Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wierzę w roztropność Rady Nadzorczej BPK 2016/08/11 11:59 #167975

Obecna Rada Nadzorcza pracuje w innym składzie niż ten, który zatwierdzał szkodliwe propozycje przedstawiane przez byłego prezesa D. Ziębę. Skład rady zmienił się w II połowie 2015 roku, a więc po złych decyzjach o zakupie przepłaconych ujęć wody w Tarnowskich Górach, czy działek od miasta, po szkodliwej decyzji o pożyczeniu stowarzyszeniu pana Bartyli prawie 1,5 miliona złotych czy w końcu po nieprawidłowościach na miejskim wysypisku, które skutkują karą w wysokości 34 milionów złotych.

Obecna Rada Nadzorcza jest w specyficznej sytuacji. Po rezygnacji prezesa Przywary trzeba powołać jego następcę, a kandydat proponowany przez D. Bartylę i jego środowisko nie daje nadziei na rozwiązanie problemów spółki, która tylko za zeszły rok miała blisko 44 miliony zł. straty. Po prostu brakuje mu doświadczenia w zarządzaniu tak dużą spółką, a krótka współpraca z BPK w poprzednim okresie budzi wątpliwości co do rzetelności.

Co więc, moim zdaniem, powinna zrobić Rada Nadzorcza?
Po pierwsze, ZAŻĄDAĆ dostępu do wyników audytu przeprowadzonego przez firmę Deloitte i przedstawić ten raport Radzie Miejskiej i opinii publicznej.
Po drugie, ogłosić konkurs na stanowisko prezesa. Konkurs powinien uwzględniać trudną sytuację BPK i wyniki audytu. Nie może być mowy o kolejnym cudaku pana prezydenta.

Po trzecie Rada Nadzorcza powinna wreszcie skutecznie pociągnąć do odpowiedzialności pana Ziębę, który nadal jest pracownikiem na stanowisku "Prezes" chociaż nie pełni już tej funkcji (to nie to samo!) i co gorsza nadal pobiera kilkanaście tysięcy wynagrodzenia. Jak wieść gminna niesie pan prezes przebywa na zwolnieniu lekarskim chociaż widziałem go ostatnio w dobrej formie śmigającego po mieście.

Po czwarte Rada Nadzorcza, biorąc pod uwagę trudną sytuację BPK, powinna zabronić wyprowadzania ze spółki pieniędzy na sport. Miejska Spółka powinna konsolidować swój kapitał na poczet kary za nieprawidłowości na miejskim wysypisku a nie wydawać je na klub sportowy. Nawet ten najbardziej kochany przez prezydenta Bartylę. W kontekście wyboru nowego prezesa mówiło się o 10 milionach. Te pieniądze z pewnością ułatwiłyby pracę nowemu prezesowi Polinii ale pod żadnym pozorem nie wolno dopuszczać do wypłynięcia ich z BPK.

Poprzednia Rada Nadzorcza źle zapisała się w historii firmy. Kto wie czy nie będzie odpowiadać wspólnie z byłymi członkami Zarządu za szkodliwe decyzje wymienione na początku.

Wierzę, że obecna Rada Nadzorcza będzie bardziej roztropna i nie pozwoli finalnie na podejmowanie tak niekorzystnych decyzji finansowych jak to miało miejsce w poprzednim okresie.

Stąd powyższy 4-punktowy apel, który publikuję przed jutrzejszym posiedzeniem Rady Nadzorczej.

P.S.
We wtorek po powrocie z urlopu składam wniosek do sądu o dostęp i upublicznienie wyników audytu jako informacji publicznej.

Update:
Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Nadzorczej NIE powołano prezesa, pomimo nacisków z Parkowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wierzę w roztropność Rady Nadzorczej BPK 2016/10/04 18:24 #168681

Nadzieja umarła :-( Wiara czyni cuda, lecz nie w tym przypadku...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone