Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Budżet Obywatelski na finiszu 2014/10/20 13:32 #150526

Miasto oddało do użytku już prawie wszystkie inwestycje zaplanowane przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim.


Po raz pierwszy w historii bytomianie mogli zadecydować o przeznaczeniu dwóch milionów złotych z kasy miasta. Do 7 lutego każdy mieszkaniec mógł zgłosić swój pomysł, co należy zmienić w jego dzielnicy. Następnie projekty były weryfikowane pod względem formalnym (inwestycje mogły być przeprowadzane wyłącznie na majątku gminy). W marcu odbyło się wielkie, ogólnomiejskie głosowanie, w którym bytomianie wybrali najpotrzebniejsze projekty.

Od kwietnia miejskie jednostki sukcesywnie realizują kolejne przedsięwzięcia wybrane przez mieszkańców. Dziś już prawie wszystkie zostały oddane do użytku i mogą już z nich wszyscy korzystać. Na ukończenie czekają jeszcze siłownia zewnętrzna przy Orliku w Parku Mickiewicza oraz boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 4. Ich otwarcie ma nastąpić do końca tego miesiąca.

Lista zrealizowanych do tej pory inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014:

  • boisko do siatkówki i koszykówki przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, ul. Modrzewskiego 5
  • piłkochwyt na boisku przy Gimnazjum 7, ul.Karpacka 27
  • bieżnia ze skocznią do skoku w dal przy Szkole Podstawowej nr 45, ul. Zakątek 20
  • boisko do gry w piłkę siatkową przy Szkole Podstawowej nr 51, ul. Łużycka 12a
  • rozbudowa istniejącej infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 54, ul. Reptowska 86
  • siłownia zewnętrzna - miejsca rekreacji i wypoczynku i plac zabaw w Park Miejski w Karbiu
  • plac zabaw dla dzieci oraz elementy siłowni zewnętrznej OŚ. GEN. J.ZIĘTKA lokalizacja w rejonie ul. Spokojnej
  • plac zabaw i siłownia na wolnym powietrzu z urządzeniami rekreacyjnymi ul. Piecucha,
  • plac zabaw w rejonie ul.Falistej i Borowej
  • STROSZEK-DĄBROWA MIEJSKA Bajkowy plac zabaw
  • ogrodzenie wokół posesji Szkoły Podstawowej nr 23, ul.Wojciechoweskiego 6
  • ogrodzenie na obiekcie sportowym Rodło Górniki
  • ogrodzenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 43 ul.Powstańców 32
  • remont placu zabaw w Parku Grota
  • siłownia w Parku Amendy
  • ogrodzenie Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z remontem ciągów komunikacyjnych
  • przebudowa nawierzchni jezdni ul. Piłkarskiej stanowiącej dojazd do garaży
  • budowa chodnika przy ul. Nickla 103/105 (obok Nibylandii)
  • budowa chodnika wraz ze ścieżką rowerową oraz wyznaczenie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Suchogórska/Podleśna
  • budowa peronu autobusowego z kostki betonowej na skrzyżowaniu ul. Gombrowicza i Kościuszki
  • lustro drogowe przy ul. Stolarzowickiej/Barlickiego

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżet Obywatelski na finiszu 2014/10/20 21:22 #150553

Czekam na odpowiedz P.K. na pewno będzie miał w tym temacie dużo do napisania bo na temat jego komitetu wyborczego i z jakich pieniędzy został utworzony nie napisał nawet słówka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżet Obywatelski na finiszu 2014/10/20 21:53 #150554

Orientuje się ktoś czy podane są lub będą gdziekolwiek rzeczywiste koszty zrealizowanych projektów?
Dla przykładu budowa "bajkowego placu zabaw" na Stroszku przy ul.Sikorskiego miała szacowane koszty w kwocie ~100tyś zł.
Jak dla mnie to co powstało (z czego się cieszę ja i moje dziecko bo lepsze to niż dotychczasowe prawie nic) nie wygląda na plac zabaw za 100 tysięcy. Do tego nie wiem czy ktokolwiek konsultował z kimkolwiek formę tego placu bo wg mnie mógłby być bardziej przemyślany.

To samo tyczy się placu zabaw z siłownią zewnętrzną w rejonie ul. Szymały, Spokojnej. Planowany koszt 120 tyś. Placyk mały z mała ilością sprzętu, za to siłownia z nierdzewki. :ohmy: Pomijam fakt, że mogą się znaleźć amatorzy na ten sprzęt ale widziałem już kilka działających od wilu lat siłowni zewnętrznych wykonanych ze stali ocynkowanej i trzymają się nieźle.

Nie chcę wyjść na marudę bo dzięki budżetowi obywatelskiemu powstało cokolwiek ale fajnie gdyby ktoś tego przypilnował od początku (projekty szkolne i przedszkolne) do końca (wykonanie , rzeczywiste koszty). Mam wrażenie, że zrobione to zostało na odwal się.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżet Obywatelski na finiszu 2014/10/20 23:33 #150555

Orientuje się ktoś czy podane są lub będą gdziekolwiek rzeczywiste koszty zrealizowanych projektów?
Dla przykładu budowa "bajkowego placu zabaw" na Stroszku przy ul.Sikorskiego miała szacowane koszty w kwocie ~100tyś zł.
Jak dla mnie to co powstało (z czego się cieszę ja i moje dziecko bo lepsze to niż dotychczasowe prawie nic) nie wygląda na plac zabaw za 100 tysięcy. Do tego nie wiem czy ktokolwiek konsultował z kimkolwiek formę tego placu bo wg mnie mógłby być bardziej przemyślany.

To samo tyczy się placu zabaw z siłownią zewnętrzną w rejonie ul. Szymały, Spokojnej. Planowany koszt 120 tyś. Placyk mały z mała ilością sprzętu, za to siłownia z nierdzewki. :ohmy: Pomijam fakt, że mogą się znaleźć amatorzy na ten sprzęt ale widziałem już kilka działających od wilu lat siłowni zewnętrznych wykonanych ze stali ocynkowanej i trzymają się nieźle.

Nie chcę wyjść na marudę bo dzięki budżetowi obywatelskiemu powstało cokolwiek ale fajnie gdyby ktoś tego przypilnował od początku (projekty szkolne i przedszkolne) do końca (wykonanie , rzeczywiste koszty). Mam wrażenie, że zrobione to zostało na odwal się.


Zacor podzielam Twoje zdanie na temat nowych placów zabaw w rejonie os. Ziętka i Vitoru - fajnie, że powstały (sam głosowałem za jednym z nich), jednak są pewnie (wyżej wymienione) "ale". I chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jednen mankament -wysypanie placu zabaw piaskiem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze wracając z placów dzieci i rodzice przynoszą pół plaży do domu, po drugie taki materiał trzeba regularnie wymieniac, żeby np. za rok nie był mieszanką piasku, ziemi, kocich odchodów itp.,ale czy do takiej wymiany piasku dojdzie?
Jeżeli wysypanie placów piaskiem było przewidziane w projektach obywatelskich, to jeszcze rozumiem że po prostu je zrealizowano, ale jeżeli taki pomysł powstał na etapie zlecenia wykonania placów, no to moim zdaniem było to działanie "po bandzie". Podsumowując - place ogólnie ok, ale ze względu na piasek wolę iść z dzieckiem na wyłożony miękkimi płytami plac zabaw na Stroszku przy SP 37 lub na Sójczym przy ZSO 11 albo nawet na któryś z placów w Radzionkowie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżet Obywatelski na finiszu 2014/10/21 10:19 #150560

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia dotyczące piachu. Cały sprzęt do "wspinaczki" dla dzieci ustawiony jest na piasku a do tego z boku osobna piaskownica :silly:
Dużo lepiej sprawdza się podłoże gumowe. Szkoda że nie mieliśmy wglądu w to co powstanie i możliwości wniesienia swoich uwag.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone