Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Promocja miasta 2008/12/05 18:36 #23894

  • Rynio
  • Rynio Avatar
  • Gość
  • Gość
obywatel Kraka poczuł się urażony że mówi się że miasto Bytom jest starsze od Krakowa i sięga do czasów kiedy jego gród nie miał praw miejskich.Ja temu panu proponuje historię Bytomia za czasów kiedy po świecie chodził Homo Habilis.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/09/19 22:51 #30900

Jako jeden z niewielu miałem dziś okazję zobaczyć nową serię pocztówek Marcina Mazurowskiego. Poprzednia była świetna, ale nowa to wręcz ARCYDZIEŁO! I wcale nie przesadzam w swoich słowach. Marcin podszedł do tematu bardzo nietypowo, bo tym razem kartki będą stylizowane na stare... Ale nie na pocztówki z początku XX wieku, lecz nieco młodsze, bo z międzywojnia czy z PRL-u.

Trzeba jednak wiedzieć, że zdjęcia są współczesne, a rzeczywiście wyglądają jak sprzed lat. Mazurowski specjalnie w tym celu używał starych aparatów na film, dzięki czemu uzyskał pewne szumy i rozmycia nadające zdjęciom wyrazu i autentyczności. Wyzwanie było tym trudniejsze, bo unikał oznak współczesności. Na najlepszej - moim zdaniem - pocztówce przedstawiającej kryty basen widać przechodniów w płaszczach, którzy dosłownie wyglądają jak sprzed kilkudziesięciu lat!

Ciekawostką jest, że wzorem starych kartek pozostawiono z przodu miejsce na tekst, dzięki czemu można więcej napisać. Mi zawsze brakowało miejsca, dlatego uważam to za strzał w dziesiątkę. Obecnie w ogóle się tego nie praktykuje, więc można uznać to za EWENEMENT. Nawet jeśli miejsce z przodu nie zostanie zapisane, to i tak kartka będzie wyglądać dobrze, a dzięki polakierowaniu jedynie zdjęcia, będzie bardziej elegancka.

Warto wspomnieć, że na fotografiach będzie można zobaczyć mniej znane miejsca i obiekty, jak Klub Garnizonowy 1. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, wille na Knajfeldzie, czy kościoły św. Barbary i Podwyższenia Krzyża Świętego. Będą też nasze lokalne perełki jak szyb Krystyna, Elektrociepłownia Szombierki, Rynek i wspomniany basen.

Pocztówki Mazurowskiego być może będzie można kupić już od października. Póki co szuka on sponsora na ich wydanie. Poprzednia edycja okazała się sukcesem, dlatego powinien sobie poradzić. Zapewniam, że jest na co czekać i każdy bytomianin powinien się w nie zaopatrzyć. O turystach już nawet nie piszę, bo na nich na pewno zrobią wrażenie :yeah: .

Ps. Jak tylko dostanę materiał w postaci cyfrowej, to pokażę Wam jak będą wyglądać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/09/19 22:55 #30901

  • mk1992
  • mk1992 Avatar
  • Gość
  • Gość
A w jakiej cenie będą chodziły te pocztówki i gdzie będzie można je nabyć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/09/19 23:18 #30903

A w jakiej cenie będą chodziły te pocztówki i gdzie będzie można je nabyć?

Pocztówki z pierwszej serii kosztowały 1,50 zł za sztukę. Można je dostać w Galerii w Szafie obok kościoła przy Rynku, w księgarni na rogu ul. Dworcowej i pl. Kościuszki oraz w Beceku. Obecnie pozostały już tylko ostatnie sztuki, więc jeśli ktoś jest zainteresowany, to musi się pośpieszyć :P . Kolejna seria pocztówek zapewne będzie dostępna w tych samych punktach, chociaż ich ilość oczywiście może się zwiększyć :) .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/10/07 09:00 #31475

Za stroną Michała Biedy pokazuje wam najnowsze klipy promujące miasto:
klip nr 1
klip nr 2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/10/07 10:14 #31479

  • Morfi
  • Morfi Avatar
  • Gość
  • Gość
super klipy :yeah:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/10/07 10:29 #31480

Pierwszy OK, nadaje się na YT.
Drugi mi się nie podoba, nawet jak na YT.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/10/07 10:40 #31482

Mi się oba podobają..krótszy jest bardziej zwięzły ale dłuższy więcej pokazuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/10/07 13:29 #31484

  • svistu
  • svistu Avatar
  • Gość
  • Gość
Ten krótki się na reklamę nadaje - krótki ale treściwy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/10/07 13:48 #31485

Ten krótki się na reklamę nadaje - krótki ale treściwy :)

Chyba nawet został stworzony z takim zamiarem :) .

Mam propozycję. Możemy się przysłużyć promocji naszego miasta. Wrzuciłem na Wykop krótszy filmik. Niech każdy go wykopie :) . Dzięki temu mogą go zobaczyć setki tysięcy internautów i być może dzięki temu choć trochę zmienią zdanie na temat naszego miasta :) .

Link do Wykopu: www.wykop.pl/link/244180/bytom-b ... scie-video

Jeśli ktoś nie ma konta na Wykopie, to niech sobie założy. To 3 minuty, a można zrobić wiele :) .

DZIAŁAJMY! :yeah:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/10/07 15:16 #31490

Potrzeba by w kilka chwil przynajmniej kilkadziesiąt wykopów żeby była szansa. Co innego gdyby na filmie były cycki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/10/07 15:51 #31493

Co innego gdyby na filmie były cycki :)

Dlatego dodałem do tagów frazę "cycki" :P .

Potrzeba by w kilka chwil przynajmniej kilkadziesiąt wykopów żeby była szansa.

Wrzuciłem też to info na forum Polonii Bytom, więc jak się sprężymy, to damy radę :D .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/10/08 11:27 #31504

A w jakiej cenie będą chodziły te pocztówki i gdzie będzie można je nabyć?

Pocztówki z pierwszej serii kosztowały 1,50 zł za sztukę. Można je dostać w Galerii w Szafie obok kościoła przy Rynku, w księgarni na rogu ul. Dworcowej i pl. Kościuszki oraz w Beceku. Obecnie pozostały już tylko ostatnie sztuki, więc jeśli ktoś jest zainteresowany, to musi się pośpieszyć :P . Kolejna seria pocztówek zapewne będzie dostępna w tych samych punktach, chociaż ich ilość oczywiście może się zwiększyć :) .


Jako kolekcjoner wspolczesnych widokowek musze sie wypowiedziec w temacie. Poprzednia seria pocztowek, ktora oczywiscie zakupilem, moim kolekcjonerskim zdaniem nie byla zbyt udana, a juz na pewno zrobiono wokol niej wiecej szumu niz na to zasługują. Cena stanowczo za wysoka, za niezbyt dobra jakosc. Akurat mam znajomosci wsrod ich wydawcow i wiem mniej wiecej, jaki jest koszt ich wydania w roznych wolumenach. Jakość zdjęć nienajlepsza jak na 2009 rok - za duzo szumow, mala rozdzielczosc. Same ujęcia - niektóre - ciekawe, jak na przyklad te z Huta Bobrek, czy ul. Odrzańska. Nie podobaly mi sie natomiast ul. Chorzowska czy Kolonia Zgorzelec.Po opisie w prasie, spodziewalem sie czegos wiecej.

Co do nowej serii, ktorej nie widzialem, osobiscie nie podoba mi sie pomysl z miejscem na korespondencje z przodu - w dzisiejszych czasach juz nie praktykuje sie takich rozwiazan, w PRL rowniez tego nie bylo. Nie jestem do tego przekonany.W mojej opini zaburzy to kompozycję.

To tylko moje prywatne zdanie, moze takie juz mam skrzywienie hobbystyczne, ale mam wrazenie ze Bytom pocztowek z prawdziwego zdarzenia jeszcze sie nie doczekał, niestety. Mając jakąś tam wiedzę na ten temat, chętnie pomógłbym w stworzeniu czegoś naprawdę porządnego. Gdyby ktoś był chętny, służę pomocą i kontaktami w branży

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/10/08 19:15 #31522

  • mk1992
  • mk1992 Avatar
  • Gość
  • Gość
Co sądzicie o komentarzach na tej stronie: CLICK ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Promocja miasta 2009/10/08 20:11 #31524

Co sądzię? To wolny kraj. Mam dziwne wrażenie, że część osób tutaj nie dopuszcza żadnego innego zdania niż "Bytom jest piękny, Bytom trzeba podziwiać". Goście przyjeżdżający do Bytomia i jego mieszkańcy mają prawo do własnej opinii i nie powinniście im tego prawa odbierać. To po pierwsze. Po drugie, dziwią tu niektórych negatywne wypowiedzi odnośnie naszego miasta, które niestety, kiepsko wygląda w porównaniu z większością w Polsce - polecam podróże.

Jeśli ktoś poogląda sobie filmik promocyjny, nastawi się, że tu tak pięknie i w ogóle, to będzie bardzo zdziwiony, widząc wszechobecne ruiny, które wielu nazywa po prostu "syfem". Po co się obrażać? Tak właśnie jest, to jest integralny wizerunek naszego miasta. Trochę więcej obiektywnej oceny, wiele osób nie jest znawcami architektury i widzi po prostu brudny, odrapany, rozlatujący się budynek, a nie piękno na miarę Wersalu.

Biuro Promocji powinno pokazywać najciekawsze, najładniejsze miejsca i dobrze, że to robi, tak powinno być. Ale! nie można oburzać się, jeśli ktoś zwraca uwagę na problem zaniedbań i raczy je dostrzegać - vide ja na stronie w moim podpisie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone