Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/10 15:02 #184569

Stadion piłkarski przy ulicy Olimpijskiej ostatnio dwukrotnie gościł piłkarzy IV-ligowej...

Kibice pogodzili się z faktem, że Polonia Bytom przez długi czas nie będzie mieć swojego domu. Miejskie władze jednak cały czas analizują temat. Możliwe, że decydujący głos będą mieć mieszkańcy.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/10 15:16 #184570

To się teraz zacznie bicie piany i wartościowanie co jest ważniejsze od stadionu dla Bytomia. Jest chyba czymś normalnym, że normalne miasta mają obiekty które nie budzą wstydu. Wybudujcie choć jeden stadion, z trybunami na 10 tyś a nie trzeba robić do tego referendum na które pójdą zmobilizowani kibice i co jak zagłosujemy na tak to wybudujecie ? Chyba jest trochę tak, że Polonia ma poważny problem, Bartyla rozwalił stadion, zniszczył to co było, każdy pyta po co to rozbierali ... z czym zostaliśmy?! Chciałbym zadać pytanie kto rozliczy tych typów za zniszczenie mienia miejskiego jakim był ten stadion?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/10 15:31 #184571

Debilny pomysł z tym referendum. Na pytanie, czy budować stadion dla profesjonalnego sportu NIE DA SIĘ odpowiedzieć NIE! Odpowiedź NIE jest odpowiedzią tak idiotyczną, że aż strach.
Ja uważam, ze normalnie powinno się cos zaplanować i starać się budować- nie musi byc od razu jakieś nie wiadomo jakie estadio, ale takie które pozwoli grac dowolnej ekipie na przynajmniej 1.ligowym poziomie. Tak działają stadiony miejskie np. we Francji, czy w Niemczech. Np. we Frankfurcie stadion dzieliły Eintracht i FSV, w Brugii Cercle i Club Brugge, a w Weronie Hellas i Chievo. W kązdym z tych miast jest różnica w potencjale kibicowskim czy sportowym obu ekip, ale miastu zależy, żeby była możliwość rozwoju dla każdego.

lepiej, by w kilku częściach miasta powstały boiska z niewielką widownią, z których korzystałyby dzieci i drużyny seniorskie.


Ten pomysł jest stawaniem w poprzek potrzebom. Po pierwsze w Bytomiu jest za mało sensownych boisk w gestii OSIR, po drugie brakuje miejsc do gry profesjonalnej. Takie rozwiązanie nie ma sensu- lepiej pobudować jeszcze kilka Orlików, a stadion zostawić na przyszłość, a nie budować jakieś pseudoobiekty, które dla młodzieży będą za dobre, a dla seniorów za słabe. Żeby grać w Okręgówce i niżej na serio nie trzeba mieć poważnego obiektu. Taki jak oddano w Miechowicach to aż nadto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/10 18:48 #184572

Referendum....proszę bardzo ale w innym temacie.Do tej pory farbowany lisek przegrał dwa referenda i to nic go nie nauczyło?
Do trzech razy sztuka?Nie tym razem.Dlaczego farbowany lisek i jego świta mydlą ludziom oczy podobnie jak była ekipa u stery władzy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/13 14:07 #184606

Uważam, że referndum w tym temacie jest zbędne. Szkoda pieniędzy i czasu. Przygotowałem taką petycję, proszę o podpisy.
www.petycjeonline.com/stadion_dla_bytomia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/13 15:43 #184608

Uważam, że referndum w tym temacie jest zbędne. Szkoda pieniędzy i czasu. Przygotowałem taką petycję, proszę o podpisy.
www.petycjeonline.com/stadion_dla_bytomia


Podpisałbym nawet tą petycję, bo uważam, że jakiś porządny obiekt piłkarski powinien być w Bytomiu. Tylko czemu znowu chcesz brnąć w megalomanię? W niby jaki sposób trybuny na 10 tys. miejsc mają zmotywować młodzież do trenowania? Od kiedy pusta widownia kogokolwiek do czegokolwiek zmotywowała?

Piast Gliwice walczy o pierwszy w swojej historii tytuł mistrzowski. Czy jest coś bardziej motywującego dla kibiców? Tymczasem średnia frekwencja na jego meczach wynosi... 4 705 widzów. Tyle osób chodzi na mecze klubu, który gra w Ekstraklasie, ma dobrą passę i nowiusienki stadion. Jak to rokuje dla Bytomia?

Bytom nie potrzebuje kolejnego drogiego pomnika próżności. Na razie wystarczy tu jedna, porządna trybuna na 3-4 tys. miejsc z pełnym zapleczem socjalnym i technicznym, a przede wszystkim potrzebny jest kompleks treningowy z całoroczną halą pneumatyczną. Właśnie wtedy kibice będą mieć odpowiednie warunki do oglądania meczów, a młodzież do trenowania.

Jeśli fani piłki nożnej będą dalej domagać się stadionu z przewymiarowanymi trybunami, to nigdy się go nie doczekają, bo miasto - szczególnie w obecnych warunkach finansowych - nie wyskoczy nagle ze 100 mln zł. Do sprawy trzeba podejść realnie i walczyć o obiekt na miarę potrzeb i możliwości tego miasta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/13 17:08 #184609

Mephir takie jest właśnie oczekiwanie kibiców i dobrze o tym wie prezydent.
Nawet do dyskusji jest lokalizacja,a także otwartość żeby to był stadion piłkarsko-lekkoatletyczny na który można pozyskać środki z ministerstwa.
Cała akcja z wyciąganiem teraz stadionu jest co najmniej dziwna, gdyż po spotkaniu PM-SKK sprawa jest ustalona i nikt nawet teraz nie myśli o stadionie na już, znamy priorytety miasta i harmonogram, raczej to wygląda na próbę przykrycia jakiegoś tematu rzucając w eter chwytliwy temat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/13 18:06 #184611

Aha, spoko...

Ciekawość jednak mnie zżera. Do czego ma służyć te 10 tysięcy miejsc na trybunach? Powstanie na nich plantacja kapusty, czy zostaną tam zamontowane panele fotowoltaiczne? Bo nikt rozsądny chyba nie myśli, że chociaż raz w sezonie uda się te miejsca zapełnić żywymi ludźmi.

Dziś na SportoweFakty.wp.pl opublikowano statystyki frekwencji na meczach Ekstraklasy. Na tej postawie przygotowałem pewne zestawienie:

Porównanie średniej frekwencji na meczach z pojemnością nowych stadionów:
- Piast Gliwice - 4 705 widzów - 9 913 miejsc - 47% zapełnienia
- Miedź Legnica - 4 923 widzów - 6 194 miejsc - 76% zapełnienia
- Zagłębie Lubin - 4 974 widzów - 16 068 miejsc - 31% zapełnienia
- Cracovia - 6 637 widzów - 15 114 miejsc - 44% zapełnienia
- Korona Kielce - 6 638 widzów - 15 700 miejsc - 42% zapełnienia
- Arka Gdynia - 6 981 widzów - 15 139 miejsc - 46% zapełnienia
- Śląsk Wrocław - 9 063 widzów - 45 105 miejsc - 20% zapełnienia
- Jagiellonia Białystok - 9 333 widzów - 22 386 miejsc - 42% zapełnienia
- Lech Poznań - 12 182 widzów - 42 837 miejsc - 28% zapełnienia
- Górnik Zabrze - 13 278 widzów - 24 563 miejsc - 54% zapełnienia
- Lechia Gdańsk - 14 787 widzów - 41 620 miejsc - 36% zapełnienia
- Wisła Kraków - 16 852 widzów - 33 326 miejsc - 50% zapełnienia
- Legia Warszawa - 17 642 widzów - 31 103 miejsc - 56% zapełnienia

Jak widać zdecydowana większość nowych stadionów stoi zazwyczaj w połowie pusta. Na tym tle wyróżnia się Miedź Legnica, która ma nowy, ale kameralny stadion i optymalnie wykorzystuje jego pojemność. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Zagłębiu Lubin, Śląsku Wrocław, Lechu Poznań i Lechii Gdańsk, gdzie po trybunach hula wiatr.

Na co klubom tak duże obiekty? Nawet na derbach nie są w stanie ich zapełnić. Jaki w tym jest sens? Ktoś potrafi to jakoś logicznie wytłumaczyć bez opowiadania bajek o tym ile tytułów zdobyły poszczególne drużyny w swojej historii? Miejsca na trybunach nie służą jako ekspozycja pucharów, tylko do oglądania meczów przez ludzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/13 18:53 #184612

To według Ciebie jaka ilość jest optymalna? Bo co do tego, że na "chwilę obecną" to 3-4 tys wystarczy to jest prawda (nawet może za dużo), ale rozchodzi się o całość. 10 000 to nie jest jakiś ogromny obiekt zakładając, że Polonia będzie grała w Ekstraklasie. Przy dobrym marketingu, przystępnych cenach biletów dla rodzin (oczywiście to takie gdybanie) stadion spokojnie będzie się zapełniać. Nigdy nie będzie gwarancji procentowej, ale myślę, że w Bytomiu nie będzie z tym problemu. W Gliwicach jest taki problem, że nie ma tam klubowej historii, tradycji. Tam bardziej kibicują Górnikowi. W miastach jak Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań to tworzono pod Euro i teraz kluby się męczą. Frekwencja średnia nie jest odpowiednia, bo często jest tak, że przyjedzie taka Legia i nagle stadion jest w ponad 90% zapełniony, więc co to oznacza? Główną kwestią jest poziom rozgrywek i rywali, co skutkuje niską frekwencją. Ale zanim Polonia mogłaby coś zdziałać i zagrać wyżej to minie wiele lat i poziom również się zmieni. Np. teoretycznie liga będzie z 12 zespołami i nagle się okaże, że każdy mecz będzie o coś + rywal z dużego miasta co okaże się bardzo zachęcające. Uważam, że w Bytomiu powinien być stadion na min. 8 000 miejsc i nigdy nie będzie problemu z zapełnieniem (wystarczy przeanalizować ile ludzi chodziło na PB w Ekstraklasie i nawet zobaczysz że ta średnia jest świetna). Stadion powinien być dobrym narzędziem do rozwoju, bo kto teraz chciałby współpracować z Polonią, która nie ma gdzie grać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/13 19:16 #184613

Na co klubom tak duże obiekty? Nawet na derbach nie są w stanie ich zapełnić. Jaki w tym jest sens? Ktoś potrafi to jakoś logicznie wytłumaczyć bez opowiadania bajek o tym ile tytułów zdobyły poszczególne drużyny w swojej historii? Miejsca na trybunach nie służą jako ekspozycja pucharów, tylko do oglądania meczów przez ludzi.


Kurna- przecież nikt w Bytomiu nie chce stadionu na 45 000 ludzi :P. Lepiej wybudować coś ładnego w efektownym miejscu i wystarczy. Taka działka przy torach na Rozbarku jest moim zdaniem niezła. Jak dla mnie niemal idealny obiekt jaki wybudowano i moznaby go skopiować w Bytomiu (albo przynajmniej jego założenie) powstał w Thun- pl.wikipedia.org/wiki/Arena_Thun
Na każdej trybunie masz 15 rzędów siedzień- daje to ok. 15*30 na sektor, czyli 450 na sektor. Obcinasz do 10 rzędów i spada pojemność do 300 osób na sektor, czyli o 1/3. Czyli wychodzi Ci stadion na ok. 6000 miejsc. Pasuje? Ładny mały efektowny.
W takim mieście jak Bytom dobrze, żeby stadion postawić w jakimś efektownym miejscu- żeby robił nie tylko za obiekt sportowy, ale też za reklamę miasta. Wszystkie stadiony w Bytomiu są daleko od głównych dróg, co powoduje, że tylko miejscowi wiedzą, gdzie one są. Ja jestem za działką za Urzędem Pracy, A działkę na Polonii przerobić na Orliki :)

A tu widzę ktoś nas chce zaspokoić rozwiązaniem znanym z ŁKSu ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/13 21:14 #184616

Kategorycznie błędne myślenie o tym iż jest w Bytomiu potrzebny obiekt na 3-4 tys ludzi. Dlaczego przeciwnicy obiektu nie lamentują nad kretynskim pomysłem lodowiska z widownią na 1500 miejsc ? Dlaczego nikt nie pyta i nie drąży wolosza o sprawe odpowiedzialnosci za to co zostawil po sobie bartyla w tej kwestii ? dlaczego kupijaj, rabus i wac czyli znani i zadeklarowani fani Polonii nie poniesli zadnej odpowiedzialności za to do czego doprowadzili ? MephiR i inni - nie interesuje Was ze zostało również z Waszych pieniędzy wyrzucone w błoto kilkanascie mln zl jakie poszły na modernizację stadionu ? Oprocz wartosci historycznych i sentymentalnych dla tego klubu, o ktorych mozecie i zapewnie nie macie pojęcia, zostały jawnie rozkradzione miejskie pieniądze które tam przez kilka lat inwestowano - mądrze lub głupio, to w tej chwili nie jest wazne.

A temat refendum wybitnie zastępczy, moim zdaniem aby ukryć podwyżki cen wody i scieków jakie zaserwuje nami miasto już w maju. Tez posotalosc po bartyli, tylko ze jeden cymbał z drugim nawet nie wpadnie na to ze po to został wybrany zeby decyzje poprzedników zmieniać, odwoływać czy uniewazniac. Najlatwiej jednak, samemu będąc nieudolnym i zakłamanym politycznym figurantem, czy tez karierowiczem w krawacie znanym z noszenia teczek za posłami, powiedziec ze to wina poprzedników. A ze poprzedników nie ma juz 6 miesiecy, o tym nikt nie wspomni. Pewnie, bo skoro ludzie w tym miescie są na tyle głupi zeby na stanowisko prezydenta wybrac politycznego oszusta i kłamcę, który zrobi swoim zastępcą chuligana i łobuza, to znaczy ze można zwyczajnie pluć im w twarz a oni pomysla ze deszcz pada.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/13 23:55 #184618

Tomex, powtórzę raz jeszcze: Piast walczy o mistrzostwo, a nie jest w stanie zapełnić jednego z mniejszych stadionów w lidze, choć Gliwice są większe i bogatsze od Bytomia. Twierdzenie, że na Polonię będzie chodzić 10 tys. widzów to jak wróżenie z fusów. Nie ma żadnej pewności, że uda się osiągnąć zbliżoną frekwencję. Co więcej - nie ma żadnej pewności, że Polonii uda się wrócić do Ekstraklasy w ciągu najbliższych 10 lat.

Nie wiem jaka pojemność stadionu byłaby optymalna. Moim zdaniem powinno się do tego podejść w ostrożny sposób i na pewno nie budować od razu obiektu o docelowej wielkości. W pierwszej kolejności powinien powstać kompleks treningowy, a później trybuna główna z zapleczem socjalnym i technicznym. W perspektywie kolejnych lat można by pomyśleć o budowie kolejnych, o ile pojawiłaby się taka potrzeba.

Lepiej, żeby teraz powstała jedna trybuna np. na 4 tys. miejsc, która na kolejnych kilka lat zaspokoi potrzeby klubu, niż żeby Polonia dalej błąkała się po obcych obiektach albo drutowano PRL-owskie skanseny, jak ten przy Olimpijskiej.

Passphrase, powiedz mi, czego ode mnie i innych oczekujesz? Mamy iść po Bartylę i wymierzyć samosąd? Różne wały zostały nagłośnione i złożono zawiadomienia do prokuratury. Teraz niestety można tylko czekać aż drgnie nieruchawy aparat państwowy, by wymierzyć sprawiedliwość zgodnie z prawem.

Co Ci z lodowiskiem nie pasuje? Za małe? Czemu wszystkim się wydaje, że Bytom to drugi Dubaj i może szastać kasą na prawo i lewo? Gdybym napisał, że w Bytomiu trzeba postawić teatr offowy, bo mamy kilkunastoletnią tradycję festiwalową, to byś się popukał po głowie, podczas gdy budowanie obiektów sportowych z trybunami, które "kiedyś tam się uda zapełnić" już Ci zupełnie nie przeszkadza. Wywalmy kolejne kilkadziesiąt-, a najlepiej kilkaset milionów w błoto. Stać nas. Albo chociaż zapłaćmy kilkaset tysięcy na jakiś nowy projekt, który nigdy nie zostanie zrealizowany, ale będzie mieć fajne wizualizacje. W tym Bytom jest najlepszy - produkować nowe wizje przez całe dekady i ostatecznie zaspokajać się tymczasowymi rozwiązaniami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/14 08:06 #184619

Uparcie podajesz przykład Piasta na który chodzi 4 tys ludzi. Ktos juz Tobie tutaj pisał ze to jest miasto i klub bez większej historii i tradycji sportowej, w dodatku w którym mieszka masa ludnosci napływowej. Podam Ci wiec inny, równie skrajny przykład - Widzew. Od kilku lat sprzedają kilkanascie tysięcy karnetów, grając w 2 lidze.
Nie oczekuję tego że w Bytomiu powstanie obiekt na 10 tys miejsc. To powinien być plan docelowy, który będzie możliwy do realizacji jesli zajdzie takowa potrzeba i jesli przede wszystkim miasto będzie na to stać. Oczekuję za to jednego - konkretów ze strony tych chwilowych decydentów którzy teraz zajmują gabinety na Parkowej. Oczekuję myślenia przy tworzeniu koncepcji, a nie tego co zostało zrobione przy poprzedniej modernizacji. Skoro wykluczony jest teren przy Olimpijskiej, to coś z tą działką zostanie zrobione - zapewne sprzedane - pieniądze uzyskane z tego interesu mogłyby zostać spożytkowane wlasnie na koncepcję oraz pierwszy etap budowy gdzie powstałoby zaplecze, siedziba klubu i trybuna na 3-4 tysiace ludzi. Nie oszukujmy się - większa na najblizsze 4-5 lat nie będzie potrzebna. Niech plan budowy powiedzmy do tych 8-10 tys nawet zakłada 10 lat. Nikomu to nie przeszkadza, wiemy gdzie żyjemy, w jakim mieście. Ale niech się coś dzieje.
Odnosnie lodowiska - nie mówie przeciez ze oczekuję nowej koncepcji i inwestycji większej o 50 mln zł. Uwazam iz widownia na 1500 miejsc jest nieprzemyslana i zbyt mała. Przy tej wizualizacji która widzielismy jezeli zostaną wpuszczenie na obiekt kibice gości to mamy automatyczne zamknięcie połowy widowni. Wyobrazasz sobie mecze z Katowicami, Tychami, Sosnowcem, Cracovia, Janowem przy 750 biletach dla kibiców Polonii ? 80 % klubów hokejowych jest z naszego regionu, dodając do tego Pasy zostaje Gdansk, Torun, Nowy Targ i z tych ktorzy na pewno sie odbudują Krynica i Sanok. Czy zwiększenie widowni o 500-600 miejsc spowoduje wzrost kosztów inwestycji o 100 mln zł ? Widownia na 2-2200 miejsc otwiera tez inne możliwosci - rozgrywanie u nas meczy kadry, zarówno kobiet lub mezczyzn, popularyzację tej pieknej dyscypliny sportu i swiadomosc posiadania w miescie obiektu ktorego nie treba będzie sie wstydzić za 10 czy 20 lat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/14 08:41 #184620

Tak miało być :

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co z nowym miejskim stadionem? Miasto myśli nad referendum w tej sprawie 2019/05/14 10:29 #184621

Mephir nikt nie mówi o 10tyś poza Borutą,który sam od siebie wyszedł z inicjatywą petycji, na chwilę obecną etapami trzeba doprowadzić do jakiegoś poziomu w taki sposób jaki właśnie proponujesz, główny budynek plus trybuna na te 3-4 tys z możliwością rozbudowy. Ja sam mocno również optuję za lokalizacją między UP a TR, ma szereg zalet komunikacyjnych i jest praktycznie w Śródmieściu, do tego na terenie po kopalnianym,być może z szansą na uzyskanie dodatkowych pieniędzy z tego tytułu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Robert CzykielGhost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone