Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Płacić czy nie płacić 2014/05/20 14:50 #144343

W ostatnich tygodniach nie możemy narzekać na nudę w bytomskim świecie polityki. Z jednej strony spór ludzi „władzy” o to co jest warte miejskiego wsparcia a co nie, z drugiej strony bezskuteczne zabiegi o poparcie prezydenta Bartyli, tzw. bytomskich kandydatów do PE, dodam, że zabiegi z tego co wiem jedynie internetowe, nie słyszałem bowiem czy ktokolwiek zwrócił się do prezydenta o takie wsparcie. A w ostatnich dniach objawia nam się akcja mająca na celu likwidację opłat za parkowania aut w naszym mieście, i do niej właśnie chciałbym się odnieść.
Od razu powiem, że nie jestem zwolennikiem zniesienia opłat za parkowania samochodów, uważam bowiem, że jest to obowiązek konieczny w dobie dużej ilości pojazdów jak porusza się po mieście, całą więc akcję uważam za sprytne działanie polityczne a nie chęć ulżenia nam maluczkim. Nie mniej daję Projektowi Bytom piątkę za pomysł, który przyczyni się do dyskusji jak powinna być zorganizowana strefa płatnego parkowania.
Moim zdaniem powinniśmy zrezygnować z operatora zewnętrznego, który jest zbędny, jako miasto bowiem mamy środki i moce przerobowe aby taką strefę obsłużyć bez większych problemów, bez problemów i bez dzielenia się wpływami z takiej działalności.
Przy tej okazji należy zastanowić się nad wysokością opłat za parkowanie, czy opłata powinna być zróżnicowana ze względu na fakt mieszkania w Bytomiu, czyli jesteś z Bytomia, płacisz mniej. Jeśli już mówimy o wysokości opłat, należy zastanowić się czy jako miasto mamy zarobić na parkowaniu czy jedynie pokryć koszty takiej strefy, a jak już mamy zarabiać to na co konkretnie powinny zostać przeznaczone zyski z takiej aktywności.
Reasumując, cieszę się z zainicjowanej akcji, ale nie zgadzam się z jej jedynym postulatem, jestem za całkowitym przejęciem przez miasto obsługi stref płatnego parkowania oraz wykorzystaniem naszego potencjału ludzkiego. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Płacić czy nie płacić 2014/05/20 15:06 #144344

Cóż, zacznijmy od tego że opłaty na części ulic pobierane są bezprawnie.
A podmiot odpowiedzialny czyli MZDiM - i jak sądzę resortowy prezydent - doskonale o tym wiedzą ale rżną głupa.
Pożyjemy, zobaczymy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Płacić czy nie płacić 2014/05/20 23:03 #144356

Jeżeli chcesz uchodzić za polityka poważnego to nie powinieneś sobie pozwalać na takie banialuki. Różnicowanie płacących w strefie na bytomian i niebytomian jest po pierwsze głupie (bo przecież chcemy żeby tu przyjeżdżali) a po drugie niezgodne z polskim prawem. Nie wolo bowiem dyskryminować ze względu na miejsce zamieszkania. Takich haseł można się spodziewać po Kurzątkowskim, który kiedyś na sesji chiał zwalniania nauczycieli którzy nie są z Bytomia. Sądy miałyby używanie na takich próbach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Płacić czy nie płacić 2014/05/21 07:56 #144362

:lol: :lol: :lol:
Jasne, "bytomski potencjał ludzki" w postaci parkingowych będzie legitymował parkujących, żeby sprawdzić, czy zasługują na niższą stawkę, czy nie. Co za kuriozum. Jak było to w pewnym filmie "sprawdzić, czy nie ksiądz".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Adrian. Król
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone