Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/12 10:40 #194518

Z ogromnym zdumieniem przeczytałem dzisiejszego newsa na głównej stronie portalu. Newsa dotyczącego sprawy sądowej bylego prezydenta Bytomia - Damiana Bartyli.
Słuszność wyroku jaki wydał Sąd nie podlega najmniejszej dyskusji, osobiście wolałbym jednak zeby wyrok był ostrzejszy, z karą bezwzględnego więzienia łącznie. Nie to jest jednak istotą sprawy. Istotą jest dalsze treść artykułu w której autor tych wypocin opisuje jak to w wyniku brudnej i populistycznej kampanii Bartyla został wybrany na urząd prezydenta miasta.
Oto cytat : "W 2010 roku ówczesny prezes bytomskiego klubu nie zdołał wygrać wyborów, jednak po dwóch latach jego środowisko przeprowadziło szczególnie brudną i populistyczną kampanię referendalną, w wyniku której doprowadzono do odwołania władz miasta."
Pytam się - czy ówczesna kampania różniła się czymkolwiek od kilkudziesięciu innych które miały miejsce w mieście lub patrząc szerzej - w skali kraju ?
Czy kampania sprzed kilku lat dzisiejszego prezydenta miasta Mariusza Wolosza tocząca się pod hasłem - "Stop partiom w samorządach" nie była kampanią kłamstw i oszustwa, które zostąło potwierdzone już pierwszej nocy po wyborach kiedy to w zamian za stanowisko wiceprezydenta została zawiązana koalicja z PO i ówczesnym prezydentem Piotrem Kojem. Nie będę publicznie tutaj pisał o tym co zostało wtedy załatwione i dla kogo, to akurat jest jasne i nie podlega żadnym wątpliwościom. Pytanie drugie - czy kolejna z kampanii Mariusza Wołosza, teżbyła w 100 % czysta ? Tworzono białe księgi, raporty i inne tandetne papiery jakie to Bartyla robił szwindle, np związane z wyprowadzaniem pieniedzy z miejskich spółek, BPK itd - i co z tego ? Czy ktos poniósł odpowiedzialnosc, poszeł siedziec, oddał wyprowadzone pieniądze ?
Jesteście zgodnie z tym co napisałem, portalem szmatławym, osiągneliście poziom brukowca - super expressu, faktu, gazety wyborczej i tvn24. Wasze nieukrywane poparcie i sprzyjanie dzisiejszej władzy widać jak na dłoni. dostajecie nagrody, medale i ordery od środowiska związanego z dzisiejszym prezydentem miasta, czym dyskwalifikujecie się w oczach tych dzięki którym istniejecie. Dno, szambo i metr gówna, po szyję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/13 04:58 #194519

Poruszałem temat apolityczności portalu bytomski.pl jakiś czas temu.Może w nieco łagodniejszej formie niż autor wątku,ale z tymi samymi wnioskami.Wtedy jeden z modeRatorów bronił się i twierdził że nic takiego nie ma miejsca.Że portal politycznie jest niezależny.
A po jakimś czasie okazuje się że to gównoprawda.Nadal jesteście tubą propagandową obecnej ekipy z UM?Garnuszek pałny?
"Kampanie brudną i populistyczną"?...czy ktoś tam u was w redakcji przyjął szczepionkę AstraZaneca?To jakieś nowe skutki uboczne?
Kampania obecnie nam panującego była swego czasu uczciwa?Może zróbcie retrospekcje?
No i na koniec...może autor tego "bezstronnego" artykułu podpisałby się z imienia i nazwiska?Bo tak cały szlam spada na portal.
Tyle pytań...ale czy będą odpowiedzi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/13 12:31 #194521

Problem jest szerszy, bo trudno mówić o apolityczności mediów w tym także portali miejskich. Apolityczne mogą być media branżowe (biuletyny Stowarzyszenia Księgowych, Przegląd Górniczy, Poradnik działkowca itp.) i to chyba też nie do końca. Tak jak nie ma portali apolitycznych tak też trudno mówić o niezależności mediów, które jednak zależą od wielu czynników, chociażby właścicieli, sponsorów, grupy odniesienia czyli czytelników do których są skierowane. I każdy kto zagląda do portali lub sięga po określone tytuły musi mieć tego świadomość aby właściwie odbierać przekazywane treści.
Portal bytomski.pl też nie jest niezależny a dziennikarz mógł zaprezentować swoje poglądy o ile nie różnią się od "linii politycznej" portalu. A to że portal nie jest niezależny nie upoważnia jeszcze do etykiety "szmatławy". Ocena kampanii wyborczej jest subiektywna i dyskusyjna i chyba dopuszczalna, chociaż autor nie podał żadnych argumentów dla swojej oceny (brudna i populistyczna kampania). A fakty temu przeczą bo bezpośrednią przyczyną odwołania P. Koja była decyzja o likwidacji Technikum Elektronicznego na placu Klasztornym. P. Koj poniósł odpowiedzialność polityczną de facto za decyzję swojej zastępczyni H. Biedy, której kariera polityczna zaczęła nabierać rozpędu. Na krytyce tej decyzji D. Bartyla wygrał wybory, obietnicę wyborczą spełnił, reaktywował zamkniętą szkołę, która funkcjonuje do dzisiaj.
A stawianie portalu bytomski.pl na tym samym poziomie co wyborcza, fakt, tvn raczej portal nobilituje. Chociaż tvn24 przekracza granicę tworząc fakty i zdarzenia ale taka jest ta "cała prawda całą dobę" - tak jak dzisiejsze program o dwóch starszych małżeństwach jadących 400km, do Wałbrzycha na szczepienia i na tej podstawie, spreparowanej sytuacji negatywne komentowanie rządowego programu szczepień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/13 13:26 #194522

Jeżeli TVN24 przekracza granice to co robi TVP ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/13 19:25 #194525

Temat jest o bytomski.pl to tego się trzymajmy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/13 21:06 #194526

Propagandyści Wołosza. Dawno to pisałem. I nikt rozsądny nie traktuje chyba tego portalu jako źródła wiedzy.
Swoja drogą dowiedziałbym się chętnie jakie są losy wołoszowych doniesień do prokuratury. Złożył ich chyba cały karton i niedługo minie od tego czasu 2,5 roku. Gdzie akty oskarżenia, wyroki, skazani?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/14 07:26 #194528

Tylko że M. Wołosz to P.O. lub obecnie K.O tak żarliwie wspieranego przez europosła Buzka a więc bytomski.pl to propagandyści P.O. lub szerzej POPiS- u rządzącego Bytomiem (?!):woohoo:
Szkopuł w tym że, bytomski.pl jest jednym z 3ech portali przekazującym wiedzę o mieście. a przy tym ma edycję papierową, niegdyś dostępną m.in. w UM

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/14 11:30 #194529

Oczywiście, że PO. Hipokryzja Wołosza osiągnęła wymiar Everestu kiedy to dawny powstrzymywacz partii w samorządach organizował kampanię wyborczą przy pomocy całych zastępów oficjeli tego ugrupowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/14 12:18 #194530

Dajcie spokój, wszędzie widzicie to co chcecie widzieć....
PiS to tacy sami złodzieje jak PO ale jeszcze hipokryci, Obajtek to tylko kolejny przykład

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/14 20:27 #194534

Pytam się - czy ówczesna kampania różniła się czymkolwiek od kilkudziesięciu innych które miały miejsce w mieście lub patrząc szerzej - w skali kraju ?

Owszem, różniła się. Pierwszy raz w bytomskiej polityce zaczęto rozpowszechniać fake newsy, choć wówczas jeszcze nie istniało na to odpowiednie określenie. Nikt z Was nie pamięta anonimowych gazetek, które w ogromnym nakładzie trafiały do wszystkich skrzynek w Bytomiu? Ich zawartość w sporej części była po prostu wyssana z palca. Kojowi np. zarzucano, że na Karbiu doszło do katastrofy budowlanej, która - jak powszechnie wiadomo - była przyczyną eksploatacji na zawał przez kopalnię. Zabawne było to, że w tej samej gazetce szef związków zawodowych KWK Bobrek-Centrum odwracał kota ogonem i przekonywał, że mieszkańców trzeba było ewakuować z powodu braku remontów, a nie dlatego, że teren pod blokami osiadał... Tak - gdyby na elewacji był styropian, to na pewno budynki by nie pękały...

Powtórkę z tamtej kampanii mieliśmy w 2018 roku, gdy Bartyla naparzał się z Pankiem. Znowu kolportowano anonimy do skrzynek, wyciągano różne brudy, a w dodatku wykorzystano wszelkie dobrodziejstwa social mediów, by prać brudy na jeszcze większą skalę. Przeanalizujcie sobie ostatnią kampanię - gdyby nie tych dwóch, to byłaby w miarę spokojna i merytoryczna, ale środowisko DB nie potrafi prowadzić dyskusji na argumenty - według nich wszystkie chwyty są dozwolone. Przypomnę tylko historię z rzekomym dziennikarzem "Le Monde", czy gonitwy zbirów po mieście, którzy napadali na roznosicieli gadzinówek.

Hasło "Stop partiom w samorządach" już wielokrotnie zostało wytknięte Wołoszowi, ale nie przypominam sobie, by wtedy dochodziło to takich sytuacji, jakie miały miejsce w późniejszych latach. Zabawne jest to, że sympatycy Bartyli wiecznie czepiają się tego postulatu, ale kompletnie nie przeszkadza im to, że ich ulubieniec stosował takie metody, jak np. rozebranie trybuny, żeby ściemnić kibicom, że już buduje im nowy stadion. W obu przypadkach mamy do czynienia z populizmem, ale z hasła Wołosza można się dziś tylko śmiać, natomiast po kolejnych dewastacjach stadionu chce się płakać.

Swoja drogą dowiedziałbym się chętnie jakie są losy wołoszowych doniesień do prokuratury. Złożył ich chyba cały karton i niedługo minie od tego czasu 2,5 roku. Gdzie akty oskarżenia, wyroki, skazani?

Jeden z prezesów BPK został skazany, kolejnym dwóm postawiono zarzuty i toczy się postępowanie w ich sprawie. Ponadto organy ścigania interesują się też poszczególnym prezesom Polonii Bytom. Niestety prokuratura pod rządami Ziobry działa sprawnie, tylko wtedy, gdy chodzi o politycznych rywali PiS-u, a sądy tak gorliwie bronione przez KO, również nie wykazują się zbytnią aktywnością. Znając życie co się da, to zostanie umorzone, co nie, to się przedawni i jeśli się zdarzy jakieś przeoczenie, to wreszcie kogoś pociągną do odpowiedzialności. Podkreślę, że sprawa Damiana B. o głupie 1500 zł ciągnęła się cztery lata od pierwszego zatrzymania do rozpoczęcia procesu, a sam proces trwał 5 lat.

A fakty temu przeczą bo bezpośrednią przyczyną odwołania P. Koja była decyzja o likwidacji Technikum Elektronicznego na placu Klasztornym.

No i właśnie na tym polega populizm. Mieszkańcom wciśnięto kit, że chodzi o technikum, które już w tamtym czasie podupadało, a tak naprawdę chodziło o coś zupełnie innego. Zresztą po takich wałach, do jakich dochodziło w późniejszych latach, to Bartyla powinien stracić władzę ze 5 razy.

Koj w 2011 roku zadarł z kopalnią. Pierwszy raz włodarz tego miasta zaczął głośno mówić o szkodach, jakie wyrządza tu górnictwo. Doszło nawet do tego, że negatywnie zaopiniował plan ruchu kopalni, co formalnie nie miało zbyt wielkiego znaczenia, ale tworzyło niebezpieczny precedens. W dodatku Koj domagał się większego wpływu samorządów na wydawane koncesje na wydobycie. Co by było, gdyby rząd się ugiął, a kolejne miasta zaczęły ograniczać działalność zakładów górniczych na swoim terenie?

Znaleziono więc pretekst, by podburzyć społeczeństwo. Elektronik był świetny, bo mury tej szkoły opuściło wiele pokoleń bytomian, w tym wielu dzisiejszych oficjeli, więc można było wykorzystać sentymenty. Z tego względu w akcję zaangażowali się nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale też wielu absolwentów, wśród których znalazły się również osoby o dużych wpływach i pieniądzach.

Ostatecznie sztuczka się udała, a Koj jeszcze w niej pomógł organizując akcję "Nie idę na referendum". Po upadku rządów Platformy Obywatelskiej w Bytomiu już nikt z władz nie przebąkiwał o pociąganiu kopalni do odpowiedzialności, a rzecznikiem miasta został krewny szefa związków w KWK Bobrek-Centrum. Bytom natomiast miałby solidne powody, by kontynuować wojnę z górnictwem, bo kopalnia zniszczyła świeżo wybudowaną obwodnicę i uszkodziła dziesiątki budynków w Miechowicach, z czego wiele trzeba było rozebrać, natomiast druga, prywatna kopalnia, doprowadziła do szkód na nowowybudowanej autostradzie A1 i w strefie ekonomicznej, na uzbrojenie której miasto wydało 20 baniek. Co gorsza przymierzano się do wydobycia pod Śródmieściem, ale na szczęście rząd podjął decyzję, by zlikwidować ruch Centrum, co prawdopodobnie uchroniło nasze miasto przed zupełnym upadkiem.

Znamienne były słowa jednego z radnych BIS, który (chyba jeszcze w poprzedniej kadencji) dziękował kopalni za wypłacanie odszkodowań. Tak, jeden z przedstawicieli władz publicznie płaszczył się przed zakładem za to, że ŁASKAWIE płaci za naprawę szkód, które sam wyrządził. Oczywiście, nie padły z jego ust żadne pytania o to, czy wypłacane środki są współmierne do tego, co rzeczywiście zostało zniszczone i ile z tych ludzi, którzy stracili swoje domy dalej mieszka w Bytomiu. Zdaniem tego radnego powinniśmy być wdzięczni kopalni za to, że robi coś, co jest jej obowiązkiem.

Każdy, kto dobrze zna bytomską politykę wie, że kampania w 2012 roku była szczególna. Zapewne nigdy nie poznamy wszystkich szczegółów jej kulisów, ale naiwnym jest wierzenie, że powodem przeprowadzenia referendum była likwidacja Elektronika. Na tę akcję przeznaczono zbyt duże środki, aby społeczność jakiejkolwiek szkoły była w stanie je zorganizować. Nawet referendum w 2017 roku nie miało takiej skali, a wtedy niemalże wszystkie ugrupowania polityczne położyły ręce na pokład.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/15 11:50 #194545

MephiR - a pamiętasz jedną z kampanii w czasie której obecny wiceprezydent miasta popisywał się wyjątkową celnością w oddawaniu salwy z karabinka do paintballu w baner wyborczy jednego ze swoich przeciwników ? Co to wtedy było ? Populizm, gównażeria czy bandyterka i zwykły wandalizm ?
Nie jestem zwolennikiem ani Bartyli, ani Koja, ani Wójcika czy Wołosza. Każdy z nich miał swój czas i każdy go zmarnował, jedni bardziej drudzy mniej. Każdego oceniam w sposób negatywny i każdy jeden udowodnił że sie na to stanowisko nie nadaje. Dowodów jest bardzo wiele i nie ma sensu ich tutaj przytaczać. Widać to gołym okiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/15 16:02 #194546

Mam taką samą ocenę wymienionych przez Ciebie prezydentów, co Ty. Ośmielę się stwierdzić, że po 89. roku nie było w tym mieście żadnego prezydenta, którego można ocenić pozytywnie. I właśnie dlatego żaden z nich nie utrzymał się dłużej, niż dwie kadencje, podczas gdy w całej Polsce "niezatapialnych" prezydentów jest bez liku. Różnica między nimi a naszymi włodarzami jest taka, że oni nawet jeśli mają coś za uszami, to ostatecznie rządzone przez nich miasta się rozwijają, dlatego są ciągle wybierani, natomiast w przypadku Bytomia mamy do czynienia z ciągłym regresem. Aczkolwiek jeśli chodzi o Wójcika, to trzeba przyznać, że gdyby nie jego oczywiste przypadłości i likwidacja górnictwa, która przypadła na jego kadencję, to chyba był najbliżej osiągnięcia czegoś w tym mieście.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/15 16:37 #194547



co się da, to zostanie umorzone, co nie, to się przedawni i jeśli się zdarzy jakieś przeoczenie, to wreszcie kogoś pociągną do odpowiedzialności. Podkreślę, że sprawa Damiana B. o głupie 1500 zł ciągnęła się cztery lata od pierwszego zatrzymania do rozpoczęcia procesu, a sam proces trwał 5 lat.

Robi się coraz śmieszniej. Przypominam, że demonstrowaliście za tym aby sądownictwo właśnie tak wyglądało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/15 17:03 #194549

Aczkolwiek jeśli chodzi o Wójcika, to trzeba przyznać, że gdyby nie jego oczywiste przypadłości i likwidacja górnictwa, która przypadła na jego kadencję, to chyba był najbliżej osiągnięcia czegoś w tym mieście.

I to jest przerażające.
Albo inaczej: takie śmieszne, że aż straszne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

bytomski.pl - portał szmatławy 2021/03/15 22:34 #194556



co się da, to zostanie umorzone, co nie, to się przedawni i jeśli się zdarzy jakieś przeoczenie, to wreszcie kogoś pociągną do odpowiedzialności. Podkreślę, że sprawa Damiana B. o głupie 1500 zł ciągnęła się cztery lata od pierwszego zatrzymania do rozpoczęcia procesu, a sam proces trwał 5 lat.

Robi się coraz śmieszniej. Przypominam, że demonstrowaliście za tym aby sądownictwo właśnie tak wyglądało.

Ja tylko przypominam że trwa 6 rok rządów PiS więc chyba sporo czasu by wdrożyć reforme sądownictwa. A tu sie okazuje że w sądach czeka sie dłużej na rozstrzygnięcie niż za czasów PO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone