Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Osiedle Bolko 2021/03/26 10:08 #194721

"Nowe osiedle Bolko w Bytomiu. Ceny i rodzaje mieszkań oraz apartamentów, lokalizacja"

www.bytomski.pl/miasto/26116-osiedle-bolko-w-bytomiu

Jedna uwaga do autora/autorki tego artykułu z bytomskiego. Osiedle Bolko nie powstaje w dzielnicy Rozbark. Osiedle Bolko formalnie jest zlokalizowane w Śródmieściu Bytomia.

Lokalizacja osiedla jest jego głównym atutem. W promieniu 1 km od niego znajdują się dyskonty takie jak lidl, biedronka, kaufland, centrum handlowe MMG Centers, wjazd na autostradę A1, trasy wylotowe np. do Chorzowa i Katowic czy na lotnisko w Pyrzowicach.

Wnioskując po wielkości oferowanych mieszkań to docelowym klientem mają być chyba głównie rodziny z dziećmi. Inwestor nie powinien mieć większych trudności ze sprzedażą mieszkań.

Plan osiedla:

osiedle-bolko.pl/poznaj-ceny/

Trochę szkoda, że tych mieszkań będzie jednak niewiele. Gdyby gmina pozbyła się pobliskich garaży przy ul. Witczaka to pojawiłaby się bardzo atrakcyjna lokalizacja na wybudowanie podobnego osiedle. Medusa Group pewnie z radością stworzyłaby projekt a Renner go zrealizował.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Osiedle Bolko 2021/03/26 10:49 #194722

Nie dyskutuję z cenami bo je dyktuje rynek, ale pol banki za mieszkanie 120 m kw wydaje się sporo w porównaniu z cenami np domów. Juz nie mówiąc o sytuacji kiedy stosujac system gospdoarczy wykonczenie robi się we własnym zakresie.

Osiedle Bolko 2021/03/26 12:35 #194726

Tez kiedys sądziłem,że mieszkanie w cenie domu to głupota ale znam troche ludzi którzy wola mieszkań w dużym mieszkaniu niż w domu.Nie kazdy chce po pracy zajmować sie robotami koło domu. A tu niestety zawsze jest robota.

Osiedle Bolko 2021/03/26 16:15 #194732

Fajnie też, że wreszcie ktoś wybuduje w Bytomiu, a przynajmniej w tamtej okolicy ścieżki rowerowe.

Osiedle Bolko 2021/03/26 17:38 #194735

Fajnie też, że wreszcie ktoś wybuduje w Bytomiu, a przynajmniej w tamtej okolicy ścieżki rowerowe.

Gdzie w tamtej okolicy planowane są ścieżki rowerowe?

Osiedle Bolko 2021/03/26 18:54 #194736

Raczej małe szanse, ale ruch samochodowy jest znikomy.

Osiedle Bolko 2021/03/26 19:20 #194737

Z zarzuconego w pierwszym poście linku:

Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców, na wyciągnięcie ręki będzie park i dostęp do ścieżek rowerowych.

Osiedle Bolko 2021/03/26 21:27 #194738

Z zarzuconego w pierwszym poście linku:

Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców, na wyciągnięcie ręki będzie park i dostęp do ścieżek rowerowych.

Moje pierwsze skojarzenie to aleja Marka, tam jest i ścieżka rowerowa i namiastka parku. No i patrząc na standardy ogłoszeń sprzedaży mieszkań to faktycznie jest na wyciągnięcie ręki.

Osiedle Bolko 2021/03/27 08:34 #194744

Wrzucam link do lokalizacji na SIT Planie:
sitplan.um.bytom.pl:8181/gpt4/?permalink=12075466
Jak przybliżycie widok to pojawią się budynki tego osiedla.

Tak od siebie dodam, że na chwilę obecną to Osiedle jest na przysłowiowym zadupiu.
I jeśli nie powstanie nowa droga pozwalająca na wyjazd na ul. Witczaka (lub ul. Starą w Piekarach Śląskich) to dojazd będzie taki średni.
W MPZP jest wyznaczona droga wzdłuż kompleksu garaży ale czy ona faktycznie powstanie - zobaczymy.

Obecnie ciężarówki z budowy jadą drogami gruntowymi po północnej stronie kompleksu garaży i wyjeżdżają na ul. Starą w Piekarach Śląskich).

Osiedle Bolko 2021/03/27 20:07 #194748

Aktualny stan prac:
Wjazd od strony ul. Północnej:

.

.

.

Wjazd od strony ul. Witczaka / ul. Starej w Piekarach Śląskich:

.

.

.

Osiedle Bolko 2021/03/27 21:50 #194750

Cos się foty nie otwierają?

Osiedle Bolko 2021/03/28 07:17 #194751

Poprawiłem. Mam nadzieję, że będzie działać.

A powracając do właściwego wątku:
- teren nie jest praktycznie ogrodzony, można spokojnie wejść, przejść od ul. Północnej do ul. Witczaka / Starej,
- nie widziałem nikogo poza gościem z psem - żadnych robotników, ochrony,
- nie zauważyłem też żadnej tablicy informacyjnej, że trwa budowa,
- wykopy nie są w żaden sposób zabezpieczone.

I tak jak wspominałem - musi być wybudowana droga dojazdowa o lepszych parametrach niż ul. Północna bowiem jest tam dość wąsko.

Osiedle Bolko 2021/03/28 09:12 #194752

Osiedle na zadupiu z widokiem na tory kolejowe.

Osiedle Bolko 2021/03/28 09:14 #194753

Poprawiłem. Mam nadzieję, że będzie działać.

A powracając do właściwego wątku:
- teren nie jest praktycznie ogrodzony, można spokojnie wejść, przejść od ul. Północnej do ul. Witczaka / Starej,
- nie widziałem nikogo poza gościem z psem - żadnych robotników, ochrony,
- nie zauważyłem też żadnej tablicy informacyjnej, że trwa budowa,
- wykopy nie są w żaden sposób zabezpieczone.

I tak jak wspominałem - musi być wybudowana droga dojazdowa o lepszych parametrach niż ul. Północna bowiem jest tam dość wąsko.

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś (w ubiegłym roku) był zakaz ruchu od strony Mickiewicza w Północną?

Osiedle Bolko 2021/03/28 10:10 #194754

Był. Teraz na ul. Mickiewicza jest znak D-4b a na samej ul. Północnej D-4a "droga bez przejazdu".

Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone