Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/10 14:13 #154326

Ruszyła fala sprzeciwu wobec decyzji jaka zapadła w sprawie Bytomskiej Kopalni Bobrek-Centrum. Przypominamy - Rada Ministrów w środę na posiedzeniu przyjęła program naprawy Kompanii Węglowej. Zgodnie z nim ostatnią bytomską kopalnię czeka zamknięcie.


Od tego czasu w Bytomiu następuje mobilizacja. W internecie ukazało się wydarzenie – 14 stycznia w środę o 17.00 odbędzie się protest przeciwko likwidacji kopalni Bobrek-Centrum. W kilka godzin ponad 2 tys. osób zapowiedziało swoją obecność. Na urzędowej stronie Bytomia ukazał się specjalny komunikat, w którym możemy przeczytać - Władze Bytomia popierają działania załogi mające na celu obronę ich miejsc pracy oraz zapewniają, że podejmą wszelkie środki, w celu zachowania w naszym mieście KWK Bobrek- Centrum. Niezwłocznie, w tym celu zbierze się w trybie nadzwyczajnym Rada Miejska w Bytomiu /12 stycznia br./, która podejmie stosowne deklaracje solidarnościowe.

W niemal tym samym czasie prezydent Damian Bartyla pisze list do premier Ewy kopacz - Chciałbym, by Pani Premier miała świadomość, że miasto, w którym chce Pani zlikwidować ostatnią kopalnię, która jest również największym pracodawcą w mieście, spowoduje ogromne spustoszenie w środku Aglomeracji Górnośląskiej.

I dodaje - apeluję o weryfikacje podjętych decyzji i odstąpienie od zamiaru likwidacji KWK Bobrek-Centrum. To nie tylko największy pracodawca w mieście, ale to również nośnik wartości górniczych obecnych w tym mieście od pokoleń. Decyzja, którą mam nadzieję Pani zmieni, spowoduje ogromne spustoszenie w tkance gospodarczej, społecznej oraz zabierze tożsamość miasta. Występując w imieniu władz samorządowych Bytomia, pracowników KWK Bobrek-Centrum oraz mieszkańców miasta, chcę przekazać, że podejmę wszelkie możliwe kroki, by nie dopuścić do likwidacji KWK Bobrek Centrum.

10584989 758640404224110 1576302995 n

10913639 758640464224104 1745230604 n

fot. www.inobytom.pl

W Bytomiu do mniejszych protestów dochodzi niemal codziennie. Są tylko mniej skoordynowane i bardzo spontaniczne. W piątek po południu na dworcu w Bytomiu grupka górników przedstawiała swoje niezadowolenie, a już są zapowiedzi kolejnych protestów.

Tymczasem w kopalni też protestują – pod ziemią już kilkaset górników postanowiło nie wyjeżdżać na powierzchnię. Bardzo potrzebujemy koców, śpiworów i żywności - mówi portalowi Onet Leszek Piotrowski, przewodniczący ZZGw bytomskiej kopalni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/10 14:52 #154329

Bardzo potrzebujemy koców, śpiworów i żywności - mówi portalowi Onet Leszek Piotrowski, przewodniczący ZZG w bytomskiej kopalni.


to mnie rozje*ało najbardziej. To trzeba było to wszystko kupić i wziąć ze sobą na dół:>

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/11 13:01 #154365

Bardzo potrzebujemy koców, śpiworów i żywności - mówi portalowi Onet Leszek Piotrowski, przewodniczący ZZG w bytomskiej kopalni.


to mnie rozje*ało najbardziej. To trzeba było to wszystko kupić i wziąć ze sobą na dół:>

A za co ?? Bida Panie!!!! :sick:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/11 14:34 #154370

Mnie się podoba owo "MY". PotrzebujeMY koców, żywności mówi jakiś typ brylując w mediach. Nie kolego związkowcu, to protestujący potrzebują, zwykli górnicy. Ty potrzebujesz kopa w d**, bo obecna sytuacja to w dużej mierze za sprawą związków właśnie.

Kiedy ludzie w tym kraju przejrzą na oczy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/11 15:31 #154373

Mnie się podoba owo "MY". PotrzebujeMY koców, żywności mówi jakiś typ brylując w mediach. Nie kolego związkowcu, to protestujący potrzebują, zwykli górnicy. Ty potrzebujesz kopa w d**, bo obecna sytuacja to w dużej mierze za sprawą związków właśnie.

Kiedy ludzie w tym kraju przejrzą na oczy?

Fantus, jesteś daleko od problemu.Odnośnie słowa MY. Protestujący na dole to też związkowcy,np. mój szwagier-zwykły górnik.Twoim stwierdzeniem potrzebuje kopa w d**e. Za bardzo mieszasz wszystkich w jednym garnku. Żeby zabierać osąd w tym temacie należy dogłębnie przemyśleć co chce się napisać. Może TY wystąpisz w imieniu górników zamiast przedstawicieli załogi?(no,chyba że reprezentujesz stronę rządzącą!)." Kiedy ludzie w tym kraju przejrzą na oczy?". Lepiej byłoby "w naszym",a przejrzą na oczy jak wezmą się w kupę.A kto to zrobi jak nie związki.Popatrz na centrale związkowe na zachodzie.Tam nikt nie obwinia związków za sytuację.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/11 17:26 #154382

Tylko tam zwiazki sa poza bramą zakładu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/11 17:32 #154384

Mnie się podoba owo "MY". PotrzebujeMY koców, żywności mówi jakiś typ brylując w mediach. Nie kolego związkowcu, to protestujący potrzebują, zwykli górnicy. Ty potrzebujesz kopa w d**, bo obecna sytuacja to w dużej mierze za sprawą związków właśnie.

Kiedy ludzie w tym kraju przejrzą na oczy?


Tja, tyle, że w PL to często jest tak,że związki utrzymały się tylko w tych relatywnie starych firmach i tam są najaktywniejsze. Uczelnie wyższe, szkoły, FIAT, kopalnie, huty, PKP- a reszta firm generalnie ma albo pseudozwiązki, albo ich w ogóle nie ma.
Moim zdaniem debilne jest sprowadzanie tego sporu w kopalniach do poziomu "źli związkowcy<->zły rząd". Prawda jest taka, że to powinien być spór typu "mieszkańcy Bytomia <-> zły rząd". Ale w społeczności Bytomia poza związkowcami nikt nie wziął odpowiedzialności za liderowanie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/11 18:24 #154392

Problem jest, bo te tzw. władze związkowe nie sprawiają wrażenia partnerów do rozmów. To są bardziej krzykacze, którzy żądają, grożą, stroją fochy i nie są zdolni do ustępstw. Uważają, że mogę robić co chcą, bo sprawują rząd dusz nad zwykłymi górnikami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/11 18:33 #154394

Mnie się podoba owo "MY". PotrzebujeMY koców, żywności mówi jakiś typ brylując w mediach. Nie kolego związkowcu, to protestujący potrzebują, zwykli górnicy. Ty potrzebujesz kopa w d**, bo obecna sytuacja to w dużej mierze za sprawą związków właśnie.

Kiedy ludzie w tym kraju przejrzą na oczy?

Fantus, jesteś daleko od problemu.Odnośnie słowa MY. Protestujący na dole to też związkowcy,np. mój szwagier-zwykły górnik.Twoim stwierdzeniem potrzebuje kopa w d**e. Za bardzo mieszasz wszystkich w jednym garnku. Żeby zabierać osąd w tym temacie należy dogłębnie przemyśleć co chce się napisać. Może TY wystąpisz w imieniu górników zamiast przedstawicieli załogi?(no,chyba że reprezentujesz stronę rządzącą!)." Kiedy ludzie w tym kraju przejrzą na oczy?". Lepiej byłoby "w naszym",a przejrzą na oczy jak wezmą się w kupę.A kto to zrobi jak nie związki.Popatrz na centrale związkowe na zachodzie.Tam nikt nie obwinia związków za sytuację.


Szwagier jest przewodniczącym związku? No właśnie, dlatego siedzi pod ziemią. Tymczasem pan przewodniczący udziela wywiadów.

99% związków powstało po to, aby osobom, które go zakładały było lepiej. Aż dziw, że znajdują owieczki do strzyżenia czyli członków, którzy chcą na to pracować.

Wiem, znam z własnego doświadczenia. Może nie w kopalni, ale zasada ta sama.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/11 19:26 #154397

Moim zdaniem debilne jest sprowadzanie tego sporu w kopalniach do poziomu "źli związkowcy<->zły rząd". Prawda jest taka, że to powinien być spór typu "mieszkańcy Bytomia <-> zły rząd". Ale w społeczności Bytomia poza związkowcami nikt nie wziął odpowiedzialności za liderowanie...


Prawda jest taka, że niezwiązani z górnictwem mieszkańcy Bytomia trzymają kciuki za to, żeby ta kopalnia (największy szkodnik i hamulec w rozwoju miasta) w końcu zakończyła swój żywot.

Bytomskim górnikom życzę pracy w innych branżach i kopalniach (inne miasta możecie dewastować do woli) :)
Wymiana poglądów nie jest niebezpieczna, niebezpieczny jest brak poglądów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/11 19:50 #154399

Moim zdaniem debilne jest sprowadzanie tego sporu w kopalniach do poziomu "źli związkowcy<->zły rząd". Prawda jest taka, że to powinien być spór typu "mieszkańcy Bytomia <-> zły rząd". Ale w społeczności Bytomia poza związkowcami nikt nie wziął odpowiedzialności za liderowanie...


Prawda jest taka, że niezwiązani z górnictwem mieszkańcy Bytomia trzymają kciuki za to, żeby ta kopalnia (największy szkodnik i hamulec w rozwoju miasta) w końcu zakończyła swój żywot.

Bytomskim górnikom życzę pracy w innych branżach i kopalniach (inne miasta możecie dewastować do woli) :)


Awatar wyjaśnia dlaczego tak piszesz
andi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/11 22:00 #154408

Prawda jest taka, że niezwiązani z górnictwem mieszkańcy Bytomia trzymają kciuki za to, żeby ta kopalnia (największy szkodnik i hamulec w rozwoju miasta) w końcu zakończyła swój żywot.

Bytomskim górnikom życzę pracy w innych branżach i kopalniach (inne miasta możecie dewastować do woli) :)


No to niech zakończy, tylko na odpowiednich zasadach. Tzn. tereny po KWK Miechowice do SSE z końcem 2015, tereny SRK i KWSA pilnie do BSAG, albo do SSE, zlokalizowanie w Bytomiu wydziałów UE, UŚ lub PolSl (ale całych a nie jakiś tam oddział oddziału), umowa na utrzymanie przynajmniej do 2030 roku Muzem Górnośl. oraz Opery Śląskiej w Bytomiu. Aha i SIltech oraz Julka z dniem 1.02.2015 otrzymują całkowity zakaz fedrowania w granicach Bytomia. Dodatkowo tereny po KWK Bobrek i KWK Centrum (od razu) trafiają od razu do miasta, a nie do SRK (SRK będzie tylko najemcą do końca 2016) i za ich uzbrojenie pod inwestorów płaci Skarb Państwa (w zakresie działań SRK), a nie miasto. Może być?

Tak ja widzę plan ratunkowy dla Bytomia jaki powinna zrealizować p. Kopacz. Dla Państwa nie będzie to szczególnie drogie, bo to są czasem przesunięcia z jednej firmy państwowej do drugiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/11 22:59 #154409

Problem jest, bo te tzw. władze związkowe nie sprawiają wrażenia partnerów do rozmów. To są bardziej krzykacze, którzy żądają, grożą, stroją fochy i nie są zdolni do ustępstw. Uważają, że mogę robić co chcą, bo sprawują rząd dusz nad zwykłymi górnikami.

Robią jeszcze jedną rzecz,wyręczają biura podróży.

Daro85 ile raz trzeba ci tłumaczyć,że Julka vel Piekary nie fedrują w Bytomiu? Wydaje mi się,że jak ktos ma troche więcej rozumku jak Kubus Puchatek to potrafi ogarnąć takie sprawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/12 09:24 #154424

jak myślisz kto płaci za tzw. szkody górnicze dziś ? kopalnie . Jak ich nie będzie to kto ? swięty mikołaj ?wójek z wermachtu czy może psl ? a szkody będą jeszcze setki lat i w większości niemające nic wspólnego z istniejącą jeszcze Bobrek-Centrum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Górnicy protestują, Bartyla pisze list do Kopacz, radni będą dyskutować 2015/01/12 09:50 #154426

Może mam problem z logicznym wnioskowaniem, ale...

Czyli kopalnia musi być, bo inaczej nie będzie miał kto wypłacać odszkodowań za zniszczenia, które poczyniła kopalnia?

Nie kupuję tego...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Robert CzykielGhost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone