Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/19 01:09 #164148

Co to qrwa ma być????
tvn24bis.pl/z-kraju,74/rating-polski-jak...w-czasie,611578.html
Czy Polska jest jeszcze niezależnym krajem?Czy faja w czerwonych szelkach z muchą pod szyją może kreować przyszłość Naszego kraju...qrwa wydaje się że TAK.Jeżeli My mamimy pospólstwo kredytami we frankach i transferujemy dochody tam gdzie chcemy to jest OK,ale jeśli ktoś z tego pospólstwa próbuje Nas opodatkować to już jest niewiarygodny?
Zaczynam rozumieć Orbana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/19 08:58 #164149

Dla mnie osobiscie te ratingi nic nie znaczą. Dobry przykład widzialem niedawno, film pt The Big Short. W skrócie - wielkie instytucje finansowe płaciły za to zeby agencja wykazała im rating taki jaki chcieli ;). Co bylo jedna z przyczyn globalnego kryzysu.
Dla 99 % obywateli naszego kraju nie ma znaczenia czy ten rating jest A,AA,AAA+ czy B czy J23 czy 07 zgłoś się.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/19 11:18 #164151

Niestety nie masz racji.Niższy rating oznacza spadek złotego i wyższe kursy walut.Chyba nie trzeba nic więcej tłumaczyć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/19 11:28 #164152

Nie żyjemy sami na tym świecie. Istotą rozwoju gospodarki jest handel i inwestycje. Tak się składa, że ten pozostały 1% ludzi decyduje kto, co i gdzie zbuduje. A obniżenie w światowym rankingu nam nie sprzyja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/19 12:49 #164154

Jest to dobrze zorganizowany czarny PR. Wiele instytucji finansowych, banków ogłaszało upadłość z powodu plotki o rzekomej niewypłacalności. Taka plotka powodowała, ze do okienek kasowych ustawiały sie kolejki wierzycieli po wypłaty swoich środków.
Jesteśmy zadłużonym krajem z wyprzedanymi za bezcen źródłami ewentualnych dochodów. Takie działanie zmusi tylko pożyczkodawców aby poprzez naciski, czym prędzej zmusić Polskę do oddania im za symboliczną cenę np. lasów, czy przedsiębiorstw z pasywami w postaci gruntów, działek z budynkami mieszkalnymi. Podobnie jak Grecja została zmuszona do "sprzedaży" swoich wysp. Taki Lis czy Tusk na przykład za wypłatę w euro dzięki wyższemu kursowi euro i wywołanemu na zamówienie kryzysowi mogą nabyć więcej akcji, ziemi niż do tej pory.

I tak dzięki nowoczesnym metodom nowoczesnych zdrajców będziemy tracić za bezcen to co nam jeszcze zostało. A opłacani polscy jurgieltnicy z chytrym uśmiechem będą nam wmawiać, że na tym polega obrona demokracji.

"W demokracji nie rządzi większość, tylko doskonale zorganizowane grupy interesów. " - monetarysta Milton Friedman - guru Balcerowicza i Petru.

wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Lukasz...c.html?ticaid=11653d

PS.
Jakbyście nazwali sytuację, kiedy PZPR po przegranych wyborach w 1989 wysyła zdesperowanych opłacanych przez Moskwę kacyków do ZSRR i NRD aby organizować pikiety w Moskwie i Berlinie w obronie demokracji i "ludu pracującego" ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/19 19:23 #164167

Jakby na potwierdzenie tego co napisalem wczesniej :

wyborcza.biz/biznes/1,100896,19500711,il...15-r.html#Czolka3Img

Może w tym roku zapomnieli zapłacić abonamentu ? ;)
Dzis juz złoty odzyskuje, giełda tez. Straszenie wysokim kursem walut do mnie nie przemawia. A frank to moglby jak dla mnie kosztowac 50 zł/szt. uchroniłoby to moze przyszłe pokolenia przed debilnym zadluzaniem sie w obcej walucie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/20 00:42 #164169

No to fajnie że dla przeciętnego obywatela ocena ratingowa wystawiana przez jedną z 3 najważniejszych światowych agencji nic nie znaczy...Niestety dla inwestorów,banków,oraz innych podmiotów pożyczających pieniądze niestety ma.I tak ja pisze Zorro jest to kreowanie czarnego PR,bez ekonomicznych przesłanek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/20 00:42 #164170

Problem nie polega na tym, że zagraniczna mafia masońska inspirowana przez Tuska i Merkel próbuje zniszczyć Polskę. Problem polega na tym, że obecna ekipa rządząca nie miała dotychczas bladego pojęcia o tym jak działa świat globalnych finansów i polityki zagranicznej - do czego z szczerością wioskowego idioty przyznał się Waszczykowski ("ja nie jestem zawodowym dyplomatą").

Aktualnie nasi Piłsudczycy uczą się w przyspieszonym tempie tego jak działa świat, oczywiście naszym kosztem. Ułańska szarża właśnie potyka się o własne nogi i już niedługo nasi milusińscy zaczną lizać dupy międzynarodowej finnansjerze tak samo jak ich poprzednicy. Inaczej nie starczy na 500+ a to już może być problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/20 07:25 #164171

Dla mnie osobiście te ratingi nic nie znaczą.

Widzisz a dla mnie szarego pracownika znaczą! A dlaczego? A dlatego że 70% komponentów do produkcji firma w której pracuje kupuje za euro...i teraz przez krzykaczy z KOD czy innego kółka wzajemnej adoracji zamiast podwyżek 200 ludzi zatrudnionych będzie się zastanawiać czy nie będzie zwolnień.
To jest bardzo krótkowzroczne myślenie, nie jesteśmy samowystarczalni jako kraj, większość cen materiałów i komponentów jest przeliczana z euro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/20 10:30 #164174

Panikujecie. Zgodze sie jesliby euro zdrożało o 50 %, to mozna by sie marwic, ale na razie to sa niewiele znaczace roznice. Zauwazcie, kiedys usprawiedliwieniem dla podwyzek cen benzyny byl oslabiajacy sie zloty, tylko w ten sposob motywowano podwyzki i benzyna kosztowala grubo ponad 5 zl. Teraz kosztuje 4 zł, mimo tego ze dolar kosztuje w kolicach 4, a kilka lat temu kosztowal 2 zł. Oczywiscie, ropa na rynkach potaniała i efekty widzimy u nas na stacjach, ale tez wiemy ze taka cena tego surowca nie bedzie trwala wiecznie i jesli wroci do normalnego poziomu, to co, benzyna u nas bedzie kosztowac 7-8 zl ? Nie wierze. Drogie euro ma jeszcze jedna zalete, Ci ktorzy zarabiaja za granica, po przetransferowaniu kasy do Polski maja jej wiecej = wiecej wydadza u nas. Reasumujac - jesli euro dojdzie do 5 zł, w co osobiscie nie wierze, bedzie mozna sie martwic, na razie to taka popelina propagowana przez okreslone srodowiska ;)

A, i jeszcze jedno. Zadalem sobie trud, po nie do konca zrozumianych przeze mnie wszystkich wątkach z filmu The Big Short, pogrzebalem w sieci, posprawdzalem i czego sie dowiedzialem. Ano tego ze ta agencja, podobniez jedna z trzech najwazniejszych na swiecie agencji ratingowych, w 2015 r zaplacila rządowi USA okolo 1,4 mln dolarow za zawyzone wyceny smieciowych aktywow. S&P utrzymywalo rating A dla Lehman Brothers az do momentu jego bankructwa. Najciekawsze jest to ze agencja obnizyla rating dla Polski w tym samym dniu kiedy uchwalono w Polsce podatek bankowy ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/20 11:05 #164175

My panikujemy? My po prostu widzimy co się dzieje i jakie moga byc konsekwencje.Ty natomiast patrzysz tylko na czubej własnego nosa i udajesz,że wszystko jest ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/20 13:01 #164179

Ty to masz chlopie zawsze tak silne argumenty, jak Macierewicz wiarę w błąd pilotów TU154.
I akurat Ty powinienes sie cieszyc ze waluty kosztują tyle ile kosztują bo jak ich cena spadnie to Kopalnia bedzie sprzedawac wegiel po 100 zł za tonę i już kompletnie nie bedzie miec na górnicze 13,14, barbórki, deputaty weglowe i inne chore dodatki. Tak ze proponuje sprawe trzykrotnie przemyslec i dopiero potem zabierac głos.

Rating zostal obnizony w piatek. W czwartek sredni kurs euro to bylo 4,36. Dzis sredni kurs to 4,46. Roznica 10 gr. Taka roznica na kurie powoduje bankructwo firm rozliczajacych w euro ? Masowe zwolnienia ? Atak stonki ?.
Dajcie spokoj.
@Myszaty - skoro kupujecie komponenty i płacicie w euro to sprzedajecie pewnie tez liczac w euro czy sie myle ? ;) Wychodzi wiec na zero. Jesli firma jest dobrze zarzadzana to zawsze w rachunkach przyjmuje ryzyko walutowe, czyli dzialanie/zabezpieczenie na wypadek wzrostu kursow walut.
Wymowka pracodawcy ze osłabił sie złoty i przez to nie bedzie podwyżek to ogolnie znany tani chwyt po to zeby ludziom zamącić w głowie i miec argument w rozmowach o podwyżkach, a już straszenie zwolnieniami to jak dla mnie śmiech na sali. Przecież to Ty (wy) pracujecie na swojego pracodawce, nie on na Was. Jak Was zwolni to kto bedzie na niego pracował ? Sam na siebie ? Firme zamknie ? To zbankrutuje bo pewnie ma kredytów sporo, samochody, domy, mieszkania itd itp. Nie dajcie sie ogłupiać takimi tekstami bo to teksty dla debili ktorzy nie potrafia dodać 2+2.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/20 14:42 #164183

Był już Volkoff i jego "Dezinformacja - oręż walki", Rafał Brzeski, Wiek propagandy Aronsona.
www.bytomski.pl/forum-bytomia/25-piszta-...-jak-jest-niezalezna
teraz jedna z pierwszych pozycji znanych ludzkości.

Sun Tzu - Sztuka wojny
ROZDZIAŁ XIII. UŻYCIE SZPIEGÓW

"Zatem wyróżnia się pięć rodzajów tajnych agentów: agenci narodowi, wewnętrzni, podwójni, straceni oraz powracający. Jeśli tych pięć typów zatrudnianych agentów pracuje w koordynacji i nikt nie zna ich metod działania, to nazywani sa˛ oni „Doskonała˛ Siecia˛” i znajdują się pod szczególną opieka władcy.
Agenci narodowi to ci spośród ludności wroga, którzy przeszli na naszą służbę.
Agenci wewnętrzni rekrutują się spośród urzędników wroga, których udaje nam się pozyskać.
komentarz TU MU: Pośród klasy urzędników zawsze znajdują˛ się ludzie skorumpowani, którym pełniony urząd spaczył charakter, a także inni, którzy doświadczyli niesprawiedliwości i zostali skrzywdzeni. Istnieją˛ rzesze pochlebców i sługusów, którzy pożądaja˛ bogactw. Ci, pozostający zbyt długo na swych wygodnych stanowiskach, a także ci, którzy nie zajęli w swoim mniemaniu odpowiadającego im urzędu oraz ci, których jedynym pragnieniem jest dobrze wykorzystać czas i okoliczności dla spełnienia swych egoistycznych celów, jak również tacy, którzy sa˛ dwulicowi, zmienni, efemeryczni oraz ci, którzy wciąż czekają na swoja˛ okazję. Możesz być pewny, że wszystkich tych ludzi można w tajemnicy pozyskać na służbę przeciwko ich państwu, zapewniając im godziwe wynagrodzenie w złocie i jedwabiu. Wtedy możesz polegać na realnych informatorach z ich kraju lub na próbach zniweczenia planów zwróconych przeciw tobie. Moga˛ także swobodnie kreować konflikt pomiędzy władcą a jego doradcami tak, że nie będą oni działać w zgodzie.
Agenci podwójni to szpiedzy obcych państw, których udaje nam się pozyskać.
Agenci straceni, to ci, którzy przesyłaja˛ rozmyślnie sfałszowane informacje.
Agenci powracający to ci, którzy po spełnieniu swojej misji w państwie wroga powracaja˛ do ojczyzny z odpowiednimi informacjami. "

Moim zdaniem do ostatniej grupy idealnie pasują również ci, którzy po spełnieniu swojej misji na powierzonych stanowiskach posiadają odpowiednie informacje na temat jak rozbić kraj od wewnątrz i przy okazji co można łatwo i za darmo pozyskać ze swojego kraju na rzecz swego prawdziwego mocodawcy.

I to jest właśnie sztuka wojny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/20 16:56 #164188

@Myszaty - skoro kupujecie komponenty i płacicie w euro to sprzedajecie pewnie tez liczac w euro czy sie myle ? ;) Wychodzi wiec na zero. Jesli firma jest dobrze zarzadzana to zawsze w rachunkach przyjmuje ryzyko walutowe, czyli dzialanie/zabezpieczenie na wypadek wzrostu kursow walut.

No właśnie mylisz się - większość sprzedawanych maszyn jest na rynku polskim nie za euro , tylko za złotówki, a turla się to jeszcze dlatego że cześć produkowana jest na miejscu (na całe szczęście można na czym zaoszczędzić) , dzięki temu możemy konkurować np. z Niemcami ( chętnie by nas zlikwidowali zresztą) którzy rzeczywiście wyceniają sprzęt w euro i to dlatego że Helmut za 3 tys zł pracować nie będzie.
Jak mówię klientowi że elektrozawór kosztuje 1200 złotych to robi wielkie oczy - co tak drogo, 300 euro na niemieckiej firmie nie robi wrażenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Granica między Państwem a interesami korporacji... 2016/01/20 21:12 #164191

No widzisz, sam sobie odpowiedziales niejako. Popatrz, skoro kupujecie i placicie w eurasach, a sprzedajecie za zł to podwyzka cen komponentow powinna spowodowac podniesienie cen wlasnych. Jesli chce sie utrzymac ceny na dotychczasowym poziomie to na pewno nie kosztem pracownikow ktorzy te rzeczy wytwarzaja, bo przeciez za chwile sie zwolnią i szef bedzie sam na siebie musial pracowac. A konkurencja z wytworcami chociazby z Niemiec jeszcze dlugo bedzie wygrana z prostej przyczyny. Tam sie nie pracuje za 5 czy 10 % wiecej niz u nas. A jak na razie euro podrozało o ile ? 2 % w stosunku do tego co bylo przed obnizka ratingu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone