Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kropla drąży skałę 2014/11/20 09:47 #152003

Damian Bartyla wygrał wybory prezydenckie w Bytomiu w I turze. Wypada, więc nowemu-staremu prezydentowi pogratulować. To duży sukces zwłaszcza, że taka sytuacja zdarza się w Bytomiu po raz pierwszy. Wypada także przyznać się do pomyłki – zakładałem, że wybory prezydenckie zostaną w Bytomiu rozstrzygnięte w II turze, stało się inaczej. Nie będę analizował, dlaczego to zostawię chętnym do takiej pracy analitycznej. W każdym razie należę do grupy ludzi zaskoczonych takim obrotem sprawy.

Nadal jednak kilka spraw w Bytomiu domaga się wyjaśnienia i rozwiązania. Nie wiemy, w jaki sposób prezydent Bartyla zamierza sfinansować budowę nowego stadionu, czy będzie to nowy kredyt, a jeśli tak to, kto kogo zaciągnie? Bo że spłacą go wszyscy mieszkańcy Bytomia to akurat pewne. Nie wiemy, jakie są rzeczywiste zamiary prezydenta Bartyli wobec bytomskich wodociągów, będzie prywatyzacja czy nie? Nie wiemy, co z tegoroczną dziurą budżetową i czy prezydent Bartyla wyszarpie te miliony z BPK czy nie? Nie wiemy czy po budowie stadionu, obniżeniu kapitału i zakupie źródeł wody coś z BPK zostanie? Nie wiemy ile tegorocznych faktur czeka bytomski budżet do zapłacenia w przyszłym roku? Nie wiemy wreszcie czy po tegorocznych „wyborczych” wydatkach będzie Bytom stać na wkłady własne na projekty z „funduszu Bieńkowskiej”?

To problemy, które prezydent Bartyla musi wyjaśnić i rozwiązać w najbliższym czasie. Od tego zależy funkcjonowanie miasta i warunki codziennego życia Bytomian, jak już ochłoną po wszystkich festynach i imprezach opłaconych z miejskiego budżetu. Będę pytał o te problemy i nawet pozwolę sobie recenzować ich rozwiązywanie o ile takie będzie. To nic, że jestem jeden – kropla drąży skałę.

/blog - "Moje zapiski uczesane"/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kropla drąży skałę 2014/11/20 18:48 #152039

Wygrał, nie wygrał...całe te wybory mi śmierdzą.Co robił na liście Chojnacki.Sąsiadka na niego głosowała. :sick:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kropla drąży skałę 2014/11/20 20:38 #152044

JKC ; a kto powiedział że jesteś " jeden ".
Wszyscy tutaj są tego ciekawi i te pytania wiszą w powietrzu między słowami.
Ty je poprostu wyartykułowałeś.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kropla drąży skałę 2014/11/20 21:24 #152054

ja bym chciał znać odpowiedzi na inne pytania: co to był za news w bytomskim (wersja papierowa) odnośnie rzekomych sms-ów z groźbami od wiceprezydenta oraz co to było z Chojnackim i jakimiś kwitami na niego (chodzi o samą kwestię szantażu przedstawicieli PiS).

Same wybory natomiast odpowiedziały może chociaż odrobinę politykom na pytanie kogo chcemy w Bytomiu. Na Bartylę poszedł zagłosować zdyscyplinowany elektorat który mimo małej frekwencji dał mu po prostu pewne zwycięstwo. A reszta? Przynajmniej pokazała czego nie chce w Bytomiu ... a nie chcą posłoprezydentów bratających się z przedstawicielami tzw. chorągiewek (jak zawieje tak mówią), niedźwiedzi budzących się u schyłku zimy z grymasem na twarzy: chciałem dobrze ale odszedłem bo on przed wyborami był inny, ludzi nieznanych (ani z twarzy ani za osiągnięcia), ludzi z problemami alkoholowymi którzy potrafią tylko ładnie mówić (ale powiedzmy sobie wprost - duża liczba bytomian ma już dosyć pier...a krasomówców), czy też ludzi niewyraźnych, bezideowych narzuconych z góry, którzy chcą dojść do władzy aby doglądać całego gospodarstwa kiedy sami nie potrafią ogarnąć swojego ogórdeczka (to tak Szeryfie apropos sąsiadki).

Bartyla nie wygrał osiagnięciami czy dobrym programem - on wygrał totalnym brakiem chociaż jednego co najmniej ćwierć sensownego konkurenta.

Co akurat mi się osobiście nie podoba to nadchodząca spirala zarzutów - czyli niestety przykro mi to stwierdzić w Pana temacie, ale czeka nas 4 lata słuchania: "Panie Bartyla, jak to można było tak spieprzyć". Dlatego właśnie nie byłem na wyborach - bo nikt z Was drodzy politycy nie wskazywał żadnej propozycji alternatywnego działania, roozwiazania problemu etc. ale każdy jechał po prezydencie i każdej jego wpadce. A teraz będzie jazda w necie. Co z funduszami UE, co z BPK ... a jakie wy mieliscie pomysły.

Więc teraz dalej wskazujcie błędy, ja za 4 lata na wybory znowu nie pójdę. Bo lubie ludzi którzy mają jakiś plan a nie tylko nastawienie anty i pusta fraza "a nie mówiłem?".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kropla drąży skałę 2014/11/21 09:20 #152085

Amon jakbym czytał swoje myśli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone