Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/17 14:46 #174545

Mieszkańcy zadecydują o losie prezydenta dokładnie za 48 dni. Referendum...

To już pewne. Wojewoda nie dopatrzył się wad prawnych w uchwale Rady Miejskiej dotyczącej przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Damiana Bartyli. Dziś Komisarz Wyborczy w Katowicach wyznaczył datę głosowania. Do urn pójdziemy w grudniu.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/17 22:33 #174560

Ciekawe co Święty Mikołaj przyniesie Damianowi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/17 23:17 #174561

Oby tylko Barbórki nie wypłacili pierwszego bo w niedzielę niektórzy mogą nie mieć siły dojść do lokalu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/18 07:44 #174563

Odwołać to nie sztuka. Już to przerabialiśmy. Problem polega na tym, że nie bardzo potem potrafimy wybierać...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/18 09:03 #174565

To trzeba odwoływać aż się znajdzie jakiś magik :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/18 10:56 #174567

To będzie dobra lekcja demokracji. Damian Bartyla jest człowiekiem, który cynicznie wykorzystał obywatelskie narzędzie, jakim jest referendum do tego, żeby przejąć władzę w Bytomiu. Jego prawdziwe intencje zostały ujawnione już na samym początku jego rządów, gdy zlikwidował rady dzielnic, a podpisy za utworzeniem kolejnych wyrzucił do kosza, podniósł próg Inicjatywy Uchwałodawczej Mieszkańców i nie zgodził się na transmitowanie lub udostępnianie zapisów z sesji w Internecie. Już wtedy było wiadomo, że Bytomska Inicjatywa Społeczna nie ma nic wspólnego z działalnością społeczną, a jej członkom w głowie jest tylko czerpanie korzyści z rządzenia miastem. I po pięciu latach już tylko nieliczni łudzą się, że jest inaczej.

Jeśli Damian Bartyla "zginie od własnego miecza", to być może następcy zrozumieją, że nie ma sensu kombinować, bo w każdym momencie mogą zostać odwołani.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/18 12:05 #174568

Jeśli Damian Bartyla "zginie od własnego miecza", to być może następcy zrozumieją, że nie ma sensu kombinować, bo w każdym momencie mogą zostać odwołani.


Ale żeby tak się stało musimy iść na referendum.
Szczerze mówiąc mam obawy co do frekwencji, 3 grudzień może być już mróz :(
Potrzebne jest ponad 26000 głosów. Ja pójdę na 100 % .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/18 12:40 #174570

Jak pamiętam w ubiegłym roku grudzień był raczej ciepły. Śnieg spadł dopiero w wigilię i to na chwilę. W tym roku podobno zima też ma być łagodna, więc nie wykluczone, że 3 grudnia pogoda będzie znośna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/18 15:55 #174573

MephiR nie wiem na podstawie czego przewidujesz pogodę dwa miesiące do przodu ?
Sąsiad starej daty powiedział: proszę zobaczyć jakie duże są szyszki na drzewach - zima będzie bardzo mroźna.

Kto będzie miał rację zobaczymy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/18 16:14 #174575

Obawy o frekwencję z powodu mrozu w tak ważnym referendum to idealne podsumowanie naszej "demokracji"...to tak jak niektórzy ludzie głosują na danego kandydata, bo "dobrze wygląda i ma ładny styl wypowiedzi".
A co do pogody to ja z kolei słyszałem, że ma być w tym roku zima stulecia także ile osób tyle opinii, a jak będzie to zobaczymy i jak dla mnie nie powinno mieć to jakiegokolwiek znaczenia w tak ważnej sprawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/18 19:10 #174579

Ale żeby tak się stało musimy iść na referendum.
Szczerze mówiąc mam obawy co do frekwencji, 3 grudzień może być już mróz :(
Potrzebne jest ponad 26000 głosów. Ja pójdę na 100 % .


Ja również pójdę na 100%. Nawet gdyby z nieba żaby miały lecieć, a gromowładny postanowił zrobić burzę stulecia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/20 14:55 #174615

Dobrze, że jest internet ...Tylko wynik w Bytomiu sie zdobywa na słupach, ścianach, ulicach. Bazuje się na emocjach, ludzie trzeba okłamać, obiecać, zaniepokoić lub coś obiecać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/20 15:30 #174616

Dobrze, że jest internet ...Tylko wynik w Bytomiu sie zdobywa na słupach, ścianach, ulicach. Bazuje się na emocjach, ludzie trzeba okłamać, obiecać, zaniepokoić lub coś obiecać.


Powiedziałbym, że tak dzieje się w całej Polsce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/20 16:08 #174619

Dobrze, że jest internet ...Tylko wynik w Bytomiu sie zdobywa na słupach, ścianach, ulicach. Bazuje się na emocjach, ludzie trzeba okłamać, obiecać, zaniepokoić lub coś obiecać.

Dokładnie.
Tą drogą poszli WOŁOSZ,Bartyla,Koj etc.Są indywidua które oszukują nie tylko wyborców ale i swoje najbliższe otoczenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Będzie referendum! Znamy datę! 2017/10/22 08:55 #174629

No dobrze referendum, i co dalej?! Widzicie jakiegoś sensownego kandydata na włodarza tego miasta, bo ja nie bardzo. Zrzucic z "tronu" jednego nieudacznika, po to by za parę miesięcy usiadł na nim następny- i wydać na to x kasy które to miasto nie ma :(. A wszyscy skaczą z radości że teraz Damiankowi utrą nosa. Chocholi taniec nic więcej. A ze śmiechu pekne jak w wyborach mieszkańcy wybiorą znów obecnego prezydenta lub poprzednika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Robert CzykielGhost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone