Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2018/05/10 15:58 #178852

bytomski.pl/polityka/22585-bpk-placilo-s...-zl-siostrze-radnego

Zwracam się z pytaniem do radnych opozycyjnych czy w sprawie pana Snochowskiego i firmy jego siostry cos sie dzieje ? Czy zostało zgłoszone to do prokuratury ? Interesuje mnie na jakim etapie jest sprawa wyjaśniania nieprawidłowości i wyprowadzania srodkow z miejskich spółek ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2018/05/10 22:42 #178859

Wywołani przez Ciebie opozycjoniści to taka sama grupa wzajemnej adoracji, dobrze wiedza że mieszając za głęboko w tym szambku, będą musieli po wyborach dalej wchodzić w układziki i nie mogą sobie pozwolić na zbytnie ubabranie się.
Pokrzyczeć, popyskować, pojęczeć to tak, ale twarde działania to nie bardzo , bo jeszcze coś wywloką...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2018/05/11 07:55 #178866

Własnie dlatego tez moje pytanie do w/w. Interesuje mnie czy ich działania to tylko pojękiwanie czy stoją za tym jakieś konkretne kroki. Jesli to tylko jęki i nic z tym dalej nie zrobiono, to znaczy ze są na równi z obecnymi decydentami i oddanie na nich głosu w wyborach niczego nie zmieni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2018/05/11 09:41 #178867

Nie chcę i nie mogę odpowiadać w imieniu M. Wołosza i M. Biedy, mają tutaj swoje konta, więc zapewne prędzej czy później sami odpiszą, ale mogę napisać w imieniu Mariusza Janasa - który konta na bytomskim nie posiada.

Oczywiście nie jest tak, jak insynuuje myszaty jakoby M. Janas należał do jakiejś mitycznej grupy wzajemnej adoracji, która "dobrze wiedza że mieszając za głęboko w tym szambku, będą musieli po wyborach dalej wchodzić w układziki i nie mogą sobie pozwolić na zbytnie ubabranie się". PiSu w Bytomiu żadne układziki z kimkolwiek nie interesują i dobrze o tym wiedzą ci, którzy owe układziki zawiązują. Nas nigdy nikt nie sponsorował, nie wspierał w wyborach. Tak będzie i w tych. Nie mamy żadnych relacji ani z bytomskim biznesem, ani z firmami odpadowymi, ani z kimkolwiek, kto po - ewentualnie wygranych przez PiS - wyborach chciałby czegoś w zamian. Bytom pod rządami PiSu byłby wolny od tego typu zależności wynikających ze znajomości.

W sprawie, o której pisze Passphresse toczy się postępowanie w prokuraturze wszczęte na podstawie raportu Deloitte. Nie istnieje zatem potrzeba składania kolejnych doniesień. Przypomne, iż Mariusz Janas w marcu 2017 roku skierował pismo do Prokuratora Krajowego w sprawie objęcia nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, która prowadzi sprawę audytu w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym. ( www.pisbytom.pl/2017/05/wystosowaem-list-do-prokuratora.html ). Sprawa została przekazana do prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie cały czas trwają przesłuchania. W maju 2017 Mariusz Janas wystosował także pismo do Prezesa Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego pytając go o rozliczenie rzekomo wykonanych usług ( www.pisbytom.pl/2017/05/janas-pieniadze-...a-wrocic-do-bpk.html ). W odpowiedzi prezes Kazimierz Bartkowiak przekazał kopie dokumentów, które jego zdaniem potwierdzały prawidłowość wykonanych usług. Z moich informacji wynika, iż BPK podjęło działania w celu odzyskania części pieniędzy.

Oczywiście radni opozycji nie mają żadnego wpływu na działalność władz spółek miejskich. Dlatego też PiS w Bytomiu wielokrotnie podkreślał, że po wygranych wyborach (a to już zależy wyłącznie od mieszkańców) żadna afera i aferka, o jakich słyszymy nie pozostanie nierozliczona. Wszystkie nienależnie pobrane pieniądze, niezależnie przez kogo i z jakiego źródła, będą musiały być zwrócone.

I na koniec plotka, krążąca od pewnego czasu po mieście. Otóż, jak wróble ćwierkają, od lipca nowym prezesem BPK ma zostać Andrzej Pilot. To będzie dopiero jazda. A właściwie lot.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2018/05/11 14:43 #178870

...nad kukułczym gniazdem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2018/05/11 16:56 #178872

Myszaty nie jest i nigdy nie był członkiem żadnej partii ani związku,
Myszaty nigdy nie pracował dla miasta ani jego spółek ani dla firm współpracujących z miastem.
Myszaty odbiera świat taki jaki jest...ani źle ani dobrze...
Myszaty tak odbiera towarzystwo od x lat tkwiące przy miejskim korytku.
Zgłoszenia, przesłuchania, badania a ciężarówki na Bobrek jak jeździły tak jeżdżą...
Byle do wyborów, co? Potem będzie nowa władza, może stara, ludzie zapomną, łeb się ukręci i umorzy.
Nikt nie zyska, my nie stracimy, a ludzie... eeee tam kto się nimi będzie przejmował.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2018/06/06 20:47 #179323

Zwracam uwagę iż z przytoczonych 3 radnych tylko dwóch jest w opozycji. Pan Janas razem z PIS jest w koalicji z BIS przez ostatnie 6 lat (z kilkumiesięczną przerwą w ramach separacji kiedy to złożył zawiadomienie do prokuratury :)). Obecnie tak jak i w latach 2012 - 2016 kiedy trwały największe przekręty z BPK (wyrzuceniem pieniędzy za zakup zbędnego i nieopłacalnego ujęcia wody, tworzeniem spółek córek na potrzeby Pana S. , nadzorem zlewisk chemikaliów przy współudziale powołanej spółki BARI co udowodnił w 2 dni TVN itd), wszystkie uchwały były przegłosowywane przez PIS + BIS. Sam BIS by nie wystarczył. Tak więc proszę nie mydlić oczu mieszkańcom, kto odpowiada za SYF w mieście, bo jak obłuda PiS tak dalej będzie się mijać z faktami, to za niedługo okaże się że opozycja jest winna przekrętów z BPK i wysypiskami śmieci w Bytomiu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2018/06/06 21:17 #179327

Mager, jak myślisz, kto wystosował pismo odnośnie wysypisk do Kaczyńskiego? BIS czy PIS?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2018/06/08 09:39 #179352

Mager, jak widzę, hołduje zasadzie: nie znam się to się nie wypowiem. Nigdy nie było żadnej koalicji bis z pis - link z 2014 roku: slaskie.naszemiasto.pl/artykul/bytom-pis...342,art,t,id,tm.html
BiS miał większość i normalną koalicję z Wspólnym Bytomiem. Radni PiS głosowali "za" wyłącznie za tymi uchwałami, które uznawaliśmy za korzystne dla miasta. Wielokrotnie głosowaliśmy przeciwko pomysłom prezydenta, w tym między innymi za większością przedstawionych przez niego budżetów czy za referendum w sprawie BPK. Tak głosuje koalicjant? Do BPK po wyborach w 2012 roku rekomendowaliśmy jedną osobę na stanowisko wiceprezesa. Pracował tam, około roku, został odwołany za to, że sprzeciwiał się pomysłom prywatyzacji BPK.
Jeżeli chodzi o odpady, to czy chcesz czy nie chcesz, spośród wszystkich podmiotów idących dzisiaj do wyborów, tylko PiS, nie ma niczego wspólnego z czymkolwiek dotyczącym odpadów. Do nas nie przyjdzie żaden z "biznesmenów" odpadowych, aby coś uzyskać. Moim zdaniem (podkreślam: moim zdaniem) ci, którzy dotychczas rządzili i pełnili wysokie funkcje decyzyjne w mieście pokazali przez ostatnie 10 lat, iż nie dali rady wygrać z tym problemem. Za "syf" bowiem odpowiadają ci, którzy rządząc miastem przez ostatnie kilkanaście lat nie zrobili nic, aby z nim podjąć realną walkę. Do tego grona, PiSu nie mieszaj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2018/06/09 11:43 #179362

Niestety - możecie mnie zrugać, że hołduję zasadzie - nie znam się, ale się wypowiem ale tak...
Po pierwsze - przekazanie tematu odpadów samorządom - było katastrofalnym błędem - tym powinny zajmować się wyłącznie certyfikowane prywatne firmy pod kontrolą instytucji takich jak SANEPiD, WIOŚ, Policja. Tak, policja powinna zajmować się również kontrolowaniem transportów poprzez specjalny wydział, komórkę, departament - delegowanych do tego funkcjonariuszy z pionu prewencji, drogówki, a także śledczych...

W obecnej sytuacji do jakiej doszło w skali kraju mafią śmieciową powinny zająć się służby specjalne z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego na czele. Dlaczego? Gdyż poprzez zwożenie toksycznych odpadów przez zorganizowane grupy przestępcze z zagranicy zostały naruszone podstawowe filary bezpieczeństwa państwa tzn zagrożone jest nasze środowisko naturalne, zdrowie i życie.

Przekazanie tematu odpadów samorządom daje taki sam efekt jak z klubami sportowymi - w przypadku odpadów liczy się jak najniższy ryczałt za wywóz śmieci i byle dotrwać do wyborów. Bartyla doskonale o tym wie... I pożarem składowiska się nie przejmuje bo przecież inne też się paliły.
Firmy, którym podczas kontroli udowodnionio nieprawidłowości powinny zostać zlikwidowane (obecny stan prawny to umożliwia), a majątek powinien przepaść na rzecz Skarbu Państwa i odszkodowania dla miast pokrywającego przynajmniej część szkód, które należy zlikwidować poczynając od odpadów zalegających na składowiskach 3 lata i więcej.

W całej metropolii powinny powstać spalarnie śmieci, 3 większe dla regionu wschodniego, zachodniego i centralnego spełniające najbardziej rygorystyczne normy ochrony środowiska, a także posiadające możliwość uzyskiwania energii elektrycznej, której w Polsce bardzo brakuje. W Bytomiu brakuje sortowni odpadów, a także zakładu przetwarzania.

Legislacyjnie należy uczynić opłacalnym recykling i przetwarzanie, a wpisać bardzo wysokie kary za każdą tonę zakopanych/spalonych/składowanych niewłaściwie śmieci. Jeżeli firma nie będzie posiadała kapitału pozwalającego na takową działalność a jednocześnie samorząd wyda pozwolenie na działalność - powinna być zapisana osobista odpowiedzialność podpisującego decyzję, której obecnie nigdzie zapisanej nie ma - prezydent podpisuje, ale co z tego jak nie odpowiada za skutki podpisanej przez siebie decyzji.

Dlaczego opłaca się trzymać latami i składować śmieci? Bo właśnie jak dojdzie do celowego podpalenia lub samozapłonu obecne prawo nie przewiduje za to żadnych kar. Pożar w Bytomiu przy pożarach w Trzebinii, Skawinie czy Niepołomicach i Zgierzu to naprawdę wierzchołek góry lodowej. W tych ostatnich fruwały beczki z niebezpiecznymi substancjami i co? Straż Pożarna za nasze pieniądze to gasi, strażacy narażają swoje życie a "mafia" liczy zyski.

Wracając do meritum. Samorządy nie powinny zajmować się odpadami bo się na tym nie znają. Jedyne co obchodzi samorządowców to niska stawka za wywóz śmieci, żeby wyborcy się nie wkurzali, że śmieci tyle kosztują, a wyborców niespecjalnie obchodzi co się dzieje na składowisku oddalonym kilka km od ich domów...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2018/07/20 22:18 #179920

Mager, jak widzę, hołduje zasadzie: nie znam się to się nie wypowiem. Nigdy nie było żadnej koalicji bis z pis - link z 2014 roku: ...

Można dowolnie zaklinać rzeczywistość i wstydzić się 6-ciu lat współpracy z kilkumiesięczna przerwą na początku 2016 roku. Myślę, że w razie potrzeby przed wyborami któryś z kandydatów przypomni wspólne głosowania radnych PiS / BiS (ile wspólnie procentowo i w jakich sprawach). A jest jeszcze kilka innych ciekawych tematów współpracy, wartych zobrazowania przed wyborami przez któregoś z kandydatów prawdziwej opozycji.
Ale to już Ich działka. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2018/07/23 10:00 #179933

A Pan Snochowski został zlokalizowany ;). Jest na garnuszku Pana Goli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2018/07/23 12:38 #179938

Zapewne cenna informacja dla sporej grupy osób, która go próbuje namierzyć za długi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakub Snochowski - pytanie do pana Biedy, Wołosza i Janasa 2019/01/05 21:29 #182922

Od bardzo długiego czasu nie wchodziłem na forum a oznaczanie tu nie działa tak jak na fb ;)
ad rem: dotyczy go zawiadomienie złożone przez prezydenta na podstawie raportów NIK. Nie mamy żadnych układów o których niektórzy pisali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost
Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone