Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Walka postu z karnawałem 2015/04/20 19:57 #158307

Niedawno umieściłem na blogu wpis pt. „Cud nad kasą” dotyczący wykonania zeszłorocznego budżetu miasta Bytomia. Szczególnie analizowałem tam niezrealizowane plany miejskich dochodów. Niespodziewanie w katowickim dodatku do „Gazety Wyborczej” przeczytałem informację, która gdyby ukazała się tydzień wcześniej bardzo by mi pomogła w napisaniu zakończenia tekstu.

Wiadomość była pozornie mało sensacyjna, wręcz można było się jej spodziewać już od dawna. „Gazeta Wyborcza” poinformowała, iż miasto Bytom zrezygnowało z zakupu za symboliczną kwotę od fińskiego koncernu „Fortum” kompleksu budynków po Elektrowni „Szombierki”. Rzecznik prasowa bytomskiego magistratu Aleksandra Szatkowska oświadczyła dziennikarzowi, że władze Bytomia postępują odpowiedzialnie, ponieważ utrzymanie budynku kosztuje a w miejskim budżecie brak jest odpowiednich środków finansowych na ten cel. Z tej wypowiedzi można się domyślać, że w bytomskim ratuszu nie wierzą w możliwość rychłego sprzedania budynków dawnej elektrowni, co przypominam miało być ratunkiem dla miejskich dochodów w roku 2014.

No i fajnie, rozsądnego mamy prezydenta w Bytomiu. Ale zaraz, zaraz – czyżby w zeszłym roku prezydent Damian Bartyla był nieodpowiedzialny, ponieważ koniecznie chciał kupić od Finów Elektrownię „Szombierki” a w tym roku jest odpowiedzialny, bo już nie chce kupić? Tą nagłą zmianę można by zrozumieć gdyby w wyniku zeszłorocznych wyborów samorządowym zmienił się w Bytomiu prezydent miasta, ale przecież jest ten sam. Można by rzecz, że na naszych oczach rozegrała się walka postu z karnawałem – Bartyli powyborczo postnego z Bartylą karnawałowo-wyborczym.

/blog - "Moje zapiski uczesane"/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Walka postu z karnawałem 2015/04/21 08:44 #158334

Ja się nie zdziwię jeśli w 2016 znowu będzie chciał kupić i wówczas znowu będzie odpowiedzialny. W Polskiej polityce, takie ciągłe gonienie króliczka jest piekielnie skuteczne, niestety.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Walka postu z karnawałem 2015/04/21 21:05 #158369

Ja się nie zdziwię jeśli w 2016 znowu znajdzie się banda cepów, którzy łykną ten kit i zagłosują na TAK, niestety

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Walka postu z karnawałem 2015/04/21 22:39 #158374

W 2016 chyba nie będzie wyborów samorządowych, czy czegoś nie wiem? :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Walka postu z karnawałem 2015/04/22 12:16 #158405

Rafer miał chyba na myśli radnych BIS i WB. Chyba się nie pomylił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Walka postu z karnawałem 2015/04/22 18:31 #158410

To mimo wszystko pozytywna wiadomość. Otóż oznacza ona, że władze miasta już przed podjęciem wysiłków zmierzających do jego rewitalizacji wywiesiły białą chorągiewkę i poddają się bez walki. Chwała im za to! Wreszcie mówią szczerze: „ludzie, nie wierzcie nam, że my coś zmienimy”.
To też dowód na to, jak skuteczne są wszelkie jednostki miejskie odpowiedzialne za pozyskiwanie inwestorów, lokowanie kapitału i podnoszenie atrakcyjności miasta. Te wszystkie bara-bara i wydziały strategii. Brawo! Przyznajcie sobie premie, najlepiej w wysokości rocznego utrzymania elektrowni.
Niestety, wszyscy włodarze naszego miasta od ćwierćwiecza kierują się jedną zasadą: byle do jutra, byle na stołku. I tak znikają z naszego krajobrazu całe dzielnice, wielkie zakłady, piękne zabytki. Wszystko rdzewieje, trzęsie się i rozpada. Na koniec zostanie tylko budynek urzędu miejskiego, otoczony prezydenckimi windami do nieba, żeby nie widział tego syfu na dole.
Zastanawiam się, jak można być tak tępym, aby nie dostrzegać potencjału elektrowni i nie mieć żadnych na to miejsce pomysłów. Być może wymaga to zbyt dużego wysiłku umysłowego, więc lepiej zarządzać urojeniami o stadionie za 60 mln, centrum przesiadkowym za 90 mln i wypucowaniu 100 punktów adresowych za 150 mln. Na koniec trochę liczb: kwota, jaką UM zamierza przeznaczyć na dokumentację wykonawczą tego monstrum, jakim jest centrum przesiadkowe, wynosi ponad 3,5 mln złotych. To 3,5-letni koszt utrzymania obiektu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone