Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/21 13:05 #175267

Witam

Zastanawiam się na zakupem mieszkania w kamienicy na Orlat Lwowskich 10, lokalizacja jest atrakcyjna (bliskość szkół, dom kultury, sklepy).

Czytałem, że okolica w miarę bezpieczna, dużo kamienic jest remotowane albo będzie wyremotowane w niedalekiej przyszłości.

Jedyny problem jaki widze są szkody górnicze a dokładniej brak informacji na temat długoterminowego planu działania zawartego pomiędzy miastem a kopalnią.

Czy ta okolica jest poważnie narażona na szkody górnicze czy raczej nie ma co się martiwić na zapas?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/21 14:37 #175273

Kafelki na podłodze kiedyś pękały, teraz raczej się uspokoiło. Drobne oddziaływanie jest widoczne - minimalne pęknięcia tynków, czasami lekkie drobne pęknięcia kafli na podłodze.

Okolica bardzo spokojna, bezpieczna. Tak jak pisałeś bliskość sklepów, szkół, placów, przedszkoli. Jedynie problem z parkowaniem - zaparkowanie wieczorową porą nie jest najłatwiejsze, ale też nie jest niemożliwe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/21 15:30 #175275

Jedno z atrakcyjniejszych miejsc w centrum Bytomia, kupuj śmiało

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/21 15:55 #175278

Jedno z atrakcyjniejszych miejsc w centrum Bytomia, kupuj śmiało


Chyba sobie kpisz - atrakcyjnych pod jakim względem?
Chyba że dla ciebie sąsiedztwo bytomskich cyganów, smród z bram i brak zieleni jest atrakcyjne.
Musiałbym na głowę upaść aby w tym rejonie kupować mieszkanie. Atrakcyjnym miejscem można nazwać rejon Olimpijskiej, Łużyckiej czy Osiedle na Miechowicach gdzie jest zieleń,basen, dobra komunikacja, gdzie dba się w miarę o czystość anie sypiące się stare kamienice o podwórkach już nie wspomnę. Ta dzielnica nigdy nie cieszyła się dobrą sławą w dodatku głównym źródłem ciepła w mieszkaniach są piece a co do nich ludzie wrzucają można zauważyć oddychając. Syf brud kiła i mogiła, każdy skrawek trawy zasrany samochody zaparkowane w każdym możliwym miejscu, wieczorami dziwni ludzie czający się w bramach. Ponad 20 lat mieszkałem w niedalekiej okolicy a rodzina mieszka na Orląt i kto tylko mógł to pouciekał w bardziej cywilizowane miejsca.
Ktoś wspomniał o bliskości przedszkoli - Oświęcimska i Czarnieckiego gdzie praktycznie plac zabaw dla dzieci nie istnieje.
Sklepy- fakt blisko bo na każdym rogu 24h potem Biedronka i Lidl.

Tak super atrakcyjne miejsce jak Piekarska czy Musialika - Kupuj śmiało!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/21 16:10 #175279

Chyba dawno nie byłeś w tym rejonie. Dzięki Inicjatywie Ulicy Mickiewicza ta okolica bardzo się zmienia i obecnie rzeczywiście jest to jedno z lepszych miejsc do zamieszkania w Śródmieściu, szczególnie jeśli ktoś nie chce mieszkać na blokowisku. Dużo kamienic jest remontowanych, zmieniła się też tkanka społeczna, bo wprowadziło się tam sporo ciekawych ludzi. Znam architektów, inżynierów, projektantów, czy przedsiębiorców, którzy sprowadzili się tam w ostatnich latach i bardzo sobie chwalą życie w tym miejscu. Bo rzeczywiście wszystko jest praktycznie pod nosem: szkoły, przychodnie, sklepy, piekarnie, do ścisłego centrum można pójść na piechotę, a główna droga do Katowic jest kilka przecznic dalej. Oprócz tego na wyciągnięcie ręki są piękne place Akademicki i Słowiański.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/21 18:18 #175281

Chyba dawno nie byłeś w tym rejonie. Dzięki Inicjatywie Ulicy Mickiewicza ta okolica bardzo się zmienia i obecnie rzeczywiście jest to jedno z lepszych miejsc do zamieszkania w Śródmieściu, szczególnie jeśli ktoś nie chce mieszkać na blokowisku.


Ten pseudo remont ul.Mickiewicza woła o pomstę do nieba. Zatoczki do parkowania nie zdały egzaminu - normalne wyminięcie się autobusów graniczy z cudem, wszechobecne paskudne słupki, o chodniku już nie wspomnę - pieniądze wyrzucone w błoto. Na każdym rogu Kubik, Meta 24h brakuje jeszcze lombardu. Jedynie co jest na + to poniemieckie budownictwo czyli wielkie przestronne, wysokie mieszkania. Plac Słowiański to plus jak przy nim nie mieszkasz bo w lecie można oszaleć od wrzasku dzieciaków bawiących się na placu zabaw.
Kilkadziesiąt metrów od Orląt Lwowskich jest Lenartowicza, Kossaka czy Prusa gdzie można spokojnie znaleźć mieszkanie w budynku po termomodernizacji z podwórkiem gdzie nie mamy śmietnika pod oknem czy sąsiada zasłaniającego okna kocami. Mickiewicza owszem zmienia się bo w końcu ktoś zabrał się za patologię niepłacąca czynszu a zajmująca 100m mieszkanie w 2 osoby ale tych eksmisji jest zbyt mało. (Sam mam znajomego który czeka już 6 lat na inne mieszkanie a mieszka sam na 120m - 4 pokoje). Potrzeba wielu lat zanim zawita tam normalność i wyplewi się patologie. Kamienicę można wyremontować, kostkę chodnikową można wyrównać, wylać nowy asfalt ale mentalności ludzi tam mieszkających się nie zmieni.
Nie chcesz mieszkać na blokowisku to lepszym rozwiązaniem jest Olejniczaka, Didura, Walisa - sklepy, przedszkola, park, komunikacja, baseny, do centrum kilka minut.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/22 09:14 #175294

Atrakcyjnym miejscem można nazwać rejon Olimpijskiej, Łużyckiej ...


Największe blokowisko atrakcyjnym miejscem ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/22 12:03 #175300

Czy ta okolica jest poważnie narażona na szkody górnicze czy raczej nie ma co się martiwić na zapas?


W tamtym rejonie wydobycie węgla nie jest już prowadzone. W Bytomiu w ciągu najbliższych 10-15 lat szkody górnicze występować będą głównie w Miechowicach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/22 13:05 #175302

Ten pseudo remont ul.Mickiewicza woła o pomstę do nieba.


Należałoby się odnieść niemal do każdego zdania napisanego przez angel ale nie dal się ponieważ cały dzień musiałbym prostować te bzdury.
Niektóre kwiatki.
Jeżeli przez "normalne wyminięcie się autobusów" rozumiesz sytuację, w której ten jadący z góry wali 50km/h a ten pod górę tylko 40km/h to ja "dziękuję bardzo" bo to jest patologia a nie normalność. Na Mickiewicza i Orląt powinna być strefa tempo30 albo wręcz strefa zamieszkania. Bardzo dobrze, że po remoncie autobusy i czasem samochody muszą się zatrzymać żeby przepuścić tych z naprzeciwka. Nie było to w zamierzeniu projektu, ale efekt uspokojenia ruchu jest b.dobry.
Tekstu o tym, że chodniki po remoncie na Mickiewicza są fatalne nie da się po prostu nie da się skomentować :(
Chłopie nie pisz o czymś o czym nie masz bladego pojęcia. Wiesz jak te chodniki wyglądały przed remontem?

Nie wiem gdzie widzisz sąsiedztwo cyganów i śmierdzące bramy, ale to jest opis sprzed co najmniej 5-10 lat. Przejdź się po Orląt i Micka i policz ile jest otwartych bram, bo moim zdaniem nie więcej niż 1/5 kamienic nie jest zamknięta.

Faktycznie brakuje miejsc parkingowych (problem każdego śródmieścia) i zieleni :( .... ale Orląt Lwowskich z jednej strony sąsiaduje z Pl. Wojska, z drugiej ze Słowiańskim, a z Mickiewicza blisko do Akademickiego, więc ponownie to co opowiadasz to marudne bajki do straszenia dzieci, nie mające pokrycia w rzeczywistości.

Szkody górnicze na szczęście kompletnie przestały być problemem w tej części miasta.

Na koniec: jeśli ktoś lubi historię i kamienicę to jest to fajna okolica. Jeśli ktoś ma mentalność blokersa to zawsze będzie go ciągnęło na Łużycką. Proste.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/22 16:17 #175306

Jeżeli przez "normalne wyminięcie się autobusów" rozumiesz sytuację, w której ten jadący z góry wali 50km/h a ten pod górę tylko 40km/h to ja "dziękuję bardzo" bo to jest patologia a nie normalność. Na Mickiewicza i Orląt powinna być strefa tempo30 albo wręcz strefa zamieszkania


Normalne wyminięcie czyli bez konieczności zatrzymywania się i lawirowania pomiędzy częściowo zaparkowanymi samochodami na ulicy. Przed remontem był armagedon z parkowaniem na Mickiewicza a przeprowadzone zmiany zmniejszyły jedynie ilość miejsc do parkowania a właściciele aut dalej parkują jak chcą utrudniając normalne poruszanie się drogą. Na odcinku Orląt Lwowskich Od Mickiewicza do Kossaka w godzinach popołudniowych jest praktycznie nie możliwe wyminięcie się dwóch osobówek.

Tekstu o tym, że chodniki po remoncie na Mickiewicza są fatalne nie da się po prostu nie da się skomentować :( Wiesz jak te chodniki wyglądały przed remontem?


Kałuże jak się tworzyły tak tworzą się dalej bo jakość wykonanych usług pozostawia wiele do życzenia i te śliskie powykrzywiane płyty z otoczone kostką brukową normalnie poezja.
Skrawki zieleni zaśmiecone, zasrane przez psy i porozjeżdżane przez samochody parkujących mieszkańców miód dla oczu a jeżeli mnie pamięć nie myli to na FB Inicjatywa Ulicy Mickiewicza były zdjęcia na których to sami mieszkańcy siali, grabili i sprzątali a teraz widać jak o to dbają.

Na koniec: jeśli ktoś lubi historię i kamienicę to jest to fajna okolica. Jeśli ktoś ma mentalność blokersa to zawsze będzie go ciągnęło na Łużycką. Proste.


Jak lubisz wdychać smród palonych śmieci w piecu, widok z okna na śmietnik lub ścianę kolejnej kamienicy, sąsiadów meneli niż otaczającą zieleń, bliskość dużego parku, przedszkola z placami zabaw to twój wybór mieszkaj gdzie chcesz ale nie wmawiaj innym że to jest normalne - autor tematu zamierza kupić mieszkanie więc powinien brać pod uwagę faktyczny stan jaki jest a ta okolica mimo remontów kamienic nie zmieni mentalności ludzi tam mieszkających. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem i nie łapał za słówka to byś zauważył, że w swoich poprzednich wypowiedziach podałem inne miejsca iż bloki.
Ciekawe czy po remoncie Katowickiej będziesz również wmawiał sobie i innym że to taka wspaniała piękna ulica do zamieszkania po przecież ma nową kostkę brukową i odnowionych kilka kamienic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/22 17:24 #175307

Z tego wynika,że uliczki osiedlowe to trzypasmowe aleje z pustymi miejscami do parkowania.Natomiast spoglądając z okna bloku patrzy sie na las a nie do okien innego bloku.
Ja tam wolałbym 100 m w kamienicy niz 40 w bloku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/22 17:34 #175309

Oj niestety na osiedlach też coraz gorzej z parkowaniem więc, nie ma co czarować, w tej kwestii to chyba różnicy nie ma żadnej. Co do lokalizacji to zależy kto co lubi jedni będą preferowali centra miast i obszerne powierzchnie kamienic inni, osiedla w dzielnicach. Oczywiście centrum Bytomia ma swój klimat, i zgodzę się z tym że remontując kamienice nie zmieni się mentalności ludzi w nich mieszkających.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/22 17:41 #175311

Przecież autor wie w której kamienicy,piętrze i widokiem na co będzie mieszkał bo ma coś na oku, nikt mi nie powie że jest inaczej i strzelił że chce akurat na tej ulicy zamieszkać, tylko ma tam ofertę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/22 18:22 #175313

Na odcinku Orląt Lwowskich Od Mickiewicza do Kossaka w godzinach popołudniowych jest praktycznie nie możliwe wyminięcie się dwóch osobówek.

Korki się tworzą czy może ludzie jeżdżą z tego powodu okrężną drogą? ;) Brednie.

Przed remontem był armagedon z parkowaniem na Mickiewicza a przeprowadzone zmiany zmniejszyły jedynie ilość miejsc do parkowania a właściciele aut dalej parkują jak chcą utrudniając normalne poruszanie się drogą.

Znowu bredzisz. To już staje się nudne. Liczba miejsc się nie zmniejszyła. Przed remontem samochody parkowały ukośnie i prostopadle przez co utrudniały normalne poruszanie się drogą (pieszym).
Na Mickiewicza i Orląt NORMALNE PORUSZANIE SIĘ DROGĄ oznacza także chodzenie pieszo - bezpiecznie i wygodnie. I pod tym względem jest 10 razy lepiej po remoncie. Mickiewicza i Orląt to są ulice dla ludzi, którzy tam mieszkają i załatwiają mnóstwo spraw na piechotę.

Kałuże jak się tworzyły tak tworzą się dalej bo jakość wykonanych usług pozostawia wiele do życzenia i te śliskie powykrzywiane płyty z otoczone kostką brukową normalnie poezja.

Nie przestajesz udowadniać swojej ignorancji. Płyty granitowe, o których piszesz zajmują 1/6 chodników (tylko Prusa-Orląt po nieparzystej stronie) i one były tam przed remontem tyle, że były znacznie gorzej położone. To niejako zabytek tej ulicy - dlatego je pozostawiono. Pozostałe 5/6 chodników jest z nowej betonowej kostki, która jest o niebo bardziej równa niż popękane płyty sprzed remontu.

Zieleń wymaga większej pielęgnacji, ale do tego trzeba wywalić z Mickiewicza firmę Wieczorek. Pracujemy nad tym.

Z jednym się z tobą zgodzę - smród z niskiej emisji to jeden z najgorszych aspektów tej okolicy, ale problem dotyczy całego śródmieścia i wszystkich śródmieść na Śląsku, także Katowic a nie tylko Orląt/Mickiewicza.

Tak Śródmieście, jak się o nie zadba to wspaniałe miejsce do mieszkania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Orlat Lwowskich kamienice 2017/11/22 20:13 #175314

Robot
Masz klapki na oczach bo nową kostkę położyli na ulicy i och ach jaka ona piękna i wspaniała. Ja mówię że śmierdzi z bram a dla ciebie śmierdzi tylko z 1/5 bram. Dla mnie remont ulicy i chodników miał usprawnić ruch a ty chcesz zrobić z Mickiewicza deptak bo zła komunikacja miejska tamtędy jeździ zawrotną prędkością 50km/h. To nic że mieszkańcy parkują jak debile bo wydaje im się że jak nie ma miejsca dla ich samochodu to mogą zaparkować gdzie chcą ale dla ciebie to oni dbają o bezpieczeństwo "efekt spowolnienia ruchu". Co tam źle ułożona kostka i śliskie płyty które stwarzają zagrożenie podczas opadów deszczu czy śniegu ale dla ciebie to nie ważne że fuszera bo i tak jest lepiej niż było bo cieszysz się ochłapem bo jest o niebo lepiej niż było" -ale dalej jest źle. Dla ciebie nierównych niebezpiecznych płyt jest tylko 1/6 a dla mnie one nie powinny mieć prawa bytu tak samo jak na Podgórnej to jest chodnik i ma być bezpieczny dla ludzi. Poboczne ulice zapchane parkującymi samochodami które utrudniają ruch to dla ciebie spoko bo przecież się nie korkuje. Na siłę chcesz udowodnić że na Mickiewicza mieszka sama elita Bytomia a typki pod sklepem nocnym rozmawiają o poezji renesansowej. Dla ciebie śmierdzi z kominów jak w całym śródmieściu więc to standard dla ciebie a dla mnie śmierdzi bez żadnego tłumaczenia. Oprócz tego że mieszkania same w sobie są przepiękne (już o tym wspominałem) to nie ma żadnych + może za 10-20 lat coś cię zmieni w ludziach. Powtarzam jeszcze raz autor tematu pyta o plusy i minusy przed zakupem mieszkania w tym rejonie więc podaje minusy bo plusów jak na razie nikt nie podał a te z przedszkolami, szkołą czy sklepami to śmiech na sali. Bliskość placu Akademickiego czy Słowiańskiego to nie argument bo tak samo blisko jest z innych ulic gdzie widok z okna jest nieco inny niż na śmietnik, ścianę kolejnej kamienicy, czy pędzący 50km/h pod domem autobus.
Wracając do miejsc parkingowych i zieleni to przy tak zaprojektowanych miejscach postojowych aby zieleń się utrzymała musi zostać ogrodzona bo ludzie nie przejdą 5m aby ominąć trawnik tylko ciućmy lezą przez środek. Ogrodzisz trawniki to psy zasrają chodniki i tyle z mojej strony. Życzę powodzenia w zmianach i oby się udały bo małymi krokami idzie ku lepszemu.
W jednym przyznaję się do błędu mianowicie źle podałem informację o tym iż na Mickiewicza brakuje LOMBARDU - jest pod nr 12. Przepraszam wszystkich za pomyłkę jeżeli zasugerowali się brakiem tak atrakcyjnego punktu w tym rejonie przy kupnie mieszkania :(

PS
Jak masz jakiś wpływ to wypadałoby te obskurne biało-czerwone słupki wymienić na jakieś stylowe pasujące do kamienic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone