Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Park Ludowy w Miechowicach 2013/06/15 17:18 #129201

O niekorzystnej kondycji Parku Ludowego w Miechowicach nie trzeba nikogo przekonywać. Lata zaniedbań doprowadziły park do totalnej degradacji. Był on zarośnięty, zaśmiecony, niekoszony, a zamieszkujące w nim dziki odstraszają spacerujących tamtędy przechodniów. Można odnieść wrażenie, że uprzednio urzędujące władze zapomniały o znaczeniu tego miejsca. Przez ostatnie kilka lat w Parku Ludowym nie prowadzono żadnych prac bieżących.

Po licznych interwencjach, interpelacjach oraz spotkaniach w parku rozpoczęto pierwsze prace. Park został skoszony, wygrabione zostały liście oraz rozpoczęto ogólne prace porządkowe. Wczoraj zamontowano kilkanaście ławeczek oraz koszy na śmieci. W najbliższych tyg. park czekają kolejne prace porządkowe .

W połowie lipca do Miechowic przyjedzie delegacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Liczymy na to, że uda nam się pozyskać środki na odtworzenie alejek, montaż ławeczek, oświetlenia oraz uporządkowanie drzewostanu.

W przypadku gdyby nie udało się uzyskać dofinansowania, własnymi siłami rozpoczniemy prace nad odtworzeniem alejek i systematycznie będziemy montować ławeczki oraz kosze.

Dziś widziano rodziny z dziećmi korzystające z nowej infrastruktury :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Park Ludowy w Miechowicach 2013/06/17 00:44 #129249

To cieszy i to bardzo w tym parku największym problemem jest właśnie brak ławek bo w całym parku przez ostatnie co najmniej 15 lat nie pozostał ślad po ani jednej ławce.
Nikt nie wymaga aby tam ustawiać nowe ławki można ustawić bez problemu stare ławki które są systematycznie w mieście demontowane, nawet stare betonowe ławki byłby chyba lepsze przynajmniej jest szansa że nie znajdą się na najbliższym złomowcu,chodzi o to żeby jakieś ławki były.
Mi się wydaje że niestety głównym problemem jest to że park jest rzadko odwiedzany przez ludzi przez co przez lata był zapomniany przez włądze. Mieszkańcy nowego osiedla jak zwykło się mówić, mają bliżej do lasu a i mieszkańcy kopalni jakoś rzadko zaglądają bo i po co a po starych Miechowicach których to mieszkańcy maja najbliżej pozostały pojedyncze kamienice.
Co prawda nie jestem entuzjastą ogródków piwnych ale wydaje mi się że akurat taki przybytek mógłby ożywić park, do Wójcika lub Restauracji pod Dębem jak kto woli ściąga nie mało ludzi z Miechowic a blisko wcale nie ma i otoczenie ogródka też do zadbanych nie należy. Swego czasu na Silesii na boisku asfaltowym gdzie teraz są korty ustawiano ogródek i funkcjonował całe lato może i w parku znalazł by się chętny. Kiedyś był betonowy plac na którym z okazji 22 lipca sprzedawano krupnioki z rusztu, plac pewnie jest dalej tyle że pod warstwą ziemi i trawy.
I pomyśleć że jeszcze nie tak dawno w parku był duży plac zabaw dla dzieci, brodzik i muszla koncertowa a nawet szalet miejski :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Park Ludowy w Miechowicach 2013/06/17 09:20 #129255

  • Kris Beskidzki
  • Kris Beskidzki Avatar
  • Gość
  • Gość

nawet stare betonowe ławki byłby chyba lepsze przynajmniej jest szansa że nie znajdą się na najbliższym złomowcu,chodzi o to żeby jakieś ławki były.
Mi się wydaje że niestety głównym problemem jest to że park jest rzadko odwiedzany przez ludzi przez co przez lata był zapomniany przez włądze.


Niestety było chyba najlepiej, gdyby właśnie zamontować takie ławki, które by nie nadawały się na złom i do spalenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Park Ludowy w Miechowicach 2022/07/21 13:24 #196916

Czy w najbliższym czasie planowane są jakieś przemiany w Parku Ludowym w Miechowicach?


_________________
otomedi.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Park Ludowy w Miechowicach 2022/07/21 22:06 #196917

W najbliższym czasie raczej nie, lecz nieco później przemienią się liście na żółto, czerwono i brązowo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Jakub Snochowski
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone