Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Gorszy model 2013/11/28 11:17 #136834

Minęło już trochę czasu od sukcesu wyborczego Damiana Bartyli żeby móc pokusić się o ocenę jego działań, w kontekście ostatnich wieści o pomysłach pana prezydenta, przychodzi mi na myśl jedno, ‘gorszy model ‘, gorszy oczywiście od swojego poprzednika.
Nie będę ukrywał, że czuję się co najmniej zawiedziony postępowaniem prezydenta Bartyli, pomysły związane ze sprzedażą ZBM, zamieszanie albo też chaos ze śmieciami, nie do końca jasne relacje z Kompanią Węglową , która niby płaci za szkody górnicze , ale ponoć jednak pieniędzy jako miasto nie widzimy, nie wyjaśniane precyzyjnie sprawy związane z zarzutami wrocławskiej prokuratury, chęć emisji obligacji miejskich, które moim zdaniem niechybnie pogrążą Bytom w pustce finansowej na długie lata.
A teraz chęć wydzierżawienia BPK, pomysł , który odbije się czkawką nie tylko nam jako obywatelom płacącym swoje rachunki, nie tylko pracownikom miejskiej spółki, ale na koniec może się odbić nam jako Gminie. Pomysły o wydzierżawieniu BPK , podobnie jak chęć sprzedaży udziałów Bytomia w PEC , krążą po Bytomiu jak upiór , ale jak do tej pory był on skutecznie przeganiany z głów decydentów. Nie wiem czym kieruje się prezydent Bartyla, nie wiem kto mu doradza w tych sprawach, ale apeluję , panie prezydencie proszę zejść z tej ścieżki, prowadzi bowiem ona ku przepaści.
Jak na tak krótki okres sprawowania prezydentury to całkiem sporo grzechów , jak dorzucimy do tego sprawy stricte obywatelskie, czyli likwidacja dzielnic, abstrakcyjny próg dotyczący składania uchwał obywatelskich, duży opór w kwestii uchwalenia budżetu obywatelskiego, pomysł z lojalkami dla radnych, to obraz jest jeszcze bardziej ponury i to zaledwie w rok od wyborów. Jeśli tak miało wyglądać budzenie Bytomia, to ja dziękuję, wolę jeszcze pospać .
Wielu zada pytanie czy warto było ponosić trud referendalny skoro jest tak nie fajnie, odpowiem bez wahania, mimo wszystko warto było, ale model wybraliśmy niestety zdecydowanie nie ten i z tej lekcji należy wyciągnąć właściwe nauki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Adrian. Król
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone