Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/04 16:06 #141196

Po raz kolejny w bytomskiej przestrzeni publicznej pojawia się temat nowego stadionu, nowego lodowiska. I oczywiście co nie jest żadnym zaskoczeniem, pojawia się mnóstwo opinii w tym temacie. Ja również mam swój pogląd na „ budować czy nie budować”, ale nie rozpatruję odpowiedzi na płaszczyźnie egzystencjalnej, ale raczej przydatności obiektu dla naszego miasta.

Niewątpliwie w Bytomiu potrzebny jest obiekt który będzie funkcjonalny, nowoczesny, służący całej naszej społeczności naszego miasta, tak, który pogodzi zarówno amatorów dyscyplin sportowych oraz tych, którzy traktują sport jako pasję całego życia , jak ktoś powiedział, nie samą pracą człowiek żyje.. Ale nie tylko z tego powodu uważam, że miastu potrzebne jest nowe lodowisko, czy też nowy stadion, kto chodzi na mecze, na ślizgawkę do naszej słynnej Stodoły ten wie o czym piszę, kto zna zapaleńców hokejowych dbających o nasze przyszłe kadry, zna problemy obiektu przy Pułaskiego jeszcze lepiej, jest nam potrzebne dobre lodowisko, zwłaszcza, że mamy narybek, który dobrze rokuje na przyszłość, mamy system szkolenia, który zapewnia nam sukcesy, mamy w końcu sporą grupę wspominanych zapaleńców, którzy za bytomski hokej dadzą się pokroić. To samo można napisać o piłkarskiej Polonii, stadion o który toczy się bój zapewni miejsce grania dla piłkarzy, ale też będzie miejscem szkoleniowym dla naszej młodzieży oraz miejscem gdzie amatorzy będą mogli zadbać o swoja kondycję, mam przynajmniej taka nadzieję, że z takim również zamysłem podchodzi się do budowy kompleksy sportowego.
Moim zdaniem powodów dla których warto a nawet należy budować kompleks sportowy jest wiele, problem natomiast jest w szczegółach i w konkretach. To co mnie martwi, to czy decyzje o budowie takiego obiektu uwzględniają fakt korzystania z niego nie tylko sportowców, ale wszystkich bytomian pragnących zażyć kultury fizycznej w przyzwoitych warunkach, tak aby stadion, lodowisko i wszystko co przy tej okazji powstanie żyło siedem dni w tygodniu. Drugim istotnym problemem, który widzę, to finanse, nie na samą budowę, te się znajdą, ale te, które będą potrzebne do utrzymania obiektu po jego oddaniu. Albo stadion, lodowiska będą się finansować, nawet nie w 100 procentach, ale jednak będą dokładać do kosztów, albo obiekt będzie marniał. Piszę o tym, aby nie popełniać błędów na samym początku myślenia o inwestycji, jak to było z Halą na Skarpie. Warto pomyśleć o powierzchniach komercyjnych do wynajęcia, wspominał kiedyś o tym Tomek Chojnacki, to bardzo dobry pomysł poprawiający utrzymanie takich obiektów w normalnym cyklu eksploatacyjnym.
Reasumując, jestem na "tak" jeśli chodzi o budowę kompleksu przy Olimpijskiej, liczę na rozsądek podczas fazy projektowej, liczę na wizję czym ma być obiekt dla Bytomia i jego mieszkańców i mimo wszystko liczę na oszczędność podczas samej budowy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/04 18:06 #141206

A może tak młody kolega ma jakieś wieści czy udało się Prezydentowi znaleźć kasę na załatanie wielkiej dziury? Bo jakoś nie mogę się dowiedzieć co tam zostało powiedziane na wczorajszej sesji w tym temacie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/04 21:23 #141217

To co mnie martwi, to czy decyzje o budowie takiego obiektu uwzględniają fakt korzystania z niego nie tylko sportowców, ale wszystkich bytomian pragnących zażyć kultury fizycznej w przyzwoitych warunkach, tak aby stadion, lodowisko i wszystko co przy tej okazji powstanie żyło siedem dni w tygodniu.

Jak sobie wyobrażasz korzystanie z takich obiektów przez zwykłych bytomian? Na murawę mają przyjść "sobie pokopać"? To tak, jakby na Skarpę miały wbiec dzieciaki i ich rodzice "sobie porzucać". Pamiętaj, że po lodzie przejedzie rolba i masz lustro. Po parkiecie i po trawie, na które wszedł ktoś w niewłaściwych butach, nic nie przejedzie.

Taki urok takich obiektów. Myślisz, że na Ergo Arenę sopocianie i gdańszczanie wchodzą sobie "porzucać do kosza"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/05 11:34 #141236

To też nie proponuję budować Areny czy też Narodowego. Chciałbym abyśmy zbudowali obiekt, który będzie funkcjonalny, wielokrotnego użytku, nie stać nas na coś w rodzaju Areny. O tym warto myśleć na etapie projektowej, jeśli pójdziemy w budowę obiektu wyłącznie mającego służyć wąskiej grupie sportowej, obiekt taki zmarnieje po krótkim czasie.
Osobiście poszedłbym dalej, zbudowałbym obiekt na którym będą rozgrywać swoje mecze zarówno piłkarze Polonii, ale również Szombierek.Moim zdaniem nie stać nas na budowanie czy nawet modernizowanie dwóch podobnych obiektów, o utrzymaniu ich nie wspomnę.A więc, nie namawiam nikogo do biegania w niewłaściwym obuwiu po płycie boiskowej, można to robić na mniejszym boisku byleby ono powstało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/06 09:52 #141283

Panie Adrianie tak z ręką na sercu proszę powiedzieć czy Bytom w chwili obecnej stać na taką inwestycję? Czy mając potężne długi miasto ma się bardziej zadłużać?

Moim zdaniem tego typu inwestycje powstają wtedy gdy miasto/państwo ma wizję zgromadzenia bezpiecznej puli finansowej (zaplecza by spłacać kredyty) a aktualny stan kasy w mieście porównałbym do sytuacji Argentyny przed ogłoszeniem bankructwa!!!!!!
Czy o to chodzi?
Chyba nie.
Widzę w tym więcej "kiełbasy wyborczej" niż rozsądnego gospodarowania środkami miejskimi. Obiekt jak najbardziej powinien powstać ale nie teraz, spłaćmy długi bo wszyscy wylądujemy w "szybkich pożyczkach"
Ps.
Nie rozumiem roli BPK jako firmy finansującej w części obiekt?????????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/11 13:01 #141539

Przepraszam za tak długą zwłokę, angina nie wybiera.
Czy nas stać na budowę takiego obiektu, czy w ogóle nas stać na budowę czegokolwiek , to pytanie o szczegóły bytomskich finansów, a te oczywiście nie są dobre od lat i takie tez pozostaną jeszcze przez długi okres. W związku z tym nigdy może nie być dobrego czasu na budowę kompleksu sportowego. Znawcy tematu mówią, że buduje się podczas kryzysu, w Polsce kryzys trwa w najlepsze, więc warto zaryzykować i postawić fajnym, funkcjonalny obiekt. Patrząc na obłożenie jakim cieszy się fatalna pod względem funkcjonalności Hala na Skarpie, jest potrzeba budowy przedmiotowego obiektu.Moim zdaniem diabeł tkwi w szczegółach, czyli jaki to będzie obiekt, komu będzie miał służyć, w jaki sposób miasto będzie go potrafiło wykorzystać.Jednym słowem, jak zawsze trzeba mieć pomysł, plan i żelazna konsekwencję w realizacji dobrych !!! zamierzeń.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/12 11:20 #141591

Czy nas stać na budowę takiego obiektu, czy w ogóle nas stać na budowę czegokolwiek ...

Odpowiedź wydaje się logicznie prosta - nie stać. Wobec tego czy mamy postąpić wbrew logice?
Użyję wyświechtanych, ale jakże prawdziwych, argumentów:
w Bytomiu nie ma pracy - (stopa bezrobocia na koniec 2013r była najwyższa w całym województwie - źródło ),
w Bytomiu likwiduje się szkoły ( źródło ),
w Bytomiu likwiduje się oddziały szpitalne ( źródło ) a zadłużenie publicznych placówek zdrowia sięga kilkudziesięciu milionów złotych ( np.źródło ),
w Bytomiu nie ma pieniędzy na ratowanie zabytków ( źródło ) ani nawet na wyburzanie niebezpiecznych ruin
spektakularne są też sprawy wyprowadzenia się ZO Bytom, likwidacji GKS Bobrek-Karb, likwidacji połączeń kolejowych czy planowanej likwidacji Muzeum
... właściwie dalej nie ma co wymieniać, bo sam wiesz najlepiej. Oczywiście oponenci pewnie znajda kilka pozytywów, niemniej moim zdaniem w skali porównawczej pozytywów w stosunku do negatywów żadna korelacja nie jest zauważalna.
I w tym całym szambie Adrian K. jest za budowaniem stadionu za publiczne pieniądze. Wiesz co ci napiszę? Ja też jestem za wybudowaniem nowego stadionu. A co? Mało tego. Jestem za tym, aby każdy bytomianin (który chce) miał domek z ogródkiem, samochód i po milionie na początek - oczywiście również z publicznych pieniędzy - zgodnie z logiką "płacę podatki to mi się należy"
W końcu sam napisałeś:

Znawcy tematu mówią, że buduje się podczas kryzysu, w Polsce kryzys trwa w najlepsze, więc warto zaryzykować i postawić fajnym, funkcjonalny obiekt.

Wobec tego nie żałujmy sobie i budujmy fajne i funkcjonalne ... stadiony, szpitale, szkoły i domki z ogródkiem. I módlmy się aby kryzys się pogłębiał i trwał jak najdłużej, bo tylko na tym zyskamy ... No bo któż przy zdrowych zmysłach nie chciał by nowoczesnej infrastruktury i bogactwa w swoim mieście? 167 tysięcy bytomian jest na TAK! Czy ktoś jest przeciw? Ano przeciw może być tylko jedna para - Pani -Ekonomia i Pan Priorytet.

Zatytułowałeś temat : "stadion a może manna z nieba", właściwie czemu mamy wybierać: "panem et circenses" drogi Adrianie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/12 11:30 #141593

Dlaczego nikt nie krzyczy, że likwiduje się liceum a Kojowi się wieki technikum będzie odbijać, bo garstka oszołomów nie potrafi tego przeboleć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/12 12:18 #141597

Bo krzykacze są tylko po jednej stronie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/12 12:22 #141598

Jak widać po powyższych wpisach - to krzykacze są tylko po jednej stronie ...

PS Dla Was nie jest istotne to, czy budować stadion czy też nie. Dla Was istotne jest natomiast to, KTO chce stadion budować ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/12 12:29 #141599

Uderz w stół... to krzykacz się odezwie :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/12 12:37 #141600

Jak widać po powyższych wpisach - to krzykacze są tylko po jednej stronie ...

PS Dla Was nie jest istotne to, czy budować stadion czy też nie. Dla Was istotne jest natomiast to, KTO chce stadion budować ...


No, no ale proszę za mnie nie odpowiadać. Dla mnie najważniejszą sprawą jest walka z bezrobociem, pozbycie się ruin w mieście oraz inwestycje komunikacyjne (kolej, autobus, tramwaj).

Ktoś kiedyś tu na forum dobrze napisał. Jaki elektorat, taki prezydent.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/12 12:57 #141603

Nie salahadinie, Tobie wydaje się, że można bezkarnie obrażać innych.
Oszołomy, chamy, bydło, prymitywizm, zdziczenie ... te określenia padają notorycznie w różnych wątkach nt. obecnych przedstawicieli władz Bytomia i ich wyborców.
Jak niektórzy zauważyli, ani ja ani Maciek oraz wielu, wielu innych o prawicowych poglądach nie komentujemy wpisów poprzedniego prezydenta - bo nie ma co komentować wpisy frustrata.
Gardzisz "pisuarami", "bis-owcami", Bartylą, ... , podobni Tobie gardzą "kibolami", "hajerami" i "kretami" ...
Ale tym ludziom się udało się doprowadzić do referendum i odwołać prezydenta wraz z RM.
Napisz nam, co wniósł do głównego tematu Twój wpis, co wniosły wpisy drogownika?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/12 13:08 #141605

Przepraszam za tak długą zwłokę, angina nie wybiera.
Czy nas stać na budowę takiego obiektu, czy w ogóle nas stać na budowę czegokolwiek , to pytanie o szczegóły bytomskich finansów, a te oczywiście nie są dobre od lat i takie tez pozostaną jeszcze przez długi okres. W związku z tym nigdy może nie być dobrego czasu na budowę kompleksu sportowego. Znawcy tematu mówią, że buduje się podczas kryzysu, w Polsce kryzys trwa w najlepsze, więc warto zaryzykować i postawić fajnym, funkcjonalny obiekt. Patrząc na obłożenie jakim cieszy się fatalna pod względem funkcjonalności Hala na Skarpie, jest potrzeba budowy przedmiotowego obiektu.Moim zdaniem diabeł tkwi w szczegółach, czyli jaki to będzie obiekt, komu będzie miał służyć, w jaki sposób miasto będzie go potrafiło wykorzystać.Jednym słowem, jak zawsze trzeba mieć pomysł, plan i żelazna konsekwencję w realizacji dobrych !!! zamierzeń.


Ech... a nie możnaby prościej? Tak/nie? Ja z powyższego nie jestem w stanie zrozumieć jakie jest Twoje stanowisko.

Leszek - akurat ma znaczenie KTO. W tym przypadku BARDZO ma znaczenie. Osoby, które odwołały prezydenta, co jak rozumiem uznajesz za zasługę, zrobiły to wywieszając w mieście banery ze zrujnowanymi kamienicami. Oj jak bardzo mieli ratować nasze miasto. Teraz ratują klub podrzędnej ligi za min. 50 milionów. Czy nie sądzisz, że wyborcy mają prawo czuć się oszukani? Mówię oczywiście o wyborcach "niezorientowanych" - takich, którzy nabrali się na propagandę.

Bytomia NIE STAĆ na ten stadion. Stosunek korzyści dla miasta do kosztów jest TRAGICZNY. To już nawet basen czy hala na skarpie wypadają lepiej, bo koszty były mniejsze, a użyteczność większa.

To jest do licha aż tak proste!

PS. Nie wiem czy istnieje coś podobnego do piramidy potrzeb jednostki, ale dla całych społeczności. Nie wiem gdzie w takiej piramidzie plasowałby się stadion, ale raczej na wyższych poziomach. Niżej byłoby sporo innych rzeczy, które w naszym mieście mocno kuleją.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lodowisko, stadion a może manna z nieba 2014/03/12 13:11 #141606

A kogo ja obraziłem i czym? Nie bądź taki wrażliwy. Nigdy nie użyłem inwektyw które wypisałeś w swoim wpisie. Jeżeli nazwanie kogoś krzykaczem jest obraźliwe wobec osób, które krzyczą tylko wtedy kiedy jest im to wygodne to trudno. Są pewne grupy dobre w destrukcji zrobić zadymę, protest, demonstrację, manifestacje a potem referendum. Jak przychodzi co do czego to mamy dziurę w budżecie, zwijanie szkół i szpitala. W zamian za to stadion i lodowisko z których znaczna większość mieszkańców nic nie będzie miała do poprawy jakości życia. A za tą kasę można zrobić naprawdę dużo na przykład w kwestii dróg lub kamienic. Inną sprawą jest polityka sprzyjająca prywatnym interesom jak próba sprzedaży ZBM albo dzierżawy BPK, sprzedaży wysypiska śmieci.

To że jedne grupy społeczne są bardziej krzyczące od innych to nie obraza tylko fakt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Adrian. Król
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone