Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Remonty i Renowacje 2007/03/14 12:23 #10476

W ostatnim numerze "Naszego Domu" (gazetka ZBM-u) przeczytałem artykuł na temat planowanej rewitalizacji śródmieścia. Nie wiem, czy była to taka propagandowa gadanina, ale podobno miasto szykuje się do poważnego zabrania się za budynki w ścisłym centrum. Niestety straciłem owy numer tej gazetki i nie napiszę Wam szczegółów. Jedyne, co pamiętam, to to, że rozważane jest zadaszenie ul. Zaułek i stworzenie tam w przyziemiu lokali pod kawiarnie i sklepy, czyli coś w rodzaju pasażu. Wiecie może coś więcej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/03/14 14:22 #10483

Z tym Zaułkiem to świetna rzecz! Sam już kilka lat miałem taki pomysł, żeby zrobić w tym miejscu coś w stylu "ulicy Pokątnej" z filmów o Harrym Potterze ( :lol2: ). Byłaby super atrakcja :D No ale widzę, że ktoś mnie ubiegł ;)
Wymiana poglądów nie jest niebezpieczna, niebezpieczny jest brak poglądów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/03/14 22:36 #10502

Trwają prace przy rekonstrukcji kamienicy przy gliwickiej, oczywiście pod okiem konserwatora, ponoc do końca roku ma być oddana do użytku.Zresztą będzie rozbudowana, od ul Józefczaka nawet to fajnie widać.Bardzo fajnie też prezentuje się jakby balkonik na wysokosci drugiego piętra w sąsiednim budynku. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/03/15 03:54 #10507

Zresztą będzie rozbudowana, od ul Józefczaka nawet to fajnie widać.

A właśnie to mnie ciekawi, bo zastanawiam się jak oni chcą to zrobić. Niby jest pozostawiony dół pod fundamenty, ale w ogóle nie jest on uprzątnięty i zabezpieczony przed osuwaniem. Poza tym nadbudowywane trzecie piętro nie wygląda jakby miało być połączone z dalszą częścią. Masz jakieś dokładne informacje na ten temat?

Poniżej prezentuje zdjęcia od ul. Józefczaka:
http://www.forum.bytom.pl/album_pic.php?pic_id=553
http://www.forum.bytom.pl/album_pic.php?pic_id=554

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/03/15 11:42 #10516

W piątkowym dzienniku zachodnim ponoć był artykuł poświęcony tej kamienicy. W/g sztuki budowlanej takich rzeczy się nie robi, a sczegolnie w takich rejonach jak Bytom, dlatego mam nadzieję, że powstanie jeszcze jeden budynek. te tereny podlegaą ścisłej kurateli konserwatora zabytków i to wspomniane wcześniej miejsce będzie w stosowny sposób zagospodarowane :)

[ Dodano: Czw 15 Mar, 2007 ]
Ps. fajjne zdięcia!Dzięki!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/03/20 10:49 #10749

Jak poprawić wizerunek Lipin, Chropaczowa, Szombierek, Orzegowa i Chorzowa II?
Unia Europejska pomoże "postawić na nogi" zdegradowane dzielnice Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Bytomia i Chorzowa. Eksperci z Brukseli doradzać będą samorządowcom jak pisać plany rewitalizacji. Gra toczy się o prawie 64 miliony euro na rewitalizację dużych miast w województwie śląskim.

Złożony przez Śląski Związek Gmin i Powiatów wniosek był jedynym "międzymiejskim" projektem, jaki trafił z Polski do Komisji Europejskiej w ramach programu URBACT "Support for Cities". Każde z miast wytypowało dzielnice najbardziej potrzebujące pomocy - to Orzegów, Szombierki, Chropaczów, Lipiny i Chorzów II. - Szukaliśmy dzielnic, które przylegając do siebie mogłyby wirtualnie tworzyć całość, a które jednocześnie są dotknięte procesami degradacji - tłumaczy Filip Helwig ze ŚZGiP.

Wśród unijnych ekspertów są specjaliści od rewitalizacji poprzemysłowej, planowania przestrzennego oraz rozwiązywania problemów społeczno-gospodarczych. Po zakończeniu wizyty opracują dokument, w którym znaleźć się mają sugestie odnośnie możliwości rozwoju poszczególnych dzielnic i współpracy samorządów.

- Jeśli we wniosku uwzględnimy porady unijnych ekspertów, to już nikt nie będzie mógł nam zarzucić, iż jest to "jakiś tam" urzędniczy wymysł - mówi Joanna Sochacka z rudzkiego magistratu.

Na konkretne rozwiązania oczekują też mieszkańcy. Ich zdaniem lokalne władze nie mają pomysłu, ani wystarczającej determinacji by rozruszać zdegradowane dzielnice.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/03/20 11:09 #10755

Pomysł bardzo ciekawy i miejmy nadzieję, że urzędnicy należycie wykorzystają wszelkie udzielony porady. Jednak zastanawia mnie dlaczego akurat Szombierki? Moim skromnym zdaniem najbardziej pomocy potrzebuje Bobrek wiadomo z jakich powodów. Nie orientuję się w położeniu pozostałych dzielnic i nie wiem czy Szombierki sąsiadują z nimi, ale Bobrek pod tym względem nie byłby chyba w gorszej sytuacji? Zresztą dzielnica Szombierki nie jest w aż tak złym stanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/03/20 11:38 #10766

Szukaliśmy dzielnic, które przylegając do siebie

Ta nowa część Szombierek rzeczywiście jest w niezłej kondycji, natomiast południowa część Zabrzańskiej, rejon tuż za kościołem aż do Orzegowskiej wymaga daleko idącej pomocy. Ja też sądze, że na Bobrku czy Karbiu są większe potrzeby, ale czy by to przyniosło pożądane efekty na dłużej ? -bardzo wątpię!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/03/20 11:44 #10767

Ja też sądze, że na Bobrku czy Karbiu są większe potrzeby, ale czy by to przyniosło pożądane efekty na dłużej ? -bardzo wątpię!

Być może właśnie dlatego postanowiono wybrać ostatecznie Szombierki. Bardzo możliwe, że gdyby dokonano remontów w Bobrku szybko przestałby one być widoczne. Jednak nie można tej dzielnicy pozostawić samej sobie, bowiem nie poradzi sobie ze wszystkimi problemami sama. Wiecie może czy na Bobrku jest komisariat policji?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/03/20 11:47 #10771

Wiecie może czy na Bobrku jest komisariat policji?

Tam powinna być jednoska wojskowa i od razu więzienie o zaostrzonym rygorze...

A tak na serio, to Bobrek przede wszystkim potrzebuje miejsc pracy. Co z tego, że się wyremontuje tamtejsze budynki, skoro ludzie nadal będą zbierać złom, pić i kraść? Najlepszym rozwiązaniem byłoby ulokowanie na terenie dawnej huty jakiegoś dużego zakładu, który zminimalizowałby bezrobocie w tej dzielnicy do minimum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/03/20 11:51 #10773

Ostatnio w ŻB pojawiła się wypowiedź jednego z mieszkańców Bobrka, że nie mają w pobliżu żadnego marketu i na zakupu muszę biegać z jednej strony dzielnicy na drugą. Taki supermarket dałby też sporo nowych miejsc pracy, a w tym sklepikach pewnie niezłe ceny mają bo konkurencji brak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/03/21 08:26 #10805

w tym sklepikach pewnie niezłe ceny mają bo konkurencji brak.

Jest Biedronka!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/03/23 13:03 #10898

Orzegów: Czy najbardziej zdegradowana dzielnica miasta ożyje z pomocą unijnych ekspertów?
Trójka unijnych ekspertów doradzać będzie rudzkim samorządowcom jak zmienić oblicze Orzegowa. Jako najbardziej zdegradowana dzielnica miasta został on wytypowany do programu URBACT "Support for Cities".

Oprócz Rudy Śląskiej do pilotowanego przez Śląski Związek Gmin i Powiatów projektu przystąpiły jeszcze Bytom, Świętochłowice i Chorzów, typując do pomocy Chropaczów, Lipiny, Chorzów II i Szombierki. Wszystkie te dzielnice łączy bliskie sąsiedztwo i wspólne problemy: zniszczona substancja mieszkaniowa, ubóstwo, duży odsetek rodzin dysfunkcyjnych, brak infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej.

- Wymogi co do Orzegowa są obniżone do poziomu minimum. Uważa się, iż pewne normy są tutaj niepotrzebne. Wciąż jeszcze zdarzają się tu tzw. suche ubikacje na podwórzach, a mamy XXI wiek. Swego czasu słyszałem wypowiedź jednego z wiceprezydentów: gdzieś te slumsy trzeba zrobić, niech będą w Orzegowie. Konieczna jest modernizacja substancji mieszkaniowej oraz calej infrastruktury - podsumowuje Marek Kobierski, który przed dwoma laty przewodniczył komitetowi 700-lecia dzielnicy.

Wysłani przez Komisję Europejską eksperci są doświadczonymi specjalistami od rewitalizacji poprzemysłowej, planowania przestrzennego oraz rozwiązywania problemów społeczno-gospodarczych. Na Śląsku spędzą jednak tylko pięć dni.

- Czasu będą mieli niewiele, ale postaramy się maksymalnie wykorzystać ich pobyt. Chcielibyśmy, aby spojrzeli na wytypowane dzielnice poprzez pryzmat ich wspólnych problemów - wyjaśnia Filip Helwig ze Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

- Przedstawimy im dane statystyczne, plan zagospodarowania przestrzennego, oczywiście zapoznają się też z sytuacją na miejscu - dodaje Joanna Sochacka z Zespołu Polityki Europejskiej i Pozyskiwania Funduszy rudzkiego magistratu. Jak zapewnia pozostawione przez ekspertów wnioski zostaną uwzględnione przy aktualizacji lokalnego programu rewitalizacji.

- Dzięki temu będziemy lepiej przygotowani do występowania o unijne fundusze na rewitalizację. Jeśli we wniosku uwzględnimy porady unijnych ekspertów, to już nikt nie będzie mógł nam zarzucić, iż jest to "jakiś tam" urzędniczy wymysł - mówi Joanna Sochacka.

Dobre pomysły samorządowców mogą zaś liczyć na dobre premie z unijnych pieniędzy - na rewitalizację, prowadzoną w miastach województwa śląskiego o liczebności powyżej 50 tysięcy mieszkańców, przewidziano na najbliższe siedem lat kwotę prawie 64 milionów euro, a wysokość dofinansowania może sięgać nawet 85 procent kosztów zgłaszanych inwestycji.

Michał Wroński, - Dziennik Zachodni

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/04/01 23:43 #11318

  • lechyu
  • lechyu Avatar
  • Gość
  • Gość
Została zawarta umowa o „ Częściowy remont budynku przy ulicy Reymonta 14 w Bytomiu” wiecie jaki to budynek ?

Miasto ogłosiło też zamówienie na „Remont dachu oraz instalacji elektrycznej budynku Lokomotywowni Górnośląskiej Kolei Wąskotorowej przy ul.Reja w Bytomiu”. Cieszy :)

ps. piszmy w TYM temacie o wszelkich renowacjach i rewitalizacjach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Remonty i Renowacje 2007/04/02 00:00 #11319

Została zawarta umowa o „ Częściowy remont budynku przy ulicy Reymonta 14 w Bytomiu” wiecie jaki to budynek ?

Jasne, że wiemy, tylko nie wiemy jak Ci to wytłumaczyć :P Mieszkam niedaleko tego budynku. To jest w starej części dzielnicy Rozbark. Jak kiedyś dorwę aparat, to zrobię zdjęcie.

Na Brzezińskiej 4 od tygodnia remontowane są balkony i wymieniana jest instalacja elektryczna na klatce schodowej i piwnicy. Po wszystkim klatka ma być odmalowana na nowo (przyda się, bo chyba od 20 lat nic tam nie robiono).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone