Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 16:51 #32239

  • endi_1980
  • endi_1980 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Znalazłem dziś w necie ciekawy artykuł o naszym mieście. O to fragment


"Ech Bytom... Galopująca patologia we wszystkich przejawach.

Na ulicach jak nie klęczący Cygan albo łysy złodziej kołpaków, to tleniona dwunastolatka w mini pchająca wózek albo bosy łachmaniarz czy wąsaty kibol Patolonii Bytom w zimowych mokasynach z foliakiem i puszką piwa za 30 groszy w łapie. 3/4 witryn to "Wszystko za 1 złoty", "Używana odzież ze Lwowa","Dyskont Obuwniczy", "Niemiecka Żywność Przeterminowana", "Pożyczka 5 złotych od ręki", "Szybki Kredyt Na Papierosy", "Skup Złomu Trakcyjnego", "Praca w Holandii za Jedzenie"

Wszystko fajnie i śmiesznie, szkoda tylko że o naszym mieście.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 16:57 #32240

  • Dyńka
  • Dyńka Avatar
  • Gość
  • Gość
Z jakiego źródła jest ten artykuł ? Według mnie jest to podstawa do pozwania autora do Sądu !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 17:06 #32241

  • endi_1980
  • endi_1980 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
W zasadzie to jest komentarz do artykułu na onet.pl. Do sądu hmmm..........gdyby się tak rozejrzeć dookoła przechodząc po centrum Bytomia to wszystko się zgadza, a za pisanie prawdy sądy nie karzą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 17:22 #32242

  • Dyńka
  • Dyńka Avatar
  • Gość
  • Gość
No to ustalmy fakty piszesz ze znalazłeś w internecie artykuł który okazuje się jedynie komentarzem.......... :blee:
A tak swoją drogą to nasze sklepy ich rodzaj i ilość nie różnią się od sklepów w innych miastach.


Nie cytuj na przyszłość takich komentarzy !!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 17:28 #32244

  • endi_1980
  • endi_1980 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
No faktycznie trochę źle spojrzałem ale nie zmienia to faktu jaką opinię ma nasze miasto. Jak studiowałem w Gliwicach to jak ktoś pytał skąd jesteś to wstyd było gadać że z Bytomia bo od razu głupie uwagi były. Myślałem że przez te parę lat się coś zmieniło (bo Bytom się zmienił na plus) ale widać nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 17:30 #32245

  • Dyńka
  • Dyńka Avatar
  • Gość
  • Gość
Kiedy jestem "gdzieś" i pytają mnie skąd pochodzę to bez zająknienia odpowiadam dużymi literami BYTOM bo to nie wstyd stąd być.
To wspaniałe miasto z tradycjami i możliwościami które nabiera blasku :yeah:
Dziś rano na GG rozmawiałem z osobą która przeprowadza się tutaj z Gliwic i zabiera stamtąd swój biznes i będzie go prowadzić w Bytomiu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 17:34 #32246

  • maniak
  • maniak Avatar
  • Gość
  • Gość

No faktycznie trochę źle spojrzałem ale nie zmienia to faktu jaką opinię ma nasze miasto. Jak studiowałem w Gliwicach to jak ktoś pytał skąd jesteś to wstyd było gadać że z Bytomia bo od razu głupie uwagi były. Myślałem że przez te parę lat się coś zmieniło (bo Bytom się zmienił na plus) ale widać nie.


Chyba trochę przesadzasz :)
Nie jest aż tak źle:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 17:37 #32248

  • endi_1980
  • endi_1980 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Faktycznie nabiera, ale po latach zaniedbań zanim nabierze minie jeszcze jakieś 200 lat :D

I to nabiera centrum a iść gdzieś na Bobrek, Karb, czy stary Rozbark to hmmm ja tam przynajmniej pieszo nie chodzę, ewentualnie przejeżdżam autem i to szybko żeby kołapków nie odkręcili :D

Podejrzewam też żeby opinia się zmieniła to musi minąć 200 lat do kwadratu. Co pokazują Bytom gdzieś w tv to mówią o biedzie, jak artykuł w necie to morderstwo albo gwałt, i od razu komentarze tego typu....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 18:05 #32252

  • Szczepan
  • Szczepan Avatar
  • Gość
  • Gość
Ludzie prosze Was, to głupia prowokacja jakich na onecie dużo. Nie zniżajmy się do poziomu "onetowych ekspertów"!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 18:05 #32253

  • Dyńka
  • Dyńka Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja pracuję akurat w Bobrku i Karbiu i nie ukrywam że mógł bym tam mieszkać.Są tam urokliwe uliczki a opowieści o Bobrku w stylu "kradną kołpaki z jadących aut" można wsadzić głęboko między bajki.
Nie tylko w Bytomiu dzieje się źle oto przykład: www.rmf.fm/fakty,164340,Niebezpieczny,pr...zymany,w,Zabrzu.html
Szczepan ma racje aby zakończyć tą dyskusję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 18:09 #32254

  • endi_1980
  • endi_1980 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
to może i prowokacja ale w tv jeszcze nie widziałem pochlebnego artykułu o Bytomiu. Jak pokazują to pokazują Bobrek i zbieraczy węgla, zapuszczone familoki i złodziei co rozkradają Hutę Bobrek. Nie raz już widziałem taki program na tvp1 i 2.

Druga sprawa czemu jak piszą o Chorzowie, Zabrzu, czy Gliwicach to nie ma pod artykułem złośliwych komentarzy tylko zawsze pod Bytomiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 18:22 #32255

  • Dyńka
  • Dyńka Avatar
  • Gość
  • Gość
Nie wiem czemu tak jest,może dlatego w odróżnieniu od takich choć by Gliwic Bytom był zawsze miastem robotniczym.Pozamykano większość zakładów i popadliśmy w biedę.Wiele osób nie potrafiło odnaleźć się w nowej sytuacji.

Dlatego w dużej mierze od nas samych zależy jak będziemy nasz Bytom przedstawiali na zewnątrz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 18:59 #32258

  • lemur
  • lemur Avatar
  • Gość
  • Gość
Bytom ma złą prasę ale sami jesteśmy sobie winni. Tolerujemy marazm, bylejakość, bandyctwo i złodziejstwo. Tolerujemy najgorsze chyba drogi w aglomeracji, tolerujemy dobre samopoczucie samorządu, tolerujemy niekompetentny,leniwy i chciwy ZBM(czegos takiego nie ma nigdzie indziej), tolerujemy kwartały ruder, mamy problem ze złodziejstwem i bandyctwem, pijaństwem, biedą, niskim wykształceniem i wszelką patologią. I dobry P Rnic nie da wobec pozorowanej pracy urzednikow itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 19:58 #32263

:yyy:

jak ktoś pytał skąd jesteś to wstyd było gadać że z Bytomia bo od razu głupie uwagi były

:co3:
Ja zabrałam moje znajome do Bytomia. Strasznie spodobało im się parę knajp, a kilka innych dziewczyn zaczarował Rynek. I nieustannie <monotematycznie pewnie dla nich> gadam co się w Bytomiu dzieje. Każda z nich obecnie dobrze kojarzy Bytom. Jasne że dostrzegają i złe strony, ale posiadają skrajnie odmienny obraz naszego miasta od ludzi, których ty znasz. Może coś z tym zrób, zamiast jak "panienka" płonąć rumieńcem ;)

A na onecie pod każdym artykułem jest kulminacja idiotycznych, żałosnych, głupkowatych, prowokacyjnych i tandetnych komentarzy. Nie wiem kto głupszy ten co je pisze, czy ten kto już nie po raz pierwszy je czyta - a nadal się przejmuje.
Gdy patrzę w twe oczy, zmęczone jak moje
To kocham to miasto, zmęczone jak ja

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nas widzą, tak i piszą 2009/11/02 22:04 #32269

  • endi_1980
  • endi_1980 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Zawe już nie chodzi o te komentarze bo wiadomo że byle kto może je napisać (choć dziwi mnie że zawsze jedynie przy okazji tematu Bytomia się pojawiają a wg mnie np. Zabrze, czy Chorzów są daleko za Bytomiem) ale też w tv Bytom zawsze jest pokazywany od najgorszej strony.

"Może coś z tym zrób, zamiast jak "panienka" płonąć rumieńcem"

Zawszę mówię że Bytom się zmienia, remontują kamienice itp itd ale jakoś nie trafia to do ludzi bo "Bytom był bee, jest bee i będzie bee" nawet jakby go zburzyli i na nowo postawili. Po prostu w głowach ludzie mają zakodowane tak i już.

"Ja zabrałam moje znajome do Bytomia. Strasznie spodobało im się parę knajp, a kilka innych dziewczyn zaczarował Rynek"

Jak ja wychodzę z knajpy po paru to też mi się świat piękniejszy wydaje ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone