Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Łubu-dubu, łubu-dubu 2014/07/10 19:19 #146361

Bytomianie, czy wiecie, że od kilku miesięcy płacąc za wodę i odbiór ścieków finansujecie budowę nowego bytomskiego stadionu? Czy wiecie, iż jeśli w nadchodzących latach zapłacicie więcej niż dzisiaj za wodę i odbiór ścieków to spłacać będziecie kredyt na miejski stadion? Teraz już wiecie.

W poprzednim wpisie na blogu zadałem trzy pytania dotyczące m. in. sposobu finansowania budowy nowego stadionu miejskiego. Odpowiedź uzyskałem już w parę dni po opublikowaniu tekstu. Oczywiście nie dostałem z bytomskiego ratusza oficjalnego pisma. W ratuszu moje pytania mało, kogo obchodzą. Natomiast informacje od kilku zaprzyjaźnionych miejskich funkcjonariuszy oraz lektura prasy lokalnej i regionalnej spowodowały, iż wiem już, kto zapłaci za miejski stadion. Zapłacą miejskie wodociągi, czyli Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne z pieniędzy, które wszyscy wpłacamy tam za wodę. Wynika to z miejskich dokumentów, z którymi się zapoznałem. Pieniądze z opłat za wodę i odbiór ścieków to, bowiem źródło środków własnych, z których BPK finansuje już podjęte prace i które będą zabezpieczeniem ewentualnego kredytu niezbędnego do kontynuowania inwestycji. Tego faktu nie zmieni planowane powołanie spółki-córki BPK, która będzie realizowała budowę. Kredyt, bowiem i tak będzie musiało poręczyć BPK. Twierdzenia miejskich urzędników, że wybudowany przy ul. Olimpijskiej obiekt zarobi na spłatę kredytu i sam się będzie utrzymywał są oderwane od rzeczywistości.

Dlaczego Zarząd BPK dostał olśnienia w wyniku, którego ta miejska spółka zarządzająca wodociągami i kanalizacją będzie budowała stadion? Z pisma Zarządu BPK wynika, że decyzja taka została „podjęta po spotkaniu z Prezydentem Bytomia, na którym wyraził on potrzebę powstania kompleksu sportowego”. Ciekawe czy jeśli na następnym spotkaniu prezydent Bartyla wyrazi luźną sugestię o potrzebie budowy w Bytomiu kopii piramidy Cheopsa to kierownictwo BPK raźno zabierze się za budowę takiego obiektu? Zapewne na zakończenie wspomnianego spotkania z prezydentem Bytomia dla podkreślenia swojego stanowiska, wzorem trenera Jarząbka z filmu Stanisława Barei pt. „Miś”, Zarząd BPK odśpiewał chórem znaną chyba wszystkim przyśpiewkę: „Łubu-dubu, łubu-dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu! Niech żyje nam!”.

Nie odmawiam prezydentowi Damianowi Bartyli prawa do realizacji swoich pomysłów inwestycyjnych, ale jako mieszkaniec Bytomia mam prawo domagać się, aby taka decyzja, została poprzedzona publiczną debatą na forum Rady Miejskiej i zrealizowana w sposób uczciwy. Tymczasem teraz Damian Bartyla realizuje swój pomysł na sposób tajny łamany przez poufny. Na dodatek mocno wątpliwy pod względem prawnym. Manewr z wepchnięciem budowy stadionu do BPK to obejście przepisów dotyczących zadłużania miasta. Pozornie wszystko będzie w porządku, w praktyce jednak bez zgody Rady Miejskiej prezydent Bartyla otworzył sobie szybką ścieżkę do dalszego nieodpowiedzialnego zadłużania Bytomia. Wątpliwości prawne pogłębiają zresztą chaotyczne poczynania prezydenta miasta, który dopiero przed paroma dniami podjął decyzję o przekazaniu terenu Stadionu Miejskiego im. Edwarda Szymkowiaka na majątek BPK, czym zalegalizował prowadzone tam już od paru miesięcy działania tej spółki.

Uciekając od publicznej debaty prezydent Bartyla jednoosobową decyzją naraża mieszkańców Bytomia na podwyższenie opłat za wodę i odbiór ścieków, bo przecież z czegoś kredyt na budowę stadionu trzeba będzie spłacać. Ryzykuje też stabilnością finansową miejskiej spółki, jaką jest BPK. Jeśli Damian Bartyla koniecznie chce się utopić to niech mu będzie. Tylko, dlaczego mieszkańcy Bytomia mają tonąć razem z nim?

/blog - "Moje zapiski uczesane"/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łubu-dubu, łubu-dubu 2014/07/10 22:47 #146367

Dlaczego Zarząd BPK dostał olśnienia w wyniku, którego ta miejska spółka zarządzająca wodociągami i kanalizacją będzie budowała stadion?

Może dlatego, że jej Prezes właśnie ukończył podyplomowe, dwuletnie studia Master of Business Administration (MBA), za które np. w WSB w Chorzowie trzeba zapłacić co najmniej 22.000,- zł . Ciekawe czy to zakład pracy skierował swojego Prezesa na dokształcanie czy Prezes tak sam od siebie ... ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łubu-dubu, łubu-dubu 2014/07/11 17:10 #146391

Dlatego od kilku miesięcy Moja rodzina myję rece kilkadziesiąt razy dziennie(wczesniej jedynie wtedy gdy były brudne) oraz wypróznia się do kilkunastu razy dziennie(nawt gdy jego efektem sa jedynie "wiatry").Na ekologie odprowadzam swój 1% rocznie i mam takie wywody w.....???????????
STADION DLA POLONI :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łubu-dubu, łubu-dubu 2014/07/11 18:58 #146397

Zgadzam się z autorem w 100%. Niestety to noc nowego w wykonaniu prezesa/prezydenta. A przecież publicznie wielokrotnie deklarował: „Obiecuję również, że głos mieszkańców będzie dla mnie najważniejszym doradcą, który będzie miał pierwszeństwo przy podejmowaniu WSZYSTKICH decyzji”

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łubu-dubu, łubu-dubu 2014/07/12 22:36 #146427

Dobrało się dwóch pajacyków Koj rozwalasz wszystkiego co tylko się da, od szkoły społecznej po Koleje Śląskie i ten drugi tłusty ze złości. Piszcie piszcie i tak przegracie kwestia czasu skoro Pan Wójcik pracownikiem skansenu wam proponuje zoo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łubu-dubu, łubu-dubu 2014/07/13 23:49 #146440

Sprawdź dokładnie swoje informacje - zapisy maj/czerwiec 2012 powołanie 18 październik 2012 lepiej pogratuluj a nie pisz kalumnii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Łubu-dubu, łubu-dubu 2014/07/13 23:57 #146441

Mam nadzieje, ze po wybudowaniu stadionu klub bedzie sprzedany jakiemuś orywaciarzowi w całości i bedzie wynajmował stadion od miasta. I tak juz wystarczy tego, ze każdy ma płacić za siedzibę prywatnej firmy, moze jeszcze utrzymywać? A idąc ulica i oglądając kolejne mury dopiero odświeżone na nowo popisane przez sympatyków Polonii, to w ogóle mam mieszane uczucia co do budowy obiektu. Przeciez to dla kibiców budujemy, piłkarze latają po murawie.


Sent from my iPad using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Łubu-dubu, łubu-dubu 2014/07/14 17:22 #146466

odezwal sie wielki prezydent i inwestor ktory basenu nie umial wyremontowac nie wspomne o hali na skarpie jeszcze przewinelo sie tutaj nazwisko drugiego wielkiego prezydenta z brygady AA brakuje do kolekcji pawla spyry ludzie ktorzy doprowadzil do totalnego upadku miasta to sa prawdziwi gospodarze miasta.ajesli chodzi o stadion to woda bedzie drozsza astadionu nie wybuduja po za tym bytomscy sportowc y sa warci tego by miec gdzie grac i trenowac

- - -
Krytykę proponuję zacząć od siebie samego i przeprosić się ze słownikiem ortograficznym oraz języka polskiego.
pozdr olowpb

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone