowy. 100 Ojro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 18:33 #189243

A może zamiast narzekać i politykować coś po prostu zrobimy? Jakieś rozwiązania? Konkrety. Innowacyjność i kreatywność jest w cenie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 18:49 #189244

Konkrety hmm proszę bardzo...
1 rezygnujemy z konsumpcyjnego trybu życia, kupujemy mniej, a to co kupujemy w opakowania wielokrotnego użytku. A nie, nie przejdzie "gospodarka głupcze" :)
2 ładujemy nasze hasie, i gdzieś w 4 lub 5 świat, hmm chyba inne silniejsze gospodarki już wpadły na ten pomysł, no i trend się zmienił.
3 wszystko zostaje po staremu, my udajemy że segregujemy, firmy że przetwarzają, gminy że coś z tym problemem robią. Kary eee puszczę wycielim, nowy blok węglowy otwarlim, praworządnośc trochę kuleje, ale co tam - po polskiemu JAKOŚ TO BĘDZIE.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 18:52 #189245

Prawie wszystkie gminy zaplaca,niestety,a co za tym idzie mieszkańcy. Każdy niech spyta siebie czy segreguje i jak segreguje. Robimy to nie tylko dla siebie ale i naszych dzieci. Warto!

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Segregowanie i recykling odpadów jest nieopłacalny i nonsensowny z ekonomicznego punktu widzenia. Np. recykling 1 tony plastiku jest dużo droższy niż wyprodukowanie czegokolwiek z 1 tony plastiku. Nie ma rynku na odpady, które zostały poddane przeróbce, ponieważ ich ostateczna cena jest zbyt wysoka i takie produkty nie znajdują masowego klienta, który chciałby płacić więcej za coś, co może mieć za dużo niższą cenę.
Bytom zapłaci około 5-7 mln zł kary za brukselskie eko-nonsensy. Ceny za odbiór odpadów wzrosną do około 60 zł od osoby w przypadku odpadów segregowanych. W ostateczności te zabawy z podwyżkami cen i kosztów życia przełożą się na Polexit, bo większość wyborców nie akceptuje takich podwyżek.

Bytom zapłaci karę, bo większość mieszkańców jest leniwa i się im nie chce. Nie chodzi tylko o plastiki, ale nie segregujemy też szkła, papieru, o odpadach bio to nawet nie wspomnę, bo czasem na 5 klatek widzę, że tylko ja to robię. No ale ludzie nie chcą sobie brudzić rączek, wolą w jednym worku wrzucić wszystko i po sprawie. Najgorzej, że ten jeden worek zamiast w "ogólnych" ląduje w "szkle" lub "papierze" i tak się niszczy pracę innych.
Natomiast o podwyżki bym się nie obawiał, większość zgłosi, że mieszka sama, nawet jak jest ich piątka w mieszkaniu. Nie będzie im żadna Unia nakazywała segregacji, a tym bardziej dyktować podwyżek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 19:06 #189246

Może i masz rację że leniwa, a może też widzieli jak działo ich segregacji loduje w jednej smieciarze i im się odechciało :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 20:26 #189249

jakie to proste...wystarczy że firma strach ogłosi że mieszkańcy nie segregują i będziemy bulić? a kto dopuścił do rynku firmę która nie ma sortowni, nie potrafi zagospodarowć tego co odbiera, kto na nich nałoży kary? Ja mam im dostarczyć jakościowo dobry towar aby oni jęcząc i marudząc łaskawością swą nie podnieśli mi ceny... to jest jakiś absurd.
Koncerny często ,,eurpejskie" zapychają rynek plastikiem a ja mam się martwić co z nim zrobić? czy kogoś tu całkiem poj...o?
Te molochy produkują i w starej europie potrafią zbietać pety czy szkło u nas się nie da?
traktują nas te eurognoje jak jakiś 3 trzeci świat wmawiając że to nasza wina...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 20:47 #189251

A czyja? Do UE weszliśmy prawie 20 lat temu!! I od samego początku była mowa o naszym systemie zbiurki odpadów, a ręczej problemie jaki z nim mamy. Przez 20 lat każde normalne społeczeństwo, nawet, plemienne wyciągnięte z buszu było by w stanie, jakoś się z tym problem zmierzyć, i wypracować jakieś mechanizmy lepsze lub gorsze. A Polska jak zwykle "za pięć dwunasta i z ręką w nocniku" Może zamiast ulotek informacyjnych, kolorowych tablic z logiem UE, opracowań, i wszelkiego rodzaju "miękkich projektów" z kasy UE trzeba było konkretami i się zajmować. Unia nam polityków ani tych centralnych ani lokalnych nie wybierała. Sami jesteśmy sobie winni, a śmieci to dopiero początek :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 21:02 #189252

nie wypisuj takich bzdur - weź posyp łeb popiołem i zacznij mieszkać w ziemiance żyjąc ekologicznie - dlaczego ta unia nie weźmie za dupsko koncernów produkujących plastik, szkło, papier czy inne rzeczy które w prosty sposób stają się śmieciami - dlaczego ich nie zwiąże decyzją że 50% plastiku do produkcji pet w każdej fabryce ma być z odzysku? Co z meblami z takiej ikei co się rozpadają po 3 latach? wszystko jest z mdf-u albo innego mielonego syfu i nikt tego nie chce przerabiać i to moja wina? że kretyn pakuje parówki po jednej sztuce w folię a tak kupuje się po 4- 6 sztuk? bo nie mogę w sklepie wymienić pustej butelki wody szklanej czy pet na pełną bo coca- cola ma to w dupie?
Puknij się i zastanów co za brednie wypisujesz...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 21:17 #189253

A kto Ci każe to wszystko kupować, po parówki idź do mięsnego i poproś żeby Ci w papier zawineli, mebli poszukaj z drugiej ręki drewnianych, wytrzymają o wiele dłużej niż te z "mielonki" a coca cola się nie martw jak dowala podatek od sacharozy to znów będzie jak rarytas od święta. A tak na poważnie zachłysnelismy się takim stylem życia, i takich wyborów dokonujemy, skoro ktoś produkuje parówki pakowane po 1 szt. to znaczy że są chętni by je kupić. Unia niczego nie "dowali" koncerną bo te i tak przerzuca koszty na..... Konsumentów, a po drugie UE to nie żaden twór polityczny czy militarny tylko gospodarczy, a gospodarka musi się ciągle rozwijać koło się zamyka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 21:35 #189254

wiesz że coca - cola to nie tylko ten brązowy napój?
meble z drewna ?
odpakowane parówki hehe to dobre...
twoje pseudoeko wypociny tylko świadczą o tym że właśnie masz zerowe pojęcie o gospodarce, unii, działalności koncernów i lobby...więc nadal myj kubeczki po jogurcie marnując tak przecież cenną i kosztującą coraz więcej wodę, płać za wywiezienie tego kubeczka i jego utylizację jednocześnie płacząc nad naszą planetą - szkoda tylko że jakiś moloch - chemiczny koncern produkujący polistyren na ten kubeczek ma to totalnie w dupie zarabiając rocznie miliardy euro...a ty będziesz mi radził abym do sklepu poszedł z własnym słoiczkiem po ten jogurt chociaż luzem w markecie go nie ma...
torby foliowe? zlikwidować całkowicie od jutra, nie dawać ludziom wyboru - po prostu nie ma i już!
Wiesz że skupy nie przyjmują już tektury? Nikt jej nie chce przerabiać - tyle tego na rynku.
Dlaczego? taki prosty odpad, no sam papier...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Od 2021 opłaty za wywóz śmieci w Bytomiu wzrosną o 100-200% 2020/02/04 21:46 #189257

Zrobić można było wiele przez te lata, ale po co jak najprościej jest dowalić opłatę. A durny lód zapłaci....

Ale żeby było bardziej po naszemu to najlepszy jest wprowadzony równocześnie brak obowiązku meldunkowego. Nie mam meldunku, nikt nie wie gdzie mieszkam więc nie płacę za śmieci wcale. Ot tak po prostu znikam z systemu. Taki mamy szczelny system. Jedną ręką ustanawia się prawo, a druga daje furtkę do jego omijania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone