Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/16 19:31 #192902

Dzisiaj w Warszawie odbyłą się manifestacja "Odwołujemy Plandemię".
Większość mediów w ogóle o niej nie wspomina (według organizatorów wzięło w niej udział 20 000 osób plus Policja), za to rozpisują się o sytuacji w Mińsku...

Jednak warszawskie (Wyborcza) media nie mogły schować głowy w piachu i coś musiały napisać:
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26...h-negacjonistow.html

Zobaczcie jak tandetnie wklejony jest obraz i podpis (w dodatku obraz lewituje nad manifestantami):
(biała obwódka wokół obrazu i brak "trzymacza" )

Prawdziwą manifestacje można zobaczyć tutaj:

www.facebook.com/watch/live/?v=300406196...&ref=watch_permalink

Nie wchodząc w kwestię samej manifestacji, chcę zwrócić uwagę w jak wirtualnej rzeczywistości żyjemy. Jak podawane przez media "głównego nurtu" "informacje" są odległe od rzeczywistości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/16 19:38 #192903

A skąd tytuł postu ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/16 19:45 #192904

A skąd tytuł postu ?


Fałszywe "zdjęcie" pochodzi z Wyborczej: warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26...h-negacjonistow.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/16 23:37 #192905

To nie są "media głównego nurtu" tylko ścierwa pierwszego nurtu"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/17 01:56 #192908

@^ Typowa mowa nienawiści.

Problem polega na tym, że w przedstawionym zdjęciu widzicie to co chcecie. Kłamstwo, oszustwo, matactwo, nierzetelność, hipokryzję.
A tak naprawdę, jest to kolaż (collage), w piękny sposób wyrażony artystycznie sprzeciw, przeciw cyrkowi urządzanemu codziennie przez PiS-o Katolików w mediach, tylko z nazwy, publicznych.
Proszę zwrócić uwagę, że przywołany dziennik jest gazetą prywatną, utrzymującą się z reklam i wpływów ze sprzedaży. Dopóki ktoś to będzie kupował (utrzymywał) to mogą sobie pisać i publikować co chcą. Jedynym rzetelnym źródłem informacji są własne zmysły,głównie wzrok i słuch. Tylko będąc naocznym świadkiem wydarzeń, można sobie wyrobić o nich pojęcie.
Takie czasy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/17 09:06 #192909

@^ Typowa mowa nienawiści.
Proszę zwrócić uwagę, że przywołany dziennik jest gazetą prywatną, utrzymującą się z reklam i wpływów ze sprzedaży.


Owszem, dziennik jest własnością prywatną, ale przychody czerpał przez wiele lat z reklam umieszczanych przez "instytucji które z nazwy były publiczne", a nie z prywatnych firm. Podobnie sprzedaż tegoż dziennika, opierała się na masowych kupnach i prenumeratach w "instytucjach z nazwy publicznych". I tak w roku 2015 (kiedy był jeszcze wspierany przez "instytucje z nazwy publiczne") średnia sprzedaż tegoż dziennika wynosiła: 177 697 (dane za: www.zkdp.pl/images/Komunikat2015.pdf ) a w czerwcu 2020 r. zaledwie: 66 757. W ciągu 5 lat kiedy ten prywatny dziennik przestał być prenumerowany i kupowany w "instytucjach z nazwy publicznych" nakład spadł o 110 000 do zaledwie 37% wartości z 2015 r.

Zacytowany fotomontaż nie jest żadnym artystycznym sprzeciwem - tylko prostackim fałszerstwem wprowadzającym w błąd. W jaki sposób fałszowanie informacji o demonstracji wolnych i myślących ludzi, miałaby być sprzeciwem wobec, [cytuje:] " cyrkowi urządzanemu codziennie przez ... w mediach,"? Przecież ta demonstracja była właśnie przeciw temuż codziennemu cyrkowi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/17 10:47 #192910

Czego można oczekiwać po szmatławcu którego redaktorem naczelnym jest {treść wykreślona przez moderatora z uwagi na propagowanie nienawiści w związku z przynależnością religijną}? Nie czytać tych {treść wykreślona przez moderatora z uwagi na wulgaryzmy}.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/17 12:54 #192911

No i jestem w trudnej sytuacji. Oczywiście powinna być wolność wypowiedzi, ale, oczekiwał bym tutaj pewnego poziomu i kultury. Dlatego mam prośbę do Passphrase o usunięcie powyższego wpisu. Byłoby też dobrze gdyby Bogin ze swego wpisu usunął wyraz "Katoli". I by skupić się nad niewątpliwym problemem fałszywych wiadomości (który oczywiście dotyczy nie tylko "Wyborczej").

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/17 13:56 #192912

Problem jest generalnie większy i dotyczy ... prawie wszystkiego co w mediach.
Przy organizacji różnych wystaw, zdarzało się m.innymi mnie, rozmawiać z różnymi dziennikarzami. Jak potem czytałem, to co podobno sam powiedziałem, to miałem ochotę kogoś odstrzelić. Podkoloryzowywanie wypowiedzi, przeinaczanie wypowiedzi (przez dziennikarzy) to absolutny standard. Często na zasadzie "bo tak będzie lepiej brzmiało", tylko równie często w ten sposób taka wypowiedź była przeinaczana (po dziesiątej poprawce) i/lub całkowicie traciła sens.
Tylko z drugiej strony - podobno większość ludzi, którzy jeszcze czytają - czyta 2-3 pierwsze zdania i jak ich nie zainteresuje, to nie czyta dalej. Więc w tych pierwszych zdaniach są wrzucane jakieś teorie/zdanie, które w dalszej części tekstu wcale nie znajdują potwierdzenia. Tak niestety aktualnie działają media - zaskoczyć, wrzucić coś obrazoburczego, byle tylko kogoś zainteresować - byle tylko ktoś kliknął, bo się reklamy otworzą/zaliczą (w portalach).
Nawet na tym forum przecież regularnie czytałem, że "za długi tekst". ;-)
Więc już od dawna nie liczę na coś sensownego "na pierwszych stronach portali/gazet".

Z ciekawostek w podobnej tematyce - aktualnie przygotowywany jest program w jednej z TV, o budowaniu z klocków - czyli moje hobby.
Szukali wśród nas długo i wytrwale kogoś chętnego.
Część od razu olała temat, ale trochę osób było zainteresowanych i spróbowali się do tego programu dostać.
No i (nie wchodząc w szczegóły) może się okazać, że w programie większość (a może nawet wszyscy) uczestników, wcale nie będzie wybrana na zasadzie "faktycznie umie budować". ;-) Bo budowanie z klocków, to często tak jak modelarstwo - wymaga czasu, siedzenia i dłubania, szperania po materiałach, starych zdjęciach, chodzenia z linijką itp. ;-) Oczywiście - da się budować spontanicznie, ale to tylko jeden z kawałków tego hobby i najwyraźniej dla tej tv - reszta jest nudna i wybierali "szołmenów", a nie "budujących". ;-)

Z innej beczki - organizujemy czasami różne konkursy. I chcieliśmy rozreklamować jeden (żeby była jasność, nie mamy z tego ani złotówki, dokładamy do tego raczej, ewentualnie rozdajemy coś, co dostajemy od TLG).
Na pytanie - czy ktoś z prowadzących kanały na jutubie mógłby coś o konkursie powiedzieć, żeby może było więcej zgłoszeń, usłyszeliśmy od jednego, że "jeśli mu przyznamy jedną z nagród, to wtedy coś może powiedzieć". ;-)
Nie napiszę co na to odpowiedziałem, bo musiałbym "wypikować" cały tekst. ;-)

Czasami mam wrażenie, że ludzie szukający rzetelności, podejścia do tematu na poważnie, a nie po łebkach - to już "wymierające dinozaury".
Mnie osobiście już przestało zależeć i "co będzie, to będzie" - nikogo przekonywać mi się nie chce, ani prostować różnych wypowiedzi.

P.S. Kiedyś Wyborcza regionalna (katowicka) zrobiła wywiad z kolegą - podobno za dużo temu zarzucić nie mógł, więc pewnie to też zależy od samego dziennikarza.

P.S.2. Ile osób czytało negatywne recenzje czegoś, co ktoś do recenzji dostał od producenta/wydawnictwa? ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/17 14:39 #192913

Wydaje mi się, że większość tego typu przekłamań i podkoloryzowań to inicjatywa własna samych reporterów. Każdy w końcu chce aby jego materiał miał jak najwięcej wyświetleń. Przykład z ostatnich dni to chociażby głośna sprawa z Lublina:
wiadomosci.wp.pl/reporter-tvp-3-lublin-r...wa-6542908646009376a

Co do samej manifestacji, patrząc na komentarze pod wieloma relacjami to większość poddaje w wątpliwość nie tylko stan pandemii, ale istnienie wirusa w ogóle. Sam nie raz słyszałem pytanie "a znasz kogoś chorego?". Z reguły dziwią się, że znam, ale samo pytanie jest głupie, bo widząc dzienną liczbę przypadków i znając liczbę ludności Polski trzeba mieć do tego trochę szczęścia. Dużo również w tym gronie osób oskarżających o spisek Billa Gatesa. Sam dostałem niedawno od znajomego na FB taki oto filmik:
www.facebook.com/jarzabekpniowiec/videos/3169796676415320
Oczywiście miał to być dowód na spisek, ale jak ktoś choć trochę zna angielski to już na wstępie wychwyci, że Gates nic nie mówi o 80 litrach osocza wirusowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/17 17:17 #192914

Dorzucę swój kamyczek.
Opisana przez Marka Wójcika "manipulacja"GW jak nic wpisuje się w NIEKTÓRE informacje kolportowane od pewnego czasu na Bytomski.pl
Za czasów NIEUDOLNYCH rządów Bartyli i jego popleczników na portalu lał się nieskończony strumień krytyki(często słusznej).Natomiast po zmianie władzy i osoby jaśnie nam panującego prezydenta Bytomia,wszelkie krytyczne uwagi(które można zliczyć na palcach jednej ręki)dotyczące ewidentnej niekompetencji obecnych władz przybierają formą kabaretowo-groteskową.
Przykład pierwszy z brzegu,który wytknął mi MephiR.
TYTUŁ NEWSA:
"Pechowa fontanna?Miała działać i...nie działa"...sugeruje że to fontanna jest pechowa,a ludzie którzy decydowali w jej temacie nie mają sobie nic do zarzucenia.To samo tyczyło się końcowej fazy remontu Katowickiej.Winni wszyscy w koło tylko nie bezradny prezydent Wołosz,który kupował sobie czas spotkaniami z mieszkańcami i obietnicami bez pokrycia.
Podobnie jak głupoty wypisywane przez MephiRa na temat odnowionego placu "Angry Birds" który nie do końca okazał się prawdą.
No ale dość tych uszczypliwości,Wszak gw i Bytomski.pl to niezależne media :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/17 17:23 #192915

Byłoby też dobrze gdyby Bogin ze swego wpisu usunął wyraz "Katoli".

As You wish

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/17 17:39 #192916


Co do samej manifestacji, patrząc na komentarze pod wieloma relacjami to większość poddaje w wątpliwość nie tylko stan pandemii,


Czy uważasz, że manifestanci nie mogą / nie powinni poddawać w wątpliwość wiary innych ludzi w pandemię? Czy należy zakazać Głównemu Urzędowi Statystycznemu publikować takich danych::

W okresie I-V 2020 r. w Polsce zmarło: 174,3 tysiąca osób
W okresie I-V 2019 r w Polsce zmarło: 178,3 tysiąca osób
w okresie I-V 2018 r. w Polsce zmarło: 184,3 tysiąca osób
w okresie I-V 2017 r. w Polsce zmarło: 180,5 tysiąca osób
w okresie I-V 2016 r. w Polsce zmarło: 167,2 tysiąca osób
w okresie I-V 2015 r. w Polsce zmarło: 172,3 tysiąca osób

Dane za GUS: stat.gov.pl/obszary-tematyczne/inne-opra...-nr-62020,4,101.html (Tabela 7)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/17 18:42 #192917

No dobrze ale dlaczego w tytule jest "kłamstwa Wyborczej"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kłamstwa "Wyborczej" 2020/08/17 19:23 #192918


Co do samej manifestacji, patrząc na komentarze pod wieloma relacjami to większość poddaje w wątpliwość nie tylko stan pandemii,


Czy uważasz, że manifestanci nie mogą / nie powinni poddawać w wątpliwość wiary innych ludzi w pandemię?


Przecież celem tej manifestacji było właśnie kwestionowanie pandemii i do tego nie mam pretensji. Natomiast pozostała część mojej wypowiedzi odnosiła się do kwestionowania samego wirusa i delikatnie mówiąc przeginaniu w drugą stronę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone