Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Chyba wciąż nie mamy wszystkich odpowiedzi 2022/01/27 08:55 #196238

Od 1 lutego w Danii nie będą obowiązywały żadne obostrzenia sanitarne. Media dotarły do maila tamtejszego ministra zdrowia Magnusa Haunicke, z którego wynika, że koronawirus ma zacząć być traktowany jak grypa. Oficjalnie informację tę rząd ma ogłosić jeszcze dziś. Telewizja TV2 podaje, że nie będzie już obowiązku okazywania certyfikatu szczepiennego ani noszenia maseczek. Otwarte zostaną kluby nocne, a COVID-19 przestanie być traktowany jak „krytyczna choroba zagrażająca społeczeństwu”. Od przyszłego miesiąca koronawirus będzie mieć status sezonowej grypy.

W najbliższy poniedziałek w Austrii zostanie zniesiony lockdown dla osób, które nie zostały zaszczepione przeciwko koronawirusowi. W środę Austria po raz pierwszy przekroczyła próg 30 tys. nowych infekcji koronawirusa w ciągu doby, zgodnie z wcześniejszymi prognozami ekspertów. Najbliższe dni mogą przynieść nawet 35-40 tys. pozytywnych testów dziennie – poinformowali w środę kanclerz Karl Nehammer i minister zdrowia Wolfgang Mueckstein.

Wcześniej premier Johnson ogłosił, że przestaje obowiązywać zalecenie pracy z domu, a od czwartku 27 stycznia nie będzie już wymogu noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach publicznych, a certyfikaty covidowe przestaną być warunkiem wejścia na imprezy masowe. Zapowiedział też, że chce, aby po 24 marca, gdy wygasną obecne przepisy, znieść wymóg izolowania się przez osoby zakażone i zastąpić go zaleceniem.

W Izraelu, 10 mln kraju, z 65 proc populacji zaszczepionych 3 dawkami, z obowiązkowymi paszportami covidowymi, dzienna liczba zakażeń 76 tys. Chyba wciąż nie mamy wszystkich odpowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone