Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/08 11:37 #4442

W związku z tekstem z Życia Bytomskiego na temat Placu Kościuszki, chciałbym na nowo rozpocząć dyskusję o tej inwestycji.

Dzisiejsze ŻB informuje, iż nowe centrum handlowo-usługowe nie będzie się oficjalnie nazywać Plac Kościuszki. Nazwa na pewno będzie inna. Przedstawicielstwo BPP w Polsce rozważa ogłoszenie wśród mieszkańców konkursu na "imię" dla bytomskiej inwestycji. Moim zdaniem to świetny pomysł, bo:
- nazwanie centrum handlowo-usługowego "placem" nie bardzo mi pasuje,
- mieszkańcy wybiorą najlepszą nazwę dla tego obiektu, którą w najgorszym wypadku będą znosić, a nie śmiać

Kolejną wartościową informacją jest przesunięcie terminu realizacji inwestycji. BPP uznało jesień 2008 za zbyt ambitny plan i postanowiło przesunąć otwarcie obiektu na gwiazdkę 08' lub początek 2009 roku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/08 23:52 #4482

hmm, nieciekawie jeśli już przesuwają termin zakończenia prac jeśli jeszcze nic nie zaczęli budować :-/ oby już więcej terminu nie przesuwano.
Łukasz Kupidło

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/08 23:58 #4484

hmm, nieciekawie jeśli już przesuwają termin zakończenia prac jeśli jeszcze nic nie zaczęli budować :-/ oby już więcej terminu nie przesuwano.

BPP argumentuje to tym, że po tempie budowy gliwickiej Areny stwierdzili, iż pierwotny termin ukończenia Placu Kościuszki jest za wczesny. Dzięki temu wykonawcy nie będą musieli się aż tak śpieszyć, co uchroni przed różnymi wadami spowodowanymi szybszą budową obiektu. Poza tym termin nie przesunął się o wiele, bo z jesieni na zimę. To zaledwie 2-3 miesiące.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/09 00:02 #4486

No tak, tylko że terminy Kwartału też na początku przesuwały się nieznacznie. Ale jako człowiek pełen optymizmu wierze w to, że BPP jest solidną firmą :) Choć mogliby "puścić" po sieci jakieś dodatkowe, nowe wizje tego co będzie zbudowane...
Łukasz Kupidło

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/09 00:06 #4487

No tak, tylko że terminy Kwartału też na początku przesuwały się nieznacznie.

No tak, tylko BPP nie jest polską firmą, nie ma żadnego związku z polityką i operuje własnymi pieniędzmi, a nie z kredytu. Poza tym trzeba zauważyć, że to nie pierwszy projekt tej firmy i że w Gliwicach właśnie kończony jest podobny obiekt. Żadnego przekrętu nie powinno być.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/09 10:58 #4501

No tak, tylko BPP nie jest polską firmą, nie ma żadnego związku z polityką i operuje własnymi pieniędzmi, a nie z kredytu. Poza tym trzeba zauważyć, że to nie pierwszy projekt tej firmy i że w Gliwicach właśnie kończony jest podobny obiekt.

a ile firma ta już zbudowała? Jako rasowy pesymista, muszę stwierdzić, że nie raz przecież były takie przypadki, że firma zrobiła parę dobrych rzeczy tylko po to by następnej inwestycji znikać.
No, co....
A tak serio, przesuwanie nigdy dobrze nie świadczy o firmie. To tak jak ze spóźnianiem się, może to nie wyrażanie braku szacunku, alle sygnał, że albo specjalnie dali wcześniejszy termin aby zyskać na "sympatii", po drugie może już mają jakies problemy.
A trzy, może rzeczywiście nie chcą przesuwać (później) nieustannie terminu tak jak było to w przypadku kwartału.
Gdy patrzę w twe oczy, zmęczone jak moje
To kocham to miasto, zmęczone jak ja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/09 14:22 #4515

a ile firma ta już zbudowała? Jako rasowy pesymista, muszę stwierdzić, że nie raz przecież były takie przypadki, że firma zrobiła parę dobrych rzeczy tylko po to by następnej inwestycji znikać.
No, co....

Jeśli by im się to opłacało, to jeszcze mógłbym Ci przytaknąć, ale kupując plac o 5 milionów więcej niż było ustalone, opłacając badania archeologiczne i wydając kupę pieniędzy na promocję inwestycji, a późniejsze jej porzucenie zbytnio się nie opłaca.

A tak serio, przesuwanie nigdy dobrze nie świadczy o firmie. To tak jak ze spóźnianiem się, może to nie wyrażanie braku szacunku, alle sygnał, że albo specjalnie dali wcześniejszy termin aby zyskać na "sympatii", po drugie może już mają jakies problemy.

Wszyscy narzekają na polską biurokrację, ale jak coś się przedłuża, to każdy się dziwi dlaczego. BPP nie załatwiło jeszcze wszystkich spraw papierkowych, poza tym lepiej poświęcić te 3 miesiące, niż jeżeli miałoby to doprowadzić kiedyś do jakiejś katastrofy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/09 14:29 #4517

Jeśli by im się to opłacało, to jeszcze mógłbym Ci przytaknąć, ale kupując plac o 5 milionów więcej niż było ustalone, opłacając badania archeologiczne i wydając kupę pieniędzy na promocję inwestycji, a późniejsze jej porzucenie zbytnio się nie opłaca.

ale to nie była teza, to była hipoteza, że tak też mogłoby się stać, nie brałam pod uwagę czy to jest w ICH przypadku opłacalne, taka hipoteza.

Wszyscy narzekają na polską biurokrację, ale jak coś się przedłuża, to każdy się dziwi dlaczego. BPP nie załatwiło jeszcze wszystkich spraw papierkowych, poza tym lepiej poświęcić te 3 miesiące, niż jeżeli miałoby to doprowadzić kiedyś do jakiejś katastrofy...

oczywiście, że lepiej, ale to, że jest to wina BPP nie wiedziałam, nie interesuje się tym. poza tym wydaje mi się, że firma zazwyczaj i tak zakłada przesunięcia ze względu na takie "papierkowe" pracy, czyżby tego nie uwzględnili. Tak czy siak to ze przesunęli to nei katastrofa, ale dobrze, nie świadczy.
Zwłaszcza jesli wiadomo im o poprzedniej zaistniałej sytuacji...
Gdy patrzę w twe oczy, zmęczone jak moje
To kocham to miasto, zmęczone jak ja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/09 14:33 #4520

ale to nie była teza, to była hipoteza, że tak też mogłoby się stać, nie brałam pod uwagę czy to jest w ICH przypadku opłacalne, taka hipoteza.

Jeśli wysnuwa się hipotezę, to trzeba ja podeprzeć jakimiś argumentami. Inaczej to jest tylko głupie gadanie, a nie rozpatrywanie pewnych możliwości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/09 14:42 #4522

Hipoteza (gr. hypóthesis - przypuszczenie) - osąd, teoria, które podlegają weryfikacji. Falsyfikacja to inaczej weryfikacja hipotez, brak wniosku falsyfikującego zmusza badacza do przyjęcia hipotezy, aż do następnej weryfikacji. Efektem może być sformułowanie prawa, lub zasady.


lub

hipoteza
1.

Gdy patrzę w twe oczy, zmęczone jak moje
To kocham to miasto, zmęczone jak ja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/10 00:19 #4553

Cóż inwestor zazwyczaj wydłuża czas inwestycji, aby później wyjść na prostą gdyby były jakieś poślizgi. Wierze w to, że pl Kościuszki będzie piękny i wbrew temu co się tu pisze, firma wywiąże się z obietnic.
Łukasz Kupidło

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/11 23:54 #4715

A jakie macie pomysły na nazwę tegoż obiektu? Może (poprzez analogię) Bethania City Center? :roll2:
Wymiana poglądów nie jest niebezpieczna, niebezpieczny jest brak poglądów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/12 12:58 #4758

eee Galeria "Wściekły hanys" :hahaha: ewentualnie "Galeria Sztygar". Ot żeby trzymało Śląski klimat !roll!
Łukasz Kupidło

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/12 18:07 #4820

A ktoś tu pomylił plac Kościuszki z wykładem jezyka polskiego.
Rys

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Galeria Handlowo-Rozrywkowa "Agora" 2007/01/17 12:40 #5604

  • Meredit
  • Meredit Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja osobiscie powatpiewam czy tyo powstanie ale mam nadzieje przydalo by sie takie centrum bez nie wazne jak by sie nazywalo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone