Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Referndum nie będzie, problem pozostaje 2014/02/11 14:42 #140218

Jest dobra wiadomość, BPK pozostaje w rękach Gminy, Referendum jest w tej sytuacji zbędne, taką decyzję podjęli radni na wniosek prezydenta Bartyli. To kolejna taka decyzja, decyzja z cyklu wsłuchiwania się w głos płynący spoza Ratusza, moim zdaniem to dobry trend, kierunek powiedziałbym pożądany od lat, zastanawia mnie tylko po co prezydentowi Bartyli takie przepychani, można przecież załatwić takie sprawy prościej i skuteczniej, w tym miejscu nachodzi mnie refleksja, czy nie można było także pójść po rozum do głowy w sprawie Śląskiego Teatru Tańca oraz Rad Dzielnicy, wtedy chyba zabrakło determinacji w wycofywaniu się z błędnych decyzji. Nie mniej, działania prezydenta w sprawie BPK zapisuję na plus, gorzej już jest z pomysłami zasypania 100 milionowej dziury w budżecie Bytomia powstałej przez nieodpowiedzialne działania radnych. Podobnie jak przy pomyśle pozyskania środków za dzierżawę czy koncesję na użytkowanie sieci wodno kanalizacyjnej są one owiane mgłą tajemnicy i na dzisiaj wydają się wręcz futurystyczne, ale może ktoś wyciągnie królika z kapelusza i bytomską kasę zasilą obiecywane miliony.
To czego mnie brakuje przy okazji przeróżnych spraw toczących się w ostatnim czasie w Bytomiu to przejrzystości, jasności podejmowanych decyzji, przedstawienia planów dochodzenia do pewnych rozwiązań, które prezentuje się nam mieszkańcom, mam często nieodparte wrażenie, że sporo z tego co obserwujemy jest efektem chaosu a nie planowanych działań. Weźmy tylko sprawę ZBM, pojawia się informacja, nagle, o pomyśle prywatyzacji spółki. Równie szybko jak się pojawiła, tak szybko umarła śmiercią polityczną, teraz BPK, praktycznie bez pomysły przygotowany projekt oddania w prywatne ręce tej spółki umiera po burzliwej aczkolwiek krótkiej dyskusji, a teraz mamy kolejny pomysł na stole, tereny po EC jako sposób załatania 100 milionowej dziury budżetowej. Pytany pan prezydent nie potrafił lub też nie chciał opowiedzieć o szczegółach tych działań, podobnie zresztą jak było w poprzednich przypadkach. Podobieństwa tych sytuacji zmuszają do konkluzji, że i tym razem sprawa nie jest dopięta na przysłowiowy ostatni guzik a raczej przypomina literackie Niderlandy proponowane przez pana Zagłobę Karolowi Gustawowi, ale może jednak jest plan, który już niebawem wszyscy będziemy mogli podziwiać.
Przy tej okazji zadaję sobie pytanie, nie pierwszy raz zresztą, czy można sprawować władzę nie realizując wyłącznie swoich, często złych i szkodliwych pomysłów, czy zawsze trzeba uprawiać politykę na zasadzie TKM. Może udałoby się zastosować w Bytomiu grubą kreskę, zapomnieć o wzajemnym wypominaniu sobie błędów z minionego okresu a zastanowić się co nas łączy. Wtedy mam wrażenie unikniemy zbędnych dyskusji o sprawach oczywistych, unikniemy politycznych przepychanek, które są jałowe i niczego nie wnoszące do naszego politycznego życia, a zajmiemy się zarządzaniem Bytomiem na poważnie, bo ,przecież wszystkim nam zależy na tym samym, na Bytomiu i jego mieszkańcach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referndum nie będzie, problem pozostaje 2014/02/11 15:12 #140219

mam często nieodparte wrażenie, że sporo z tego co obserwujemy jest efektem chaosu a nie planowanych działań. Weźmy tylko sprawę ZBM, pojawia się informacja, nagle, o pomyśle prywatyzacji spółki. Równie szybko jak się pojawiła, tak szybko umarła śmiercią polityczną, teraz BPK, praktycznie bez pomysły przygotowany projekt oddania w prywatne ręce tej spółki umiera po burzliwej aczkolwiek krótkiej dyskusji


Tu się w ogóle nie ma czemu dziwić. Na tym po prostu polega jedna z metod rządzenia. Utrzymanie władzy wiąże się albo z zaspokajaniem potrzeb większości wyborców, co jest trudne, bo często antagonizuje różne grupy społeczno-zawodowe i podkopuje ich interesy oraz wymaga przede wszystkim środków finansowych, albo też można proponować kontrowersyjne projekty, które wywołują szum medialny oraz reakcję opozycji, by następnie równie szybko się z tych projektów wycofać i dzięki temu zyskać aplauz i poparcie ze strony wyborców dla urzędującego prezydenta, jako tzw. "swój chłop, który co prawda zbłądził, ale w porę przyznał się do błędu i zmienił zdanie". Wycofanie się prezydenta Bartyli i BISu z dzierżawy BPK zapewni temu ugrupowaniu zwycięstwo w wyborach samorządowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referndum nie będzie, problem pozostaje 2014/02/11 15:35 #140220

Takie działania oczywiście mogą mieć strach za doradcę, strach przed utratą władzy, ostracyzmem społecznym, czyli tym wszystkim w co nie wierzył poprzednik prezydenta Bartryli. Ale może też mieć podłoże pragmatyczne, prezydent doszedł jedna do wniosków jedynie słusznych, wsłuchał się w głos nawet swoich przeciwników, dzisiaj w to chcę wierzyć, ciesząc się z takiej decyzji prezydenta. Co będzie jutro życie pokarze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referndum nie będzie, problem pozostaje 2014/02/11 16:04 #140222

Ale może też mieć podłoże pragmatyczne, prezydent doszedł jedna do wniosków jedynie słusznych, wsłuchał się w głos nawet swoich przeciwników, dzisiaj w to chcę wierzyć, ciesząc się z takiej decyzji prezydenta.


Zaiste, Ponoć na się odbyć specjalna sesja, na której zostaną przeproszeni radni nie popierający wydzierżawienia BPK.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referndum nie będzie, problem pozostaje 2014/02/11 16:43 #140223

ludzie, błagam, używajcie słowników bo aż "oczy pękają"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referndum nie będzie, problem pozostaje 2014/02/11 17:11 #140224

ludzie, błagam, używajcie słowników bo aż "oczy pękają"


Ikar, jak zwykle masz rację. Mało kto dziś jeszcze pamięta, że zdanie zaczyna się z dużej litery i kończy kropką.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referndum nie będzie, problem pozostaje 2014/02/12 08:50 #140257

Sposób działania BIS-u porównałbym do "małego dziecka zapalającego świeczkę - po zbliżeniu ręki poparzyło się, następnie gasi świeczkę i chwali się mamie że ją zgasiło"

Dokładnie tak jest z działaniami tej partii tak było z przetargiem samochodowym, rozpisano przetarg, internauci zrobili dym i.......(wspaniałomyślnie odstąpiono od przetargu) - jest splendor bo są oszczędności ;)

Kolejny przykład sprawa BPK najpierw wyliczenie wartości (pierwszy znak zapytania) zawiłe pytanie referendalne? Wniosek opozycji o sprawdzenie "transparentności pytania"
Wynik:
Kolejne wspaniałomyślne odstąpienie od wcześniejszej decyzji- znowu jest splendor - nie będzie droższej wody dla Bytomian w przenośni "świeczkę zgasiłem"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Referndum nie będzie, problem pozostaje 2014/02/12 14:12 #140272

O co chodzi "naszym prawie - politykom" czy "prawie - urzędnikom"?
Coraz częściej zadaję sobie to pytanie - i nie znajduję odpowiedzi.
Ostatnimi czasy coraz bardziej widoczny jest efekt braku zdolności przewidywania skutków podejmowanych przez siebie decyzji.

Pada pomysł "wydzierżawienie PBK" ... I nikt nie zadaje sobie pytania: i co dalej? jakie będą tego konsekwencje? jak zachowa się opozycja? itd. itp. dziesiątki pytań ...
100 mln przysłania całkowicie pole widzenia ...
Po medialnej burzy, bzdurnym pytaniu referendalnym ... rezygnacja z dzierżawy. A przecież wystarczyło PRZEPROWADZIĆ zwykłą debatę dot. tego pomysłu. Najgorsze jest jednak to, że nikt nie ponosi za to odpowiedzialności. Żenujące ...
"Polacy nic się nie stało" ...
Do następnego razu ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Adrian. Król
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone