Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

W Bytomiu dzielnic nie będzie 2020/02/25 16:51 #189607

Już starożytni Grecy twierdzili, że zbyt dużym miastem trudno zarządzać. Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców rośnie skala i złożoność ich potrzeb, mnożą się problemy wynikające z konfliktów interesów, szybują w górę koszty utrzymania. Jednak postulowane przez Platona czy Arystotelesa ograniczanie wielkości miasta do optymalnego rozmiaru w dzisiejszych realiach jest niemożliwe. Pewną namiastką systemu zapewniającego bezpośrednie uczestnictwo mieszkańców ośrodka miejskiego w procesach decyzyjnych jest tworzenie jednostek pomocniczych na poziomie dzielnicy lub osiedla.

W Bytomiu jednak dzielnic nie będzie. Tak zdecydowali radni.

Za wprowadzeniem uchwały o powołaniu dzielnic było 8 radnych: Maciej Gajos, Michał Napierała Grzegorz Nowak, Teresa Polak, Michał Staniszewski, Joanna Stępień, Paweł Winiarski i Maria Żyła.

Dwóch wstrzymało się od głosu:
Michał Misiaszek,
Andrzej Wężyk.


14 zagłosowało przeciw:
Maciej Bartków,
Piotr Bula,
Krzysztof Gajowiak,
Michał Glatte,
Mariusz Janas,
Andrzej Kędzierski,
Tomasz Kupijaj,
Michał Lewicki,
Iwona Pakosz,
Piotr Patoń,
Alfred Pyrk,
Robert Rabus,
Tomasz Wac,
Marek Wilk.

Radni PiS i Bytomskiej Inicjatywy Społecznej. Warto przypomnieć, że to oni za kadencji Bartyli zlikwidowali dzielnice w Bytomiu i jedyną Radę Dzielnicy w Miechowicach.

Tym samym uchwała nie uzyskała niezbędnej większości i nie została przyjęta.

Co tracimy? Na gruncie polskich miast znaczenie dzielnic rośnie. Rozwój tego najniższego szczebla samorządu terytorialnego jest istotny nie tylko z uwagi na efektywność organizacyjną, wynikającą z lepszego rozpoznania potrzeb lokalnych społeczności, ale także ze względu na wzmacnianie tożsamości mieszkańców oraz ich poczucia podmiotowości. Zaangażowanie w sprawy najbliższego otoczenia wymaga dostępności odpowiednich narzędzi. Dlatego też możłiwość (a nie obowiązek) powołania rad dzielnic co sprzyja partycypacji społecznej. Łatwiej wtedy o przeprowadzenie np warsztatów
charette czy dobre funkcjonowanie budżetu partycypacyjnego, angażując mieszkańców na poziomie mikrolokalnym, nawet jeśli nie wszystkie okazują się równie skuteczne.

Czego się boją radni PiS i BIS?? Czyżby obywatelskiej aktywności, zaangażowania? A może utraty monopolu, jak zauważa wielu bytomian??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

W Bytomiu dzielnic nie będzie 2020/02/25 17:45 #189610

Publicznie przyznam Tobie Piotrze rację.
Radni nieudolni byłi przeciw. O czym to świadczy ? O tym że się boją, że na dzielnicach znalezliby się tacy którym by się chciało coś dla dzielnicy zrobic, działać, którzy byliby dostrzezeni - a więc stanowili zagrożenie w kolejnych wyborach. Nie dziwią więc na listach tych co byli przeciw takie nazwiska jak kupijaj, rabus, patoń, bula. Tuzy bytomskiej Rady Miasta.
Znalazł się tez na tej liscie moj ulubiony, niezwykle aktywny radny wac. Ten sam co w swojej aktywności na rzecz Miechowic wykazał się załatwieniem bankomatu oraz przejscia dla pieszych. Panie wac, proszę się spodziewac przy okazji kolejnych wyborów iz wzorem panskiego zostanie wyprodukowany periodyk, z ktorego mieszkancy Kopalni oraz starej czesci Miechowic dowiedzą się o Twojej aktywnosci na rzecz dzielnicy kmiocie farbowany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:W Bytomiu dzielnic nie będzie 2020/02/25 19:26 #189614

Radni bezradni po raz kolejny. Wstydzcie się w większości Panowie-brak zdecydowania i pary w gwizdku.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:W Bytomiu dzielnic nie będzie 2020/02/25 20:09 #189615

Radni bezradni po raz kolejny. Wstydzcie się w większości Panowie-brak zdecydowania i pary w gwizdku.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Zostali wybrani poprzez lokalne środowiska (dzielnice) i w tej chwili pokazują jaki stosunek mają do wyborców :( Czyli kłamstwo i blamaż .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:W Bytomiu dzielnic nie będzie 2020/02/25 20:21 #189616

Może Panie i Panowie radni którzy byli przeciw, zechca uzasadnić swoją decyzję!? Czasem mam wrażenie że dla naszych włodarzy Bytom kończy się na Śródmieściu, a dzielnice to dojne krowy! Oby wam się to czkawką i sraczką nie odbiło, to poprostu było CHAMSKIE radni bardzo chamskie, miasto niemocy i marazmu!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone