Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Bytom jak z reklamy... 2013/09/03 18:28 #133024

Jest taka reklama, która od razu skojarzyła mi się z naszym miastem, nie zachęca ona jednak do zakupu słodkości. Nie umiem jej znaleźć w necie ale leci mniej więcej tak:
„Kto najlepiej zna potrzeby studentów?
-Inni studenci
- a policjantów ?
- inni policjanci
- a społeczeństwa obywatelskiego ?”
W naszym mieście jak i w reklamie okazuje się jednak, że nie jest to społeczeństwo a samorządy. Po sporym uproszczeniu samorządowcy są to są to nasi przedstawiciele wybrani w wolnych demokratycznych wyborach. Pytanie czy tak naprawdę postępują jak wybrańcy społeczeństwa obywatelskiego ? NIE.
Dla mnie społeczeństwo obywatelskie to społeczeństwo odpowiedzialne, świadome i biorące odpowiedzialność za swoje czyny, a przede wszystkim chętne do działania. Patrząc na to co dzieje się w Bytomiu to jesteśmy takim społeczeństwem. Jednak zamiast pomagać nam to od czasu wyborów sukcesywnie są nam zabierane lub blokowane narzędzia dające nam wpływ na tworzenie i regulowanie otaczającej nas rzeczywistości. Inicjatywa uchwały obywatelskiej i jej magiczny próg (swoją drogą zauważyliście umiłowanie obecnej i poprzedniej władzy do słowa „magia” np. magiczne miejsce, wydarzenie etc.), wypowiedzi świadczące o tym, że budżet obywatelski to najgorsze z możliwego zła. Gorsi chyba są tylko cykliści :P No i likwidacja za wszelką cenę jednostki pomocniczej czyli Rady Dzielnicy.
Osobiście uważam nas mieszkańców Bytomia za odpowiedzialnych, świadomych i dorosłych mogących samodzielnie decydować o najbliższym otoczeniu. To dlaczego jest mi to zabierane i sprowadzane do centralizmu i PRL gdzie tylko zdanie władzy jest słuszne i prawdziwe.
Taki wrzask podnosili gdy ex prezydent zachęcał do olania referendum czyli jednego z narzędzi demokracji, krzyczeli „to nie demokratyczne”, a teraz co sami robią ?
Jesteśmy traktowani jak dzieci, żeby nie powiedzieć inaczej, a to w przypadku osób mających czynne i bierne prawo wyborcze jest obrazą i nauczką na przyszłość.
Zastanawia mnie również co w tym temacie ma do powiedzenia Piotr Patoń przewodniczący i Tomasz Wac wiceprzewodniczący (wywodzący się z Rady Dzielnicy Miechowice) komisji do spraw Dzielnic.
Mam nadzieje, że na nurtujące mnie pytania do tych Panów uzyskam odpowiedzi dzięki akcji rozlicz radnego. Swoją drogą nadchodzą pytania do Krzysztofa Gajowiaka, a to kolejna perełka w naszej Radzie. Oświadczenie w Życiu Bytomskim na temat zawalonych 3 kamienic w jednym dniu zatrzymałem sobie dla potomstwa. Twierdzenie, że 3 kamienice walą się jedna po drugiej w słoneczny dzień przez warunki atmosferyczne to majstersztyk w obrazie ludzkiej inteligencji.
Na koniec zagadka:
Gdzie wszyscy kandydaci na radnych i ich ugrupowania, którzy w swoich programach mieli tworzenie kolejnych rad dzielnic ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone