Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Trabant-Limuzyna 2014/10/02 20:12 #149597

Kilka dni temu uciąłem sobie niezobowiązującą pogawędkę z osobą z bliskiego otoczenia prezydenta Bartyli. Od mojego rozmówcy usłyszałem, iż zwycięstwo Bartyli w nadchodzących wyborach jest przesądzone. Co prawda do absolutnej większości w Radzie Miasta może trochę zabraknąć, ale na to są sposoby. Są już nawet wyznaczeni nowi zastępcy prezydenta miasta i nowy przewodniczący rady miasta. Już zastanawiają się, jakie meble umieszczą w swoich gabinetach. Głosowanie to tylko uciążliwa formalność.

Słuchając tych wynurzeń przypomniałem sobie termin wymyślony w latach siedemdziesiątych przez nieżyjącego już dziennikarza tygodnika „Polityka” Michała Radgowskiego na określenie absurdu – Trabant-Limuzyna. Co starsi z czytelników mojego bloga muszą pamiętać plastikowy wyrób przemysłu motoryzacyjnego Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Różne rzeczy można było o nim powiedzieć, ale na pewno nie to, że była to limuzyna. A mimo to w ofercie fabryki z Zwickau był model nazwany Trabant-Limousine. To, co usłyszałem od mojego ratuszowego rozmówcy dało się podsumować słowami – Trabant-Limuzyna.

Ale wróćmy do uzasadnienia przewag Damiana Bartyli. Usłyszałem, że nie ma, z kim przegrać. Jeszcze kilka festynów oraz imprez rozrywkowych i szara masa bytomskich wyborców zagłosuje na aktualnego prezydenta miasta. Wszystko wydaje się proste. Być może w 2012 r. dla Damiana Bartyli nie było realnego kontrkandydata. Ale tragiczne błędy, które popełnił spowodowały, że próżnia się wypełniła i nie można twierdzić, iż nie ma, z kim przegrać. Teraz ma. Jeśli zatem okręt Bartyli płynie pod pełnymi żaglami do zwycięstwa to, dlaczego opuściła go szalupa ratunkowa z dotychczasowymi czołowymi nawigatorami: Henrykiem Bonkiem i Danutą Skalską? To przecież osoby, które są doskonale zorientowane w sytuacji Bytomia i w szansach Bartyli na powtórny wybór. Trabant-Limuzyna.

Co ciekawe dobre samopoczucie zdaje się panować w szalupie ratunkowej. Henryk Bonk pisze listy otwarte do swojego byłego szefa, w których roni krokodyle łzy nad katastrofalnym stanem naszego miasta. Nie pisał takich listów, gdy zapadały decyzje, które doprowadziły do katastrofy. Wtedy całkiem spokojnie pobierał wynagrodzenie zastępcy Damiana Bartyli. Stanem bytomskich finansów martwi się też przewodnicząca Skalska. Szkoda, że taka refleksja nie dopadła jej, gdy głosowała za wpisaniem do budżetu miasta fikcyjnych dochodów. Trabant-Limuzyna.

Gdy w latach siedemdziesiątych Michał Radgowski wymyślił termin Trabant-Limuzyna był to wyraz naszej bezsilności. Dzisiaj mamy wybór i możemy odesłać Trabanta-Limuzynę do utylizacji za pomocą kartki wyborczej.

/blog - "Moje zapiski uczesane"/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Trabant-Limuzyna 2014/10/02 20:52 #149601

Oczywiście popierając Wójcika. To już było. Dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Trabant-Limuzyna 2014/10/05 00:11 #149716

  • Robert Białas
  • Robert Białas Avatar
  • Gość
  • Gość
A mI się tekst podoba. Jedyny problem jaki widzę, to skala oddziaływania owych festynów, uroczystych otwarć placów zabaw i skwerów. I czy ci, dla których zorganizowano te "wydarzenia" pójdą na wybory.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Trabant-Limuzyna 2014/10/05 16:50 #149747

Patrząc na listę kandydatów to żaden nie jest "Mercedesem"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Trabant-Limuzyna 2014/10/05 18:17 #149749

Może efekt będzie odwrotny od zakładanego.
Byłem ostatnio z dzieckiem na placyku zabaw, który powstał z Budżetu obywatelskiego, kiedy nagle....
Na plac zabaw przyszło chyba całe przedszkole (masakra jakaś) - plac zabaw zaprojektowany na max 15 dzieci a tutaj ponad 100.
Pomyślałem, że panie przedszkolanki są kompletnie bez wyobraźni, ale sprawa wyjaśniła się w ciągu 5 min.
Przez rozwaloną ulicę Szymały przybył łaskawie nam panujący Pan Bartyla wraz ze swoim wice i otwierali placyk zabaw. Cyrk za jajko, ale przynajmniej wiem skąd wziął się pomysł żeby ściągnąć tam tyle dzieciarni.
Muszę przeprosić panie przedszkolanki, że w ogóle przyszło mi do głowy, że może to być ich pomysł. Dla takich pomysłów potrzebne są tęgie głowy. My opuściliśmy grzecznie plac zabaw by nie przeszkadzać w uroczystościach, dziecko nie było zadowolone, a ja umocniłem się w przekonaniu, że niektórzy powinni odejść z władz miejskich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Trabant-Limuzyna 2014/10/05 19:08 #149755

Ale patrz jak przyszłościowo myślą. Dzieciaki czynne prawa wyborcze dostaną dopiero za 4 kadencję, ale indoktrynacja trwa! Mają rozmach s...

;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Trabant-Limuzyna 2014/10/05 20:43 #149766

Trabant Limousine to nic innego jak sedan. Za zachodnią granicą tak nazywają tą wersję nadwozia do dzisiejszego dnia. Jaka interpretacja taki artykuł ;)

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone