Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

II liga: Polonia nad przepaścią. FIFA grozi degradacją do III ligi! 2016/01/08 11:46 #163974

Sprawa Vladimira Karalicia wróciła i wywołała trzęsienie ziemi w Bytomiu. Z komunikatu, który trafił do mediów, wynika, że FIFA ukarała Polonię odjęciem 6 punktów. W dodatku za tydzień możliwa jest karna degradacja do III ligi. Prezes jednak uspokaja kibiców, choć trzeba się przygotować na najgorsze.


W czwartek przygotowania do rundy wiosennej wznowili piłkarze Polonii Bytom. To jednak błyskawicznie zeszło na dalszy plan. Przy Olimpijskiej doszło do trzęsienia ziemi, gdy w mediach pojawił się komunikat FIFA.

- Polonia Bytom została ukarana przez Komitet Dyscyplinarny FIFA odjęciem sześciu punktów w tabeli II ligi. Sprawa dotyczy zaległości finansowych względem byłego zawodnika Vladimira Karalicia wynoszących wraz z odsetkami ok. 180 tys. euro (ok. 783 tys. zł) - cytuje Mirko Poledicę (szefa serbskiego związku zawodowego piłkarz) portal 90minut.pl.

Bytomianie dostali też czas do 15 stycznia, aby uregulować zaległości wobec bośniackiego napastnika. Jeżeli tego nie zrobią, konsekwencje mają być jeszcze surowsze. FIFA straszy, że zdegraduje klub do III ligi, co byłoby katastrofą dla niebiesko-czerwonych.

W dzienniku "Sport" wypowiedział się prezes Polonii. Łukasz Wiejacha uspokaja, że na razie nie ma żadnej kary, a klub walczy, aby uniknąć surowych konsekwencji.

- Nikt nas póki co niczym nie ukarał. Na razie FIFA przysłała pismo, że do 15 stycznia jesteśmy zobowiązani zapłacić - no chyba, że się odwołamy do CAS, co też uczyniliśmy. Jeśli CAS utrzyma werdykt FIFY, to wtedy pan Poledica może wystąpić do FIFY z wnioskiem o ukaranie nas. Najpierw odebraniem punktów, a w przypadku dalszego braku realizacji zobowiązań - relegacją z ligi. Taka jest procedura - mówi Wiejacha w "Sporcie".

Sprawa wygląda więc tak, że kara wisi w powietrzu. Polonia wciąż ma 19 punktów w tabeli II ligi. Jedyną nadzieją jest teraz Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS). Jaką linię obrony obrali bytomianie?

- FIFA zarządziła wobec nas wypłacenie wynagrodzenia dla pana Karalicia za cały okres, w którym obowiązywał kontrakt, a on grał wtedy w jeszcze trzech albo czterech klubach, co łatwo sprawdzić. Ten czas i pieniądze nie powinny więc być zaliczone na poczet Polonii, a zostały - tłumaczy prezes Polonii.

Kibice jednak powinni przygotować się na najgorsze, bo FIFA już podobne argumenty odrzuciła, gdy klub z Bytomia złożył odwołanie. W dodatku to nie jedyny trup z szafy z czasów gry w Ekstraklasie. Kolejnym jest Vladimir Milenković, którego sprawa jest niemal identyczna, ale w grę wchodzą o wiele większe pieniądze, bo 220 tysięcy euro.

Karalić do Polonii Bytom trafił zimą 2010 roku. Bośniak podpisał kontrakt, ale nie rozegrał nawet jednego meczu w Ekstraklasie. Odszedł po pół roku i przez pewien czas grał w bośniackich klubach. Zmieniał je dokładnie co pół roku, a nawet wylądował w drużynie z Hongkongu. Jego ostatnim klubem był FK Sloboda, a po sezonie 2013/14 ślad po nim zaginął.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II liga: Polonia nad przepaścią. FIFA grozi degradacją do III ligi! 2016/01/08 12:28 #163975

Pulitzer dla dziennikarza, który ogarnie kto w imieniu Polonii podpisał kontrakty z oboma grajkami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II liga: Polonia nad przepaścią. FIFA grozi degradacją do III ligi! 2016/01/08 12:54 #163976

Bytomski - Karalica, nie Karalovicia ;)

Kontrakty zasadniczo zawsze podpisuje Prezes klubu lub Dyrektor Sportowy. Dość łatwo sprawdzic kto wtedy jakie stanowiska piastował.
Sekretarka kolejny raz sie kompromituje. "Karalic gral jeszcze w trzech czy czterech klubach". No to w ilu gral, to jest takie ciezkie do ogarniecia czy jak ? O tym jakie byly dalsze losy pilkarzy ktorzy domagaja sie od klubu pieniedzy prezesiątko powinien był wiedziec obudzony o 2 nad ranem, nawet na ciezkim kacu. A bidula nie wie. Odwołanie moim zdaniem nic nie da. Winni są ci ktorzy podejmowali decyje o zatrudnieniu (a jest powszechnie wiadomo ze zrobiono to na podstawie filmow z yt) i Ci ktorzy nie dopilnowali zeby kontrakt w odpowiedni sposob rozwiazac. Skoro pilkarz gral potem gdzies inedziej to trzeba bylo sprawe zamknac kilka lat temu, zgromadzic dokumenty i móc sie dzisiaj w jakikolwiek sensowny sposob tlumaczyc. Organizacyjny bałagan jaki panował w klubie mniej wiecej od 1999/2000 roku i ktory trwa do dzisiaj mam nadzieje ze znajdzie swoj koniec niebawem. Tylko i wylacznie degradacja, odcięcie sie od dlugow i tych (tego) ktory tym klubem przez 16 lat "zarzadzal" moze spowodowac uzdrowienie sytuacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

II liga: Polonia nad przepaścią. FIFA grozi degradacją do III ligi! 2016/01/08 17:43 #163983

Niech to jest przestroga dla wszelkiej maści prezesów i właścicieli nie tylko klubów, ale i zakładów pracy, że umowa to rzecz święta i prędzej czy później trzeba się z niej wywiązać. PRL już się skończył, jesteśmy w UE gdzie trzeba stosować się do ogólnie przyjętych zasad.

Także cwaniakowi który pomyślał sobie, że można nie respektować podpisanych umów życzę w nowym roku degradacji do III ligi, najwyższej kary jaka jest możliwa, a najlepiej rozgonić to towarzystwo z Olimpijskiej, stadion zaorać i zrobić plac zabaw dla dzieci. Oszczędzi się męki kibicom i piłkarzom, bo oglądanie Polonii przez ostanie lata to była katorga, a widać i piłkarze męczyli się sami ze swoją grą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone