Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/01 11:33 #182315

Można było się spodziewać, że jedną z pierwszych miejskich spółek,...

Prezydent Mariusz Wołosz odwołał radę nadzorczą spółki Bytomski Sport. Jej nowym prezesem został Sławomir Kamiński.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/01 14:06 #182317

Pst, nie chcę marudzić, ale "na tapet" jak już. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/01 21:49 #182325

Powiedzmy sobie szczerze - ta spółka służy w dużej mierze do ograbiana miejskiego budżetu i nic więcej. Budowa stadionu?? to mrzonki!!! Teraz jak niema p. Bartyli trzeba się poważnie zastanowić nad tymi planami a wręcz bez patrzenia wrzucić te plany do kosza na śmieci. Polonia i Szombierki grają akurat w Szombierkach, gdzie dokonano modernizacji boisk i budowy boiska ze sztuczną murawą. Po blisku budowane są kolejne 4 boiska w ramach rewitalizacji Doliny Bytomki.
Czego więcej nam trzeba??? oprócz kompleksowej modernizacji stadionu w Szombierkach i zrobienie z niego stadionu miejskiego z prawdziwego zdarzenia. Pakowanie kasy w stadion Polonii to marnotrawstwo pieniędzy z miejskiej kasy. Potem jeszcze dochodzi utrzymywanie dwóch obiektów. Na korzyść Szombierek przemawia fakt, że będzie w pobliżu sporo boisk z których korzystać może młodzież i seniorzy. Na Polonii została jedynie sztuczna trawa i boisko boczne. W Szombierkach zaraz łącznie z murawą główną będzie 7 boisk!!!!
W Szombierkach wręcz naturalnie robi się przestrzeń do uprawiania sportu. Są boiska, hala, golf a w tych obiektach ścianka i siłownia. Na potrzeby piłkarzy można rozwinąć przestrzeń budynku klubowego o odnowę biologiczną, sporą salę oraz siłownię i śmiało można rezygnować z budowy stadionu Polonii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/01 22:26 #182328

Za inwestowaniem w stadion w Szombierkach od dawna przemawia większość argumentów, ale przez ostatnie lata mogliśmy się przekonać, że w kwestii budowy nowoczesnego obiektu piłkarskiego w Bytomiu decydenci nie kierują się zdrowym rozsądkiem. Jak nie wymyślą żagla, który nie chroni ani przed deszczem, ani przed słońcem, to chcą budować stadion ze strefą VIP, ale bez szatni itd. Podejrzewam, że nowe władze będą dalej brnąć w reanimowanie trupa przy Olimpijskiej, choć ostatnie wyniki Polonii pokazują, że gra w Szombierkach wcale nie przynosi jej pecha...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/02 00:57 #182331

Na Szombierkach nie ma trupa ? No tak,tam stoi nowoczesny stadion ze świetnym zapleczem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/02 09:56 #182332

Na Szombierkach nie ma trupa ? No tak,tam stoi nowoczesny stadion ze świetnym zapleczem.


Uściślijmy: oba to trupy. Stadion w Szombierkach jest jednak lepiej położony ze względu na dystans od osiedli oraz bliskość Hali na Skarpie i budowanych pełnowymiarowych boisk przy Kolonii Zgorzelec. Poza tym budynek klubowy jeszcze się do czegoś nadaje, a Krzywy Domek jest do natychmiastowej rozbiórki. Jest też więcej miejsca na parkingi, a z dworca można podjechać tramwajem niemal pod sam stadion.

Jeśli więc mamy dwa trupy i zamierzamy postawić nowy stadion, to lepiej postawić go w miejscu trupa, który lepiej się do tego nadaje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/02 19:42 #182335

Jeśli więc mamy dwa trupy i zamierzamy postawić nowy stadion, to lepiej postawić go w miejscu trupa, który lepiej się do tego nadaje.


Chory pogląd. Prawda jest taka, że Szombierkowy stadionik tak czy tak jest na zadupiu- wcześniejsze argumenty to tak troche oderwaniem od rzeczywistości zalatują, bo wystarczy spojrzeć na mapę, by z połowę z nich obalić :P.
Jak dla mnie stopień zdewastowania profesjonalnej infrastruktury sportowej jest tak poważny, że aż wstyd.
Polecam się wybrać do Nowej Rudy- zadymiona dziura, nawet niepowiatowa- a stadion CTS to takie minimum jakie powinno być w Bytomiu. Miasto z 22 tys. mieszk. ma taki fajny obiekt, a z 5 razy większy Bytom nie ma nic. Tam tez likwidowano kopalnie...

A co do potrzeb sportowych to mamy tak:
- potrzebne nowe lodowisko
- potrzebny nowy stadion
- potrzebny nowy basen (na Parkowej za duża klientela)

Pytanie jak miasto to rozwiąże- ale przeniesienie całości bytomskiego sportu na stadion Szombierek nie przejdzie, chyba, że w głowie jakiegoś oderwanego od rzeczywistości. Dobrym przykładem jest Łódź, gdzie udało się pogodzić interesy kilku klubów, w tym nie tylko piłkarskich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/02 19:59 #182336

Taki stadion, jaki jest w Nowej Rudzie Bytom mógłby wybudować z palcem w nosie. 1,5 tys. miejsc to tyle, ile na dzień dzisiejszy trzeba. Niestety nasze władze cierpią na gigantomanię, dlatego porwano się na budowę trzech trybun na 8 tys. miejsc, choć na razie spokojnie można by postawić tylko jedną. Ale Bytom przecież musi mieć obiekt spełniający wymogi ekstraklasy, choć dwie nasze najlepsze drużyny grają zaledwie w piątej klasie rozgrywkowej. Zanim któraś z nich powróci na szczyt, to podręczniki licencyjne zmienią się tyle razy, że ten stadion i tak będzie trzeba budować na nowo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/02 20:15 #182337

Mephir, z tym stadionem dla Polonii na Szombierkach to cie poniosło.
Polonia powinna grać na Olimpijskiej.
Dlaczego nie można rozpisywać przetargu choćby raz na 2 lata i w tym czasie budować obiekt kameralny z trybunami każda na ok. 2 tyś.
Miasto aż tak by tego nie odczuło.
Na początku powinien stanąć domek z prawdziwego zdarzenia oraz jedna z trybun od Olimpijskiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/02 21:16 #182340

ładowanie pieniędzy w stadion Polonii to niegospodarność a jak czytam, że w Łodzi udało się pogodzić kilka klubów budując im osobne stadiony to widać Łódź ma troszkę wyższy budżet od Bytomia.

W Bytomiu jak ktoś wspomniał potrzebne są 3 obiekty - lodowisko, pływalnia i stadion ale z pewnością Bytomia nie stać na to aby utrzymywać dwa stadiony dla dwóch klubów w piątej klasie rozgrywek!!
Za Szombierkami przemawia fakt, że będzie tam sporo boisk, które będą w stanie pomieścić i młodzież i seniorów a także bliskość hali sportowej, z której również korzysta młodzież i seniorzy.

Z uwagi na to, że kopacze Polonii i Szombierek upadli tak nisko może lepiej przebidować ten czas na lepszym ze stadionów a to są akurat Szombierki a jakiekolwiek pieniądze wydatkować w lodowisko i basen.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/02 21:31 #182341

Tyle, że na stadionie na Olimpijskiej to co najważniejsze czyli murawa jest jednak w dość dobrym stanie (modernizacja w czasach ekstraklasy), z możliwością podgrzewania, oświetleniem. Jedynie zaplecze techniczne dla piłkarzy i same trybuny pozostawiają wiele do życzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/03 16:46 #182354

Szczesiu - fakt przy Olimpijskiej jest w miarę dobra podgrzewana murawa i oświetlenie ale brakuje całej bazy treningowej. Boczne boisko to tragedia. Pozostaje jedynie boisko ze sztuczną trawą. Brak jest dodatkowych boisk aby mogły swobodnie trenować grupy młodzieżowe i seniorzy. W Szombierkach na chwilę obecną baza będzie jednak lepsza. Jest w miarę dobre boisko boczne, główna murawa pewnie też w miarę, boisko ze sztuczną murawą a do tego powstają 4 boiska w pobliżu, które w dużej mierze zaspokoją potrzeby młodzieży i seniorów.
Przy tej okazji warto by było zacząć mówić nie o stadionie Polonii lub Szombierek tylko o stadionie MIEJSKIM tylko na takie rozwiązanie stać Bytom.
Ponadto branie przykładu z Łodzi, gdzie się buduje stadionów na pęczki jest złym posunięciem.
Po pierwsze jest to rozwiązanie drogie i Bytomia przez długi czas nie będzie na to stać
Po drugie potem trzeba łożyć na utrzymanie dwóch obiektów a nie jednego
Po trzecie akurat w tym przypadku należało by uszanować działania podjęte już przez p. Bartylę, który jednak poczynił ogromne działania aby ożywić ten rejon miasta i całą Dolinę Bytomki. Przecież przeznaczono na ten projekt ponad kilkanaście mln złotych i ciężko aby teraz nagle z tego zrezygnować czy też dopuścić do niszczenia tych boisk. Uważam, że budowa tych boisk i całej przestrzeni rekreacyjnej była przez p. Bartylę bardzo dobrym posunięciem w celu rozwoju infrastruktury piłkarskiej w Bytomiu. Ponadto z rozmysłem brał on pod uwagę, że ten teren musi żyć - nie można go ponownie zdegradować - a co za tym idzie trzeba stworzyć prawdziwą bazę dla piłkarzy Polonii i Szombierek.
Chyba nikt mi teraz nie będzie chciał wmawiać, że p. Bartyla wydawał pieniądze na rewitalizację Doliny Bytomki tylko po to aby wydać jakiekolwiek pieniądze i tylko po to aby nikt z tych obiektów nie mógł skorzystać. Już sam zamysł budowy aż 4 boisk na zadupiu, gdzie można do nich prędzej dostać się biegnąc wzdłuż Bytomki ze stadionu Szombierek niż samochodem wskazuje, że p. Bartyla w sposób świadomy i odpowiedzialny budował bazę treningową piłkarzom. Szczerze wątpię aby była to aż tak nieodpowiedzialna osoba i być może chciała się dopuścić
niegospodarności na tyle mln złotych. Cel musiał być w tym jeden: mieszkańcy z tego nie skorzystają ale piłkarze TAK. A jak zbudować im bazę aby nie było sprzeciwu społecznego??? Rewitalizacja Doliny Bytomki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/03 17:54 #182356

Na rewitalizację terenów nad Bytomką przeznaczono bodaj 30 mln zł, a nie kilkanaście...

Czy na pewno głównym celem tej inwestycji była budowa boisk na zupełnym odludziu? Mam pewne obawy. Tym bardziej, że cała ta inwestycja polega głównie na zasypaniu wielkiej dziury...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/04 01:46 #182364

A ja muszę zapytać czy coś wiadomo o zmianach w radzie nadzorczej ZBM zdominowanej przez ludzi korporacji węglowej - głównego sprawcy katastrof budowlanych w Karbiu, Miechowicach oraz głównego inicjatora referendum 2012.

bytomski.pl/forum-bytomia/newsroom/13328...czego-cieszyc#180252

Na chwilę obecną wygląda na to, że to korporacyjni związkowcy po mistrzowsku zmanipulowali "intelektualną elitę" PB, aby przy ich pomocy i ich cieniu oraz bez konsekwencji kontynuować korporacyjny model wysiedlania z bytomskich zasobów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czystka w spółce Bytomski Sport 2018/12/04 07:59 #182367

No to zaczynamy wszystko od początku. Wykonawca odstąpił od umowy wykonania stadionu.
www.bytom.pl/oswiadczenie-spolki-bytomsk...sp-z-o-o-z-3-grudnia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Robert CzykielGhost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone