Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/07 09:16 #182488

...

Dziś radni zajmą się m.in. sprawą kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym, Urzędzie Miejskim oraz Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji. NIK w swoim raporcie zawarł informacje o rażącej niegospodarności i notorycznym przekraczaniu kompetencji przez szefostwo BPK i poprzednie władze miasta. Sesja jest transmitowana na żywo w internecie.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/07 11:48 #182492

Piękne otwarcie "koalicji" KOPiS - wyższy podatki od nieruchomości, którymi będą obciążeni wszyscy mieszkańcy Bytomia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/07 11:54 #182493

No piekne, bo zaproponowane przez Damiana Bartylę i BiS

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/07 12:17 #182495

Czy też oglądacie sesję?
I czy tylko ja mam wrażenie, że Janas nie radzi sobie na stanowisku przewodniczącego?...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/07 12:41 #182496

To prawda, że projekt budżetu był opracowany przez poprzedniego prezydenta - ale to "koalicja" KOPiS go uchwaliła.
W ten sposób PiS dołożył ręki do wydrenowania z kieszeni mieszkańców Bytomia kwoty 5 000 000 zł.
Wszyscy mieszkańcy zasobów mieszkaniowych Spółdzielni Mieszkaniowej "Miechowice" zapłacą w roku 2019 wyższy podatek od nieruchomości o kwotę około 392 761,60 zł.
Dziękujemy "koalicji" KOPiS za świąteczny prezent.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/07 13:40 #182499

Juz samo sluchanie bulgotania Janasa przyprawia o mdlosci, jak do tego dodamy wizerunek + sposob prowadzenia obrad to naprawde jest nieciekawie....

Panie Jeziorowski, jak Pan nie masz co robic to sie Pan wybierz na spacer po osiedlu i zainteresuj sie Pan tym jak wygladaja Miechowice. Budowany blok na Reptowskiej - dziura w ziemi od bodajze 3 lat. Rozwalone ogrodzenie, mieszkancy pozbawieni parkingu, wysypany na ziemie jakis zwir czy glina. Calosc otoczenia wyglada jak po wojnie. Zainteresowal sie ktos z Waszego towarzystwa dlaczego to tak dlugo trwa, dlaczego wykonawca zniszczyl najblizsze otoczenie a na budowie nie dzieje sie nic?. Zainteresuj sie Pan tym za co Pan bierzesz pieniadze od SMM od kilkudziesieciu lat. Pozatym, jak drożeje woda czy ogrzewanie to w uzasadnieniu podwyzki zawsze piszecie i zaznaczacie tlustym drukiem ze to nie wina spoldzielni tylko dostawców. Co stoi na przeszkodzie żeby znow tak napisac? A moze to wiąże rece spoldzielni zeby podniesc stawki eksploatacyjne lub funduszu remontowego? Na was tez przyjdzie kolej, spokojnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/07 14:00 #182500

Odpowiedź na: „ Budowany blok na Reptowskiej - dziura w ziemi od bodajze 3 lat. Rozwalone ogrodzenie, mieszkancy pozbawieni parkingu, wysypany na ziemie jakis zwir czy glina.”
Teren budowy nie należy do spółdzielni. Właściciel nieruchomości i inwestor jest wskazany na tablicy informacyjnej na placu budowy. Jeżeli „rozwalone ogrodzenie” zagraża bezpieczeństwu przechodniów to należy powiadomić straż miejską lub PINB.
Odpowiedź na: .” Pozatym, jak drożeje woda czy ogrzewanie to w uzasadnieniu podwyzki zawsze piszecie i zaznaczacie tlustym drukiem ze to nie wina spoldzielni tylko dostawców. Co stoi na przeszkodzie żeby znow tak napisac?”.
Obowiązkiem każdej spółdzielni mieszkaniowej jest uzasadnienie każdej podwyżki. Tak też będzie w 2019r. Uzasadnienie podwyżki od nieruchomości będzie zaznaczone tłustym drukiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/07 15:04 #182501

Oczywiscie ze teren nie nalezy do SMM, ale leży posrod wielu nieruchomosci SMM i wplywa bezposrednio na wizerunek osiedla. A mieszkancy SMM mieszkajacy dookola i tracacy miejsca parkingowe czy poruszajacy sie pod zdewastowanej drodze i chodnikach to tez oczywiscie nie interes SMM zeby dobrze sie czuli w swoich nieszkaniach. Grunt zeby czynsz placil i nie awanturowal sie. Nie?
Pozatym prosze sprawdzic czy zdewastowany i zasypany glina parking na pewno nie lezy w granicach dzialki SMM.
Mozecie sobie wytluszczac i pisac nawet na czerwono kto jest odpowiedzialny za podwyzki wywozu smieci, podwyzki wody, centralnego ogrzewania itd.
Jezele sluchal Pan sesji to doskonale Pan wie kto jest odpowiedzialny za podwyzk i prosze nie siac defetyzmu i uprawiac propagandy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/07 23:20 #182513

Przepraszam że pytam,ale czy jedną z pierwszych uchwał "nowej" RM nie było podniesienie uposażenia "bezpartyjnego prezydenta"Wołosza???
A tak prezentuje się farbowany lisek w materiale tvn...
www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/bytom...ej-walki,889608.html
I komuś takiemu powierza się losy Bytomia?
katowice.wyborcza.pl/katowice/56,35063,2...olosz-bytom,,10.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/08 00:00 #182515

I bytomski o tej zmianie uposażenia nie poinformował? Zapewne wyłącznie z powodu problemów technicznych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/08 11:22 #182518

Wszyscy mieszkańcy zasobów mieszkaniowych Spółdzielni Mieszkaniowej "Miechowice" zapłacą w roku 2019 wyższy podatek od nieruchomości o kwotę około 392 761,60 zł.
Dziękujemy "koalicji" KOPiS za świąteczny prezent.


Oczywiście kwota w całości robi wrażenie ale może będzie Pan tak miły i powie nam ile jest mieszkań w waszej spółdzielni i ile tej podwyżki wyjdzie w przeliczeniu na jedno mieszkanie. Bo coś mi się wydaje że to będzie kwota rzędu dwudziestu paru złotych rocznie czyli 2 zł miesięcznie. Albo i jeszcze mniej.
Tak na marginesie wiemy w jakim stanie pozostawiła budżet miasta ekipa budzików, dochodziło do tego że nie było na wynagrodzenia dla pracowników podległych UM. Poza tym przecież ta podwyżka została wpisana do budżetu przez poprzednią ekipę a teraz ci sami ludzi robią wielkie larum - trochę to dziecinne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/08 13:41 #182519

Wzrost podatku od nieruchomości z kwoty 0,67 zł/m² do kwoty 0,79 zł/m² daje wzrost o kwotę 0,12 zł/m². Jakby nie liczyć to wzrost wysokości podatku o 18 %.
W przeliczeniu na średni metraż mieszkania (w bytomskich spółdzielniach mieszkaniowych) tj. 50 m² widać gołym okiem, że podwyżka nie będzie symboliczna i przekroczy kilkukrotnie kwotę o jakiej Pan/Pani pisze tj. kwotę 2,00 zł miesięcznie.
0,12 zł/m² x 50,0 m² = 6,00 zł/miesiąc x 12 miesięcy = 72,00 zł/rok
Należy jednak pamiętać, że mieszkańcy mają także lokale mieszkalne o powierzchniach większych niż 50 m².
np. 76,00 m² x 0,12 zł/m² = 9,12 zł/miesiąc x 12 miesięcy = 109,44 zł/rok.

Nie ważne kto wpisał w projekcie budżetu planowaną podwyżkę podatku od nieruchomości – bo wpisywać może sobie Pan Prezydent Miasta Bytomia co chce – ważne kto podjął uchwałę – a tego niestety dokonali między innymi przedstawiciele tzw. „dobrej zmiany”, która niestety powoli przepoczwarza się w „dojną zmianę”.
Sztandarowe hasło PiS-u brzmiało „My nie będziemy podnosić podatków tak jak nasi poprzednicy” - a co z tego hasło zostało ?
Podwyższony podatek od nieruchomości to dopiero początek podwyżek w Bytomiu. Za tą podwyżką pójdą kolejne. Podwyżka opłat za wywóz odpadów komunalnych, opłata za wody deszczowe i roztopowe, opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności, itd. Oczywiście uzasadnienie będzie zawsze takie samo, że to wynik złego zarządzania miastem przez poprzednią ekipę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/08 19:57 #182523

  • Stuka
  • Stuka Avatar
  • Gość
  • Gość
Panie Janie Pawle J.... ,gdzie są upublicznione dochody pana i innych "członków" rad nadzorczych SM Miechowice?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/09 10:47 #182529

Nie jestem osobą publiczną i nie pełnię funkcji publicznej więc moje wynagrodzenie nie podlega z mocy ustawy upublicznianiu w formie oświadczenia o dochodach – tak jak to ma miejsce w przypadku prezydentów miasta i radnych rad miejskich.
Ja prezydentom miast i radnym rad miejskich do kieszeni nie zaglądam bo mam świadomość tego, że każdy zarabia tyle na ile wycenia go jego pracodawca. Do tego trzeba brać pod uwagę to czy pracodawca zezwala na zasiadanie w zarządach i radach nadzorczych innych spółek – czy też obowiązują pracownika przepisy o zakazie konkurencji. Każda umowa o pracę jest inna i w każdej umowie co do zasady warunki dyktuje pracodawca, a nie pracownik.
Nie narzekam na wynagrodzenie - choć wiem, że inni członkowie zarządu w spółkach miejskich zarabiają prawie dwukrotnie więcej np. ZBM, TBS, Bytomskie Mieszkania, PEC, BPK, BARI, BS Polonia, itd.
Diety Członków Rady Nadzorczej w każdej spółdzielni określa statut. Statut uchwala najwyższy organ w spółdzielni mieszkaniowej jakim jest Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni. Statuty i regulaminy obowiązujące w spółdzielni są dostępne na stronach internetowych każdej spółdzielni mieszkaniowej.
P.S. Jeżeli Przewodniczącego i Członków Zarządu Komitetu Miejskiego PiS w Bytomiu interesują moje zarobki to proszę nie pytać o nie publicznie na forum lecz proszę zgłosić się do mnie osobiście. Udostępnię nie tylko moje zarobki w spółdzielni, ale wszystkie dochody ze wszystkich źródeł w oparciu o rozliczenia z Urzędem Skarbowym PIT-37 za ostatnie dziesięć lat. Bo pytać anonimowo o zarobki innej osoby to tak trochę nie wypada Panie Macieju B.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sesja RM w sprawie raportu NIK [NA ŻYWO] 2018/12/09 16:06 #182530

To ja powiem tak.Dochody prezydentów,burmistrzów radnym miejskich/gminnych powinny byc upublicznione bo to sa ludzie którzy rządą jakimiś miejscowościami.
Spółdzielnie nie powinny mieć rad nadzorczych bo to tylko dojenie wszystkich spółdzielców.A zarobki prezesów powinny być do wglądu członkom tych spółdzielni.Zreszta spółdzielnie to dzisiaj przeżytek.Owszem były one może dobre 100 lat temu ale nie dzisiaj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Robert CzykielGhost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone