Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jeden kopie, czterech się podpiera. 2015/10/09 21:28 #162103

Może mam takie szczęście, że zakłady mogę wygrywać, ale pewniej po prostu tak jest, że w Bytomiu robotnicy mają źle zorganizowaną pracę. Co ich widzę - i to jest jak 100/100 - zawsze zdecydowana większość z nich stoi z rękami w kieszeniach, pali papierosy, podpiera się, żre słonecznik i to offen, bez żenady. Co to ma być?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jeden kopie, czterech się podpiera. 2015/10/09 21:34 #162104

Podejdź do nich i zapytaj :>

Jeden kopie, czterech się podpiera. 2015/10/09 22:50 #162105

Podejdź do nich i zapytaj :>

Ależ oczywiście, że pytałem o to, tylko że oni są dość szorstcy w obyciu a ich odpowiedzi bardzo wymijające.

Jeden kopie, czterech się podpiera. 2015/10/10 00:52 #162107

Może mam takie szczęście, że zakłady mogę wygrywać, ale pewniej po prostu tak jest, że w Bytomiu robotnicy mają źle zorganizowaną pracę. Co ich widzę - i to jest jak 100/100 - zawsze zdecydowana większość z nich stoi z rękami w kieszeniach, pali papierosy, podpiera się, żre słonecznik i to offen, bez żenady. Co to ma być?

A Ty jesteś inspektorem, nadzór inwestycyjny, kierownik robót? Wiesz jakie mają terminy, jaki nadzór itp? Nie, żebym się czepiał ale czasem warto popatrzeć na swoje podwórko niż szukać dziury w całym. A jak masz poważne wątpliwości to dzwoń do właściciela, nadzoru i możesz nam przedstawić o co chodzi. Ja dzisiaj widziałem Ratnika jak miał ręce w kieszeni i gapił się na robotników. Ten to nie ma co robić ;)

Jeden kopie, czterech się podpiera. 2015/10/10 06:26 #162108

A Ty jesteś inspektorem, nadzór inwestycyjny, kierownik robót? Wiesz jakie mają terminy, jaki nadzór itp? Nie, żebym się czepiał ale czasem warto popatrzeć na swoje podwórko niż szukać dziury w całym. A jak masz poważne wątpliwości to dzwoń do właściciela, nadzoru i możesz nam przedstawić o co chodzi. Ja dzisiaj widziałem Ratnika jak miał ręce w kieszeni i gapił się na robotników. Ten to nie ma co robić ;)

Ach, to ja jestem ten zły. Żartowniś z Ciebie.

.

Jeden kopie, czterech się podpiera. 2015/10/10 09:04 #162109

Sprobuj zrobic wykop 4m. x 4m. W 3-5 chlopa jednoczesnie... Jak sie zmiescicie i nie pozabijacie kilofami/lopatami to gratuluje.

Jeden kopie, czterech się podpiera. 2015/10/10 09:50 #162111

Ach, to ja jestem ten zły.

Zły nie, ale czepialski i przemądrzały owszem.

Jeden kopie, czterech się podpiera. 2015/10/10 10:25 #162112

Sprobuj zrobic wykop 4m. x 4m. W 3-5 chlopa jednoczesnie... Jak sie zmiescicie i nie pozabijacie kilofami/lopatami to gratuluje.

Tak to jest jak teoretyk nieskalany fizyczną robotą próbuje ustawiać społeczeństwo i wychodzą jakieś dziwne dyskusje :P

Jeden kopie, czterech się podpiera. 2015/10/10 10:53 #162114

Tak to jest jak teoretyk nieskalany fizyczną robotą próbuje ustawiać społeczeństwo i wychodzą jakieś dziwne dyskusje :P

Kiedyś sytuację, w której większość robotników trzymała ręce w kieszeniach i rozglądała się beznamiętnie mogłem chcieć odbierać jako wpisany w ich pracę rodzaj odpoczynku. Potem jednak pracowałem za granicą i się przekonałem, że to co w Polsce, to po prostu zła organizacja i lekceważenie. Że w Bytomiu się da pracować porządniej widać choćby na filmie z budowy Agory.

O robotnikach to jest temat, bo oni są widoczni, ale pewnie patologia jest o wiele głębiej.

@Paweł,

1. To po co wzięto do roboty więcej ludzi niż potrzeba
2. To niech reszta idzie robić coś innego.

Jeśli akurat nie ma głównej roboty, to zawsze można pozamiatać czy coś poukładać.

Oczywiście możesz jeszcze napisać, że wykop wymaga 1 kopacza + 3 nadzorujących.

Jeden kopie, czterech się podpiera. 2015/10/10 13:36 #162117

Potem jednak pracowałem za granicą i się przekonałem, że to co w Polsce, to po prostu zła organizacja i lekceważenie.

A jednak podróże kształcą! Jeszcze ze dwa razy pojedziesz i z lewicowca staniesz się prawcicowcem :)

(...)żre słonecznik i to offen

Czy to nie Ty pouczałeś wczoraj P. Koja o sile języka i właściwym doborze słów? :)

Jeden kopie, czterech się podpiera. 2015/10/10 22:25 #162123

tylko że oni są dość szorstcy w obyciu a ich odpowiedzi bardzo wymijające.

i wcale się nie dziwię - mogło się gorzej skończyć, maja szefa , on im płaci.
Ja bardzo nie lubię jak mi się ktoś postronny wcina w robotę - potrafię być nie tylko ,,szorstki" - jesień za pasem i liście lecą z drzew :evil:

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone