Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pytań wiele odpowiedzi brak 2014/02/06 15:32 #140001

Mamy newsa, nie będziemy jednak mieli Referendum w sprawie ewentualnego wydzierżawienia sieci wodno kanalizacyjnej, to już pewna wiadomość, sesja bowiem została zwołana na najbliższy poniedziałek. To dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy byli takim pomysłom przeciwni, przy tej okazji zastanawiam się, czym radni chcą zastąpić 100,000 milionów za BPK, które zostały zapisane w bieżącym budżecie, liczę, że zostanie uchwała budżetowa znowelizowana na poniedziałkowej sesji, w innym bądź razie kroi nam się potężna dziura w miejskiej kasie, kiedyś była dziura Bauca, my możemy mieć dziurę Bartyli.
Tyle dobrych wiadomości, są bowiem i złe albo co najmniej wymagające wyjaśnień. Chodzi bowiem o zakup przez gminną spółkę jaką jest BPK działek za kilkanaście milionów, sprzedaży tychże działek dokonała Gmina? Po co, na co, do dzisiaj odpowiedzi brak w tym temacie, nie wiem jak pozostali mieszkańcy Bytomia, ale ja chciałbym wiedzieć w jakim celu BPK zakupiło rzeczone nieruchomości, co zamierza na nich robić, z jakim przeznaczeniem dokonana tajemniczej transakcji.
Kolejnym pytaniem na które wciąż brak odpowiedzi jest sprawa wysypiska śmieci, aktualnie będącego w gestii BPK. Ponoć są zaawansowane prace nad wydzieleniem wysypiska ze struktur BPK, po co, dlaczego tak ma się stać, nikt z Ratusza nie chce się pochwalić w tej materii.
Na koniec pozostawiłem pytanie dotyczące zamiany przez Gminę gruntów na obrzeżach Bytomia na budynki, kamienice w centrum miasta. Ponoć zamiana jest korzystna z punktu widzenia Bytomia, może i tak, ponoć Miasto na niej skorzystało, może i tak. Ponoć nie jest to jedynie plotka a element strategii rozwoju Bytomia, skoro tak, to osobiście czekam na szczegóły, oraz na odpowiedzi na powyżej postawione pytania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytań wiele odpowiedzi brak 2014/02/06 16:38 #140002

Zadajesz pytania w próżnię jak Piotr Koj na swoim blogu. Lans dla lansu? Większość z nich zadali na komisjach i sesjach radni Stępień, Bieda i Janas. Wystarczy poczytać protokoły. Pogadaj z nimi to pewnie dostaniesz też ich interpelacje i odpowiedzi na ten temat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytań wiele odpowiedzi brak 2014/02/07 10:16 #140041

Zadajesz pytania w próżnię jak Piotr Koj na swoim blogu. Lans dla lansu? Większość z nich zadali na komisjach i sesjach radni Stępień, Bieda i Janas. Wystarczy poczytać protokoły. Pogadaj z nimi to pewnie dostaniesz też ich interpelacje i odpowiedzi na ten temat.


Cieszę się, że śledzisz losy interpelacji naszych radnych, to budująca postawa, problem w tym,,że wielu naszych obywateli nie ma dostępu do takiej wiedzy, nie ma często sposobności aby taką wiedze posiąść. Zadaję więc pytania w przestrzeni publicznej aby włodarze miasta w końcu odpowiedzieli na nie, również w przestrzeni publicznej, odpowiedzi bowiem samym radnym są przestrzenią dość ograniczoną, przynajmniej w mojej opinii, a więc nie są wg mnie oczywiście zadawane w próżnię, czarną dziurę.
Poza tym, ja nie lubię błądzić wiec pytam ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Adrian. Król
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone